[ Dejan Lozanovic @ 20.10.2001. 11:26 ] @
Evo link ka jednoj maloj skriptici koja ce vas uputiti kako koristiti GNU razvojne alate, i za divno cudo na srpskom je sto nekima moze biti + :)

http://www.matf.bg.ac.yu/~a.samardzic/unix/gnu/gnu.ps
ili
http://alas.matf.bg.ac.yu/~mr97209/Dokumentacija/gnu.tar.bz2

uzivajte

[Ovu poruku je menjao Dejan Lozanovic dana 19.09.2002. u 14:39 GMT]
[ Ivan Dimkovic @ 20.10.2001. 11:40 ] @
Aco je lik :) Jedan od retkih ljudi na PMF-u koji stvarno zna posao :)
[ Dejan Lozanovic @ 20.10.2001. 13:52 ] @
po meni kao predavac, udraio pre stroge uslove, te ne moze kod ovako , te mora ovako, te pre nego sto mu posaljes kod moras da ga popistish kroz beutify :)), ali prezivecemo to sto treba, i sto forsira Red Hat kao distro, pa je uvalio studentima da instaliraju RH 7.2 beta :)))))))))) i rekao da ce jedino pomoc davati za tu verziju :)))))))))))))))))), ako nekom nesto u pocetku ne bude bilo jasno.
[ c00l_daem0n @ 21.10.2001. 13:43 ] @
Moram ovom prilikom da ga pozdravim, jer je jedan od prvih koji se nasao da mi pomogne pri mojim pocetnickim mukama sa linux-om.
[ MoHicAn @ 21.10.2001. 14:37 ] @
A sta predaje sve taj pajser ???
[ Ivan Dimkovic @ 21.10.2001. 16:04 ] @
Da je pajser - i nije, ima dve magistrature (jedna na elektrotehnici i jedna na matematici) i radi za jednu americku firmu 3D R&D sto je vrlo fin CV za jednog jugoslovena :)

Doduse - kad pricas sa njim (AcO je Crnogorac i to HC varijanta :) ne bi na prvi pogled rekao da je to sto jeste :)

Elem, asistent je na OP (osnovi programiranja) i ORS valjda, a mozda i na jos necemu..
[ random @ 21.10.2001. 17:10 ] @
U svakom slučaju dokument je odličan i jako lepo napisan, preporučujem svima koji uče/počinju da programiraju pod UNIXom da ga obavezno pređu, a bogami mislim da i oni iskusniji imaju šta da pročitaju. Npr. mislim da nigde nisam video bolje početničko uputstvo za rad sa make alatom.
[ Mikky @ 21.10.2001. 22:07 ] @
jedno pitanje
cime da otvorim taj .ps fajl?
[ Dusan Marjanovic @ 22.10.2001. 00:39 ] @
To je postscript format, pod winom ne znam...Acrobat Reader možda, na unixima ghostview ili eventualno ps2nešto što ti odgovara.
[ Ivan Dimkovic @ 22.10.2001. 07:38 ] @
Skini Ghostscript, GSView otvara .ps fajlove. Adobe Acrobat ga nece otvoriti osim ako nemas ceo paket (ne samo reader) - Distiller ce ga pretvoriti u .pdf, a to mozes i iz GSView-a da uradis.
[ uLtracode @ 22.10.2001. 13:47 ] @
daj nek neko prebaci u txt pa postavi da skinemo lakse je
[ Dusan Marjanovic @ 22.10.2001. 15:18 ] @
A šta ćeš onda sa screenshotovima iz dokumenta? Da ne govorimo o tome da sve mnogo lepše izgleda u PostScriptu nego u ascii.
Mislim da ti je mnogo bolje da rešiš taj problem jednom za svagda ili Adobeovim paketom (win rešenje) ili korišćenjem neke od *nix solucija.
[ random @ 22.10.2001. 16:25 ] @
Dajte ljudi, skinite Ghostscript+GSView, to su programi koje, poput ACDSee i WinZip/WinRAR, svaki windows korisnik treba da ima.

http://www.cs.wisc.edu/~ghost/
[ MoHicAn @ 22.10.2001. 19:33 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic je napisao:
Da je pajser - i nije, ima dve magistrature (jedna na elektrotehnici i jedna na matematici) i radi za jednu americku firmu 3D R&D sto je vrlo fin CV za jednog jugoslovena

Doduse - kad pricas sa njim (AcO je Crnogorac i to HC varijanta ne bi na prvi pogled rekao da je to sto jeste

Elem, asistent je na OP (osnovi programiranja) i ORS valjda, a mozda i na jos necemu..


Rekao sam da je pajser bas zbog toga
zato sto mrzim kad je neko zadrt oko necega !!!
A kolko vidim ovaj svrsava na rh a obara ako mu pomenes neki drugi distro ...
To je debilno pogotovo za lika koji je tolko prosao
al dobro njegova stvar !!!
[ Dejan Lozanovic @ 23.10.2001. 14:21 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic je napisao:
Da je pajser - i nije, ima dve magistrature (jedna na elektrotehnici i jedna na matematici) i radi za jednu americku firmu 3D R&D sto je vrlo fin CV za jednog jugoslovena :)

Doduse - kad pricas sa njim (AcO je Crnogorac i to HC varijanta :) ne bi na prvi pogled rekao da je to sto jeste :)

Elem, asistent je na OP (osnovi programiranja) i ORS valjda, a mozda i na jos necemu..

