[ Kazo1 @ 28.05.2008. 00:14 ] @
Calleasy....Cini mi se jedan od boljih, programa koji je sad po cijenama povolniji i od Nonoha. Naravno, ako se ne racunaju Nonohovi "free" dani, koji su ionako upitni.
Dakle, od ponoći pozivi prema BiH
Bosnia herzegovina (landline) calleasy 7ct/min

Jednostavno, do sad je ovo naj jeftinije što sam našao, kad se radi o pozivima prema BH.

Inače, Calleasy ne radi preko Betamaxova Softphonea, već iskljucivo putem SIPa ili opcijama phone2phone, te access numbera.
[ misk0 @ 28.05.2008. 08:05 ] @
A gdje si ti to vidio? Pricamo o toj listi? Bosna Landline - 0.095Euro
[ Kazo1 @ 28.05.2008. 09:41 ] @
Na njihovom sajtu nesto prije nego sam to i ovdje napisao. Mjenjaju cjena brzinom koja zapanjuje :)
Trenutno pise 8ct !?
[ misk0 @ 28.05.2008. 10:45 ] @
Zasto gledas cijenu bez PDV-a iako tebi kad skidaju sa racuna, uracunavaju ga?
[ OffShore @ 28.05.2008. 11:02 ] @
Pa mjenjaju cijene jer rade sa ilegalnim operatorima, koji zasijaju 2-3 dana pa ih nahvataju i ugase, inace u Bosni postoji 12 alternativnih operatera koji nude terminaciju i originaciju.
http://www.cra.ba/bs/telecom/db/?cid=4135

inace cijena interkonekcije, koju daju dominantni telekkomi iznosi 0.127 KM (10 dolar centi) tako da nakon ugradnje alternativnih telekoma nema teorije da bude ispod 12-13 dollar centi za fiksnu telefoniju.
[ Kazo1 @ 28.05.2008. 18:35 ] @
Citat:
misk0: Zasto gledas cijenu bez PDV-a iako tebi kad skidaju sa racuna, uracunavaju ga?


Zato sto u HR ne naplacuju PDV kod kupnje kredita. Znaci, kad placas sa karticom za 10 eura skine 10 eura, eventualno se naplati neka sitna taksa koja opet nema veze sa PDVom.

Citat:
OffShore: Pa mjenjaju cijene jer rade sa ilegalnim operatorima, koji zasijaju 2-3 dana pa ih nahvataju i ugase, inace u Bosni postoji 12 alternativnih operatera koji nude terminaciju i originaciju.
http://www.cra.ba/bs/telecom/db/?cid=4135

inace cijena interkonekcije, koju daju dominantni telekkomi iznosi 0.127 KM (10 dolar centi) tako da nakon ugradnje alternativnih telekoma nema teorije da bude ispod 12-13 dollar centi za fiksnu telefoniju.


Nebi se slozio sa tobom.....

Betamax nije ilegalni operater, a calleasy je njihov program.

Cjena koju si naveo.... zanimljivo. Sigurno i ja iz HR ili od nekud dalje mogu po tako povoljnoj cjeni pricati sa BiH.
Puno sam na NETu i cjene mi nisu nepoznanica.
Betamaxovih 9 ct, koliko kosta minuta razgovora u fixnu liniju, je nesto sto kod drugih operatera koji su dostupni obicnim korisnicima, košta puno više.
Kod calleasy trenutno 8ct/min. ( nocas je bilo i 7ct, no kako god)

Izmedju ostalog, nisam jos cuo da se nijedan Betamaxov VOIP zatvorio.

Betamax ima tri problema.
Kod 33 za koji su u velikoj većini krivi sami korisnici.
Free tjedne minute.... trebalo bi ih ukinuti
Losa sluzba za korisnike....Informacije se mogu dobiti i od svakog resellera, mada zadnje vrijeme SZK radi puno bolje, samo treba upit poslati iz forme na sluzbenim web stranicama predvidjene za komunikaciju sa SZK.

Kad i nebi bilo free dana ni minuta Betamax bi i dalje imao naj povoljnije cijene.

Trenutno nesto Skype pokusava...ali i dalje mislim da je Betamax kvalitetniji. Bar radi sa SIPom.

Mozda moze i SKYpe, ali ja do sad koliko god sam se trudio nisam nasao kako.



