[ zzviktor @ 03.06.2008. 18:42 ] @
Postovani da li se u novo nastaloj situaciji isplati biz net 300? znam da neki imaju ovaj paket pa kakva su iskustva sa racunima.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.06.2008. 19:11 ] @
Ja koristim paralelno mt:s biz:net 300 i Telenor Prenesi 150. Na Telenoru mi je racun 610din (malo sam imao interneta pre nego mi aktivirana biz:net kartica.

Na biz:net-u imam racun oko 160din. Sve u svemu mnogo manje nego 1000din na Telenoru.
[ gojnik @ 03.06.2008. 23:14 ] @
Malo više od 2 godine koristim ovu tarifu(otkad je ETC omogućio za studente), nemam zamerke. Ne trošim puno, 300-400din račun. Najbitnije je da nema naplate za uspostavu veze, a tarifiranje je po sekundi. Takođe se dobija besplatnih 10MB gprs svakog meseca, milina.
[ night-shift @ 04.06.2008. 04:11 ] @
Još jedan prezadovoljan korisnik Biz:net-a (ETC).
Prosto milina kad vidim na listingu da mi je razgovor naplaćen 0,13 Dinara

Edit: Valjda ga nisam urekao, pa da za nekoliko nedelja i ovde uvedu tarifiranje na minut i gluposti..
[ gojnik @ 04.06.2008. 14:29 ] @
Da, mnogo je prostije, brže a i u ovom slučaju jeftinije pozvati nekog i razmeniti par informacija na brzinu nego kuckati sms, pa čekati odgovor.
[ batancev @ 04.06.2008. 19:42 ] @
drago mi je da vidim da ima zadovoljnih korisnika ETCNET-a (radio sam tamo neko vreme)
sto se tice strahova mislim da nema potrebe da se brinete jer je mts vec zaokruzio 1.min na biz 5 10 i 20
ali na 50 i 300 nije niti ce, jer da su to hteli uradili bi paralelno sa ovim manjim paketima
sve ovo se desilo pre nekoliko meseci pa valjda im je stalo da velike grupe i potrosaci budu zadovoljni

Citat:
night-shift: Još jedan prezadovoljan korisnik Biz:net-a (ETC).
Prosto milina kad vidim na listingu da mi je razgovor naplaćen 0,13 Dinara :)


meni je jos draze kad vidim kilometarski listing a svuda 0,00din jer imam "o za 230din" pa prici nikad kraja
[ MACTEPx @ 04.06.2008. 19:44 ] @
ja koristim biznet 300+ i telenorov biznis 300+ i jos ne mogu da se odlucim
sta je bolje, kod telenora su besplatni razgovori u okviru grupe ali skuplji
izvan i obrnuto kod mts-a. Provera stanja i specifikacije racuna je mnogo
bolja kod telenora kao i neke dodatne opcije preko interneta. Imam osecaj
kao da mi mts uracunava gprs pored onih 10mb, a ne mogu da vidim
specifikaciju za prosli mesec jer nece da se prikaze (valjda je neka greska
kod njih)
[ zzviktor @ 04.06.2008. 20:09 ] @
Mislim da je to pravi potez etc neta, samo jos da mi neko kaze da li postoji
uspostava veze ili ne na site mts nema uspostave veze za biznet 300 e da
cudi me i to da etc nije dobio brojeve na 8 kao i sve ostale biznet grupe
osim biznet 5 i 10
[ batancev @ 04.06.2008. 20:22 ] @
ne placa se uspostava, to se lepo vidi na sajtu mts-a
a brojevi se ne trose sakom i kapom, jednostavno kojih ima, oni se dodeljuju
na kraju krajeva nije etc net tooooliko velika (cca 5 hiljada+ brojeva) pa da ona igra neku bitnu ulogu u tom dodeljivanju i koriscenju brojeva iako mozda jeste najveca pojedinacna grupa
pocetni brojevi su bili 635-xxxx, pa je dosla serija 680-xxxx a sada je mozda i nega druga
ali ima dosta i onih postojecih koji su samo integrisani
[ zzviktor @ 04.06.2008. 21:13 ] @
a ako imate 5.000 niste mala grupa...
[ night-shift @ 04.06.2008. 21:38 ] @
Ja sam bez problema integrisao 064 i 065 broj (064 sam prethodno prebacio na Postpaid, na običnu Profesionalnu tarifu).
[ Slobodan Milivojevic @ 05.06.2008. 12:02 ] @
A i korisnik moze da izabere 065 broj po zelji kao sto sam ja uradio.
[ majce22 @ 06.06.2008. 10:34 ] @
ja sam takodje extra zadovoljna , evo vec dve godine. posebno mi se dopada ovih 10mb besplatnog gprs saobracaja i usluga 0 u grupi. jedino sto nisam uspela da jos neke meni bliske osobe prebacim na ovu tarifu ali sta cu kad se ljudi strasno plase postpaida, mozda i sa razlogom...
[ Spooky @ 06.06.2008. 13:47 ] @
Ja koristim ETC:NET (iliti Biznet 300) od samog pocetka.. Mesecno iskoristim jedno 90ak minuta poziva, 70ak poruka i uvek ispod 10MB za net (proveravam samo postu kad mi je hitno i jos neke sitnice, sto integrisan browser sto opera mini).. I prezadovoljan sam.. Tehnicku podrsku sam zvao samo 2-3x i to negde na samom pocetku koriscenja (da mi izdiktiraju PUK2 koji nema na samoj kartici, iako mi nije trebao jos ni jednom volim da imam spremljeno unapred :) i da setujem limit)..

