[ deepwhite @ 27.05.2008. 20:52 ] @
potrebni mi je da u .ini fajlu sacuvam, odnosno, ucitam odredjene podatke poput tipa fonta, boje itd. posto imam nekoliko vrsta teksta, imam problem sa kodom koji sam napravio.
u zakacenom rar fajlu je deo koda, ako neko moze da ga prepravi da u ini fajl upisuje parametre iz, recimo, 4 razlicita textboxa a koji opet mogu da procitam jednostavnom petljom.
pozdrav
[ goranvuc @ 27.05.2008. 21:07 ] @
Koliko vidim, projekt je OK i ne razumem gde je problem, ako si ovo znao da napravis treba samo jos 3 poziva funkcija ProfileSaveItem() i GetPrivateProfileString() za dodatna 3 textboxa pri cemu menjas vrednosti parametara lpSectionName, lpKeyName, lpValue.
[ deepwhite @ 27.05.2008. 21:10 ] @
e tu lezi problem, izbacuje mi gresku "expected array" kako god okrenem. ako moze pomoc u smislu prepravke koda bilo bi od velike pomoci.
[ goranvuc @ 27.05.2008. 21:32 ] @
Hajde molim te sledeci put bar nacrtaj ta 4 textbox-a; sta mislis koliko sam ekrana dosad nacrtao u zivotu?

U prilogu ti je resenje.
[ deepwhite @ 27.05.2008. 21:39 ] @
svaka cast, nisam mislio da kreiras textboxove, samo mi je trebalo ovo
Code:
   For Each tmpBox In Text1
      lpKeyName = tmpBox.Tag
      lpValue = tmpBox.Text
      ProfileSaveItem lpSectionName, lpKeyName, lpValue, lpFilename
   Next


hvala
[ goranvuc @ 27.05.2008. 21:42 ] @
Nema na cemu. Posto ti nisam komentarisao kod samo da napomenem jer ne znam da li si primetio: u svojstvo tag od textbox-ova sam upisao odgovarajuci naziv kljuca u ini fajlu, tako da ako hoces da menjas - tamo menjaj.
[ deepwhite @ 27.05.2008. 21:48 ] @
primetio sam, vrlo elegantno reseno
[ goranvuc @ 27.05.2008. 21:55 ] @
Ma nije uopste elegantno, ja nisam pristalica koristenja tag svojstva, ali mi je to bilo najlakse u ovom momentu
[ deepwhite @ 27.05.2008. 23:54 ] @
mala ispravka u kodu, ako nekome bude trebao
Code:
Private Sub Command2_Click()
   Dim tmpBox As TextBox
   
   lpFilename = "C:\test.ini"
   lpReturnedString = Space$(255)
   nSize = Len(lpReturnedString)
   
   For Each tmpBox In Text1
      nSize = GetPrivateProfileString("proba", tmpBox.Tag, " ", lpReturnedString, 50, lpFilename)

' ________________________________________________________________________________________
' prekopirati "nSize = Len(lpReturnedString)" jer pravi gresku u broju karaktera koji vraca
       nSize = Len(lpReturnedString)
' ________________________________________________________________________________________
      
      lpReturnedString = Mid(lpReturnedString, 1, nSize)
      tmpBox.Text = lpReturnedString
   Next
   
End Sub


[ deepwhite @ 28.05.2008. 00:03 ] @
imam jos jedan problem koji nisam odmah primetio.

Dialog.Text1(0).Text = Form1.infotext.ForeColor

dobijem vrednost u nekoj vrsti heksadecimalne cifre prebacene u decimalnu vrednost a koja ne odgovara obicnoj vrednosti boje fonta, npr plavu cistu 0.0.255 mi daje kao 16711680 i ako to vratim iz ini fajla pravim gresku i prikazuje samo belu boju.
dok za vrednost crvene mi daje cistih 255, zuta 65535

u svakom slucaju posle linije:

Form1.infotext.ForeColor = Text1(0).Text

izbacuje uglavnom samo belu boju fonta. koje je resenje?
[ rgdrajko @ 28.05.2008. 00:28 ] @
@ deepwhite

Pa Aleksandar Ruzicic je vec odgovorio na to pitanje u u poruci o funkciji suprotnoj RGB:
http://www.elitesecurity.org/t289397-0-Funkcija-suprotna-RGB-Kako