[ Kazo1 @ 28.05.2008. 18:41 ] @
Ovo je inace spisak promjena od sinoc, a pisalo je da je BiH 7ct/min. Ocito su se do ujutro predomislili :)

The price rates of these countries were modified :
- Algeria (landline and mobile) calleasy
- Andorra (landline) calleasy
- Angola (landline) calleasy
- Saudi Arabia (mobile) calleasy
- Azerbaijan (landline) calleasy
- Bahrain (landline and mobile) calleasy
- Bosnia herzegovina (landline) calleasy
- Brazil (mobile) calleasy
- Bulgaria (mobile) calleasy
- Congo (landline and mobile) calleasy
- United Arab Emirates (landline and mobile) calleasy
- Macedonia (landline and mobile) calleasy
- Ghana (landline) calleasy
- Guatemala (landline) calleasy
- Iran (landline) calleasy
- Jamaica (mobile) calleasy
- Kenya (mobile) calleasy
- Kuwait (landline) calleasy
- Lebanon (landline and mobile) 12voip, calleasy
- Lithuania (landline and mobile) calleasy
- Mauritania (landline) calleasy
- Oman (landline and mobile) calleasy
- Philippines (landline) calleasy
- Qatar (landline and mobile) call! easy
- Congo Democratic Republic (landline and mobile) calleasy
- Tanzania (mobile) calleasy
- Romania (mobile) calleasy
- Rwanda (landline and mobile) calleasy
- Senegal (mobile) nonoh
- Slovak Republic (mobile) calleasy
- Sudan (landline and mobile) calleasy
- Sri Lanka (landline) calleasy
- Chad (mobile) calleasy
- Togo (landline and mobile) calleasy
- Turkey (mobile) calleasy
- Uruguay (landline) calleasy
- Venezuela (mobile) calleasy
[ OffShore @ 28.05.2008. 22:17 ] @
Nisam mislio na njih da rade ilegalno:) nego na ilegalne operatere koji preuzimaju pozive za Bosnu (bukvalno nakace primar i router i pice da ne placaju nikom nista) ali se takvi brzo provaljuju
[ Kazo1 @ 28.05.2008. 22:25 ] @
Citat:
OffShore: Nisam mislio na njih da rade ilegalno:) nego na ilegalne operatere koji preuzimaju pozive za Bosnu (bukvalno nakace primar i router i pice da ne placaju nikom nista) ali se takvi brzo provaljuju


Sorry, mislio sam da pricas za Betamax :)

Pozdrav
[ misk0 @ 29.05.2008. 09:11 ] @
Koliko je meni poznato u Bosni terminaciju poziva (po zakonu)i dalje smije da radi samo zvanicni telekom, tj trziste telekomunikacija jos nije liberalizovano (pricaju, pricaju ali i dalje nije). Ostali preko kojih ide Betamax se sluze 'vezama' i 'burazer' politikom pa guraju dok ide.
[ OffShore @ 29.05.2008. 18:31 ] @
Citat:
misk0: Koliko je meni poznato u Bosni terminaciju poziva (po zakonu)i dalje smije da radi samo zvanicni telekom, tj trziste telekomunikacija jos nije liberalizovano (pricaju, pricaju ali i dalje nije). Ostali preko kojih ide Betamax se sluze 'vezama' i 'burazer' politikom pa guraju dok ide.


Silno grijesis sinko:)

U Bosni je pao monopol jos 01.01.2006 i od tada 12 firmi je dobilo licence za telefoniju pa i VoIP e sad od tih 12 ,5 je pocelo raditi i zaradjuju prosjek 17 000 000 KM godisnje neto (ovu cifru je zaradio Anex d.o.o. koji je prodao 70% firme Telekomu Slovenija (http://www.telekom.si/podjetje...zitev_z_blic_netom.html?page=5 ) za 3.33 miliona evra, dok sada vrijedi 11 miliona evra ( kad se firma prodaje racuna se promet x 1.3 )

www.aneks.com , www.voip.ba , www.idtphone.ba , www.pincom.net su samo od nekih i svi rade terminaciju koju opet placaju dominantnim telekomima *telekom srpske, bh telekom i ht telekom* 0.127 KM po minutu- 7 euro centi + zarada, raznorazni zakupi i sve to kad se sabere cini cijenu terminacije prema Bosni i to samo prema fixnim telefonima dok je cijena za mobilne 0.255 KM + ostalo