[ okosbokos @ 29.05.2008. 07:21 ] @
Pomagajte!

Povezem Sony DCR-HC96 sa firewire kablom preko firewire kartice i komp uopste ne vidi kameru.
Kartica je uredno instalisana i ready for use.
Probao sam na dva kompa i opet nece...
Da li su potrebni neki drajveri ili jednostavno nesto ne valja sa kamerom?
Ako trebaju drajveri gdje da ih nadjem?

Hvala
[ Cileinteractiv @ 29.05.2008. 09:32 ] @
Pozdrav Okos... Pa kako neće?! Koja je kartica u pitanju? Da li su na ta dva računara bile različite Fire Wire kartice ili jedna ista? Kojim softverom si pokušao da radiš Capture sa kamere?
[ okosbokos @ 29.05.2008. 09:50 ] @
Nije mi prvi put da koristim ove kartice.
na jednom kompjuteru je intergrisana kartica na asus ploci a drugom kompu je VIA OHCI kartica?!
Posto nemam svoju kameru obicno posudim od raje kamere, snimam, skidam...
dakle radile su mi i druge sony kamere, canon, jvc ali ova nece pa nece.
Program koji krostim je Sony Vegas.

sta sad?
[ Fac Ut Vivas @ 30.05.2008. 21:55 ] @
Nisam te razumeo, šta znači:

Kartica je uredno instalisana i ready for use.


Da li je Win detektuje? Da li je vidiš u My Computer-u? Ako je nema u My Comp-u a pravilno si je uključio, onda može biti da je crkao FireWire na kameri.
[ Cileinteractiv @ 01.06.2008. 10:56 ] @
Ajd ti druze izdvoj jos malo novca pa kupi valjanu Fire Wire karticu, bilo koju samo da na sebi nema VIA cip!!! Ne pitaj zasto jer si vec i sam deo odgovora ;)
[ majolika08 @ 09.06.2008. 10:52 ] @
I meni su pri kupovini fireware kartice rekli da izbegavam te sa VIA chipom, jer se pokazalo da su bagovite, pa sam kupila neku drugu.

Ni meni bas nije jasno odakle ona poruka ready for use...ali ako je komp ipak vidi, idi u network connection, pa ako tamo imas pored mreze, jednu ikonu koja ima nesto tipa 1394 connection, proveri da li je disable ili enable.

Pozdrav