[ MP3MP3 @ 30.05.2008. 19:03 ] @
mt:s od 1. juna primenuje nov način tarifiranja poziva u okviru minuta uključenih u pretplatu za pojedine postpaid tarifne profile. U skladu sa izmenama, u postpaid profilima Bel 50, Bel 100, Bel 150, Bel 200, Bel 400, Bel 1000, kao i Mix 250, Mix 500 i Mix 1000 obračunski interval za prvi minut razgovora je 60 sekundi, a zatim se poziv tarifira po sekundi. Pozivi u Sport Bel tarifi obračunavaju se na svakih 30, a u Kontakt plus tarifi na svakih 15 sekundi. Primena novog načina tarifiranja znači da se minuti uračunati u mesečnu pretplatu obračunavaju kao i ostali razgovori u nacionalnom saobraćaju.

Uz napomenu da su sve cene ostale nepromenjene, podsećamo da mt:s postpaid tarifni profili korisnicima nude brojne pogodnosti, kao i da je tarifni profil Mix najpovoljniji postpaid paket na tržištu sa cenom razgovora ka svim mrežama u nacionalonom saobraćaju već od 4,8 dinara.


Link : http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=202&Type=1



Postpaid je unisten skroz...
[ Slobodan Milivojevic @ 30.05.2008. 19:08 ] @
Welcome to the club of monopoly! Uzas!
[ VRider @ 30.05.2008. 19:18 ] @
Ovo je postalo potpuno besmisleno! Ali, potpuno!
[ Slobodan Milivojevic @ 30.05.2008. 19:20 ] @
I sta ce nama sad 3 operatera kad nam je dovoljan jedan?
[ Jbyn4e @ 30.05.2008. 19:30 ] @
Sta ce nama soferima kucaaaaaaaaaaaaaa :)

Potpuno ga urnisase svi. Jedino resenje - smanjenje razgovora mobilnim aparatom ...

Nastao je novi operater, mtelevip... strasno.
[ bug killer @ 30.05.2008. 19:59 ] @
a ratel cuti i sedi na usima, a ova gospoda potpisala dzentlmenski sporazum.
[ calexx @ 30.05.2008. 20:36 ] @
To je to, do sada mi je merenje na sekundu bilo neka prednost posle ukidanja prenošenja minuta ali i to ukidaju. Sad još i Telenor da ukine prenošenje minuta pa da krug bude zatvoren.

Srećom imam više paketa nego što mi je realno potrebno pa neću mnogo da osetim promenu ali ću čim mi isteknu obaveze da pređem na najmanji mogući paket. Valjda im je to bio cilj. Kod Telenora sam već na takvom, još i ovde .... a ionako je vreme da se polako odviknem od korišćenja mobilnog, to je ponekad vrlo korisno. Samo se nadam da neće da dođe i četvrti operater, plašim se i da pomislim kakve novine on može da donese.
[ mihailo02 @ 30.05.2008. 21:14 ] @
Ovo je postalo bolesno...
Taman sam planirao da se vratim na Bel, kad oni i njega sje*ase...
Znaci sad ne postoji tarifni paket u Srbiji u kome je obracunski interval 1 sec?
[ Acika @ 30.05.2008. 21:24 ] @
Citat:
obračunski interval za prvi minut razgovora je 60 sekundi, a zatim se poziv tarifira po sekundi.


Jel moze neko da mi objasni sta ovo konkretno znaci??? Nije mi jasno?! Jel ce se nesto dodatno naplacivati osim pretplate ili ??? Inace korisitm MIX 1000 ...
[ Slobodan Milivojevic @ 30.05.2008. 21:26 ] @
To znaci da ako pricas recimo 15 sekundi sa nekim, za taj razgovor bice ti "skinut" ceo minut a ne samo 15 sekundi od ukupnog broja minuta uracunatih u pretplatu.
[ I_L_I_J_A @ 30.05.2008. 21:31 ] @
Znaci kada zovnes i kazes "sidji, stigao sam." naplatice ti 10 puta vise vremena nego ranije.
Stoka.
[ Acika @ 30.05.2008. 21:35 ] @
Znaci ne mogu da verujem... uhh jedva cekam da mi istekne jos ovih 3 meseca obaveze iz ugovora i onda idem na neku mnogo nizu pretplatu... definitvno se ovo vise ne isplati... strasno A mix tarifni paket je bio tako dobar u pocetku... bas sam razocaran... Hvala u svakom slucaju na objasnjenju! Pozdrav
[ calexx @ 30.05.2008. 21:36 ] @
Kada zovneš i kažeš "siđi, stigao sam" onda nastavi do celog minuta, ionako će da naplate pa da ti bude manje krivo zbog drpanja. Ja sam do sada razgovarao kako kad i nisam merio ali ću od sada da pazim. Da bar znam da sam potrošio. :(
[ donbozone @ 30.05.2008. 21:40 ] @
Koje lopovcine..al aj da se ne varamo, pa politicke stranke moraju od necega da zive.
[ MP3MP3 @ 30.05.2008. 21:59 ] @
Poznato je da telenor obozava da bude najnepovoljniji, pa me zanima sta li ce sada da urade sa prenesi paketom, posto ne mogu da ukinu prenosenje, verovatno ce tarifirati 60+60... Bilo bi realno da se ocekuje i gore od njih.
[ enthusy @ 30.05.2008. 21:59 ] @
Extra! Sad možemo "slobodno da razgovaramo" Mene ovo ponašanje operatera više uopšte ne nervira, meni ovo postaje smešno!
P.S. Sad mi je jasno što se kaže "Smeje se od muke"
[ Silencer @ 30.05.2008. 22:00 ] @
Sta vam je ljudi to je po evropskim standardima :))))
[ MP3MP3 @ 30.05.2008. 22:20 ] @
Za sada jedino vip drzi obecanja i cene, nisu najpovoljniji ali drze rec...
Bas sam se razocarao u mt:s. Ovo je previse od njih ...
[ night-shift @ 30.05.2008. 22:22 ] @
Ako se ne varam, trenutno jedini na tržištu sa tarifiranjem na sekund su Telenorov Start i MTS-ovi biz:net paketi?
[ zzviktor @ 30.05.2008. 23:43 ] @
sTRASNO sramota etc no svakodnevni tarifni idijotizam me tera da
svakodnevno menjam navike i da svaki dan pratim forum... Sta li je sledece.
[ Catch 22 @ 30.05.2008. 23:48 ] @
^ Što se tiče mt:s postpaid paketa za privatna lica, trebalo bi da su tarifiranje po sekundi ostavili u paketima bez besplatnih minuta:
Hello (150,00+PDV) Uspostava veze: 2,50+PDV, minut: 2,80/5,80+PDV
Profesionalna tarifa (87,60+PDV) Uspostava veze: 1,50+PDV, minut: 8,00+PDV
Poslovna tarifa (153,30+PDV) Uspostava veze: 1,50+PDV, minut: 9,00/5,00+PDV

Kao i u
My Bel *150 besplatnih minuta samo u okviru mts mreže + 150 besplatnih SMS (500,00+PDV) Uspostava veze: 1,50+PDV
minut My Bel: 2,90 / ostali: 4,50/6,50+PDV
Bel SMS *10 besplatnih minuta samo u okviru mts mreže + 100 besplatnih SMS (190,00+PDV) Uspostava veze: 1,50+PDV
minut: 8,00/9,00 +PDV

Slaba je ovo uteha, ali se ti paketi ne pominju u vesti kojom nas je obradovao mts
Citat:
30.05.2008.
Promene tarifiranja u pojedinim postpaid tarifama

mt:s od 1. juna primenuje nov način tarifiranja poziva u okviru minuta uključenih u pretplatu za pojedine postpaid tarifne profile. U skladu sa izmenama, u postpaid profilima Bel 50, Bel 100, Bel 150, Bel 200, Bel 400, Bel 1000, kao i Mix 250, Mix 500 i Mix 1000 obračunski interval za prvi minut razgovora je 60 sekundi, a zatim se poziv tarifira po sekundi. Pozivi u Sport Bel tarifi obračunavaju se na svakih 30, a u Kontakt plus tarifi na svakih 15 sekundi. Primena novog načina tarifiranja znači da se minuti uračunati u mesečnu pretplatu obračunavaju kao i ostali razgovori u nacionalnom saobraćaju.


PS
Porodični paket (250,00+PDV) Uspostava veze: 1,50+PDV minut: 0,00/8,00/11,50+PDV
SISTEM TARIFIRANJA NIJE POZNAT (jedini paket za koji ne postoji taj podatak u tabeli na sajtu)!?!


EDIT: Naknadno objašnjenje moderatora na zvaničnom mts forumu u vezi porodičnog paketa:
Citat:
korisnički servis:U porodičnom paketu tarifiranje se vrši po sekundi, a pošto nije došlo ni do kakvih izmena u vezi sa ovim paketom, i dalje nema zaokruživanja.

Zahvaljujem na razjašnjenju ove misterije!

PS
Bio bi red da se demistifikacija obavi i na zvaničnoj stranici, na gore pominjanom linku...


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 03.06.2008. u 13:16 GMT+1]
[ Markoxxx @ 30.05.2008. 23:53 ] @
Ovo je stvarno sramota, imam dosta razgovora u toku dana, a moram reci da sam imao i dosta ovih kratkih razgovora, tipa vec pomenutog "sidji, stigao sam" i tako.. znaci da od realnih 20-25 min dnevnih razgovora od sada ce mi biti tarifirano bar jedno 35 ;)


pa lepo... dobrodosli u SRBIJU :)
[ Vtec @ 31.05.2008. 00:05 ] @
Ovo je strasno! Samo da mi istekne ugovor i prelazim na VIP(ako ne i pre) bez obzira na sve. Necu vise da robujem nikome!
Hebo im ja mater!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 31.05.2008. 00:39 ] @
Heh, tako smo se i mi ljutili na Telenor kad je unakazio prenesi... Poznata prica, samo sto sad nema gde da se bezi... Svi zaokruzuju.
[ owim @ 31.05.2008. 01:14 ] @
Imate prijatelje!
[ owim @ 31.05.2008. 02:13 ] @
Hello i MyBel i dalje su po 1sec.

Inače, i tarifni dodaci više nisu po sekundi, već 60+1.

Još da uvedu i naplatu uspostave veze dok ima besplatnih minuta i -- "vrh brate"!
[ trader6 @ 31.05.2008. 07:20 ] @
Pa ka stvarno imam vise srece nego pameti - od ponedeljka sam uljuljkan tarifiranje na sekund hteo da uymem neki od mih paketa sa ugovornom obavezom. Hvala MTS sto mi je pomogao u odluci. Joc se se najvise fer biti da se uyme profesionalna tarifa - pretplata 100 kinti plus realna potrosnja pa ti vidi.
[ ciften @ 31.05.2008. 09:10 ] @
Da li neko možda zna kako se tarifira u inostranstvu?
[ Jbyn4e @ 31.05.2008. 10:04 ] @
To se zove roming...
[ Slobodan Milivojevic @ 31.05.2008. 10:19 ] @
Da pogledamo www.mtel.ba

Tarifni modeli L, XL, XXL (L 20KM - zbirno 100min i 100poruka za 10e)
Obračunavanje poziva se vrši po tarifnom intervalu 10+10 sekundi.