Za ovaj narod koji se "plasi" postpaid-a.. Lepo setujte limit i nema glava da vas boli.. za razliku od drugih paketa, ovde je minimum nekih 150-300din (tako ako ne mozete da se kontrolisete limit je spas). Samo dodatak, ako planirate da koristite GPRS/EDGE na taj limit koji odredite sebi dodajte i cenu tih besplatnih 10MB, jer se tokom meseca oni obracunavaju regularno i tek kad dodje 1. vrsi se presek i oduzmu tih 10MB..

Oni koji se premisljaju, lepo bacite sve vase potrebe koje se ticu mesecnih navika (pozivi, sms, mms, gprs..) na papir, pogledajte cene na ofic. sajtu (to sto pise je tako - nema skrivenih troskova, zavlacenja i sl. - sto mogu potvrdim za ove godine koriscenja tog paketa) i jednostavno vidite da li vam paket odgovara..

Meni samo zao sto za jedno godinu i frtalj necu moci vise da koristim taj paket jer prolaze studentski dani.. :(
[ duck@ @ 06.06.2008. 14:02 ] @
Da li sam ja lepo skontao ili pomenuti paket - biz 300 mogu da usmu samo zaposljeni i to preko firme ili negde silno gresim!
[ zzviktor @ 06.06.2008. 14:12 ] @
Kakko se setuje limit da li moram ici kod njih ili mogu preko ks?
[ zzviktor @ 06.06.2008. 14:17 ] @
Lepo si skontao ali mogu da uzmu i studenti preko etc neta.
[ duck@ @ 06.06.2008. 14:25 ] @
Ok hvala
sada mi je jasnije mada sada postoje i dodatna pitanja:

Da li neko zna da mi kaze koliko bi onda u mrezi kostao razgovor 3G tj. video call?

Vidim na etc site-u da jedna osoba moze uzeti do 4 kartice, pa me interesuje na koga glase te druge 4 kartice i da li je sve na jednom racunu ili posebno 4 racuna?

Thanks in advance
[ zzviktor @ 06.06.2008. 14:41 ] @
3g je kao obican razgovor kao da zoves u mrezi....

To je sve na jednom racunu ali se mogu uzeti posebni listinzi za svaki broj
no to mozete zavrsiti i preko interneta a mozete podpisati i da vam se
dostavlja besplatan listing za svaki broj....
[ duck@ @ 06.06.2008. 14:50 ] @
Ok - a da li je to ujedno i 4 pretplate puta 30 ili 230 din. ili je jedna?
[ night-shift @ 06.06.2008. 15:14 ] @
Ne tebe dolazi račun za sve prijavljene kartice, 4 puta po 30+PDV (ili 230+PDV) dinara, na odvojenim računima.

