[ Honda-Biker @ 31.05.2008. 12:22 ] @
Imam problem koji ne znam da li se moze rijesiti, pa ako neko zna molio bi da mi pomogne.

Da li se u wordu moze kucati po nacrtanoj liniji recimo po ovakvoj _________________ (znaci da tekst ide tacno po liniji).



Hvala
[ Ivek33 @ 31.05.2008. 16:59 ] @
Citat:
Honda-Biker: znaci da tekst ide tacno po liniji.
može a sve zavisi o potrebama rada i fomatu dokumenta.
Ako pišeš tekst u nekom dokumentu jednostavno ga podvuci sa U-underline gumbom sa toolbara Formatting
Ako želiš formirati gotov obrazac koji će netko drugi ispunjavati onda formiraj dokument pomoću Forms toolbara a liniju koristi iz toolbara Draw ( ili jednostavno napravi nekoliko praznih mjesta ( a možeš i Field ) i ta prazna mjesta formatiraj sa underline gumbom ) pa će onaj tko piše dobiti odmah podvučen tekst.

[ cvelle989 @ 01.06.2008. 12:25 ] @
Evo samo jedno malo pitanje u vezi header-a. Kako da ubacim neku liniju na kojoj cu napisati npr. "maturski rad - to i to poglalje"? Jel postoji nesto automatski, ili moram ja to da crtam sa onim linijama?
Hvala!
[ djolep @ 01.06.2008. 12:34 ] @
Moraces da nacrtas sam ili da koristis Underline za font.
[ Matorac @ 01.06.2008. 17:01 ] @
Kada ti je Header aktivan nađi gore u nekom tulbaru Outside Borders, pa odatle izaberi Bottom Border. Ili Format -Borders and Shading, pa uzmi odatle donji. Ili se igraj sa Horizontal line.
[ 3okc @ 01.06.2008. 18:33 ] @
Lično, ne volim da korisim podvlačenje (Underline) u tu svrhu, jer mi se ne dopada što je ova linija suviše blizu (pa preseca određena slova, kao npr. j, g ili p). Sigurno da je to najbrži način da se postigne efekat, tu se slažemo, ali uvek je dobro znati alternative. ;)

Ako je tekst koji se podvlači u čitavom redu (kao npr u zaglavljima), na raspolaganju ti je alat u Format / Borders and Shading...
Ovde možeš da podesiš debljinu linije, rastojanje od teksta, pa čak i boju.

Međutim, ako imaš potrebu da ti se linija javlja unutar teksta koji ne treba ceo da bude podvučen, onda je možda najbolje rešenje tabela sa transparentnim okvirima: u dve kolone, s tim da drugoj koloni (u kojoj se očekuje tekst) uključiš samo donju liniju.

To je dobar metod u slučaju da imaš tabelarno nabrajanje sa leve strane a očekivani unos sa desne. Ukoliko ti se ova prazna mesta pojavljuju slobodno u pasusu (koji se, opet, prelama na više redova), ni tabela nije odgovarajuće rešenje.. Ali, zato uvek možeš da koristiš paletu alata za crtanje i sam da nacrtaš linije kakve su ti potrebne. :)