[ Karlo Gavric @ 03.06.2008. 12:22 ] @
Trebao bi mi neki dobar program za skidanje sa servera kao anonym, neda mi se svaki put cimati na masinu sa Winom da bi to odradio sa CuteFTP Pro, a ovaj koji koristim u Mozilli plugin nije bas najbolji (FireFTP), pa ako neko ima s nekim iskustva koji je super za to bilo bi super :)


Hvala
[ Java Beograd @ 03.06.2008. 12:28 ] @
FileZilla
[ Karlo Gavric @ 03.06.2008. 12:36 ] @
Nemoze... tj. ne moze se pokrenuti v3.xxx, samo kao da ce se pokrenuti i izbaci se - tj. nista se ne desi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.06.2008. 12:56 ] @
Transit ili Cyberduck.

Transit je shareware, a CyDuck je free.
Transit mi ima lepši (funkcionalniji) interfejs.
[ Dachaz @ 03.06.2008. 13:08 ] @
Transmit koristim oduvek i radi šta treba i kako treba, no, čisto da navedem još i Captain FTP koji mi je simpatičan zbog ikonografije :)

Inače, FTP klijent bar nije teško naći na iUseThis/MacUpdate/VersionTracker - nema mozganja oko search keyworda... :)
[ Karlo Gavric @ 03.06.2008. 13:46 ] @
Sad cu da probam ovaj Transit... a razlog zasto sam pitao, jer sam probavao Cyberduck ali je nevjerovatno kako je spor :( skida mi 50kB/s, sto mi je ubitstvo da cekam toliko, kada inace skidam oko 2MB/s
[ madamov @ 03.06.2008. 13:56 ] @
Ni OneButton nije loš.

Tu je i komercijalni Interarchy, ali pored Cyberducka ne vidim nikakvu svrhu za nekim drugim FTP klijentom.
[ madamov @ 03.06.2008. 14:01 ] @
Citat:
Karlo Gavric: Sad cu da probam ovaj Transit... a razlog zasto sam pitao, jer sam probavao Cyberduck ali je nevjerovatno kako je spor :( skida mi 50kB/s, sto mi je ubitstvo da cekam toliko, kada inace skidam oko 2MB/s

Nema veze brzina sa aplikacijom. Ili se tako potrefilo ili je u preferencama pod bandwidth namešten limit.
[ Karlo Gavric @ 03.06.2008. 14:04 ] @
E ovako... ova Transmit... nemogu se zakaciti, nevjerujem da je do njega nego vjerovatno ja nemogu da nadem opciju :D koja mi treba a to je kao na sliki znaci da upisem Ime i Host adresu... i da se kacim kao anonym, a ne kao user sa passom... Da li postoji to da se nekako rijesi?

[ DS_Store @ 03.06.2008. 16:27 ] @
Samo da pitam, koji je to program sa screenshota? Izgleda kao neka Java budževina.

Probaj da i za user i za pass staviš anonymous* ili samo za usera.

*Neću da budem amomiman, ja hoću da budem pilot! BRRRRRMMM!
[ Dachaz @ 03.06.2008. 16:36 ] @
Lol, Alkatraz :D

Za anonimno konektovanje sa Transmitom, samo upiši adresu servera a user/pass polje ostavi prazno.
[ Karlo Gavric @ 03.06.2008. 17:15 ] @
Citat:
DS_Store: Samo da pitam, koji je to program sa screenshota? Izgleda kao neka Java budževina.


Add-on u Mozilli (FireFTP)


Citat:
Dachaz: Lol, Alkatraz :D

Za anonimno konektovanje sa Transmitom, samo upiši adresu servera a user/pass polje ostavi prazno.



Probavao sam, i ne moze da se zakaci nikako tako kada je prazno.



EDIT:

Cyberduck - odradiva posao super sada ;) (dugo nije bio...)

THX

[Ovu poruku je menjao Karlo Gavric dana 03.06.2008. u 19:15 GMT+1]
[ osmania @ 04.06.2008. 07:17 ] @
problem kod filezille je sto moras prvo server pokrenuti u folderu server pa onda program...
[ P_e_r_a @ 08.07.2008. 20:17 ] @
Ranije sam koristio Fugu, ali u zadnje vreme isključivo Cyberduck.