Zna li neko da li je moguće kreditirati Prepaid broj sa biz:net broja? Meni uvek kaže da mi je zabranjeno korišćenje kad pošaljem poruku na 8787.
[ zzviktor @ 06.06.2008. 16:18 ] @
4 naravno kao kada bi uzeo cetiri posebna broja.
[ zzviktor @ 06.06.2008. 16:19 ] @
Nije za to etc nema ugoovr kao ni za virtuelni pre pajd sto bi bilo dobro da
imaju....
[ Slobodan Milivojevic @ 06.06.2008. 18:36 ] @
Citat:
night-shift: Zna li neko da li je moguće kreditirati Prepaid broj sa biz:net broja? Meni uvek kaže da mi je zabranjeno korišćenje kad pošaljem poruku na 8787.


Ja imam biz:net 300 broj i radi kreditiranje prepaida. Poslao 250din proslog meseca ukupno.
[ zzviktor @ 06.06.2008. 19:28 ] @
Ne znam slobo kod koga ti imas biznet ali etc ne dozvoljava kreditiranje pre
pajda sa brojeva etc net, takodje neke biznet grupe imaju ukljucen virtualni
pre pajd, ali to zavisi od toga koji profil korisnik ima ukljucen...Po
difoltu etc ima sve ukljuceno, ali zato nije moguce ukljuciti uslugu
virtualnog pre pajda kod etc neta. Virtualni pre pajd omogucava da i kada
probijete limit mozete svoju karticu dopunjavati pre pajd kreditom, i
koristiti je za pozive sto moze biti jako interesantno ako vam hitno zatreba
mobilni telefon, a probili ste limit. Koliko znam ova usluga je free,ali
nije moguca kada je u biznetu ukljucen kompletan profil sto znaci ( pozivi u
i van mreze i roaming)... Mislim da je ovo jako korisna usluga pogotovo za
ovaj tip bizneta kao sto je etc net.
[ Slobodan Milivojevic @ 06.06.2008. 19:53 ] @
Imam broj preko firme u kojoj radi cale, ali je to poseban ugovor, normalno mi stizu racuni, na mene se vodi broj... Moj broj ne ulazi u zbirni racun firme... Ne znam bas kako je to reseno, ali ja dobijam klasican racun kao za bilo koji postpaid.
[ zzviktor @ 06.06.2008. 20:15 ] @
Moze to kod mts dok kod telenora nije moguce da imate zaseban racun... Koji
profil imas? I,II, III, IV
[ Spooky @ 08.06.2008. 11:40 ] @
Nisam mogao ranije da odgovorim..

Ako se do sad nisi raspitao ili vec odradio.. Limit mozes setujes telefonom, samo ne zoves Korisnicki Servis (KS) vec ovlasceno lice u ETC:NET kao i za sve ostalo (oni likovi u TC "Zeleni Venac").. Znaci okrenes 0653282720 (ili 0113282720) kazes koji hoces limit i u toku dana ili eventualno sutradan ce ti biti aktiviran limit. A KS mozes okrenes da proveris koji je minimalni iznos limita za Biznet 300 i/ili kasnije da proveris da li ti je setovan limit (i proveris koliki je - da nisu napravili gresku, kad vec zoves).. Da, vodi racuna da preko leta ne rade ovi u ETC:NET, tj. tvoje ovlasceno lice (kao i vecina studentskih organizacija) pa pazi da ne napravis suvise mali limit, jer onda ces morati cekas tamo do septembra/oktobra da promenis ;) @zzviktor

Sto se tice racuna, svi oni glase na jedno ime (onog ko ima prava) ali racun moze biti jedan ili vise, kao sto rekose.. I jos jedna fina pogodnost, kao ortak sto je odradio, jedan racun mu stize ovde u Beograd a drugi kod matoraca u zavicaju.. (znaci ima 2 kartice i obe su na njegovo ime).. Ovo, ako me secanje dobro sluzi, se odredjuje pri popunjavanju onih formulara i potpisivanja ugovora (a verovatno mozes kasnije i da promenis - nije lose proveriti, ako nekome treba)..

