[ rzanica @ 28.05.2008. 14:41 ] @
Jedan moj prijatelj me je zamolio da mu pomognem oko literature za temu koju je dobio za diplomski rad (srednja elektrotehnicka skola).

Medjutim meni nije jasno da li je ova tema bezica ADSL veza izmedju dva rutera tacno napisana, jer meni nesto i nema smisla. Moze li mi neko pomoci da rastumacim o kakvoj se ovdje vezi radi i gdje se ta veza upotrebljava.

Hvala
Sasa
[ Danilo Cvjeticanin @ 28.05.2008. 17:34 ] @
Verovatno mislis na bezicnu vezu izmedju dva router-a?
[ rzanica @ 29.05.2008. 12:29 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Verovatno mislis na bezicnu vezu izmedju dva router-a?


Eh kad bih samo znao da naslov nije dobar lakse bi i meni bilo. On je izvukao listicu na kojoj je napisano upravo ovo:

bezica ADSL veza izmedju dva rutera

Bezicna veza izmedju dva rutera nije ni meni strana, a za ovako nesto prvi put cujem. Volio bih da neko moze da mi odgovori da li je ikada cuo za ovakvu vrstu veze. Koliko ja znam ne postoji bezicna ADSL veza izmedju dva rutera, niti ima potrebe za takvom. ADSL je u stvari konekcija preko parice do DSLAM-a, a na drugoj strani moze da bude bezicni ruter koji ce rutirati saobracaj sa Wireless device-a.
[ Mister Big Time @ 30.05.2008. 02:22 ] @
bezica ADSL veza izmedju dva rutera?! Da li je bas tako pisalo BEZICA - a ne bezicna?! Valjda je typo, ako nije... :roll:

Bezicna veza (wireless) izmedju dva rutera, ili bilo koja dva uredjaja je sasvim normalna stvar... medjutim ADSL se na taj nacin ne prenosi vec se to zove connection sharing... hipoteticki ako je zaista tema i naslov takvi kakvi su napisani moglo bi se reci da je zahtev objasniti sharing ADSL konekcije koja je na jednom ruteru, i povezivanje bezicnim putem sa drugim ruterom, dakle povezivanje dve razlicite mreze wireless-om + ADSL sharing.
Mada, nesto sumnjam da je to pesnik hteo da kaze...

[ rzanica @ 30.05.2008. 13:16 ] @
N
Citat:
Mister Big Time: bezica ADSL veza izmedju dva rutera?! Da li je bas tako pisalo BEZICA - a ne bezicna?! Valjda je typo, ako nije... :roll:

Bezicna veza (wireless) izmedju dva rutera, ili bilo koja dva uredjaja je sasvim normalna stvar... medjutim ADSL se na taj nacin ne prenosi vec se to zove connection sharing... hipoteticki ako je zaista tema i naslov takvi kakvi su napisani moglo bi se reci da je zahtev objasniti sharing ADSL konekcije koja je na jednom ruteru, i povezivanje bezicnim putem sa drugim ruterom, dakle povezivanje dve razlicite mreze wireless-om + ADSL sharing.
Mada, nesto sumnjam da je to pesnik hteo da kaze...




Naravno da je BEZICNA :)

No u svakom slucaju, djak ce da podje kod profesora da mu objasni o cemu se radi i sta je profesor/pjesnih htio reci :)

Hvala