Idemo u CG: www.mtel-cg.com

Tarifni profili: m:tel 5, m:tel 20 i m:tel 40. (m:tel 5 - 5e, 50 minuta + 50 poruka)
Obračun cijene u nacionalnom saobraćaju: prvi tarifni interval je 30 sekundi, a zatim na svakih 15 sekundi razgovora.

[ MP3MP3 @ 31.05.2008. 10:22 ] @
Citat:
ciften: Da li neko možda zna kako se tarifira u inostranstvu?


Kako gde, shareno je, negde na 1+1, negde 15+15 (cini mi se HR vip ali mozda gresim), ima i 30+1, 60+1, a kod nas ima i 60+60 (telenor prepaid)...
[ ciften @ 31.05.2008. 10:24 ] @
@ Jbyn4e

Ti me očigledno nisi razumeo. Mislio sam kako se tarifira u inostranstvu što znači kako to rade operateri u drugim zemljama?

@ Slobodan

Baš na to sam mislio, ali da li imaš informacije za neku razvijeniju zemlju zapadne Evrope?
[ trader6 @ 31.05.2008. 11:38 ] @
Ima li neko primerak ugovora za tarife MIX - ima li nade da se tuzi MTS zbog dovodjenja u zabunu korisnika usluga?
[ Ilic Igor @ 31.05.2008. 12:19 ] @
Citat:
trader6: Ima li neko primerak ugovora za tarife MIX - ima li nade da se tuzi MTS zbog dovodjenja u zabunu korisnika usluga?

Mislim da smo potpisali da oni mogu da se "igraju" sa cenama,a mi da cutimo ida placamo.

Da li ovo vazi i za besplatne minute?
[ Ivan Dimkovic @ 31.05.2008. 12:25 ] @
Citat:

Ti me očigledno nisi razumeo. Mislio sam kako se tarifira u inostranstvu što znači kako to rade operateri u drugim zemljama?


Vodafone u Nemackoj po defaultu tarifira u 60-sekundnom taktu, a moze da se doplati (mislim da je nesto tipa 2.5-3 EUR mesecno) za 1 sec ili 10 sec (nesto manje) takt.

Mada ima i "flat" tarifa za malo vece pare, kao i neki "totalni flat" (svi razgovori uracunati, bez obzira na mrezu) za oko 100 EUR mesecno.
[ jevtabo @ 31.05.2008. 12:30 ] @
Ocigledno nike ne cita ugovor, kad pored ugovora stoji novi telefon, i jos za jedan dinar!? Zato oni mogu posle da rade sta hoce, jer smo svi mi potpisali, da se unapred slazemo sa ovom promenom tarifiranja, i svakom sledecom, i zato nemamo nikakvo pravo da se bunimo. Sta da se radi... Zivot je surov. :) Nekom majka nekom...
[ MP3MP3 @ 31.05.2008. 14:07 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Vodafone u Nemackoj po defaultu tarifira u 60-sekundnom taktu, a moze da se doplati (mislim da je nesto tipa 2.5-3 EUR mesecno) za 1 sec ili 10 sec (nesto manje) takt.

Mada ima i "flat" tarifa za malo vece pare, kao i neki "totalni flat" (svi razgovori uracunati, bez obzira na mrezu) za oko 100 EUR mesecno.


Au ako je tako u svetu onda ne mozemo da ocekujemo sekundu jer i mi imamo svetske operatere...
Blago nama, sve nam cene teze ka svetskim a plate teze ka Indijanskom plemenu ...
[ Slobodan Milivojevic @ 31.05.2008. 14:29 ] @
Ja samo ne videh negde da ima uspostave veze? (doduse i kod nas nema dok ste u kvoti).
[ donmarkone @ 31.05.2008. 14:30 ] @
Evo i ja da se javim klubu nezadovoljnih :-) inace ja sam na mix 500 i racun mi je max 800 din tako da xu bas da vidim ovog meseca kako ce da bude ... Mada iskreno alternativa ne postoji pre paid je skup relativno evo sad i postpaid ode u q.
[ DR83 @ 31.05.2008. 14:51 ] @
Bezobrazluk!
Svi pokusavaju da imitiraju ex lopovtel!
Totalno mi je nelogicno da povecanjem broja operatera, usluga i razvojem tehnologije, neke osnovne usluge poskupljuju.
Strasno!
Odrobijacu jos ovih svojih obaveznih godinu dana i ako ovako nastave, prelazim na prepaid a uzimanje telefona uz ugovornu obavezu mi vise ne pada na pamet!
[ Slobodan Milivojevic @ 31.05.2008. 14:54 ] @
Pozovite 789 pa opcija 1 (prepaid) pa ponovo 1 (informacije o tarifama) i preslusajte TOKI. Tamo kaze da se tarifiranje vrsi u sekundama bez zaokruzivanja.
[ MP3MP3 @ 31.05.2008. 15:19 ] @
Steta za korisnike koji su sa telenor-ovog prenesi presli na mt:s-ov mix paket, nadali se da ce mt:s da zadrzi 1+1 ali eto, nije. Zamislite samo nekoga ko je juce ili skorije potpisao ugovor na 2 godine a promenili se uslovi ... Tuzno.
[ zemun88 @ 31.05.2008. 17:31 ] @
Zalio sam se ratelu i puj pike ne vazi. Dostavljamo vam u prilogu zvaku telenora koju je ispricao svojim korisnicima, koju sam vec naucio napamet
Ukoliko se neslazete mozete se zaliti shodno odredbi clana 92. stav 2 Zakona o telekomunikacijama. Pogedao sam sta znaci stav 2 i pise da ako korisik
nije zadovoljan moze da trazi specifikacija poziva besplatno. U prevodu boli nas uvo jer nas debelo placaju da vam ne pomazemo.

Na ovom forumu ima puno ljudi koji se profesionalno bave sa racunarima, dajte da napravimo jedan sajt da se napravi peticija ili tako nesto protiv monopolskog ponasanja operatera, to nije skupo, moze svako od nas i da uplati po 50-dinara i da se zakupi sajt. Dajte vase ideje. Moze to i ovde, ali da moderatori onda ne brisu postove koji postavljaju korisnici.
Ja sam postavio post kako su bezobrazni u telenoru jer im je sve preskupo pocevsi od telefona, interneta, rominga da ne govorim, pravljenja jedninstvenih roming zona, medjunarodnih sms poruka, mogao bi do sutra da nabrajam.

Predlozite kako bi mogli da napravimo jednu peticiju, najvise bi nam pomogla organizacija za zastitu potrosaca, jer ratel to nece da uradi, a vi se pitajte zasto.

Mts je imao toliko dobre akcije poslednjih meseci da je rasturio telenor, ali ova vest sada kvari sve sto su uradili do sada

[ zzviktor @ 31.05.2008. 18:59 ] @
U ovoj zemlji kadija te tuzi kadija ti sudi. bruka i sramota kako se ovde
radi i zivi.
[ strba @ 31.05.2008. 19:41 ] @
A ja sam jos bio zadovoljan, dok sam potpisivao ugovor za postpaid.... posto je bio dosta povoljniji od prepaid varijante...
Kako je gorak osecaj biti nasamaren...
ne znam sta jos moze da se desi da tarifiranjem i profilima... ne smem ni da pomislim.... kao sto murphy kaze od goreg uvek ima gore... zato ne ocajavaj :) :(
Nadam se tacnije prizeljkujem da neko u ovoj drzavi reaguje.. ali kako je trenutno stanje i posto smo bez drzava institucija (bili i ostali)
ne verujem da ce se bilo sta desiti./;
[ slobapet @ 31.05.2008. 21:58 ] @
Resili da nas oderu i to je to. A mi mozemo samo da biramo kasapina.
Obrni, okreni d... ti pozadi.
[ djordje1979 @ 31.05.2008. 22:11 ] @
Konkurencija je majka. Treba nam jos operatera. Ne zaboravite da je pre dolaska vip-a minut u Srbiji kostao 15-ak dinara...
[ Catch 22 @ 01.06.2008. 00:09 ] @
Kao korisnik MIX paketa, posmatram novonastalu situaciju ovako:

MIX 250
Za mesečnu pretplatu od 295,00 din imam 60 kratkih "besplatnih" razgovora mesečno (tj. DVA dnevno)

MIX 500
za 590,00 dinara 150 kratkih razgovora mesečno (tj. PET dnevno)

MIX 1000
za 1180,00 dinara 325 kratkih razgovora (tj DESETAK dnevno)

Ponuda je prilično neatraktivna, a kad prođe "promocija" sa povećanim brojem minuta biće još manje atraktivna!
[ misaj @ 01.06.2008. 00:31 ] @
Samo vas gledam kako kukate...Prosto je, raskidajte ljudi ugovore. Ko je uzeo telefone promotivne pa ne moze nek trpi...ipak je uzeo telefon?! Ako je skupo ne telefonirajte...ako je ponovo skupo ne koristite mobilni :) Ipak je prosto?!
Kome telefon treba i neophodan mu je platice sigurno zaokruzivalo se na 1 sec...10 sec... ili 100 sec...


Poz
[ miodrag75 @ 01.06.2008. 02:15 ] @
@misaj sta bre lupetas kad se ne radi o tome
[ zzviktor @ 01.06.2008. 10:01 ] @
Pa ovako nije problem u tome da li ce mo i koliko telefonirati, ali je
problem u tome koliko ce mo placati standardne usluge... Problem je i u tome
koliko i kako ce mo izgubiti kontakata zbog promene broja telefona...Vratili
su nas u doba zelene salate. sramota zvana bruka nas ganja ganja i
proganja... Ovo je strasno sta tzv vlast radi i kako gazi gradjane... Umesto
da prate trend smanjivanja cena na trzistu telekomunikacija oni nam
povecavaju cene telefonirranja...
[ batricevic @ 01.06.2008. 10:47 ] @
Ovi na mts u su postali takvi vacarosi da sam morao posle niz godina da ih napustim, a sada se tri meseca natezemo za nekih 300din. koje pokusavaju onako drsko da otmu.Valjda ste i vi primetili promene u naplati. Imao bi puno toga na tu temu, ali bi radije da ih zaboravim, gade mi se . Backo
[ Okmijun @ 01.06.2008. 11:10 ] @
@misaj