Kreditiranje nije moguce (kad je tek krenula usluga, zvao sam i KS i ovlasceno lice i rekose da ne moze - mozda se nesto u medjuvremenu promenilo)..

Kad pomenuste profile korisnickih linija, kada uzmete ETC:NET karticu podrazumevano vam je sve dozvoljeno (iliti imate: "Profil I"), cisto ako nekoga bude interesovalo.. Pozz
[ duck@ @ 20.07.2008. 12:57 ] @
Uzeo sam dva broja, kada sa prvog (prvi po numeraciji pretpostavljam da je on 'noseci') zovem drugi ispisuje mi 4 cifre (te cetiri cifre se za jednu cifru razlikuju od poslednje 4 na celom tel. broju). Takodje je moguce pozvati taj telefonski broj okretanjem te 4 cifre. E sada interesuje me da li to vazi samo za 'noseci' broj ili se i ostali mogu pozivati pomocu 4 cifre? Inace prostom 'copy paste' logikom nisam uspeo i drugi broj da pozovem pomocu 4 cifre.
Mozda deluje komplikovano ali verujem da oni koji koriste znaju o cemu pricam.

Da li osim prostog pozivanja, ovo koriscenje 4 cifre ima jos nekog znacaja?
[ Catch 22 @ 20.07.2008. 13:11 ] @
^ Uobičajeno je da se čalnovi biznet grupe međusobno pozivaju pomoću poslednje četiri cifre telefonskog broja. Ne znam da li to ima veze i sa posebnim tarifiranjem poziva "unutar zatvorene grupe", ali je vrlo lako moguće...
[ duck@ @ 20.07.2008. 13:49 ] @
Bas sam zbog toga i opisivao sve ono - a to je da NE moze da se ostvari poziv pomocu poslednje 4 cifre. Prva od te 4 je promenjena sa devetke u jedinicu.
a kada pokusam iste kombinacije za drugi broj - ne uspevam.

Zato sam i pitao da li je neko koristio to cetvorocifreno pozivanje pa da zna da mi kaze, jer kao sto rekoh 'copy paste' logikom nisam uspeo da dodjem do zakljucka :)
[ Slobodan Milivojevic @ 20.07.2008. 14:50 ] @
Ja sam u jednoj biz:net 300 grupi, i imam 6 ljudi u istoj grupi sa kojima vrlo cesto komuniciram... Neki od njih su zadrzali svoje brojeve. Neki su uzeli nove na 064, ja konkretno imam 065 broj koji sam birao prilikom uzimanja kartice i sklapanja ugovora.

Meni se broj zavrsava na 2011 i to su i zadnje 4 cifre, ali recimo moj brat ima broj koji se zavrsava sa 2340 a 4 cifre su 1721 (uopste nemaju veze sa brojem).

Moguce je pozvati sa te 4 cifre, a prilikom primanja poziva izlaze uvek samo te 4 cifre. Za SMS se mora uneti ceo broj. Tarifiranje je isto nezavisno dal zovete +381 6x xxx xx xx ili 06x xxx xx xx ili samo kratki broj xx xx.
[ duck@ @ 20.07.2008. 14:58 ] @
Ok bas sam to i pitao - a kako je tvoj brat saznao onda koje su 4 cifre kada one nemaju veze sa brojem telefona?
[ Slobodan Milivojevic @ 20.07.2008. 15:07 ] @
Pa kad on pozove bilo koga iz grupe (recimo sa njegovog telefona pozovem sebe (065 xxx 2011)) kod mene izadju te 4 cifre kao identifikacija a ne ceo njegov broj.

Ukoliko zove nekoga van grupe, onda izlazi ceo njegov broj.

