[ boranin @ 02.06.2008. 18:52 ] @
Pozdrav svima, mala pomoc je dobrodosla ako ikako neko moze da pomogne.

Imam Motorolu v197 koja je donesena iz USA i potrebno mi je da li neko zna gde dati telefon moze da se dekodira (Beograd,Nis i sl.). Takodje mi je potreban i punjac za ovaj mobilni telefon, pa je svaka pomoc dobrodosla.

Hvala unapred.
[ skymobile @ 02.06.2008. 23:52 ] @
Trenutno nigde koliko ja znam, a i nisam siguran da ce taj tlf raditi kod nas.
[ dalibor277 @ 03.06.2008. 09:36 ] @
Citat:
skymobile: Trenutno nigde koliko ja znam, a i nisam siguran da ce taj tlf raditi kod nas.


Samo se pitam zasto se pitas da li ce taj telefon raditi kod nas. Koliko ja znam u Srbiji mobilna telefonija radi na frekvenciji 900 MHz. Malo sam guglovao i pronasao dva razlicita podatka za ovaj telefon, a razlika je samo u frekvencijama, ali i jedan i drugi podatak pokazuje frekvenciju od 900 MHz

1.
cellular one motorola v197 General
Model cellular one motorola v197
Brand Motorola
Band Quad Band
Network GSM850 / GSM900 / GSM 800 / GSM1900
evo i linka:
http://www.gsmprofile.com/care...cellular_one_motorola_v197.php

2.
Motorola v197 Specifications And Features

Basics:
• Weight: 3.5 ounces
• Dimensions: 3.6 x 1.8 x 0.9
* View the latest small and lightweight cell phones
• Form Factor: Flip
• Frequency Band(s): 850,900,1800,1900,900
evo i drugog linka:
http://cellphones.about.com/od/motorola/a/prmot_v197m.htm


Evo jos jednog podatka, cisto da potkrepim svoju pricu :
Godine osnivanja operatora mobilne telefonije u Jugoslaviji(sa frekvencijama rada njihove mreze:

* 1995. - NMT 900 MHz - Mobtel Srbija
* 1996. - GSM 900 MHz - Mobtel
* 1996. - GSM 900 MHz - ProMonte
* 1998. - GSM 900 MHz - Telekom Srbija
* 2000. - GSM 900 MHz – MoNet

Ako ne mozes da pomognes coveku, onda mu i nemoj odgovarati. Procitaj svoju poruku i sve ce ti biti jasno!






Citat:
boranin: Pozdrav svima, mala pomoc je dobrodosla ako ikako neko moze da pomogne.

Imam Motorolu v197 koja je donesena iz USA i potrebno mi je da li neko zna gde dati telefon moze da se dekodira (Beograd,Nis i sl.). Takodje mi je potreban i punjac za ovaj mobilni telefon, pa je svaka pomoc dobrodosla.

Hvala unapred.

Druze, sto se punjaca tice mislim da mozes da koristis bilo koji Motorolin punjac. Na svakom punjacu ti pise koliki je izlazni napon. Pogledaj da nadjes neki koji je ako ne isti, onda bar priblizno iste vrednosti izlaznog napona.
Na samom punjacu pise(da bi lakse mogao da se snadjes) DC 5.7V/800mA
Ako uspem nesto da pronadjem sto se tice dekodiranja javljam!!!
Pozdrav!
[ skymobile @ 03.06.2008. 17:51 ] @
Do sada nisam imao prilike da vidim pomenuti tel jer je veoma slabo zastupljen na nasem trzistu, tj evropskom. Ono sto sam rekao za dekodiranje to stoji. Nisam trazio po netu da vidim da li je quad band ili nije. Inace ogromna vecina telefona iz USA su tri band i rade na frekvencijama 850MHz, 1800MHz i 1900MHz.
Apropo punjaca, to sto pise uopste ne mora da bude tacno, a i nije uvek bitno da li je 3.7V ili je 5V napon.
P.S.Ja ne google-am da bih nasao odgovor na pitanje vec pricam iz iskustva.
[ boranin @ 04.06.2008. 14:18 ] @
Hvala na svim misljenjima i konstruktivnim diskusijama. Sto se tice punjaca trebalo bi da se upasuje neki od motorolinih modela koliko sam ja upoznat, ali ipak je bolje pitati za original, zar ne? Za punjac cu nekako i resiti problem, ali ono sto je sad potrebno dekodiranje.

Inace, da razbijem famu, telefon jeste iz USA ali quad band i radi bez problema na nasim frekvencijama.

Video sam negde da svrstavaju u isti kos i model v195 kao i model v197 (cak dosta i lice), tako da ako iko ima korisnu information neka prosledi.

Thnx svima.
[ nesa_ks @ 04.06.2008. 14:29 ] @
ako mogu da pomognem,mozes li mi reci kako izgleda konektor za punjenje kojim modelom motorole je slican pa cu da ti pogledam ovde po radnjama u cirih.Pozdrav svima
[ dalibor277 @ 05.06.2008. 09:14 ] @
Citat:
boranin: Sto se tice punjaca trebalo bi da se upasuje neki od motorolinih modela koliko sam ja upoznat, ali ipak je bolje pitati za original, zar ne?


Druze, sto se tice punjaca vise ne moras da mozgas koji ti je potreban.
Evo i linka http://www.wirelesshut.com/306660/9859829.html

Za dekodiranje ti javljam!

PozZ
[ svakaVamcast @ 09.06.2008. 17:25 ] @
1. Punjac = Obican V punjac radi
2. Deko ide bez problema
3. Mozes i sam da uradis preko IMEI-a
4. Ne isplati se da sam radis to za jedan telefon
5. Unlock ide bez problema na ROCKER dongle

mod edit: po ko zna koji put reklamiranje...

[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 09.06.2008. u 18:50 GMT+1]
[ sanjasanja1 @ 22.06.2008. 19:53 ] @
Ima Ultimabox Light 3.0 cracked mozda ide na tp a mozda i ne,usb kablo od v3,na flash-files.info/indexx.php.Pa probaj
[ Iksi @ 22.06.2008. 20:43 ] @
e super sto si nas prosvetlila taman da se ustedi neka kinta bar kad je
motorola u pitanju :)d.