Brate bez komentara si.........bolje cuti



Koliko ljudi uopste zna za ovo osim onih koji idu po forumima?
[ Bobson @ 01.06.2008. 11:28 ] @
Dok sam bio u Americi, jedna od stvari koja me uzasavala bili su njihovi operateri i njihovi nacini tarifiranja.
Kod operatera cije sam usluge koristio, zaokruzivanje se vrsilo na veci minut, ne postoji poruka automata o nedostupnosti vec se ukljucivala sekretarica govorne poste koja se tarifirala kao i razgovor, takodje se ukljucivala i na odbijanje poziva, kao i na dugo neodgovaranje na poziv. Usled velikog koriscenja metroa(gde si naravno nedostupan), kao i nepotpune pokrivenosti van gradova, ukljucivanje sekretarice je dostizalo maksimum i na taj nacin se 500 min razgovora pretvaralo u efektivnih 150 - 200!!! A i kvalitet signala im nije bio neki i zbog svega toga jedna od stvari kojoj sam se radovao pri povratku u Srbiju bio je i mt:s... kad ja tamo(ovde), a ono medjutim... Kvalitet signala dosta losiji(kazu da je to zbog VIP-a), a sad i ova zaokruzivanja postaju sve gora iz meseca u mesec. Kako su krenuli, pitanje je dana kada ce da uvedu ovu foru sa govornom postom(cini mi se da VIP ima nesto slicno, ali ajde da ne lupam...)
[ Rekla Kazala @ 01.06.2008. 11:50 ] @
U inostranstvu je luda kuća što se tiče pretplata i ponuda. Konkretno u Švedskoj gde sam živeo 40 godina imaš toliko ludih ponuda da je nemoguće sastaviti neku preglednu sliku. Medjutim šta može da se kaže onako površno je da, je u svakom slučaju jeftinije nego kod nas kad se uporedi lični dohodak itd. Ko želi da se bakće sa upoređivanjima cena i ponuda evo link jednih od mnogih provajdera http://www.tele2.se/abonnemang-oversikt.html gde je 1 kruna = 8 dinara i 1 ore = 1/100 krune. Ovaj link je za postpaid, abbonemang = postpaid, kontantkort = prepaid. Prosek radničke plate je negde oko 2000 evra ili 18000 švedskih kruna, prosek "fakultetskih" plata je negde oko 3000 evra ili 24000 kruna pa na više. Sve plate nakon što su porezi plaćeni.
[ Emil Ranc @ 01.06.2008. 13:05 ] @
Stvarno nisu normalni. U poslednjih šest meseci ubacili su dodatne minute i uveli prenošenje neiskorišćenih minuta, da bi sve to puj-pike-ne važi ukinuli, usput povećali naknadu za uspostavu veze, plus sada i ovo zaokruživanje na minut. Iskreno, nisam ni malo sumnjao da će pre ili kasnije da dođe do tog 60+1 tarifiranja i u bel/mix paketima, jer je konkurencija to već odavno učinila.

Ono što je u celoj priči najgore, je da svoje korisnike o novim „pogodnostima“ mts još uvek nije obavestio sms-om. Sada sam poslao sms o ovim novinama nekolicini prijatelja za koje znam da su na bel paketima. Niko od njih nije imao pojma o tome. Baš se pitam kada će, i da li će uopšte da šalju ove sms-ove. Važno da su mi slali sms za izbore da glasam „za evropsku Srbiju“ čak iako sam se odjavio od primanja komercijalnih sms-ova.
[ trader6 @ 01.06.2008. 13:40 ] @
Sve u svemu ziveo pripejd, sa sve skracenjem na 6 meseci.
[ mokelet @ 01.06.2008. 13:45 ] @
Moj cimer je nocas zvao korisnicki servis mts-a, i operater 'ladno nije obavesten o promeni tarifiranja o kojoj ovde govorimo!
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2008. 14:42 ] @
Mozda mu se mnogo spavalo... sta ih zovete u sitne sate
[ __ZEVS__ @ 01.06.2008. 14:42 ] @
Citat:
Konkurencija je majka. Treba nam jos operatera. Ne zaboravite da je pre dolaska vip-a minut u Srbiji kostao 15-ak dinara...


Nije tacno, vip je od dolaska bio skup. Mislim da je vec tad postojalo 2.9/min na telenoru i 2.8/min na mts-u, ali nisam 100% siguran, mozda je uvedeno mesec kasnije. U svakom slucaju telenor je imao razgovore za 6.5din/min. 15 dinara je mozda bilo '99, to ne znam, mobtelov standard paket je imao van mreze cenu 11.34 i to je najskuplje sto se ja secam.
Sa druge strane vip se prvi dosetio ovoga sto su kasnije svi uveli (60+1, sms u inostranstvo 10din, trajanje kartice samo 6 meseci...). U stvari sva poskupljenja od dolaska vipa su oni smislili.
MTS je tek sad uspeo da se izjednaci sa VIP-om na postpaidu (tj tek od ovog zaokruzivanja je jednako nepovoljan), dok telenor jos uvek ima veliku prednost zbog prenosenja...
Takodje mana Vipa je i sto imaju samo jedan tarifni paket, pa kome ne odgovara moze da se ****. I nije mi jasno sto reklamiraju toliko vodafon, sta nama to donosi dobro?

A sto se tice drzanja reci, ja jos uvek imam mobtelov paket "Junior" koji sam uzeo pre oko 4 godine i na njemu je tarifiranje na sekund, a minut razgovora u mrezi 3 ili 6 dinara (jeftina/skupa) sa sve besplatnim satom od 00-01 i sms-om od 0.85din. To je definitivno bilo pre dolaska vipa :)

Najbolje bi bilo da vip nije ni dolazio, ako mene pitate. Barem da znaju da naprave mrezu da moze da se zove, a da ne prekida svako malo ;)
[ owim @ 01.06.2008. 15:06 ] @
Inače, imam nezvanični inside info da MIX dodatni minuti će trajati kao promocija do septembra. Onda će VIP biti povoljniji, kao i Telenor.
[ dusanissimus @ 01.06.2008. 15:40 ] @
za one koji ne znaju telenor i dalje omogucava zakljucenje ugovora sa tarifnim paketima koje "ne promovisu vise" ali su i dalje u ponudi...to ukljucuje i PRO i druge pakete...pa kome odgovara...naravno uz njih ne moye da se uzme aparat, ali...
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2008. 16:37 ] @
Citat:
owim: Inače, imam nezvanični inside info da MIX dodatni minuti će trajati kao promocija do septembra. Onda će VIP biti povoljniji, kao i Telenor.


Ako do tad i Vip i Telenor ne smanje minute
[ __ZEVS__ @ 01.06.2008. 17:14 ] @
Ako budu smanjivali, smanjice zajedno, to je sigurno... Drze se dogovora.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2008. 18:11 ] @
Meni samo nije jasno gde je u ovoj celoj prici Vip, i kako on misli da ima dovoljno korisnika? To mi ne ide u glavu nikako?
[ MP3MP3 @ 01.06.2008. 18:58 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Meni samo nije jasno gde je u ovoj celoj prici Vip, i kako on misli da ima dovoljno korisnika? To mi ne ide u glavu nikako?

Oni izgleda misle da je dovoljno da imaju bezveze tarife i da se hvale vodafonom...
[ zemun88 @ 01.06.2008. 20:29 ] @
A sto im je ponuda vodafona, ko da smo u Albaniji, ovaj najeftiniji krs od vodafona, je isti kao i vip mislim da je 226. Nista specijalno, ali kakav je vodafon u hrvatskoj mi smo za njih dzungla. Nego sto se tice ljudi, puno njih je vec culo za novo tarifiranje, i brzo ce im se to obiti o glavu, jer sve manje i manje ljudi hoce da potpise ugovor, posebno sto ovako menjaju pakete na silu. Da su ostavili opciju 1+1 ili 60+1, to bi vec bilo nesto drugo ali ovo, bezobrazluk
[ Jbyn4e @ 01.06.2008. 21:09 ] @
Ovaj, nije mi jasan tvoj post, pa i jesu stavili 60+1... sta si hteo da kazes?
[ bakara @ 01.06.2008. 21:10 ] @
Citat:
owim: Inače, imam nezvanični inside info da MIX dodatni minuti će trajati kao promocija do septembra. Onda će VIP biti povoljniji, kao i Telenor.


Vip nikada nece biti povoljniji od MTSa, los ti je taj info...

Vec sam vise puta pisao o tome zasto ce mts uvek da ostane prvi, drzi ogroman broj korisnika i moze da se igra kako hoce i da odredjuje kako ce da rade ostali operateri.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2008. 22:08 ] @
Uzmemo recimo mt:s Mix 500 vs Vip Postpaid 150:

mt:s mix 500:
Pretplata: 500din
Uračunati minuti: 150
Uračunate SMS poruke: 150

Nakon prekoračenja

Uspostava veze: 2.90din
Minut razgovora: 5.80din
SMS poruka: 2.50din

Vip Postpaid 150:
Pretplata: 500din
Uračunati minuti: 150
Uračunate SMS poruke: 150


Nakon prekoračenja

Uspostava veze: 1.90din
Minut razgovora: 5.90din
SMS poruka: 1.90din

Ne bi se baš složio da je mt:s sad naj povoljniji. Jedino ih "vadi" to što imaju tarifne dodatke.

Ali ipak treba da vam prosecan razgovor nakon prekoracenja bude 10 min da bi mt:s bio povoljniji. Jer je razlika u uspostavi veze cak 1 dinar!

Telenor pak ima prenos minuta i poruka, ali nema proveru... Tako da je vrlo tesko reci ko je povoljniji... Ali tesko da je to mt:s u ovom trenutku.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 01.06.2008. u 23:20 GMT+1]
[ MP3MP3 @ 01.06.2008. 22:25 ] @
Pricalo se na jednom (ne znam kom) forumu da ce mt:s, da vrati prenosenje minuta i poruka, da su prekinuli prenos jer im sistem previse kasnio i da implementiraju novi koji ce biti efikasniji. Sada mi je krivo sto se nesecam ko je to rekao i gde ali mozda je tacno... a mozda i nije
[ bakara @ 01.06.2008. 23:22 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Uzmemo recimo mt:s Mix 500 vs Vip Postpaid 150:
....

Ne bi se baš složio da je mt:s sad naj povoljniji. Jedino ih "vadi" to što imaju tarifne dodatke.

A zasto si uzeo za primer mix500?

Zasto ne uzmemo na primer : My BEL?

Mesečna pretplata 500 dinara
Saobraćaj sa 064/065 brojevima uključen u mesečnu pretplatu 150 minuta
Besplatne SMS poruke 150
Cena po min. poziva ka drugim brojevima sa My BEL tarifnim profilom 2,90 dinara
Cena po minutu poziva - za pozive ka drugim 064/065 brojevima 4,50 dinara
Cena po minutu poziva - za ostale pozive u nacionalnom saobraćaju 6,50 dinara
Uspostava veze naplaćuje se 1,50 dinara
Razgovori se tarifiraju u sekundama bez zaokruživanja.


Mts ciljano forsira popuste samo na svojoj mrezi, jer u principu svako ima u fioci bar jednu mts karticu, samo treba da ga natera da je stavi u telefon.
Problem ostala 2 operatera sto oni nemaju neku korist nesto slicno da ponude.

E sad, unapred se ogradjujem ako je mozda nesto i ovde promenjeno ali ovo je aktuelna informacija na sajtu.
[ owim @ 02.06.2008. 00:22 ] @
Citat:
Pricalo se na jednom (ne znam kom) forumu da ce mt:s, da vrati prenosenje minuta i poruka, da su prekinuli prenos jer im sistem previse kasnio i da implementiraju novi koji ce biti efikasniji. Sada mi je krivo sto se nesecam ko je to rekao i gde ali mozda je tacno... a mozda i nije

Znam da MTS implementira novi biling, jos tokom zime se pričalo o tome na zvaničnim sastancima (na kojima sam bio), ali nisam pričao ni sa jednim inžinjerom, koji bi _zaista_ znao šta se dešava.
[ MP3MP3 @ 02.06.2008. 15:24 ] @
Ma potrosaci jos nisu svesni cena, zato operateri mogu da nas zavrcu. mogu da uvedu 100 puta gore uslove a pojedini nece ni da primete.
Danas drugarica potpisala ugovor sa vip-om, pitao sam je zasto vip, telenor postpaid prenesi im prenosenje, ona kaze vip mi daje besplatne minute, ja joj rekao da i ostali daju i telenor prenosi preostale minute i poruke, a ona kaze :"ma nema veze svidja mi se da imam 060 broj" . Dok god bude svejedno ljudima sta potpisuju, operateri ce nas drati non-stop. Niko nezna uslove vec slucajno gde se ko kad nadje i snadje ... Srbija je prepuna takvih pa me zato cudi da nisu uveli 60+60 ili gore.
[ demi035 @ 02.06.2008. 16:58 ] @
ovo je postalo smesno
sada cu da ugasim mobilni telefon i fiksni i kablovsku i ADSL i sve cu da pogasim
odoh ja lepo u srednji vek!
[ MilanMilan @ 02.06.2008. 17:31 ] @
How yes no. Ovo je sigurno lansirao Telekom, kako bi mi lakse preboleli ovu pljacku.