Znaci pozoves sa jednog broja taj drugi dobices 4 cifre vezane za prvi broj, a ako sa drugog pozoves prvi dobices 4 cifre vezane za drugi broj.

Vrlo prosto.
[ duck@ @ 20.07.2008. 15:16 ] @
Da i ja sam mislio da je to moguce ali kada sa tog drugog (za koji ne znam 4 cifre) pozovem prvi - izlazi mi ceo broj a ne 4 cifre, dok u obrnutom slucaju dobijam 4 cifre! Zato sam i ja bio zbunjen.

Hvala u svakom slucaju, nadam se da cu u ponedeljak uspeti da od nekoga iz telekoma saznam koje su 4 cifre i za drugi broj.
[ Jbyn4e @ 20.07.2008. 20:49 ] @
Ja sam sad zbunjen, da li su oba broja u istoj biznet grupi ili ne?
[ Mister Big Time @ 21.07.2008. 00:44 ] @
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=3039&Type=2

Meni nije jasno ovo ON NET pozivi u okviru Biznet grupe 1,17 din/min (sa PDVom).


Kako ce neko da zna ko je u tom biznetu a ko nije, npr zovem broj 0641234567 ?

Inace bas je cool to sto daju 10 MB podataka over GRPS mesecno.
[ duck@ @ 21.07.2008. 05:10 ] @
Citat:
Jbyn4e: Ja sam sad zbunjen, da li su oba broja u istoj biznet grupi ili ne?


da
[ Jbyn4e @ 21.07.2008. 08:35 ] @
U tom slucaju imam utisak da neko u telekomu nije stavio taj drugi broj u grupu, posto izlazi ceo broj. Meni u grupi uvek izadje samo 4 cifre (ali je to biznet 10,pa je mozda drugacije), a kad zovem broj van grupe, izlazi ceo moj broj.

@Mister pa "obicno" firma uzima biznet za svoje zaposlene, pa se zna koji su brojevi dodeljeni firmi (tj.neko u firmi ima spisak svih brojeva) - u slucaju npr. ETC net-a, verovatno neko tamo ima neki spisak.... i biznet se "obavlja" preko biznet menadzera koga kontaktiras za sve sto ti treba.
[ Catch 22 @ 21.07.2008. 09:55 ] @
U većini telefona postoji posebna podgrupa u Settings, gde se podešavaju postavke: user group / select group / Outgoing access / Prefered group... i ostale stvari
Evo sada baš gledam to postoji i na prastarom Siemens ME45, kao i na Nokia E50 (opcija "Closed user group")... verovatno da je tu moguće menjati postavke, ako znate zahtevanu šifru...
[ duck@ @ 21.07.2008. 11:58 ] @
Da ne zalazimo dalje u podesavanja - ali sta bi ti stavio kao closed user group?

Inace, problem je resen tj. tek treba da se resi - a radi se o tome da sam ja dobio tamo neciju karticu (broj) a taj neko moj stari dobri konjanici ce morati da resavaju stvari, put pod noge. Jbg-a desava se

Pozdrav, a ako su sada suvisna moja pitanja oko 4 cifre mogu da se brisu sto se mene tice, a ako bi mogla da posluze nekome ok
[ Mister Big Time @ 22.07.2008. 01:20 ] @
Citat:
Jbyn4e
@Mister pa "obicno" firma uzima biznet za svoje zaposlene, pa se zna koji su brojevi dodeljeni firmi (tj.neko u firmi ima spisak svih brojeva) - u slucaju npr. ETC net-a, verovatno neko tamo ima neki spisak.... i biznet se "obavlja" preko biznet menadzera koga kontaktiras za sve sto ti treba.


Znam, to mi je sasvim jasno i logicno i znam kako u praksi f-nise, ali ova ponuda je za ceo univerzitet! Em sto je glupo - koliki je mali procenat poznanstava medju studentima, em sto je tesko uci u trag ko jeste a ko nije u grupi... sigurno da nece da okace spisak sa imenom, prezimenom i brojem telefona na oglasnu tablu faxa :)

Citat:
Catch 22: U većini telefona postoji posebna podgrupa u Settings, gde se podešavaju postavke: user group / select group / Outgoing access / Prefered group... i ostale stvari
Evo sada baš gledam to postoji i na prastarom Siemens ME45, kao i na Nokia E50 (opcija "Closed user group")... verovatno da je tu moguće menjati postavke, ako znate zahtevanu šifru...

