[ Džeronimo @ 29.05.2008. 13:31 ] @
Vidim malopre u Software Update da izašo 10.5.3 update, pa da vas obavestim :)

Idem sad na Appleov sajt da preuzmem Combo update jer više volim tako da updateujem :)

Mod edit> U ovu temu se mogu od danas ostavljati sve novosti po pitanju novih podverzija Leoparda.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 03.07.2008. u 13:03 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.05.2008. 13:52 ] @
LOL, spavalice..update je tu već skoro 20h :D
[ madamov @ 29.05.2008. 14:53 ] @
I možda je bolje da skidaš iz Software Updatea s obzirom na veličinu: Combo update je 538 MB, a u SU mi je rečeno da je oko 200 MB.
[ calimero @ 29.05.2008. 15:06 ] @
osim ako nemas 4 Mac-a kojima treba update... :D
[ MMX @ 29.05.2008. 16:46 ] @
Od Vas koji ste uradili update, da li je neko probao novi feature sinhronizacije adresara sa Gmailom?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.05.2008. 17:10 ] @
Ja nisam planirao, ali evo zbog tebe sam :D

Upisao svoje Google podatke i onda se zbunio..nigde u Addressbooku nema opcije Sync. Onda izgooglam da je potrebno uraditi sinhronizaciju sa iPhonom ili iPod Touchom, da bi sinhronizacija sa Googlom uopšte krenula..što znači da otpadaju u startu oni koji nemaju jedan od ta dva uređaja.
Takođe je izgleda moguće raditi singronizaciju sa Googlom kad se radi sinhronizacija sa .Mac nalogom, tako da je potrebno imati jednu od te 3 stvari.

Primetio sam u startu dve mane...

1. Posle sinhronizacije se u Addressbooku nađu sve email adrese koje su se nalazile u Gmail sandučetu. Veliki problem za one koji gore imaju pošte, ali nemaju sortirane kontakte na isti način kao i na kompjuteru (ili uopšte nemaju kontakte, kao ja),

2. Svi kontakti koji su u imaniku bili zavedeni kao firme se u Googlu pojave bez ikakvog imena, te se ne zna o kom kontaktu se radi, sve dok se ne klikne na kontakt.

Mislio sam da mi to posluži kao neki backup, ali izgleda da ću ga isključiti :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.05.2008. 17:18 ] @
Evo kako da i oni bez iPhona sinhronizuju svoje kontakte...

http://lifehacker.com/393855/e...nc-without-an-iphoneipod-touch
[ MMX @ 30.05.2008. 14:20 ] @
Evo i ja instalirah 10.5.3 i prva stvar koju sam testirao, bila je naravno, sinhronizacija sa GMailom. Svi kontantakti sa telefona i iz addressbooka su bez greške sinhronizovani sa Google accountom. Zanimljivo je da sinhronizuje i sitnice kao što su Instant messengeri, na primer. Naravno, nije sve idealno... Imam dve zamerke, a to su:

1) ne sinhronizuje rođendane
2) ne sinhronizuje fotografije

Nadam se da će sa nekim od narednih updateova i to srediti.

Generalno, ova opcija je veoma korisna za mene iz razloga što mail i internet koristim sa više računara i različitih operativnih sistema i što ne moram da se hvatam za laptop ili mobilni telefon svaki put kada mi treba neki kontakt.

@Mario

Kakav konkretno problem imaš kod sinhronizacije firmi sa GMailom? Kod mene je bez greške sinhronizovalo poslovne podatke za kontakte kao i kontakte koji su u sebi sadržali samo jednu reč, na primer ime ili nadimak.
[ calimero @ 30.05.2008. 14:41 ] @
ha, ha!

i ja isto :)

samo sto sad imam HAOS! sad je stvarno krajnje vreme da se sredi addressbook ! (da stvar bude gora sad su mi sinhronizovani Mac-ovi, Gmail i Nokija !!)

generalno sve radi bez problema ali stvarno covek mora da sedne i sve lepo popise i onda nema zime ;)

btw meni su svi rodjendani sa Nokije sinhronizovani na Mac (Apple Sync) pa zatim na Google calendar (aplikacija Busy Sync!)
[ MMX @ 30.05.2008. 15:14 ] @
Vidiš to je onda super jer Google Calendar podržava free SMS norifikaciju.
[ calimero @ 30.05.2008. 15:42 ] @
ma Budy Sync je ekstra!!

sad mi je sve sinhronizovano!

Calendar i Address book i to sa:

Svim Macovima
sa nokijom
sa webom (google)

napokon sam zadovoljan :)

kad imam neki event - Nokija ukljuci alarm, Macovi ispisu poruku na ekran a Google salje SMS!! :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.05.2008. 20:28 ] @
Citat:
MMX: @Mario

Kakav konkretno problem imaš kod sinhronizacije firmi sa GMailom? Kod mene je bez greške sinhronizovalo poslovne podatke za kontakte kao i kontakte koji su u sebi sadržali samo jednu reč, na primer ime ili nadimak.


Verovatno sam onda ja nakaradno unosio u iPhone firme..u imenu i prezimenu ne stoji ništa, samo u Company piše ime firme, a onda telefoni i mailovi već prema potrebi. Na iPhonu mi u tom slučaju piše samo ime firme kao kontakt (znači traži prvo upisano polje) i u imeniku mi umesto siluete čoveka stavi zgrade, dok mi na Gmailu stoje prazni ček boksovi.
[ noki@ @ 31.05.2008. 06:38 ] @
Tu je i Syncman 1.0.3:

About Syncman
Synchronizes your Mac’s built-in Address Book with your Gmail contacts. Syncman handles most major data fields and offers 3 different synchronization strategies:


- Sync Address Book with Gmail Contacts (Two-way)
- Replace Gmail Contacts with Address Book (One-way to Gmail)
- Replace Address Book with Gmail Contacts (One-way from Gmail)

What’s New in this Version
- Added a workaround that should eliminate ‘postal address must not be empty’ errors.
- Added some web and email links to the help menu
- Internal changes to facilitate site licensing
[ MMX @ 31.05.2008. 08:02 ] @
I, kako radi? Ovo će mi biti super rešenje za stari iBook na kome je 10.4.11. :)
[ MMX @ 31.05.2008. 21:44 ] @
Bedak :(

This product is designed to run on the following operating systems:
Mac OS X 10.5 Intel
Mac OS X 10.5 PPC

Ima li nešto da radi na 10.4.x?
[ MMX @ 31.05.2008. 21:50 ] @
Evo daću sam sebi odgovor na pređašnje pitanje.. Program se zove Spanning Sync:

http://blog.spanningsync.com/2008/04/video-preview-s.html

Super stvar je to što sinhronizuje Addressbook i iCal sa Google adresarom i calendarom, pa smo jednim udarcem ubili dve muve :)
[ PPZ @ 01.07.2008. 18:51 ] @
Ova jabuka se bas zuri, izadje i 10.5.4.....


Ajde ako neko instalira javite vredi li instaliranja ili nije neophodno...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.07.2008. 19:12 ] @
Ja stavio jutros, nema razlike. Osim što mi se ne baguje Quicksilver kad gasim programe :)
Sada doduše ljudi kažu da nemaju problema sa pucanjem veze na airportu, da je stabilna.
[ PPZ @ 04.07.2008. 13:27 ] @
Nisam jos probao na iBook-u, ali na iMac-u nisam primetio neku promenu.Danas cu da uradim update i na laptopu, pa cemo videti (na iMac-u nemam airport....)