Posle ovoga i definitivno odoh na Telenor, tamo me bar nece ponizavati paketima(ja bel100 placam vise, a dobijam manje od MIXa).

Stoka!
[ demi035 @ 02.06.2008. 17:48 ] @
a ja slucajno zalutao na ovu temu na ovom forumu i vidim sta se desava??

znaci mene niko nije obavestio o ovome?

i pozovem 789 i tamo mi se javi neka fina devojka, americki fazon.. samo osmeh. sta god da joj kazem ona mi sa osmehom i onom forom gospodine odgovara...

uglavnom ona meni kaze da nisu duzni da me obaveste sa sms porukom, a da na njihovom sajtu sve to pise i da je to dovoljno obavestenje??
ja je pitam a sta ako ja nemam internet i jer to znaci da svakog dana trebam da idem na njihov sajt.. ona meni opet gospodine ali ostala je bez reci...
znaci VRH
ali zato glupa Coca-cola moze da mi salje poruke u 03h i da me probudi, ali ovakvo obavestenje ne moze da se salje!

lopovska i korumpirana drzava!!

sve ima da pogasim!
[ demi035 @ 02.06.2008. 17:51 ] @
@milan milan

pa Telenor je ovo isto uradio svojima... samo pre 2-3 meseca
[ Slobodan Milivojevic @ 02.06.2008. 18:20 ] @
Telenor je svojim korisnicima poslao obavestenja na kucne adrese... Kasnilo je 2 dana u proseku, a videcemo kako ce mt:s da obavesti i da li ce.
[ demi035 @ 02.06.2008. 18:37 ] @
posto je danas 2. jun skoro prosao...

znaci kasneeeeee vec dosta
[ demi035 @ 02.06.2008. 18:39 ] @
ja ne verujem u teorije zavere... ali zasto svi cute?
ja stvarno ne verujem da jedino meni u celoj Srbiji smeta ovakvo ponasanje MTS-a?
ali kada pogledate koliko se reklamiraju MTS i Telenor na nasim televizijama... mozda zbog para koje dobijaju od njih ni jednoj televiziji nije nesto bas u interesu da se bune protiv ovih lopova!
[ demi035 @ 02.06.2008. 18:58 ] @
Meni recimo ovo smeta

1.potpisao sam ugovor na 2god, a oni promene uslove paketa?
2.nisu me obavestili o ovome I tvrde da je dovoljno to sto su okacili na sajtu obavestenje
3.servis na *797# ne radi, ustvari radi sa zakasnjenjem od oko 40h
4.cini mi se da mi ukradu negde oko 100din mesecno, jer dok jos imam besplatne minute imam I zaduzenje, a to je nemoguce, zar ne?
5.u februaru su nas oko 25.februara obavestili da nema prenosenja minuta vise
6.dobijam one glupe poruke od sistema da platim racun I tako to u sred noci - verovatno da bi me nasli kod kuce  u krevetu

Da li u ovoj lopovskoj drzavi postoji neko ko bi trebao da cuva neka moja prava kao potrosaca, pa valjda je makar u jednom od ovih 6 slucajeva moje neko pravo naruseno? Ili sam ja baba kojoj sve smeta I trazi dlaku u jajetu? Da li je moguce da se ja jedini svadjam sa onima sa 789?
[ miodrag75 @ 02.06.2008. 19:05 ] @
Ista je prica i sa Telenorom bunili smo se i na forumu Telenora vecina je dobila banove, ja licno poslao protest faksom i niko me nije udostojio normalnog odgovora. Sve to znaci da ih mnogo bili za sve nas
[ Slobodan Milivojevic @ 02.06.2008. 19:18 ] @
Ja sam se zalio kako su mi bez obavestenja promenili uslove i zalio se za sporna 2 dana Telenoru putem faxa. Uslovi promenjeni 12.03. a obavestenje dobio 14.03. Pre toga (istog dana) sam se zalio mail-om na to sto menjaju uslove u sred meseca i tek tako. Na prvu zalbu putem mail-a sam dobio neki genericki odgovor, a na drugu konkretnu zalbu mi nije ni odgovoreno... U KS-u su me cudno gledali skroz... i sami se cudili kako je moguce da meni nije odgovoreno... Ali nista od toga.

Na mt:s-u nisam korisnik mix/bel paketa pa sad ne mogu da se zalim.
[ MilanMilan @ 02.06.2008. 20:05 ] @
Citat:
demi035: @milan milan

pa Telenor je ovo isto uradio svojima... samo pre 2-3 meseca


ali je ostao prenesi. ma, znam da su svi isti.. mene najvise nervira to sto sam rekao - ja, na bel100 placam 550 pretplatu za 100 minuta, a mix 500 500 kinti i vise(mrzi me da gledam koliko) minuta.
ma necu da se nerviram, boli me uvo.
[ tolarbo @ 02.06.2008. 22:49 ] @
Stvarno su preterali, ali sta je tu je.. Ostaje na ma da odaberemo najpovoljnije, koliko se meni cini mts je sada ipak najnepovoljniji, a posebno sto kod bell paketa nude puno "besplatnih minuta" ali samo u okviru svoje mreze..
[ demi035 @ 02.06.2008. 23:25 ] @
pa nema tu preterali
mi kao potrosaci imamo neka prava i ne moze ovako da se voza i zeza kako ko stigne
pa vreme je da se borimo za svoja neka prava
jer oni bez nas ne mogu da postoje!
[ pitikovski @ 03.06.2008. 01:57 ] @
Citat:
demi035
jer oni bez nas ne mogu da postoje!

Ja bez njih mogu da postojim,ali ne mogu bez njih da telefoniram :(
A ako ne mogu da telefoniram ne mogu ni da radim,ako ne radim onda sam gladan,ako sam gladan mogu umreti od gladi..... :))
[ demi035 @ 03.06.2008. 07:34 ] @
Imam predlog onako poprilicno glup, da svi koji su nezadovoljni ovakvim ponasanjem MTS ili Telenora pocnu da gase mobilni od 12h do 12:15h, pa bar nekim nacinom da iskazemo nezadovoljstvo. A kasnije mozemo da smislimo nesto pametnije, ovo neka bude pocetak nase borbe :)
Siri dalje
[ enthusy @ 03.06.2008. 10:48 ] @
@demi035 pokretanje te akcije je ovde već bilo i trajalo je mesec dana i za taj mesec pet ljudi je po jedan put ugasilo svoj telefon Tako da slobodno možeš početi da smišljaš neki drugi način "organizovane" borbe
[ saigon_from_europe @ 03.06.2008. 11:03 ] @
Pouzdana informacija koju sam cuo iz "menađerske" vrhuške Telekoma: kada je nastao VIP, postojao je "džentlmenski" dogovor da VIP ne uzima radnike Telekoma.

U normalnim zemljama bi sindikat utužio boga i oca u obe firme zbog toga - to je tipičan primer nelegalnog udruživanja radi sprečavanja slobodnog tržišta - ali u Srbiji sve prolazi.

Ako se dogovaraju za to, zašto mislimo da se ne dogovaraju za cene?
[ Slobodan Milivojevic @ 03.06.2008. 11:05 ] @
Ako mi ugasimo telefone, a idalje placamo pretplatu onda to nista ne znaci, cak im i oslobadjamo mrezu, a oni dobijaju pare... Bolje za njih.
[ demi035 @ 03.06.2008. 12:10 ] @
Nakon sto sam danas obavio jedan jako neprijatan razgovor sa 789, nakon toga sam prosetao do MTS predstavnistva da licem u lice malo popricam sa par likova, jos jedan neprijatan razgovor… e nakon toga sam napisao prijavu Trzisnoj inspekciji protiv Telekoma zato sto nas nisu obavestili o promeni trajanja impulsa. Oni fini ljudi iz Trzisne inspekcije su mi rekli da postoji osnova za prijavu,ali da moraju da provere da li su nas na bilo koji nacin obavestili o ovome, e sada ne znaju ni oni da li ce obavestenje na njihovom sajtu da se smatra kao dovoljno, ili su mozda u nekim novinama objavili ovu informaciju ili na televiziji? Uglavnom ako ste zaludni kao ja, slobodno mozete I u vasim gradovima da ih prijavite Trzisnoj inspekciji, a ja cu cekati odgovor inspekcije… za 20 tak dana bi trebalo da stigne. A kada budem imao vremena napisacu jos par prijava na jos par drzavnih adresa, naravno da ce na kraju Telekom biti u pravu, ali posto sam ja zaludan I imam visak vremena.. pa malo da se igram sa Zakonima I Institucijama ove drzave. Na kraju kao rezultat ovoga svega ja cu prekinuti ugovor koji imam sa njima.

Nemam pojma da li postoji neko udruzenje korisnika Telekomunikacionih usluga na Zapadu, posto je Zapad nas ideal, ali mislim da bi trebalo da postoji. I Sada ako bi recimo to udruzenje post paid pretplatnika MTS brojalo recimo 10 000, e to bi bila snaga koja bi mogla da pregovara sa MTS lopovima, I ako bi mogli da im pretimo da cemo preci zbog ovoga na Telenor… e pa to bi moglo da ih malo uzdrma. Da u jednom danu izgube 10 000 pretplatnika… pa nije to malo… Ovo bi mogao da bude vid organizovane borbe… ali komplikovan… jedino da se preko nekog sajta udruzimo, ali pitanje je koliko bi ljudi bilo spremno da promeni broj I ispostuje dogovor… jako komplikovano resenje…
[ Dishko @ 03.06.2008. 12:41 ] @
Jesu kreteni.

Ja prešao sa Telenora u nekom trenutku prošle godine, i generalno sam jako bio zadovoljan, račun mi je bio manji u proseku 500 dinara (umesto 2000 dobijao sam cca 1500 dinara) a razbijao sam se od razgovora.