E to je vec drugo. Da li ta group opcija moze da izlista sve brojeve koji su u okviru jedne grupe tj. biznet paketa?
[ Jbyn4e @ 22.07.2008. 08:09 ] @
@Mister: sad sam pogledao tu opciju na telefonu, i to je da napravis (ako sam ja dobro shvatio) grupu na telefonu, znaci nema veze sa postojecom grupom na biznet paketu.

Dalje, nama je u firmi svima 4 cifre kratkog broja isto sto i poslednje 4 cifre broja, pretpostavljam da se u ovom slucaju (gde se to razlikuje) pojavio u grupi i broj koji se isto zavrsava kao i ovaj tvoj, pa su morali da mu dodele (nekom logikom) neki drugi kratak broj, pa se zato razlikuje.

A sto se tice spiska telefona, to ocigledno ima neko na fakultetu, pa njega malo cimas - doduse ako te neko pozove, izadje ti kratak broj, pa ces znati da ti je u grupi :) ( od tvojijh poznanika na fakultetu...), mislim da spisak poimence neces bas dobiti tako lako, a pretpostavlja se da ce se ti na fakultetu prepoznati kad zovu jedni druge da su u istoj grupi po kratkom broju :)

[ Mister Big Time @ 23.07.2008. 00:34 ] @
Da, verovatno da ima (tj. bice posto je ovo tek pocelo sa reklamiranjem) neki spisak negde ali je totalno glupo zamisljeno... biznet sistem je predvidjen za firme a ne za druge organizacije kakav je univerzitet sa dvocifrenim brojem fakulteta.
Kontam kakav je njima MTS uslov postavio - da min. 300 ljudi uzme ovaj paket, i imace tu tarifu... znaci onih prvih 100-200 koji uzmu nece imati pogodnosti biznet 300 dok se ne skupi kriticna masa? :)

[ mrle 011 @ 08.11.2008. 10:47 ] @
burazer uzeo ovih biznet 300 kartica za pola familije.
ostavio par komada meni, za moju porodicu.

1) sada svi racuni stizu na njegovo ime i na njegovu adresu.
da li se nekako moze regulisati da ovih nekoliko racuna za moju, i kartice moje porodice, stizu na moje ime i moju adresu?
na ovoj temi sam procitao da neko to tako dobija, ali mi je ostalo nejasno.
na 064/789 mi je onaj rek'o da to ne moze, ali mi je nakako delovao nesigurno.
da li je neko, sa ovakvom situacijom ko sto je moja, izveo to prebacivanje adresa?

2) ko za maler sam, dan uoci ce burazer doneti ove biznet 300 kartice, uplatio na moj pripejd racun, sada vec starog broja, 1.000 dinara.
sta da radim sad sa tim novcima?
jel' mogu nekako odatle da placam buduce postpejd racune za ovaj biznet broj koji sada imam?
ili nesto tako, otkud znam, imate li neki predlog?

3) dosli smo na ideju da novu biznet 300 karticu moje zemske ustupimo njenoj kevi, tj. mojoj tasti, a da moja zemska zadrzi svoj stari pripejd broj/karticu, ali da ga ubacimo u ovu biznet grupu u kojoj smo sada svi.
procitao sam ovde da je to izvodljivo, ali ako mozete ukratko objasniti kako se to radi.

4) moja porodica, tj. citava familija je sada u istoj grupi sa celom burazerovom firmom?
po difoltu, dok ne bismo nesto preduzeli - pravljenje nekih zasebnih grupa unutar ove velike postojece itd., meni se recimo isto tarifira poziv prema mom burazeru, kao i prema bilo kome iz njegove firme koga ja u zivotu ne poznajem?

unapred hvala i izvinite ako sam nesto glupo pitao.
10 godina sam samo dopunjavao kredit za moju dosadasnju pripejd karticu i telefonirao po potrebi.
veze nemam nista ni sa paketima, ni sa provajderima, ni sa popustima, ni nista .....


