[ davidkovacs2 @ 23.05.2008. 09:14 ] @
imam nekoliko vecih .sql fileova koji su po 20-30 MB... i to ne moze da podnese mysql da se sve ucita od jednom... naravno male fajlove lepo sredi... ali kod velikih ne podnosi da mu das toliki posao... kako to da resim? (sve je na mom kompu, sql server ... i koristim navicat za sql manager) Mozda nekako da ga iseckam na vise delova? probao ja sa notepadom...pfff to sporo brate...
[ japan @ 23.05.2008. 13:07 ] @
jesi probao iz mysql konzole da importujes \. ime_fajla.sql komandom?
[ _korso_ @ 23.05.2008. 14:57 ] @
Probaj i iz command line client-a... mislim da bese
Code:
mysql>source imefajla.sql

Meni tako uspelo za fajl oko 60 MB
[ davidkovacs2 @ 23.05.2008. 18:26 ] @
ne znam gde treba u navicat-u...

ili nije bitno preko cega... i da naglasim, nije mi posebno instaliran mysql... nego sa nekim programom je integrisan ali inace radi bez frke... samo pokrenem mysql.bat i radi... posebno neki admin panel nema... koristim navicat za managing kao sto rekoh..

ajde _korso_ ako mozes malo detaljnije... koji program, i gde sta tacno... hvala unapred

evo kako je u navicatu:




problem je sto ne vidim nikakav "run" ili "start"... da pokrenem sto napisem.. nema nigde...


[Ovu poruku je menjao davidkovacs2 dana 23.05.2008. u 19:44 GMT+1]
[ misk0 @ 23.05.2008. 19:14 ] @
mysql postoji sigurno kao aplikacija koja je instalirana na tvom racunaru, samo je ti ne vidis. Osim toga, u ovoj konzoli mozes napsiati uopravo to sto ti je _korso_ rekao
Code:
source imefajla.sql


s tim sto bi bilo dobro da navedes full path do fajla.

Ako ti je server na internetu, tj niste fizicki na istoj mrezi, to bi moglo da potraje i da bude problema.
[ davidkovacs2 @ 23.05.2008. 19:41 ] @
ne ... sve je na mom racunaru...

znaci aki mi je file npr. u D: \files\ i da se zove 1.sql onda bi isla komanda
Code:
mysql>source D:\files\1.sql
ili?

i da, ako iskucam, kako dalje?? ne nadjem gde da startujem tu komandu... sto napisem...
samo imam save, load, stop...


[Ovu poruku je menjao davidkovacs2 dana 23.05.2008. u 21:55 GMT+1]
[ _korso_ @ 24.05.2008. 08:31 ] @
Upravo tako, u konzoli koja ti se otvorila napises kao sto si vec napisao
Code:
mysql>source D:\files\1.sql;

stavi ; na kraj i udri enter.
[ davidkovacs2 @ 24.05.2008. 13:33 ] @
Code:
mysql> source C:\creature_proto.sql;
ERROR 1064 : You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'source C:\creature_proto.sql' at line 1
mysql> 


ne znam zasto nece. :(

[ davidkovacs2 @ 24.05.2008. 15:03 ] @
nadjoh problem...

znaci, C:\mysql\bin\my.cnf sam otvorio i vidim "max_allowed_packet" = 1M pa sam editovao na "max_allowed_packet" = 50M

i sad sve sto je do 50 MB, ladno ulazi

ipak, hvala na pomoci!
[ stsung @ 26.05.2008. 19:38 ] @
Pozd.

Jedna napomena: max_allowed_packet nije opcija koja govori koliki fajl smesh da importujesh na ovaj nachin.

Ova opcija ogranichava velichinu jednog "paketa". Paket predstavlja: jedan sql upit ili jedan red (row) odgovora na upit. Odnosi se i na josh neke stvari, koje sada nisu bitne.

Ovo znachi da je pri importu neki od upita koje si pokushavao da izvrshish (odnosno neki od upita u tom fajlu) veci od 1MB, zbog chega je server odbijao poslushnost.

Svako dobro.