Ali ovo sada - hebanje u mozak. Zaokruživanje je nedopustivo sa moje tačke gledišta. ZAŠTO BIH PLATIO NEŠTO ŠTO NISAM KORISTIO ?
Ja odlučio da svaki dan dok pešaka stignem kući drndam korisnički servis, sve dok mi ne daju šefa. I sam sam radio nekada u jednom CC-u i znam kako ih to nervira. a ja se neću dati iznervirati, i svaki dan ću ih cimati kada god mogu, i ne zanima me što operateri lično nisu krivi, kako se oni često vade, kriva je njihova firma, a oni tamo rade, i od mojih para primaju platu i zato ću da im sedim na grbači, a to predlažem svima, ako ništa drugo - NE NAPLAĆUJE SE 789

Što se tiče obaveštenja - svi ugovori sadrže član da dobavljač usluge (mt:s) ima pravo da promeni uslove korišćenja, i da se obaveštenja na sajtu smatraju zvaničnim obaveštenjima. HBG, ne branim ih nikako, ali to piše u ugovorima. Time su oni ograđeni od eventualnih žalbi korisnika, a naročito će nahebati oni koji su pod ugovornom obavezom, ajd - ja ako baš popiXdim - promeniću operatera ili paket. Nije da baš imam izbora, jer Vip ne nameravam ama baš nikad da krenem da koristim, probao sam u probnom periodu, dok ne budu pokrili dovoljno teritorije, mt:s roaming koji Vip koristi, nije ni za krivog stojka. Telenor - ako ništa drugo, ovaj team200+ koji koristimo preko firme, em je na sekundu, em je jako povoljna cena razgovora, em firma plaća dobar deo racuna, retko da ću ga i preći. Inače, vrlo je sve ovo nepovoljno.

Dakle, svaki dan, svaki sat, kad god možete - maltretirajte 789.
[ demi035 @ 03.06.2008. 13:25 ] @
I ja zovem svakog dana ove na 789, pa tako dok pijem kafu ili gledam vesti, malo da popricam sa ljudima … znam da vole da mi cuju glas … samo jos jednu stvar ili upozorenje da vam kazem, danas su mi rekli da ove besplatne minute koje imamo u okviru paketa BEL I MIX… to je samo u promotivnom periodu I mogu da ih ukinu kada god pozele, to su mi rekli iz 789. Tamo je sve promotivna akcija, doduse koja traje vec par godina… znaci kada potpisete ugovor na 2god oni u tih 2 god mogu da vam rade sta god pozele… ja nisam pravnik, ali ne mogu da verujem da su ovi ugovori u skladu sa zakonom I da mogu ovako da rade sta god pozele? Znaci slobodno zovite ove na 789 I pricajte sa ljudima, vole oni da ih smarate, ja ih uvek pitam kada planiraju da me obaveste da su mi promenili paket, a onda kao glumim da sam se iznervirao
[ Nesha_bg @ 03.06.2008. 14:18 ] @
Citat:
Dishko: Jesu kreteni.

Ja prešao sa Telenora u nekom trenutku prošle godine, i generalno sam jako bio zadovoljan, račun mi je bio manji u proseku 500 dinara (umesto 2000 dobijao sam cca 1500 dinara) a razbijao sam se od razgovora.

Ali ovo sada - hebanje u mozak. Zaokruživanje je nedopustivo sa moje tačke gledišta. ZAŠTO BIH PLATIO NEŠTO ŠTO NISAM KORISTIO ?
Ja odlučio da svaki dan dok pešaka stignem kući drndam korisnički servis, sve dok mi ne daju šefa. I sam sam radio nekada u jednom CC-u i znam kako ih to nervira. :) a ja se neću dati iznervirati, i svaki dan ću ih cimati kada god mogu, i ne zanima me što operateri lično nisu krivi, kako se oni često vade, kriva je njihova firma, a oni tamo rade, i od mojih para primaju platu i zato ću da im sedim na grbači, a to predlažem svima, ako ništa drugo - NE NAPLAĆUJE SE 789 ;)

Što se tiče obaveštenja - svi ugovori sadrže član da dobavljač usluge (mt:s) ima pravo da promeni uslove korišćenja, i da se obaveštenja na sajtu smatraju zvaničnim obaveštenjima. HBG, ne branim ih nikako, ali to piše u ugovorima. Time su oni ograđeni od eventualnih žalbi korisnika, a naročito će nahebati oni koji su pod ugovornom obavezom, ajd - ja ako baš popiXdim - promeniću operatera ili paket. Nije da baš imam izbora, jer Vip ne nameravam ama baš nikad da krenem da koristim, probao sam u probnom periodu, dok ne budu pokrili dovoljno teritorije, mt:s roaming koji Vip koristi, nije ni za krivog stojka. Telenor - ako ništa drugo, ovaj team200+ koji koristimo preko firme, em je na sekundu, em je jako povoljna cena razgovora, em firma plaća dobar deo racuna, retko da ću ga i preći. Inače, vrlo je sve ovo nepovoljno.

Dakle, svaki dan, svaki sat, kad god možete - maltretirajte 789. :)


Citat:
demi035: I ja zovem svakog dana ove na 789, pa tako dok pijem kafu ili gledam vesti, malo da popricam sa ljudima … znam da vole da mi cuju glas … samo jos jednu stvar ili upozorenje da vam kazem, danas su mi rekli da ove besplatne minute koje imamo u okviru paketa BEL I MIX… to je samo u promotivnom periodu I mogu da ih ukinu kada god pozele, to su mi rekli iz 789. Tamo je sve promotivna akcija, doduse koja traje vec par godina… znaci kada potpisete ugovor na 2god oni u tih 2 god mogu da vam rade sta god pozele… ja nisam pravnik, ali ne mogu da verujem da su ovi ugovori u skladu sa zakonom I da mogu ovako da rade sta god pozele? Znaci slobodno zovite ove na 789 I pricajte sa ljudima, vole oni da ih smarate, ja ih uvek pitam kada planiraju da me obaveste da su mi promenili paket, a onda kao glumim da sam se iznervirao


Drustvo naravno da mozete da zovete 789 povodom ovoga, ali nije korisnicki servis kriv za to sto se zaokruzuje na minut, vec u ugovoru stoji kao sto sami znate da mts zadrzava pravo izmene.... bez prethodne najave.

Mislim da sam u pravu za ovo "maltretiranje 789" necete nista dobiti , osim sto cete malltretirati mene i moje kolege :) .... A uvek cete dobiti isto objasnjenje.

pozdrav

[ Acika @ 03.06.2008. 14:29 ] @
Citat:
Nesha_bg: Drustvo naravno da mozete da zovete 789 povodom ovoga, ali nije korisnicki servis kriv za to sto se zaokruzuje na minut, vec u ugovoru stoji kao sto sami znate da mts zadrzava pravo izmene.... bez prethodne najave.

Mislim da sam u pravu za ovo "maltretiranje 789" necete nista dobiti , osim sto cete malltretirati mene i moje kolege :) .... A uvek cete dobiti isto objasnjenje.

pozdrav


Druze za ovih skoro 22 meseca koliko sam na postpaid-u ovo je cetvrta ili peta izmena ugovora!?!?!?! I uvek na ustrb korisnika!!! Mislim da ste stvarno preterali!!! Pogotovo od kad sam preso na MIX tarifni paket! Nigde niste naglasili da je on promotivne prirode! SRAMOTA i obmana! Zalosno je to sto se desava! Zamisli kad bi ja kao knjigovodja menjao uslove svojim klijentima na svaka 2 3 meseca, da li bi iko normalan ostao kod mene??? :(:(:(:(:(:(:(
[ mokelet @ 03.06.2008. 14:29 ] @
Citat:
pitikovski: ...ako ne radim onda sam gladan,ako sam gladan mogu umreti od gladi..... :))


Onda jedi kolače! :-) (Marija Antoaneta: "Ako nemaju hleba, nek' jedu kolače...")
[ MP3MP3 @ 03.06.2008. 14:34 ] @
Nema svrhe da unistavam dan kor. servisu jer oni samo daju informacije a ne stvaraju ih i zato ne vidim neku posebnu svrhu da se izvicem na ljude i da ih opsujem ... I oni koriste telefon i oni su zrtve. Jadni oni, mnogi lece zivce na njima... :-)
Kao korisnik prepaida sam bio besan kada su se postepeno uvodila zaokruzivanja u prepaidu ali mi nije padalo na pamet da kinjim k.s. zbog toga...
Nazalost nepostoje prava potrosaca. Mogu da povecavaju cene i za 200% i da se svi prave da je to normalno, mi samo mozemo da kukamo i posle nekog vremena da zaboravimo na to kao sto smo prepaid...
[ Emil Ranc @ 03.06.2008. 15:01 ] @
Citat:
Dishko: ... ako ništa drugo - NE NAPLAĆUJE SE 789

Ćut' bre, nemoj da ih podsećaš na to, još fali i za to da nam uvedu naplatu
[ Joker @ 03.06.2008. 15:07 ] @
@Nesha_bg
Da li imamo mogućnosti da pričamo sa nekim osim sa operaterom u CC ? Na Vašem forumu sam dobio odgovor NE, prema tome jedino Vama možemo da dosađujemo i da Vas smaramo.
[ agasoft @ 03.06.2008. 16:17 ] @
Mi smo korisnička isfrustrirana masa,
Vašim operatorima nema spasa,
Neka se ceo MT:S zatalasa,
OD silnih poziva bićete bez glasa!
Mi smo korisnička besna masa,
Vama je para puna kasa,
Baš vam je direktor neki dasa,
Cene u nebo visoko baca...
Mi smo korisnička ljuta masa,
Šaljete za Tadića da se glasa,
šaljete poruke o raznim sranjima,
a ne o uslugama cenama, stanjima!
Mi smo ljuta masa korisnička,
vaš direktor je prava .....,
Od tarifa ste glupost napravili,
i time bazu korisnika smanjili!
[ agasoft @ 03.06.2008. 16:21 ] @
Ne, sledeće je zaokruživanje poruka na deset poruka...
[ Slobodan Milivojevic @ 03.06.2008. 16:35 ] @
Agasoft, a zasto imas potrebu da ih podsecas?
[ demi035 @ 03.06.2008. 17:00 ] @
Dobra ti je ova ideja da pocnu da zaokruzuju poruke na 10 sms, sada cu pozvati 789 da im uputim ovaj predlog I da proverim da li su nesto promenili od poslednjeg poziva.

A pazite, cekate druga, devojku… I dosadjujete se, sta da radite? Pozovite 789 da vam pravi drustvo… Vozite se gradskim I dosadno vam je… pozovite 789… kada ujutru ustanete pozovite 789 I pozelite im dobro jutro… kada lezete da spavate uvece… nemojte da zaboravite da pozelite laku noc onim finim ljudima na 789… Pozovite 789 … vole oni da vam cuju glas

Da li su nesto promenili u MTS-u? Pozovite 789 da proverite, tamo vas cekaju Vesele devojke, ali ne placate 20din po minutu :), a dobro ako ste maler I dobijete muskarca ne ocajavajte, samo pozovite ponovo :)
[ calexx @ 03.06.2008. 17:42 ] @
Pa jeste, zovimo 789 kad god nam je dosadno i onda naiđe neki važan razgovor a ono baterija potrošena. ;)
[ Catch 22 @ 03.06.2008. 18:18 ] @
Imate zvaničan mts-ov forum pa prosipajte žuč tamo, čini mi se da će imati možda više efekta nego ovde.
A od nepotrebnog zivkanja 789 može samo da nam se desi da počnu i to da nam naplaćuju, kad konkurencija već to i radi.
[ DR83 @ 03.06.2008. 18:32 ] @
Nema svrhe smarati ljude na 789 ili u poslovnicama mts, oni APSOLUTNO nista ne mogu da urade tj oni rade samo ono sto im kazu.
To shvatih kada sam se prosle godine izvikao na radnicu u telenorovom ccu , a ona mi je jadna rekla da me potpuno razume, da sam apsolutno u pravu ali ona stvarno ne moze nista da uradi jer ni nju ne pitaju za misljenje korisnika.

