[ izivanovic @ 23.05.2008. 16:12 ] @
Treba da se vrsi pretraga akcesove baze podataka sa kontrolama u Visual Basicu,treba aktivan sql upit. Baza je kreirana,povezana sa ado komponentom a dalje pojma nemam...
Pomagaj te ljusdi?
[ Aleksandar Vasic @ 23.05.2008. 18:14 ] @
po cemu pretrazujes? mislis ovako nesto
Code:
SELECT * FROM imenik WHERE Ime = 'Petar', Prezime = 'Petrovic'


A ako koristis adodc kontrolu mozes ovako neshto

Code:
Adodc1.Recordset.MoveFirst
If ime.Text <> Adodc1.Recordset(0) Then
Do
If Adodc1.Recordset.EOF Then
MsgBox "IME NE POSTOJI", vbCritical, "GRESKA"
Exit Sub
End If
Adodc1.Recordset.MoveNext
Loop Until Text1.Text = btpr.Text


gde ti je ime.Text textbox u kojem je zapisano ime koje se trazi u bazi, a adoc1.recordset(0) kolona u kojoj je upisano ime...
[ izivanovic @ 23.05.2008. 21:42 ] @
Hvala na pomoci ali da budem malo jasniji,pretrazujem preko sql iskaza.Imam 2 tabele u jednoj su korisnici u drugoj gradovi.Moja je ideja da jedan combo narunim tabelama,i kada inicira dogadjaj onChange da se polja iz te tabele pojave u drugom combu,tu bi postavio jedan edit u koji bi upisao parametar za pretragu.Sta mi je sve potrebno od ado objekata?Kako bi izgledao kod?
ovako izgleda kod dugmeta koje sluzi za pretrazivanje.
Private Sub Command1_Click()
Dim strSql As String
strSql = "Select * from Query1 where " & Combo1.Text = Text1.Text
strSql.Execute
End Sub
HVALA!
[ goranvuc @ 23.05.2008. 21:44 ] @
U principu je OK, ideš u dobrom pravcu - samo nastavi.
[ izivanovic @ 23.05.2008. 21:55 ] @
ali kako da nastavim
[ goranvuc @ 23.05.2008. 21:58 ] @
Pa tako kako si krenuo: radiš, pa kad nešto ne radi, a ne umeš da rešiš ti nam se obratiš za pomoć. Uvek je u takvim slučajevima dobro uploadovati i projekt da možemo da ti pomognemo brže i kvalitetnije.
[ izivanovic @ 23.05.2008. 22:01 ] @
ali ne znam da li mi trebaju 2 ado objekta ili jedan?
Jesi procitao mmoju razgradjeniju ideju?
Ne znam kako da uploadujem projekat 1.put sam na ovom forumu.
[ goranvuc @ 23.05.2008. 22:05 ] @
Dakle, sa ideje predji na realizaciju, ne očekuj od nas da ti crtamo po formi combo i textbox-ove. Projekat mozes uploadovati tako što ćeš ga zipovati ili rarovati ili sl., napisati komentar, pa onda ići na izmenu i dobićeš i opciju za upload.

Što se tiče ADO objekata, dovoljan ti je 1 grid, a sve ostalo može iz koda. Ne bi bilo loše da si prvo pogledao primere iz TOP tema, jer tamo već imaš sve što ti treba za imenik.

Ajd' polako.
[ izivanovic @ 23.05.2008. 22:15 ] @
Kontam!a ne znam kojom se naredbom pokrece sql upit?
I kada radim s ajednim adoom javlja mi gresku jer nemam popunjeno polje za recordsourse,kako taj problem da predjem?
Kako da napunim combo tabelama?
[ goranvuc @ 23.05.2008. 22:19 ] @
OK, da se ne bi ponavljali procitaj i prouci prvo http://www.elitesecurity.org/tema/35187 pa kreni da primenjujes to sto si naucio, a ako zapne ti se javi.
[ Aleksandar Vasic @ 23.05.2008. 23:22 ] @
hm.......da, ovo je meni pomoglo da shvatim sql :)
[ izivanovic @ 24.05.2008. 12:59 ] @
Ok je taj link sto si stavio,hvala ti,ali je meni ono tamo prekomplikovano,da mi je nekako jednostavnije.
Nisam ja radio nikaada ni u jednom jeziku aktivne upite,ali sam video u c++ i mnogo mi preostije to izgleda?
Ne mogu da razumem ono mi je mnogo komplikovano ili sam ja mnogo glup:)
[ Aleksandar Vasic @ 24.05.2008. 13:16 ] @
najbolje bi bilo kada bi uploadovao projekat.........jer ja sada ne shvatam tvoje pitanje...Dokle si stigao?Sta ti sada konkretno treba?

