[ zmilan @ 21.10.2003. 22:47 ] @
Interesuje me ima li neko ko se bavio pravljenjem back up -a MS SQL-a iz neke svoje aplikacije? Konkretno klijent koji pristupa bazi je pisan u VB-6 i hteo bih iz njega da napravim back up baze. Slican problem sam kod MySQL-a resio fizickim kopiranjem podataka, ali to kod MS SQL-a ne moze. Ima li neko da pomogne sa nekim savetom ili predlogom.
[ korto @ 22.10.2003. 13:37 ] @
A zašto ti ne odgovara klasična varijanta, da bekape radiš iz Enterprise managera? Postavi full bekape da se sami rade u određeno vrijeme...
[ Mihailo @ 22.10.2003. 17:19 ] @
Može i sa T-SQL (BACKUP DATABASE) i korišćenjem SQL-DMO (SQLBackup).
Pogledaj malo Help (RTFM).
[ zmilan @ 22.10.2003. 22:11 ] @
Ok, to su neka resenja, ali u njima sam ipak potreban ja, bar prilikom prvog podesavanja. Hteo bih da napravim exe koji ce to da radi bez mene. Voleo bih ako neko ima neko resenje ili neku smernicu...
[ Mihailo @ 23.10.2003. 00:47 ] @
SQL-DMO je baš ono što ti treba, samo ti toga nisi svestan :)
Pogledaj: http://sqldev.net/sqldmo/SamplesVB6.htm
[ bOkIcA @ 23.10.2003. 04:35 ] @
Citat:
zmilan:
...problem sam kod MySQL-a resio fizickim kopiranjem podataka...

http://www.mysql.com/doc/en/Backup.html
[ zmilan @ 26.10.2003. 15:39 ] @
Ok, znam da postoji i elegantnije resenje, ali tada nisam to znao, tacnije nisam znao kako to da izvedem tako da je i ovo zavrsilo posao po principu bitno je da radi :)
[ Deep|Blue @ 30.10.2003. 09:01 ] @
mozes ovo da izvedes i preko osql-a i par skriptova. dovoljno su ti dve tri naredbe.
[ goky2002 @ 30.10.2003. 11:17 ] @
Citat:
mozes ovo da izvedes i preko osql-a i par skriptova. dovoljno su ti dve tri naredbe


Mozes li malo detaljnije da pojasnis ovo ili das neki link?
[ Deep|Blue @ 30.10.2003. 12:59 ] @
osql je program za konzolni pristup i manipulaciju sql serverom. dolazi standardno uz ms sql.
ako hoces da kreiras bazu na sql serveru dovoljno je da imas skript baze (struktura) koji mozes da izvrsis cini mi se preko jedne linije u promptu.
dovoljno je samo da znas lozinku za sa nalog ili neki drugi sysadmin nalog i da imas taj skript.
ukoliko trrebas da u bazu dodas i podatke onda generises jos jedan skript sa podacima koji izvrsavas na slican nacin.

ne mogu da se setim tacno sintakse ali pogledacu negde.
[ Simke @ 31.10.2003. 05:20 ] @
Ja sam skoro slicnu stvar radio sa osql. Jedina stvar je sto sa svojom aplikacijom moras da das ljudima i osql.exe. Pogledaj books online, tu imas fin primer sintakse i kako se koristi.
Ili koristi SQL DMO.
[ Deep|Blue @ 02.11.2003. 02:22 ] @
Citat:
Simke:
Ja sam skoro slicnu stvar radio sa osql. Jedina stvar je sto sa svojom aplikacijom moras da das ljudima i osql.exe. Pogledaj books online, tu imas fin primer sintakse i kako se koristi.
Ili koristi SQL DMO.


pa sad prilikom instalacije ms sql servera ili ms dbde osql.exe se instalira kao osnovni deo, tako da nemas razlog da saljes korisniku fajl. uostalom za to ti treba i licenca posto, naravno ms sql server nije besplatan.