Jbg, posle mi bese zao jadne devojke ...
[ demi035 @ 03.06.2008. 18:45 ] @
Sta se cimate, pa sta ako I pocnu da naplacuju? A jeste sigurno ce zbog mene da pocnu da naplacuju, a realno samo je pitanje dana kada ce I poceti, jer vidite da se sve dogovaraju. Ja sam ih za ovih 7-8god mozda zvao 5-6 puta, pa sta ako I pocnu da naplacuju tih 10din poziv. Sta ih vi to zovete toliko pa se cimate za ovih 10din? Sada su me iznervirali pa im samo malo vracam. Inace ih nikada I ne zovem, a da samo sto necu da idem na njihov lopovski forum! A I kakav si ti moderator, pa valjda je u interesu ovog foruma da ima sto vise clanova? A efekat I ovde I tamo tezice nuli (0) ali eto psihijatar mi je rakao da osecanja moram da iskazujem I da ih ne drzim u sebi :)
[ Dishko @ 03.06.2008. 18:50 ] @
Citat:
Nema svrhe smarati ljude na 789 ili u poslovnicama mts, oni APSOLUTNO nista ne mogu da urade tj oni rade samo ono sto im kazu.
To shvatih kada sam se prosle godine izvikao na radnicu u telenorovom ccu , a ona mi je jadna rekla da me potpuno razume, da sam apsolutno u pravu ali ona stvarno ne moze nista da uradi jer ni nju ne pitaju za misljenje korisnika.


Žao mi je, plaćam, i sve dok nisam neprijatan i bezobrazan, imam pravo da ih maltretiram koliko hoću, jer ja uredno plaćam, i na ovaj način mi se izbijaju pare iz džepa, a sve samo zato što je neka tamo partijska gnjida na čelu upravnog odbora, a na ideju svojeg poltrona koji gleda kako da nastavi da muze državni Telekom, a radi u jebenom finansijskom sektoru kompanije potpisao plan cenovnika. HEBITE SE BRE! A operaterima je posao da odgovaraju na pitanja korisnika, i da prema korisniku budu ljubazni, a ne da se žale kako ih zovemo, i da budu ONI neprijatni, ako već imaju kretenski menadžment, neka se sami snalaze kako će protiv korisnika, pošto - TO JE NJIHOV POSAO, A MI PLAĆAMO. Šta tu nije jasno. Odnos, mušterija - KUPAC!

Zamisli molim te - odeš u prodavnicu, kupiš pivo kojem je istekao rok (protivzakonito je držati robu koja je sa isteklim rokom uporabe, npr ... mada u ugovorima mt:s-a piše da imaju pravo promene uslova, bez kontakta korisnika, ali opet) i onda šta - kao nećeš da se žališ PRODAVCU ? Nego ćeš da ćutiš ?

Ili npr, lepo odeš i kupiš laptop koji je pokvaren ili auto kome je zagrebana instrument tabla ? i kao nećeš da se žališ ?

Ajte bre - paljba. Moje pare, hoću za iste najbolju uslugu.

Btw, Telenor naplaćuje uslugu CC-a, ŠMip ne naplaćuje koliko se sećam.

A promotivno je bilo PRENOŠENJE MINUTA, a ne UPLAĆENI MINUTI ZA ODREDJENI NOVAC, isti su napravljeni svojevremeno kao odgovor na Mobtelove pakete pro 30, 60, 90, 120. Još neke tamo 2003-e.


Rekoh i ranije, znam da CC operateri ne kreiraju politiku mt:s-a, ali - unatoč tome što mi se može istrošiti baterija, uvek imam preusmerene pozive ka drugom, i sa drugog na prvi, pa ako je baš hitan poziv, mraka nema, tako da ću dosadu da praznim na mt:s-u .

Istina je da ne bi SMELI DA BAŠ NIŠTA NE MOGU - naime, ranije sam 5 godina kukao Mobtel/TeleSmor korisničkom, i stalno slao mailove, i stalno su me zvali da me pitaju šta mi se ne sviđa, zašto mi se određena stvar ne sviđa, i tako, i nisam imao problem da im kažem, i neke su se stvari menjale, tipa - jednom sam im rekao da Telenor u Norveškoj ima bolje pakete, te kada ćemo ih mi ovde imati, nije prošlo malo, bilo je sijaset novih paketa. CC i radnici poslovnica moraju služiti kao feedback prodajnoj diviziji mt:s-a ili Telenora ili već ŠoderFon/Vip-a jer bez ispitivanja tržišta izravnom komunikacijom nikada neće biti dovoljno konkurentni.No, koliko sam danas shvatio - gledajući im svima ponude, oni su jebeni kartel, i zato zapravo operateri zato nemaju nikakvog efekta kao feedback osovina prema korisnicima.

[ demi035 @ 03.06.2008. 21:30 ] @
Ali pazite koliko svi cute u vezi ovoga, ne postoji ni jedna televizija, ni jedna drzavna institucija, ministarstvo, nema nevladinog sektora… nema udruzenja za zastitu potrosaca… znaci niko nije nista rekao u vezi ovoga? Jos kada je Telenor ovo uradio trebali su da reaguju. Da li mislite da ce Komisija za zastitu konkurencija da pokrene istragu da li ovde postoji kartel? A ove ugovore koje smo potpisali bi trebalo da proveri ombudsman, cisto da vidi da li smo mi prevareni na neki nacin I da li smeju da se ponasaju na ovaj nacin I Telenor I MTS?! Potpisemo ugovore na 2god, a onda oni menjaju uslove kako pozele, ko je nas upozorio da oni tek tako mogu da urade sta pozele? Pa ja nisam pravnik pa da se razumem u te stvari… Ljudi pisite zalbe, tuzbe, prijave…. Pa valjda ce neko da se nadje da malo ispita ovakvo ponasanje ovih lopova I da nas zastiti. Ja sam napisao jednu, Trzisnoj inspekciji, toliko od mene. A meni brzo istice ugovor… ali ima onih koji imaju jos skoro 2 god…..
[ stsung @ 03.06.2008. 21:50 ] @
Pozd.

@demi035 - hehe zaista si ih ovako zvao? :)

Nego, shta htedoh reci ... nachin pravne borbe protiv ovoga sigurno postoji. Zamislite sutra banka u kojoj ste uzeli kredit za npr auto i koja azhurno skida tih 200 evra svaki mesec, kazhe - znate kako, banka je imala nekih loshih investicija pa nam eto treba para da bi opstali. Zato smo odluchili da vam tripliramo kamatu. U stvari konkretan primer bi bio da vas o tome pride i ne obaveste, vec samo u prodavnici: oh oprostite nemate para na kartici, ne mozhete kupiti pelene za bebu, ali eno imate preko puta shumu pa naberite malo lishca, ja voleti dzhejn. E sad (nisam 100% siguran da li je moguce u praksi, nisam chitao ugovore), ali ovakav nachin poslovanja bih rekao da krshi neke kodekse, i tu bi vas zashtitila NBS kao "oruzhje" protiv ovoga. Za ovaj sluchaj - sigurno postoji mogucnost da udruzhenje potroshacha napravi neku pravnu akciju bez obzira shta pishe u ugovoru... ne bi bilo loshe da nam neki pravnik kazhe da li je ovako neshto moguce. Da li postoji neka odredba zakona (u USA mislim postoji neka ovakva varijanta) da se ugovor recimo mozhe proglasiti nevazhecim ako je potpisan od gradjanina bez prisustva njegovog advokata koji bi mu takav ugovor rastumachio, jer prosto nisu svi pravnici da mogu da razumeju sav taj pravnichki zhargon.

Svako dobro.
[ strba @ 03.06.2008. 22:17 ] @
Kamo srece da su telekomunikacioni operateri kao banke... Bankarsko trziste je jedno od najsredjenijih u ovoj zemlji... mada banaka ima 33 i to prilicno razlicitih, razlicitih ponuda i sa raz. vladnickim strukturama a telekomunikaciona operatera 3 :) od kojih jedan ima vecinu korisnika na svojoj strani, a ostali ne pruzaju toliko bolje uslove da bi se kod njih preslo....
i da ono sto pise u Vasem ugovoru sa bankom, osim ako nije precizirano se ne menja
a ljudi menjaju banke dok ne nadju onu sa kojom su zadovoljni... i bar imaju veliki izbor da to urade...

Promenice se nesto i u telekomunikacijama valjda....:?:(
[ demi035 @ 03.06.2008. 22:40 ] @
Zvao sam ih vec par puta na ovu foru, od reci do reci je tekao razgovor… I nastavicu da ih zovem I nadalje na ovaj nacin dok mi ne dosadi… a pozivam I vas sve da ih ovako zezate, pa cekajte malo, ako oni ne zele da mi posalju sms I obaveste o promeni uslova onda ja moram njih da zovem I proveravam da li postoji neka promena, zvacu ih na ovu foru svakog dana po par puta. A ponekada ih samo pitam da li planiraju mozda da me obaveste da su promenili uslove paketa? I Prijavio ih Trzisnoj inspekciji I ne znam koji je tacno posao ombudsmana I gde se nalazi da se I njemu obratim I pisao sam mail nekom udruzenju za zastitu potrosaca, ali posto sam video da su im MTS I Telenor nekakvi sponzori.. od njih znaci nema valjde, znaci koju god da nadjem komisiju ili agenciju koja ima ikakve veze sa ovim ima da ih zovem, a pozivam I sve vas da pisete zalbe I tuzbe koga se god setite, ja znam za ove: Ministarstvo telekomunikacija, RATEL, Komisija za zastitu konkurencije, Trzisna inspekcija, Ombudsman. Za sada sam ih prijavio samo za ne obavestavanje za promenu paketa, a kasnije idem da ih tuzim za netacan servis *797# jer kasni 2 dana, mislim da je to krivicno delo, tamo ti pokaze da imas besplatne minute.. a ti ih potrosio, onako laicki mislim da je I to krivicno delo ili recimo to sto neko ko je na BEL 100 placa 550din i dobija 100minuta razgovora, a na MIX 500 za 500din dobijes 150 minuta... a ako imas ugovor ne mozes da predjes na ovaj paket, malo sumljivo, zar ne?
[ Nesha_bg @ 03.06.2008. 22:51 ] @
Citat:
demi035: Zvao sam ih vec par puta na ovu foru, od reci do reci je tekao razgovor… I nastavicu da ih zovem I nadalje na ovaj nacin dok mi ne dosadi… a pozivam I vas sve da ih ovako zezate, pa cekajte malo, ako oni ne zele da mi posalju sms I obaveste o promeni uslova onda ja moram njih da zovem I proveravam da li postoji neka promena, zvacu ih na ovu foru svakog dana po par puta. A ponekada ih samo pitam da li planiraju mozda da me obaveste da su promenili uslove paketa? I Prijavio ih Trzisnoj inspekciji I ne znam koji je tacno posao ombudsmana I gde se nalazi da se I njemu obratim I pisao sam mail nekom udruzenju za zastitu potrosaca, ali posto sam video da su im MTS I Telenor nekakvi sponzori.. od njih znaci nema valjde, znaci koju god da nadjem komisiju ili agenciju koja ima ikakve veze sa ovim ima da ih zovem, a pozivam I sve vas da pisete zalbe I tuzbe koga se god setite, ja znam za ove: Ministarstvo telekomunikacija, RATEL, Komisija za zastitu konkurencije, Trzisna inspekcija, Ombudsman. Za sada sam ih prijavio samo za ne obavestavanje za promenu paketa, a kasnije idem da ih tuzim za netacan servis *797# jer kasni 2 dana, mislim da je to krivicno delo, tamo ti pokaze da imas besplatne minute.. a ti ih potrosio, onako laicki mislim da je I to krivicno delo ili recimo to sto neko ko je na BEL 100 placa 550din i dobija 100minuta razgovora, a na MIX 500 za 500din dobijes 150 minuta... a ako imas ugovor ne mozes da predjes na ovaj paket, malo sumljivo, zar ne?


