[ Markopnvc @ 27.05.2008. 08:57 ] @
Imam Burton 2.5 koji trenutno radi na 1.83..od memorije ima pqi 400u 2x512mb hard je maxtor 160gb grafika ati x1650 pro 512mb ddr2.Pokusao sam sve da podignem rad na bar 2000..ali bez uspeha bio po raznim forumima gledao upstva i pokusao sve kombinacije ali nema sanse on krene i radi sve ok ali od igra ama bas nista kad pokrenem neku igru izbaci mi neku gresku u kojoj su neka slova i brojevi totalni glupost to mi se isto desavalo i ranije ali samo kada sam pokusavao da pokrenerm mnogo jacu igru nego sto moj procesor hoce da izgura e da umalo d zaboravim ploca mi je msi k7n2 delta2 i radi max do 166 x11 ustvari 166 a ostalo na auto tj.defa... sta god da promenim na jace nece pa vas molim za pomoc ili zavrsice u kanti sto je moje jedino resenje jer za vecinu novih igara min je 2.0 ili 2.4 procesor pa sam bar hteo da igram ove koje trze 2.0,neke krenu i ovako ali vecina ne..
[ Miso Kovacevic @ 27.05.2008. 09:26 ] @
Drugar kaze se Barton
Pa ako ti ploca radi do max 166MHz kako mislis da klokujes proc. Ako se dobro sjecam taj procesor moze da radi na 200MHz FSB. Stabilnost procesora se prevjerava sa Prime95 ili 3DMark a ne sa igrama. Provjeri temperaturu proca jer ako je prevelika a jos i klokujes proc onda nije ni cudo da izbacuje greske.

PS Nove igre uglavnom traze Dual Core procesore.
[ Markopnvc @ 29.05.2008. 10:08 ] @
Normalno da ima opciju 200fsb.202 fsb ali samo na 166fsb radi stabilno i ako pokusam da promenim na x 12 ili 13 ili bilo koje drugo podesenje ne radi stabilno tj radi ali nijedna igra ne funkcionise inace komp radi ok i na 200x11 i x12 i program za proveru stabilnost ne znam tacno naziv kaze da je sve ok ali ako pokrenem bilo koju igru ona ne radi izbacuje neku glupu gresku sa nekim znakovima i brojevima ili se jednostavno ugasi(igra)tako da moram ponovo u bios i vratiti sve na optimalno podesenje tj F7..A svi tj na 5 ili 6 foruma kazu kako je i taj procesor a i ploca ok za overc.;.. i da im super radi na 2200mhz a kod mene ni da cuje preko 1833mhz..Hvala sto se tice pravilnog naziva mada mi ovde pisemo sa u..

[Ovu poruku je menjao Markopnvc dana 29.05.2008. u 11:18 GMT+1]
[ Markopnvc @ 29.05.2008. 11:06 ] @
ma temp je ok proverio sam i sa programom kom ne znam tacan naziv kaze da je sve ok ali igre nece da rade,promenim ja na 200fsb komp..radi super i prepoznaje ga kao Athlon 3200 i radi na 2200 ali dzaba kada sve radi sem igrica koje su radele na standardnom podesenju na kom mi je bio barton 2.5 i radeo na 1833mhz a tek nema sanse da mi rade one koje traze min.2.0 procesor tj da radi na 2000mhz..pokusao sam skoro sve bio na nekim forumima gde ljudi kazu da im bez problema radi na 2200mhz sa isto plocom i procesorom i pokusao sam sa istim podesavanjem memorije 8-3-3-3 i stavi na 200fsb x 11 i 12 i sve ostale kombinacije ali bez uspeha,pa sam mislio na pomoc oko tog podesavanja u biosu posto ovo radi prvi put ustvari drugi posto sam drugu namesto njegov athlon 3.0 da radi na 2500mhz a radeo je ist kao i moj na 1833..i to bez problema i bez menjanja ostalih pod..u biosu jednostano promenio na 250 il 240fsb nisam siguran..ali kod mene je to izgleda drugacije...Hvala i poz!!!



-
[ megapyxeltoda @ 05.08.2008. 11:57 ] @
Prijatelju udubi se u proiblematiku malo vise-Barton maltene svaki moze da se klokuje na min 2.0 Ghz ali zavisi kako...moj radi na 11X181 recimo i experte podeshavanja memorije i sve radi lepo...samo Ti treba OK hladjenje kao i ruchno podeshavanje voltaze chipseta kao i CPUa...Inache matichna plocha mi je Abit NF7S....sa grafikom 7600 GS...josh jedini Crisys nisam probao sve ostalo radi...iako nije dualcore mashina...uzmem li neku dual core sa 2-4 Gb RAMa +neku 8800GT-shto nameravam da uradim i ne budem li video drastichnu razliku-ima da ga bacim kroz prozor zivota mi>Barthon rulless
[ ajowic @ 28.09.2008. 17:40 ] @
BARTON RULES! samo...
Ja sam imao do pre par meseci isti taj Barton i tu plochu (MSI k7n2 delta2 - platinum) radio je na 10x230! Igrao se i crysis (sasvim lepo)! E sad...
Prvo je pitanje da li ti je proc "otkljuchan" tj. da li mozhesh da mu menjash mnozhioc. Ti u biosu imash tu opciju ali da li kad mu smanjish ona ostaje zapamcjena na koliko si je smanjio i pri sledecjem ulasku u bios?
Ako prihvata manji onda je otkljuchan. Morash napon da povecjash sa default na barem 1.8xxx (tako je kod mene radio) probaj nadji optimalni, ali nemoj preko 1.9 nikako! Sve ovo vazhi ako imash neko dobro hladjenje, a takodje i napajanje...
Znachi:
0. imash dobro hladjenje
1. proveri da li je otkljuchan
2. setuj mnozhioc na 10 i snimi bios
3. udji ponovo i povecjaj napon na oko 1.8 (snimi i udji ponovo u bios)
4. namesti da je fsb 200 i fsb:mem = 1:1 (ili kako vecj tamo pishe ne secjam se...) snimi..
5. pokreni windows i proveri temp npr sa Speed fan (nadam se da ti je termalna sonda lepo nameshtena...)
6. pokreni ORTHOS i ostavi ga npr 30min i prati shta se deshava sa temp i sa naponom preko Speed fan-a, ne sme mnogo da ti pada napon na CPU
ako je sve ovo proshlo kako treba a igrice i dalje ne rade, onda pokushavash da igrash igrice koje zahtevaju 64bitni proc ili dual core! Iz upravo tog razloga (izmedju ostalog) sam ja zamenio komp i mog nikad prezhaljenog Bartona dao sestrichini...