[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.10.2003. 11:25 ] @
I pod kojim programom ako jeste?
[ filmil @ 22.10.2003. 12:23 ] @
Ako ti treba da prebacuješ datoteke tamo-ovamo, poslužiće ti i običan čitač memorijskih kartica. Ako želiš da koristiš SL45 kao modem, dovoljno je da ga priključiš na serijski port i koristiš kao najobičniji modem, rade sve AT komande plus nekoliko dodatnih. Na www.sl45.com možeš skinuti spisak AT komandi koje rade sa telefonom, a nekada je bio da se preuzme i programčić koji u vindoze stilu radi istu stvar, samo što skoro, kada sam pokušao i da ga preuzmem, nisam uspeo da ga nađem. U svakom slučaju radiće sve što ti treba i bez posebnog programa, zato je SL45 najbolji telefon na kugli zemaljskoj.

f
[ zAkiLi @ 22.10.2003. 19:45 ] @
Koristio sam scmxx i njegov frontend gscmxx.
Potrazi ih na freshmeat.net-u

sl45 rules! ;0)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.10.2003. 19:51 ] @
E u tome i jeste problem..reader jos uvek nemam, kao modem mi ne treba (pomeri se smesta..samo sto sam dobio digitalnu centralu!:), tako da mi je potrebno nesto sa cim bih mogao citati poruke (i posto ih cesto trebam cuvati na hard, da ih ne prekucavam) + file upload (sto moze, ali i ne mora).

Zezao sam se sa Kandyjem..ali ga nisam uspeo naterati da proradi.

A jeste..najbolji je..posle SX1 :)
[ vindic8or @ 24.10.2003. 16:38 ] @
e vidis ovo i mene interesuje...
ja imam s45 i hteo bih da se preko gprs logujem na mrezu (nemam data kabl). u windozama sam to resio sa Irda konverterom za usb, gde postoje i drajveri za gprs modem i sve ok radi, s45 se istovremeno recharguje i koristi kao gprs modem.
bilo bi dobro da moze i pod linuxom da se iskoristi za istu stvar, znaci ne treba mi ona opcija o kojoj pisete da se zakaci na rs232 i koristi kao klasican modem za dialout, vec neki drajver koji bi video net preko gprs-a, kapiram da i za irda konverter moze da se nadje drajver, tako da bi opet dobio istu stvar koju vec imam na windozama....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.10.2003. 06:46 ] @
Instalirao sam GSCMxx, ali nikako da ga nateram da proradi.
Inace moj SL45i se predstavlja kao SLICK, a ne SL45i, sto je normalno, samim tim, ako je SL45i podrzan model, to ne bi trebalo da je problem.
Kacim ga na serijski port, pa sam probao i ttyS0 i ttyS1, ali ne nadje nista.
Zanima me da li prvo nesto treba da uradim sa portovima (neki port "mount") i da li GSCMxx uzima settings iz nekog SCMxx conf fajla? (pretpostavljam da ne uzima)