Ok , mislim da nisi u pravu a bas si me malo iznervirao. Sto jednostavno neraskines ugovor sa mts-om ? Veruj mi da ti ti operateri u CC nisu krivi.Ako si jednom dobio informaciju sad slobodno zovi na 5 minuta. A onda kad dodje ono pitanje zasto ja cekam po pola sata na 789 koristicu tvoj post kao odgovor.

[ boban779 @ 04.06.2008. 00:02 ] @
Demi, prvo pročitaj ugovor koji si potpisao sa Mtsom pa onda reci da li smeju da rade to što rade. Ne ulazim u to da li je opravdano to što rade ali tada te nije bilo briga šta potisuješ već si hteo što pre telefon za 1 dinar. Zato te molim da prestaneš da pišeš kojekakve nebuloze po forumu i uštedi vreme i sebi i drugima tako što ćeš prestati da pišeš žalbe i da bezveze zoveš 789. Zašto ljudima otežavati posao zbog toga što tebe mrzi da pročitaš ugovor i vidiš koja su ti prava i obaveze?
Vidim da si mlad i neiskusan pa si lepo naseo na marketinški trik telefon za 1 dinar. Zaista sada nemaš nimalo prava da se ljutiš na Mts što nisi pročitao ugovor pre potpisivanja.
To što nisi pravnik pa kažeš da nisi dužan da sve iz ugovora razumeš te uopšte ne opravdava. Poslovno si sposobna osoba i pre svakog stupanja u ugovorni odnos moraš znati koja su ti prava i obaveze. Neka ti to bude nauk za ubuduće.
Takođe bi još neki koji kažu da banke nemaju pravo da dižu kamate kako hoće trebalo da pogledaju neki bankarski ugovor o kreditu pa će videti da su u krivu. To da se korisnici bilo kojih usluga u Srbiji ne poštuju od strane davaoca usluga stoji. Ali upravo su za to krivi korisnici koji lakoverno nasedaju na marketing. A država nam je takva kakva je, umesto da štiti običan narod, staje na stranu velikih firmi koje rade šta im je volja.
[ Joker @ 04.06.2008. 06:35 ] @
Slažem se da su se ugovorom lepo zaštitili, ali jedan od problema je što ne pošalju sms o promenama tarifiranja ? Ako ja moram da poštujem njihov ugovor zašto ga oni ne poštuju ?? Reklamacija mi je rešena posle 50 dana, a u ugovoru piše da je rok 8 tj. maksimalno 15 dana. Kome da se žalim ?
[ MP3MP3 @ 04.06.2008. 11:38 ] @
Cudno da telenor ne reaguje jer uvek moraju da budu skuplji od mt:s-a.
Ili ce teleSMor da napravi presedan ovoga puta... da bar jednom budu oni povoljniji ...

Strasno je sto za mt:s-ovu promenu neznaju ljudi koji koriste te pakete. Otici ce im minuti mnogo brzo ako su navikli na krace razgovore...
[ __ZEVS__ @ 04.06.2008. 12:25 ] @
Pa telenor je izmedju ostalog prvi i uveo prenesi kao i tarifne dodatke i sl... Bili su povoljniji po ~mesec dana dok to mts isto ne uvede sa -0.10 din.
Sad se izgleda ukida obrnutim redom... Ne znam sta ce oni sad da smisle jer im se paket zove prenesi pa je malo teze ukinuti prenosenje...
A i oni imaju tu prednost sto nigde ne pise da su dodatni minuti promocija ili sl. Takodje sa Pro50 se moze prebaciti na Prenesi 60 i sl dok kod mts-a to ne moze (u ugovornoj obavezi, tj promena pretplate 300->250, 540->500 je dozvoljena).
Ali oni nemaju tarifne dodatke na prenesi sto je bas bezveze i velika prednost mts-a (npr internet dodatak mi je jako koristan kod mts-a). Takodje mts ima povoljniji roming u CG i u RS (telenor ni nema u RS)...

U svakom slucaju sad su svi nepovoljniji, pa treba od dva (ili ako neko racuna i vip, tri) zla izabrati manje.
[ DR83 @ 04.06.2008. 18:03 ] @
Citat:
demi035: ... recimo to sto neko ko je na BEL 100 placa 550din i dobija 100minuta razgovora, a na MIX 500 za 500din dobijes 150 minuta... a ako imas ugovor ne mozes da predjes na ovaj paket, malo sumljivo, zar ne?

Slazem se, bezobrazluk!


Citat:
Nesha_bg: Ok , mislim da nisi u pravu a bas si me malo iznervirao. Sto jednostavno neraskines ugovor sa mts-om ? Veruj mi da ti ti operateri u CC nisu krivi.Ako si jednom dobio informaciju sad slobodno zovi na 5 minuta. A onda kad dodje ono pitanje zasto ja cekam po pola sata na 789 koristicu tvoj post kao odgovor.

Demantujte me ali nije vise moguce zvati 789 i "drzati vezu" jer ako su svi operateri zauzeti automat vam automatski prekida vezu uz prethodno obabestenje da su svi operateri zauzeti i da pozovete kasnije ...
[ Dishko @ 04.06.2008. 19:03 ] @
to im je tako od kako ja znam, po nekom statističkom modelu to se dešava ako je veliki broj poziva i nema smisla da se čeka, nisam siguran da je baš pet minuta, ali tako nekako
[ demi035 @ 04.06.2008. 21:21 ] @
na moje razne zalbe odgovorio mi je jedan gospodin, ali nemam pojma iz koje od agencija, posto sam pisao kome god sam stigao

Citat:
Verovatno ste svesni veličine problema kao i činjenice da niste jedini kome se pomenuto dogodilo.

Mi smo već preduzeli odredjene korake u saradnji sa Tržišnom inspekcijom Ministarstva trgovine i usluga kako bismo zaustavili ovo divljanje mobilnih operatera.

U svakom slučaju bićete obavešteni o daljim rezultatima.


moje predlog je da i vi kao i ja odete na sajt Vlade Srbije i krenete redom da se zalite na ponasanje Telekoma

naravno da mu ne verujem ni rec da ce nesto da uradi, mislim ovo traje vec dugo... ali ajde da verujemo coveku, makar malo?
[ demi035 @ 04.06.2008. 21:53 ] @
ovo je moja prijava, a bilo bi dobro da i vi krenete od Trzisne inspekcije u vasim gradovima i da ih zatrpamo prijavama protiv Telekoma, a ima i puno mail adresa na kojima mozete da pisete zalbe

Citat:
1. PROMENE POST PAID PAKET NA KOME SE NALAZIM, A NE OBAVESTE ME
Kompanija Mobilna Telefonija Srbije je od 01.06.2008god promenila tarifne pakete BEL I MIX tako sto je sa impulsnog intervala od 1sekunde presla na 60sekudni, u okviru onih besplatnih minuta koji postoje u okviru paketa BEL I MIX, a o tome nije obavestila korisnike do danas 04.06.2008god. Jedino su ovu vest objavili na njihovom sajtu I to je to. Da li sam ja duzan da svakog dana proveram na njihovom sajtu da li su promenili nesto u mom paketu ili je njihova obaveza da me obaveste blagovremeno? I gde to pise da ja moram da imam internet I da moram da znam da koristim internet da bih koristio usluge MTS-a?

2. KRAJEM FEBRUARA SU UKINULI PRENOSENJE NEPOTROSENIH MINUTA
Tamo negde decembra 2007god su nas obavestili da uvode novu pogodnost post paid paketima, a to je prenosenje nepotrosenih besplatnih minuta u naredna 3 meseca. I to je tako trajalo do negde 5-6 dana pred kraj februara 2008g I tada nam salju sms obavestenje da je kraj promotivne akcije I da do marta moramo da potrosimo minute? Znaci umesto da mi besplatni minuti vaze do 01.06. oni su odlucili da mi vaze do 01.03. odnosno 3 meseca krace I to su tek tako odlucili? Navodno je to bila neka propaganda akcija, ali to niko nije znao, pa cak ni njihovi operateri u Call centru. Mislim da sam ovde bio ostecen, zar ne?

3. SERVIS ZA PROVERU ZADUZENJA RUCUNA *797# POKAZUJE POGRESNE PODATKE
U okviru posto paid usluga postoji I *797# koji treba da pokazuje zaduzenje racuna, pa pokaze koliko besplatnih minuta jos nam je ostalo kao I zaduzenje koje smo napravili, e sada taj servis radi ali tako sto obracun kasni oko 48H, tako da ako recimo ja 31.05 proverim moje zaduzenje za mesec maj, ovaj servis moze da pokaze da imam jos npr 50minuta I ja da mi ne bi propali ti minuti mogu da pozovem drugove… ali ustvari posto obracun kasni… moze pravo stanje da bude da ja nemam ni 1 besplatan minut, odnosno onih minuta koji mi dolaze uz pretplatu. Ovo je cista kradja, zar ne?

4. UZIMANJE MOBILNOG TELEFONA UZ UGOVORNU OBAVEZU OD 2 GOD
Televizije su preplavljene raznim oglasima MTS-a u kojima uz odredjene Post paid pakete nude razne mobilne uredjaje uz potpisivanje ugovorne obaveze od 2god. E sada to je lepsa strana medalje, a nas potrosace niko nigde ne upozori kakve ugovore potpisujemo, niko ne kaze sta pise u tim ugovorima, pa ja nisam pravnik I ne razumem se u ugovore, a mozda sam I nepismen pa ne umem da citam? I zar nije neka obaveza MTS-a da prilikom potpisivanja ovog ugovora koji traje 2god objasni nam sta smo potpisali ili da nam prvo kaze da procitamo ugovor pre nego potpisemo, a ne samo da nam daju da potpisemo I to je to. E sada sta je problem ovde, u tom ugovoru pise da oni imaju pravo da promene post paid paket koji smo uzeli kada god pozele I kako god pozele, sto su I uradili 01.06.2008god. Ja nisam pravnik, ali ne mogu da verujem da je ovakav ugovor u skladu sa Zakonima ove drzave I da im daje tolika prava u tih 2god? Znaci kada ovo potpisemo mi moramo da radimo sta god nam MTS kaze da radimo, samo obaveze imamo I nikakva prava, mogu da kazu da je mesecna preplata 1000din, 2000din…100.000din… pa oni meni mogu opusteno I kucu da uzmu na ime ovog ugovora? Jako mi je ovo cudno, pa bi bilo lepo da pravnici pogledaju ove ugovore da li su legalni I ako jesu onda neko mora na te stvari da upozori potrosace prilikom potpisivanje ugovora.

