[ Catch 22 @ 01.06.2008. 02:42 ] @
Najjeftiniji svetski telefon "na bacanje", Hop1800 proizvođača Hop-on, se nudi po ceni od US$ 10.-
Telefon nema displej, a reklamira se kao ANTI-iPhone

Cheapest cellphone : Hop-on HOP1800 cellphone costs ten bucks only

Hop-on: Hop1800 Specifications

[att_img]

Download PDF Spec Sheet

[ momsab @ 01.06.2008. 11:48 ] @
nesto mi nije jasno: ako nema displej zasto je toliko dugacak?

mobilni telefon bez podrske za poruke nije mobilni telefon...
[ Danilo Cvjeticanin @ 01.06.2008. 12:07 ] @
Mobilni telefon meni sluzi za pozive kao i svima ostalima. Ja sam vec kontaktirao prijatelje u USA da mi dodju do tih telefona i posalju, to moze biti mnogo dobra mogucnost za zaradu, telefon za siroke narodne mase, pogotovo one sto nemaju mnogo novca da izdvoje za mobilni telefon.
[ momsab @ 01.06.2008. 12:47 ] @
sluzi i meni za pozive kao i svima ostalima
ali, takodje sluzi i za poruke, kao i vecini korisnika
mnogo je veca verovatnoca da ce neko koristiti i poruke nego da ce koristiti samo za pozive (uzorak od nekih 500 korisnika u Srbiji)

nemoj da se zaleces sa ovime...
onaj ko nema za nov kupice polovan sa ispravnim ekranom da vidi ko zove, ako mu je potreban


ovo je promasaj u najavi, koliko god da je jeftin

[ Catch 22 @ 01.06.2008. 13:05 ] @
^ !!!!????

Dodatna ponuda je povrćaj u vrednosti od US $5.- ukoliko telefon vratite na reciklažu proizvođaču!

Mislim da je za iznos od US $10.- (cca 520,00 dinara, tj. sa popustom 260,00 dinara) izlišno očekivati i podršku za SMS!
U našim prodavnicama za te pare možete da kupite samo punjač (kineski) za bateriju, ili samo bateriju (kinesku)


PS
Citat:
momsab: nesto mi nije jasno: ako nema displej zasto je toliko dugacak?...

Valda zbog ergonomije, kako misliš da bi kraći telefon ležao u ruci?
[ bakara @ 01.06.2008. 13:36 ] @
Ja bih rado uzeo telefon bez icega, samo da minut razgovora kosta sto jeftinije.
I onako imam preko 1000 neiskoricenih poruka, i rado bih ih zamenio za 5 minuta razgovora.

Sumnjam da bi neko kupio telefon samo sa mogucnoscu kucanja poruka (bez razgovora).

To sto nema ekran, samo znaci da nema ni imenik, tako da cemo morati vise mozak da koristimo...
[ popaj81 @ 02.06.2008. 14:18 ] @
ma o0vo je cist debilizam(bez uvrede)...ako ameri misle da zgrnu pare sa ovim cudom,grdno su se zeznuli...
[ Java Beograd @ 02.06.2008. 14:26 ] @
Naprotiv, ja mislim da će ovo da nađe put do kupaca. Znam popriličan broj ljudi (jeste, starijeg doba) koji su jedva naučili da kucaju poruke, ali "tajne" telefonkog imenika su im i dalje nedokučive.
90% ljudi kameru koristi prih dva - tri dana od kupovine telefona
95% ljudi nikad nije koristilo Blue Tooth i IR
95% ljudi ne razme razliku između GPS i GPRS.

Ali čak i oni koji shvataju maksimalno ograničene osobine ovog telefona če se zapitati koliko je on trajan. Tj. da li se kvari.
[ bakara @ 02.06.2008. 16:22 ] @
Pa ja cu prvi da kupim par komada...

Jedan zeni koja redovno olupa telefon o zemlju...

Kcerki koja upravo krece u skolu...

Caletu koji i onako ne vidi nista na displeju...

I meni jedan da ne brinem za njega kad radim nesto...

To je samo par primera...a takvih ima koliko hoces.
[ calexx @ 02.06.2008. 18:31 ] @
Ma ajde, pa ja više ne mogu da koristim ni fiksni koji nema displej, imenik i CID a sad mobilni bez ičega. Uostalom sada se za dinar uz neki sitan paket dobije telefon koji je bar upotrebljiv. Sigurno i na bljuvaku može da se nađe neki krš za te pare. Ne verujem da će ovde da se proda mnogo komada.
Ipak, meni je čudno i da ovakav telefon bez ičega bude ovoliko veliki i težak i ima bateriju koja ne traje ništa posebno. U ovim uslovima bi trebalo da traje bar pola meseca.