[ klaric75 @ 02.06.2008. 00:07 ] @
Učita sistem ali bez antivirusa i Zone Al.Nakon minut i po do dva učita i njih i onda radi dobro.
Ima li neko iskustva sa tim.
Pre toga mi je bio problem ovaj....

Upalim kompjuter.Redovno radim na njemu i zatim u određenom momentu se iz kućišta čuje beep i onda nakon toga se tooooliko uspori kao da radim na pentijumu 1...ma kakvi 1 ...pentijum 0.5..
Otvorim Task Manager i imam šta da vidim...procesor zauzet skoro 90 posto.U processima nijedna aplikacija ili servis koji radi ga ne zauzima toliko, međutim onda postavim pitanje ...šta se dešava i šta je po sredi.Imam 2x512 Mb memorije.Izvadim jedan..isto.Vratim.Izvadim drugi...isto opet.
Imao sam bad sektora na C i sve reparirano.
Kada otvorim Event Viewer imam i tamo šta da vidim:

The driver detected a controller error on \Device\Harddisk0\D.

For more information, see Help and Support Center at..bla bla..
Ispada da sada nešto na D nije u redu..
Restartujem ga, kad u pola dizanja sistema opet beep i onda jedva dizanje i opet totalno usporen rad računara.

Sada sam trenutno u problemu jer ne znam odakle više stvarno da počnem.
[ goranvasiljevic @ 02.06.2008. 08:21 ] @
Proveri da li je ukljucen DMA mod u Device manageru?
[ JOJO847 @ 02.06.2008. 10:28 ] @
Napiši nam točno koje komponente imaš i vidi dali je DMA uključen.

Drugo, taj beep usred rada vrlo često signalizira pregrijavanje CPU-a, pa neovisno o komponentama baci pogled na unutrašnjost i napravi vizualnu inspekciju hladnjaka, ventilatora i eventualno paste. Počisti i prašinu sa svih komponenata (grafika, hdd)

Usporen rad može biti do diska, ali obzirom da event viewer vidi error sa kontrolerom, možda je u pitanju DMA kontroler što bi se uklopilo u priču.

Znači, napiši nam komponente i obrati pažnju na DMA.
[ klaric75 @ 04.06.2008. 09:08 ] @
Pregrevanje nije..temp.procesora je 42-43 stepena, ploča je nForce 3 MSI, procesor je AMD 64 na 3000, 1024 memorija Kingston, grafika 5900 xt MSI sa 128 Mb mem.
Hard Sigejt 120 GB.
Napajnje 450 w Frontier.
Ali...gde se tačno kontroliše da li je uključen DMA??
[ goranvasiljevic @ 04.06.2008. 09:25 ] @
Desni klik na My Computer/Properties/kartica Hardware/Device Manager/
Klikni na + ispred ATA/ATAPI controllers
Desni klik na Primary pa Secondary,
properties i kartica advanced properties.
[ klaric75 @ 04.06.2008. 11:02 ] @
Kada kliknem na + kod IDE/ATA kontrolora otvore se dva:
1. NVIDIA nForce3 parallel ata controller (v2.6)
2. NVIDIA nForce3 serial ata controller (v2.6)

Kada kliknem na propertise za parallel dobijam da je:
1. Na primarnom je kod dva opt.uređaja štiklirano LET BIOS SELECT TRNSFER MODE, a kod sekundarnog isto za treći opt.uređaj.
2. Ovde se na primarnom nalazi HDD i tu je štiklirano LET BIOS SELECT TRNSFER MODE kao i ENABLE WRITE CACHING.

U oba slučaja DMA mod je zasenčen kao da nije uključen a kada od štikliram ove trenutne opcije pojavi se DMA i pio mod.
Šta raditi...nadam se da ste razumeli ovo....
Ako ne dajte nabrzinu neki alaz za onaj...kako se zove screenshot...valjda..
Hvala....

Ja bez zdravog komp.ne mogu..ubij te me!!!!!!!!!!
[ goranvasiljevic @ 04.06.2008. 16:20 ] @
Pogledaj sledece:
http://www.elitesecurity.org/t322271-0