[ Pinokio @ 21.10.2003. 19:28 ] @
Koristi win xp profi,ms office 2000 i platimun erwin erx 3.5.2.

Hocu da prebacim bazu iz accessa u erwin i to sam pokusao na sledeci nacin.
1.otvorim erwin
2.podesim na physical
3.Server>accesss conection
4.Username:Admin>Database:(idem na brows i pronadjem bazu iz accessa)>Connect


REZULTAT:error:340

Odem na platimun web sajt i tamo procitam da kad se desava greska 340 treba da se instalira neki progr5am koji se nalazi na istom disku u direktorijumu DAO.Uradim to i opet mi pokazuje error 340!!!!


Onda cujem da se to desava zato sto erwin 3.5.2 ne podrzava bazu pravljenu u access 2000 i da moram da konverujem bazu u access 97
1.Otvorim access
2.Otvorim bazu
3.tool>database utilites>convert database>to prior access database version
4.save baza noname.mdb
ZATIM U ERWINU PODESIM DA UZIMA BAZU IZ ACCESSA 97
5.otvorim erwin
6.server>target server
7.ukljucim access version access 97>ok
8.task
>shema generator>generate>
9.i opet dobijem prozor access connection gde opet upisujem admin kao username i pronadjem bazu noname mdb i kad pritisnem connect opet mi kaze error 340



Sta da radim
unapred hvala
[ sanibo @ 22.10.2003. 06:22 ] @
Mislim da ti je problem u Office 2000, probaj sa MS Office Xp pošto ti je win Xp.
Baza mora biti konvertovana u access 97, a probaj sa reverse inženjeringom, ne znam da li erwin ima tu opciju. Power designer to može ja sam isprobao, ali sa erwinom nisam radio.
pozdrav
[ danijelg @ 27.09.2004. 18:09 ] @
Ja dobijam istu poruku greske pri konekciji sa Access (doduse XP) bazom. Je'l neko pronasao resenje za ovaj problem???
[ drbogi @ 27.09.2004. 21:46 ] @
KOnektuješ se preko ODBC drajvera, kojeg prethodno podesiš u ControlPanel-u,Start--Programs--Accessories --Administrative tools --ODBC connection, izabereš noname.mdb kao sistemsku konekciju (za svaki slučaj, nekada neće sa user konekcijom), pa iz ErWina, File--Newmodel--ali sada ODBC pa pronadješ konekciju koju si malopre napravio.

E sad ukoliko neko ovo razume svaka mu čast.
[ danijelg @ 28.09.2004. 10:51 ] @
Napravio sam sistemsku ODBC konekciju, ali kod mene nema File > Newmodel u ERWin-u - koristim staru verziju 3.5.2. Postoji opcija Server > Access Connection pa mi trazi Username, Password, Database i System Database - kod poslednja dva stoji dugme Browse i ja lepo nadjem zeljenu bazu na hardu - user i pass ostavim prazno, kliknem Connect i cvrc! - error 340!
[ drbogi @ 28.09.2004. 21:26 ] @
Koliko mogu da shvatim i koliko me pamćenje služi, to bi trebalo da radi(malo sam zaboravio gde se nalaze komande u ver.3.5.x Erwina, kod mene je 4.1.4.
Dakle nov prazan model, pa (kod mene) Tools--:Reverse ingeneer-- pa onda izbor ODBC-a itd. user Admin pswd blank ....


Jedino što mi još pada na pamet je da možda nije, neki od servisa potrebnih za funkcionisanje ODBC-a, isključen, ili zaustavljen, ili da nešto nije menjano u systemskoj bazi accessa system.mdw ili tako nešto.

To bi u svakom slučaju trebalo da radi.
[ danijelg @ 29.09.2004. 15:11 ] @
Ha! Problem je bio krajnje jednostavan. Sve vreme sam pokusavao da se konektujem na bazu kreiranu u Accessu XP i to iz starog ERWina koji podrzava Access 97... Uglavnom, hvala na odgovorima :)
[ Mister Big Time @ 15.02.2005. 00:12 ] @
Ih tek sad videh ovu temu, mogao sam da ti uskratim vreme :(


ERWin pasuje samo na Access 97, nece na novije. ;)

[ Vrndic @ 19.02.2005. 15:01 ] @


Za PINOKIA :

Za tako nesto neophodan ti je SP2 za Erwin 3.5.2 ,
postupak je sledeci :
kreiras bazu u access(2000) zatim je konverujes u 97 i snimis je .
U erwinu kao target server stavis access 97 , pa task -> forward enginerig(shema generation) generate user : admiin , i navedes putanju do baze i to je to .
SP2 za Erwin zauzima oko 30mb , nisam probao da ga nadjem na netu ali u koliko ne budes mogao da ga nadjes okacicu ga ja .
Napomena : Platinium tehnologies vise ne postoji njih je preuzeo AllFusion tako da Erwin nosi naziv AllFusion Erwin Data Modeler i nisam siguran u kojoj verziji trenutno egzistira ali mislim da je 4.1.4 .