Edit: Ne vidoh da si vec uploadovao, cek sacemo reshimo
[ Aleksandar Vasic @ 24.05.2008. 14:08 ] @
Evo napravio sam ti......Mislim da ce ti ovo pomoci

Samo sto treba to malo optimizovati jer npr. ako ukucas "marko" a u bazi ti pishe "Marko" nece ga naci, zato sam ubacio UCase u if proveri
[ izivanovic @ 24.05.2008. 14:13 ] @
Nemogu da otvorim tabele
Ideja je da kada se izabere opcija u gridu treba da se prikazu tabele,a u combu polja samo te tabele,kada se izabere neko polje iz comba samo ono da ostane u gridu.Da li sam bio jasniji?:)
Upload je tu pa ti vidi sta moze da se spasi:)
[ izivanovic @ 24.05.2008. 14:17 ] @
okej je to sto si napravio,HVALA,ali nema sql upit,meni treba sa sql upitom.:)
[ Aleksandar Vasic @ 24.05.2008. 14:43 ] @
ja ti necu sigurno uraditi ceo program, izvoli ovaj primer sto ti je dao Goran https://static.elitesecurity.o...1224496/Korak_po_korak-SQL.zip
on ce ti u svemu pomoci....

p.s. u primeru koji si postavio uopste nemas connection string, ako hoces da koristis sql upite uopste ti ne treba adodc kontrola
[ izivanovic @ 24.05.2008. 15:03 ] @
a kako da napravim connectionstring?
Nisam razumeo u onom linku sto je Goran postavio.
Please pomoc!
Netrazim da mi uradis,ali mi treba samo mala pomoc,negde gresim a ne znam gde...razumes me neka sitnica je u pitanju i ona me zeza...:)
[ goranvuc @ 24.05.2008. 15:07 ] @
Vidi, ovo je poslednji put da kod mene neko prolazi sa tom tvojom pricom "ne znam, ovo mi je prvi put i sl."

Evo ti resenje sa detaljnim komentarima i nemoj vise ovako.

P.S.

Sad sam video da si u medjuvremenu uploadovao jos jednu verziju projekta koja sa onom prvom nema nikakve veze. Dobio si resenje za prvobitni problem, a ti gledaj prvo da sam sebi razjasnis sta hoces i da to formulises tako da te svako razume, pa onda postavi topik ili komentar.

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 24.05.2008. u 16:29 GMT+1]
[ izivanovic @ 24.05.2008. 15:27 ] @
HVALA,ali to nije prica i neki izgovor vec istina
[ goranvuc @ 24.05.2008. 15:37 ] @
Vidi prijatelju, ubaci u neku manju brzinu, mahnito koristenje copy/paste tudjeg koda bez udubljivanja u problem i pokusaja da se nesto nauci te nece nigde odvesti. Kritika ti je bila upucena, jer sam mislio da si jos jedan od onih koji su dosli samo da im se resi zadatak, a ako nisi od tih - izvini.

Evo ti iz mog ugla: dodjes i postavljas topike iz kojih uopste nije jasno sta hoces, kad ti konacno uspe da postavis projekt ja sam iz njega zakljucio otprilike sta ti treba i napravio primer za koji sam utrosio neko svoje slobodno vreme, a onda dolazim da ga uploadujem i vidim da ti u stvari nisi hteo to, nego nesto sasvim drugo (a i to jos uvek nisi potpuno razjasnio).

Ja sam ti pomogao, a sve u cilju da i drugi imaju od toga neke koristi i dao primer koji obuhvata resenje par standardnih problema u radu sa ADO, ako to nije ono sto ti treba - za moju pomoc je kasno, mozda ti neko drugi pomogne (kad budes predstavio problem na pravi nacin)
[ Aleksandar Vasic @ 24.05.2008. 16:54 ] @
Za Connection String imas ovde

http://www.connectionstrings.com/

a takodje u temu koju ti je preporucio goran ima objasnjenje kako napraviti connection string, samo da si bacio malo pogled ne bi postavio takvo pitanje...
[ Shadowed @ 24.05.2008. 17:01 ] @
Ma, ovo je neki domaci iz predmeta koji nije ucio, ili jos gore, radi maturski (sad mu dodje otprilike to doba godine) iz neceg o cemu nema pojma.
Ja bih ovo zakljuc'o ili obris'o zbog cl. 6 iz pravilnika.
[ Aleksandar Vasic @ 24.05.2008. 17:26 ] @
slazem se, nema nista novo u ovoj temi da bi bilo toliko interesantno za druge