5. OGRANICENO MI JE KRETANJE KA NOVIM POVOLJNIJIM POST PAID PAKETIMA
Kada sam uzeo telefon I potpisao ugovor na 2 god postojali su samo BEL paketi, a I tada su bili monopolisti, jer su I MOBTEL –om upravljali. Posle nekog vremena uvode MIX pakete koji su isti kao I BEL samo sto su jeftiniji I sto mi koji smo pod ugovorom ne mozemo da predjemo na njih, ustvari mozemo ali samo ako je pretplata na MIX paketu na koji zelimo da predjemo veca od postojeceg paketa na kojem smo na BEL-u. Ja sam na BEL 100 paketu gde je pretplata 550din u okviru koga imam 100minuta poziva I 100 sms poruka kao besplatnih, a na novom MIX 500 paketu je pretplata 500din I postoje 150 minuta I 150 sms poruka, a oni pripadaju istoj grupi ili klasi paketa, iste telefone mozete uzeti I sa BEL 100 I sa MIX 500, ali je ne mogu da predjem na ovaj MIX 500 jer je jeftinija pretplata, ali to su isti paketi, mislim ista grupa. Da li je to u skladu sa Zakonom da mi uvedu ovakvu zabranu? Ne zelim ja da sada nesto jeftinije placam, samo zelim da ako su paketi iste klase, da mi se omoguci da predjem, a to su ova dva paketa MIX500 I BEL100.
[ Nesha_bg @ 04.06.2008. 22:46 ] @
Citat:
demi035: ovo je moja prijava, a bilo bi dobro da i vi krenete od Trzisne inspekcije u vasim gradovima i da ih zatrpamo prijavama protiv Telekoma, a ima i puno mail adresa na kojima mozete da pisete zalbe


Citat:
1. PROMENE POST PAID PAKET NA KOME SE NALAZIM, A NE OBAVESTE ME


telekom zadrzava pravo izmene cena bla bla. . . Jesi procitao svoj ugovor?

Citat:
2. KRAJEM FEBRUARA SU UKINULI PRENOSENJE NEPOTROSENIH MINUTA


Ti si sam rekao da kad si potpisao ugovor da nije bilo prenosenja, to je bila promotivna akcija... Kada si uzeo paket nije ni bilo prenosenja...


Citat:
3. SERVIS ZA PROVERU ZADUZENJA RUCUNA *797# POKAZUJE POGRESNE PODATKE


Porovera stanja nije standardna usluga telekoma srbije, i telekom se nije obavezao ugovorom da ces imati stanje, vec sluzi za evidenciju potrosnje .... Bilo je tema o biling sistemu...

Citat:
4. UZIMANJE MOBILNOG TELEFONA UZ UGOVORNU OBAVEZU OD 2 GOD


Druze naravno da uvek mozes da uzmes ugovor da procitas , pa ako ti se nesvidja niko te netera da uzmes paket.

Citat:
OGRANICENO MI JE KRETANJE KA NOVIM POVOLJNIJIM POST PAID PAKETIMA


Pa cekaj sad sta mislis da su svi uzeli n95 sa tarifnim profilom fresh 4000 , i sledeci mesec vratili na mix 250 ??? pa ja bi do sad imao bar 6 telefona....
Ti ako imas bel 100 , mozes da promenis na mix 1000 , znaci mozes na menjas samo na istu ili vecu preplatu, bel 100 je 550 dinara + pdv , mix je 500 din + pdv . . .

Nemojte zameriti i misliti da sam ovo sve napisao iz neke kurtoazije, vec sve to ima u ugovoru. . . Nijednog trenutka nisam rekao da treba da odustanes od svoje prijave ili tako nesto jer ja zaista nemam nista od toga, ali razmisli malo bolje ... Ja licno nikada nisam uzeo paket ,imam post paid skoro 4 god, nikada nisam uzeo nikakav kredit i mislim da necu ni uzimati . . .

Pozz za sve
[ Acika @ 04.06.2008. 23:05 ] @
Citat:
Ti si sam rekao da kad si potpisao ugovor da nije bilo prenosenja, to je bila promotivna akcija... Kada si uzeo paket nije ni bilo prenosenja...


Tacno je to da tada nije bilo prenosenja, ali kada su se pojavili paketi Mix, Fresh i Hello, konkretno za Mix je receno da ce u njemu biti moguce prenosenje minuta u naredna tri meseca i niko nikada nije pomenuo da je to promotivna akcija!!! Uzgred propalo mi je sigurno 300 minuta :(. To je skroz bzvz! Ja sam konkretno, cim sam cuo za MIX 1000 preso sa BEL 150 na MIX 1000, i stvarno je bio mozda i najbolji tarifni paket, ali sad je skroz unisten!!! Ali stvarno ne kapiram koja je fora u skoro mesecnom menjanju uslova za tarifne pakete??? U svakom slucaju, meni istice ugovor za manje od dva meseca tako da vise NIKAD necu uzimati bilo kakav telefon na tu foru, a da menjam operatera necu, ali cu preci na neki paket koji nije visi od 500 kinti mesecno...
[ duck@ @ 04.06.2008. 23:57 ] @
Zanimljivo mi je ovo kako mnogi od nas znaju da tumace 'propise', 'ugovore' i 'zakone', a istovremeno ne umeju da tumace ni gramatiku jezika kojim govore, ili bi trebalo sve to pripisati 'greskama pri kucanju' samo je simptmaticno da se stalno prave iste!

Elem, evo ja sam sada ne _ pismeni :) korisnik pa ne znam da li Kol Centar spada u 'standardnu uslugu' Telekoma. Ukoliko spada - super bas su VRH pa su izasli u susret svojim korisnicima. A ako ne spada, da mene neko pita, a naravno da me niko ne pita, ja bih to ukinuo, pa neka ljudi jasu do poslovnica kao sto to rade i u slucajevima koriscenja usluga mnogih drugih firmi. Kako se npr. eps ne hvali kako je samo za svoje korisnike obezbedio 24/7 extra (ne)informisano osoblje u svom kol centru? Ovde je eps uzet samo kao primer mada ima ih dosta. I onda poskupi struja 35% i hm, da li bi onda ljudi pozvali ministra, carinika da vidi da li je poskupela carina na uvoz struje, novnara, psihijatra ili kol centar!

Opet kada bi mene neko pitao ja bih uveo jedan HAPPY CALL CENTER (kako to samo fancy zvuci) npr. 064/789 i drugi SAD CALL CENTER npr. 064/666
Pa me interesuje sta mislite kada se korisnik odere po racunu koji bi call center imao vise poziva?

U kom bi kol centru onda vise voleli da rade oni 'kurtoazni' radnici?!?
[ Joker @ 05.06.2008. 05:45 ] @
Citat:
Nesha_bg: Ti si sam rekao da kad si potpisao ugovor da nije bilo prenosenja, to je bila promotivna akcija... Kada si uzeo paket nije ni bilo prenosenja...

Kada sam ja potpisao ugovor prenošenja je bilo, niko mi nije rekao da je to "promotivna akcija", niti je to negde pisalo.
Citat:

Porovera stanja nije standardna usluga telekoma srbije, i telekom se nije obavezao ugovorom da ces imati stanje, vec sluzi za evidenciju potrosnje .... Bilo je tema o biling sistemu...

Zakon o zaštiti potrošača:
Član 15

Prodavac, odnosno davalac usluge dužan je da potrošaču obezbedi:
1. proizvod u tačnoj meri ili količini i da mu se omogući da proveri tu
tačnost

.......
[ Memomax @ 24.06.2008. 09:48 ] @
ako već hoćete nekoga da "gnjavite" probajte sa medijima. pisite mailove urednicima i urednistvu, trazite ljude koji se bave tim sektorom, i polako bez buke im objasnite zasto je vazno da javnost bude obavestena o svim manipulacijama, marifetlucima, monopolima i sitnim i krupnim podvalama nasih mobilnih provajdera. mediji su stalno u potrazi za temama, i svakako moze pomoci ako se to podlo ponasanje drzi stalno pod lupom javnosti. mislim da je to korisnije nego zvanje korisnickog servisa, to su ipak ljudi koji ne smeju ni da prijave svojim sefovima sve probleme i primedbe jer se boje za svoj posao.

vazne reci: monopol, prava potrosaca, samovolja, nedostatak kontrole, slobodno tumacenje prava i obaveza....

P.S. naravno, svi mobilni provajderi su veliki poslovni partneri medija, ali stvari se nekako moraju isterati na cistinu, od sedenja i cutanja nema nista.
[ MP3MP3 @ 24.06.2008. 13:01 ] @
Ma nema pomoci, strasti se spustaju i ovo ce proci kao i sva poskupljenja...
U Srbiji nema efekata buniti se...
[ Memomax @ 24.06.2008. 15:41 ] @
Citat:
MP3MP3: Ma nema pomoci, strasti se spustaju i ovo ce proci kao i sva poskupljenja...
U Srbiji nema efekata buniti se...


mi jednostavno nemamo javno mnjenje koje može da napravi pritisak da bilo šta istera da kraja. bilo kakva masovnija akcija je osuđena na propast, ali ako zađemo dublje u tu problematiku neminovno ćemo završiti u političkoj raspravi, tako da neka ostane ovako kako si rekao. o ovoj temi se jednostavno ne može pričati van politike, a pošto je politika zabranjena na forumu, onda se svi vrtimo u krug bezuspešno tražeći odgovore na drugoj strani.
[ MP3MP3 @ 24.06.2008. 15:47 ] @
Citat:
Memomax: mi jednostavno nemamo javno mnjenje koje može da napravi pritisak da bilo šta istera da kraja. bilo kakva masovnija akcija je osuđena na propast, ali ako zađemo dublje u tu problematiku neminovno ćemo završiti u političkoj raspravi, tako da neka ostane ovako kako si rekao. o ovoj temi se jednostavno ne može pričati van politike, a pošto je politika zabranjena na forumu, onda se
svi vrtimo u krug bezuspešno tražeći odgovore na drugoj strani.


Upravo sam to hteo da kazem, nama ostaje da zapevamo neku finu pesmicu i sve ostalo ostavimo po strani...
Cemu se boriti ako unapred znas da nemas sanse...
Prezivecemo nekako kao i do sada
[ demi035 @ 22.07.2008. 09:10 ] @
Posto me ne interesovalo sta se desava sa mojom prijavom protiv MTS-a, svratio sam danas do Trzisne inspekcije. Ljubazni cika iz Trzisne inspekcije mi lepo objasni da sam ja obavesten o promeni tarifiranja sms porukom od strane MTS-a. Znaci MTS im je slozio pricu da smo svi obavesteni sms porukom I Trzisna inspekcija im poveruje na rec, jer boze moj pa oni naravno da nikada ne lazu, a ja sam neki psiho koji eto ne vidi sms poruku koja mu stigne. Pominjao mi je I da su gledali moj listing poziva, mada to nisam bas razumeo?! E tek sada sam iznerviran. Nastavice se…..
[ owim @ 22.07.2008. 11:28 ] @
Kao što rekoh, voleo bih da MTS završi kao Enron, na stubu srma, ojađen za velike $$$ u običnoj građanskoj parnici.

Good people of Serbia VS. Evil MTS :-)