Ja koliko znam drzi numericke metode kao asistent i drzi nesto na cetvrtoj godini, a OP i ORS ne drzi vise
[ Dejan Lozanovic @ 23.10.2001. 14:24 ] @
Citat:
MAdafaKA je napisao:
A šta ćeš onda sa screenshotovima iz dokumenta? Da ne govorimo o tome da sve mnogo lepše izgleda u PostScriptu nego u ascii.
Mislim da ti je mnogo bolje da rešiš taj problem jednom za svagda ili Adobeovim paketom (win rešenje) ili korišćenjem neke od *nix solucija.

E upravo tako , jer akcenat u skripti jeste na GNU programske alate, tako da sto te zanima kako se kompajlira pod *nixom kada ga nemas kod kuce, mislim kada budes ima *nix onda ce ti trebati i moci ces da ga citas bez muke :)
[ Nebojsa @ 26.10.2001. 20:32 ] @
Ghostscript registry entries not present.
Unknown in Comments section at line 3:
%%based on dvipsk 5.86 Copyright 1999 Radical Eye Software (www.radicaleye.com)
Failed to load C:\Program Files\Ghostgum\gs7.00\bin\gsdll32.dll, error 126
The specified module could not be found.



Failed to load C:\Program Files\Ghostgum\gsview\gsdll32.dll, error 126
The specified module could not be found.



Failed to load gsdll32.dll, error 126
The specified module could not be found.



Can't load Ghostscript DLL





Evo sta pise meni kad hocu da pokrenem fajl ...
[ aster @ 30.05.2002. 23:45 ] @
E ja...ovaj malo zakasnio, pa sada onaj link na vrhu ove teme ne radi, da li ima neko da zna za neki drugi link ili da mi posalje na mail, ako nije prevelik.

Plus, ako ima jos nekih linkova slicnih tema za DL koje se ticu C ili C++ progrmairanja na nasem jeziku? Nije da ne volim da citam na engleskom ali je nekako na srpskom bolje :)
[ stinger @ 31.05.2002. 14:38 ] @
jel ima neko da je skinuo to, posto je izgleda promenio privilegije fajlu/direktorijumu iz nekog razloga... :(


Forbidden
You don't have permission to access /~a.samardzic/unix/gnu/gnu.ps on this server.
-------------------------------------------------------------------------------
Apache/1.3.20 Server at www.matf.bg.ac.yu Port 80
[ leka @ 31.05.2002. 16:06 ] @
Ja mislim da svaki windows korisnik treba da ima Acrobat Distiller :) I da lepo sve .ps dokumente transformise u PDF-ove...
[ aster @ 31.05.2002. 16:48 ] @
A koje veze ima Acrobat Distiller sa pristupom sajtu? Ja ne mogu da dodjem ni do PS verzije preko ovog linka! A inace imam PS viewer za Windows.
[ Dejan Lozanovic @ 01.06.2002. 20:44 ] @
Citat:
stinger:
jel ima neko da je skinuo to, posto je izgleda promenio privilegije fajlu/direktorijumu iz nekog razloga... :(



Ja mislim da je razlig taj sto on drzi 3-4 ispita i iz svakog ispita se rade domaci zadaci, pa mislim da mu je bilo lakse da skine dozvole pristupa direktorijumu nego da edituje sve stranice i da skida nepotrebne fajlove, mislim da mu je ovo bilo brze resenje.

Elem ja imam fajl, ajde videcu ja da ga okacim kod sebe na stranici. :)
http://alas.matf.bg.ac.yu/~mr97209/Dokumentacija/gnu.tar.bz2
[ NetZero @ 12.08.2002. 18:40 ] @
Citat:
Dejan Lozanovic:
Evo link ka jednoj maloj skriptici koja ce vas uputiti kako koristiti GNU razvojne alate, i za divno cudo na srpskom je sto nekima moze biti + :)

http://www.matf.bg.ac.yu/~a.samardzic/unix/gnu/gnu.ps

uzivajte


E ne mogu uživati kad nemrem skinut taj file. Ima tko kakav mirror :) Il može na mail...
[ NetZero @ 12.08.2002. 18:42 ] @
A sad se idem baciti sa zgrade.
[ Dejan Lozanovic @ 15.09.2002. 12:22 ] @
Evo jos jednog korisnog linka.

http://alas.matf.bg.ac.yu/manuals/lpg-0.4/
[ 01011011 @ 19.09.2002. 08:51 ] @
dajte ljudi jos jednom ovaj fajl negde dostavite .ps ko ima ili neka ga enko meni posalje na [email protected] i ja cu ga postaviti na server.
[ Dejan Lozanovic @ 19.09.2002. 14:36 ] @
Citat:
01011011:
dajte ljudi jos jednom ovaj fajl negde dostavite .ps ko ima ili neka ga enko meni posalje na [email protected] i ja cu ga postaviti na server.

Pa imas fajl sigurno ovde,
http://alas.matf.bg.ac.yu/~mr97209/Dokumentacija/gnu.tar.bz2 i tu ce i ostati, Posto se taj dokument redovno odrzava od strane Aleksandra B. Samardzica, moguce je da Aco preradjuje html stranicu pa zbog toga privremeno ne mozes da pristupis tom fajlu. ili druga varijanta ( retko se desi ) da je server oboren.
[ 01011011 @ 20.09.2002. 22:24 ] @
Hvala.