EDIT:

svi brojevi/kartice su 064.
i biznet, i moja stara pripejd, i zenina stara pripejd.



[Ovu poruku je menjao mrle 011 dana 08.11.2008. u 12:00 GMT+1]
[ zzviktor @ 08.11.2008. 13:19 ] @
1 moze ali burazer mora da kontaktira biznet menagera i da zatrazi promenu
adrese dostave racuna za tih par brojeva.
2 npr mozes palcati parking ali biznet racune ne mozes placati.
3 Pa i to je moguce ali tvoja zena mora otici u mts prebaciti broj sa pre
pajda na post pajd naj bolje profesionalnu tarifu i onda da tvoj burazer
napravi zahtev za integraciju tog broja u biznet grupu.
4 Ne znam zasto ti ovo smeta...Ukoliko ga ne poznajes zasto bi ga zvao i ako
je on u tvojoj biznet grupi... Biznet je moguc samo za firme svako
razdvajanje bi bilo i glupo i skupo.
[ mrle 011 @ 09.11.2008. 10:44 ] @
e, hvala ti sto si mi razjasnio ove stvari.

Citat:
zzviktor: ....
4 Ne znam zasto ti ovo smeta.....


ma ne smeta mi, nego se ovi nasi brojevi razlikuju samo u 4. cifri,(prve 3 i zadnje 3 su iste) osim na jednoj kartici kojoj se 4 zadnje cifre skroz razlikuju od ostalih kartica, pa me to malo zbunilo.
pomislio sam da po difoltu mozda postoje neke podgrupe unutar te velike biznet 300 grupe - burazerove firme.
... pa da mozda ta jedna kartica sa 4 razlicite cifre na kraju nema mozda razlicito tarifiranje prema ovim ostalim, nego sto one (ove kojima se razlikuje samo jedan broj) imaju unutar sebe.

hvala jos jednom.
[ majce22 @ 09.11.2008. 19:12 ] @
Da li neko zna da li imam pravo da otkazem uslugu “0 u grupi” u okviru ETC NETA koju koristim skoro godinu dana?

Pitam to iz razloga sto sam se usmeno obavezala da mi usluga bude aktivna 2 god. Naime, u jednom trenutku u toku koriscenja ove usluge pozvali su me nasi menadzeri I pitali da li pristajem da mi usluga vazi za naredne 2god ili se ukida. Na moje cudjenje, kada sam rekla da cu da razmislim I da javim sutra receno mi je da moram odmah da odlucim. Pobunila sam se na takav odgovor a devojka sa kojom sam pricala rekla mi je da su trazili od njih da to urade a da nas I ne pitaju. E sad mi tu nije jasno, kako ce meni neko da kaze sad da imam ugovornu obavezu ako nista nisam potpisala 
Ta usluga se u mom osnovnom ugovoru za biznet I ne spominje.
Da li je neko mozda vise upucen?
[ zzviktor @ 09.11.2008. 20:24 ] @
Cista glupost jer reci lete napisano ostaje.

Da li se pomenuta usluga aktivira odmah ili tek sledeceg meseca po
zahtevu...

NPR ja sam uslugu zahtevao pre neki dan ali ne znam da li je aktivna ili
nije.
[ majce22 @ 10.11.2008. 19:17 ] @
moze usluga da ti bude aktivirana i u toku samog meseca. moguce je proveriti u razgovoru sa operaterom
[ bakara @ 14.11.2008. 19:53 ] @
Da li neko zna kako se moze videti (ako moze) koliko sam potrosio?

Postoji li neki kod?
[ Jbyn4e @ 14.11.2008. 20:21 ] @
Bakara, svi postpaid (a i biznet je to) imaju kod *797# za pregled "zaduzenja" koje nije bas realno (citaj - kasni).
[ majce22 @ 14.11.2008. 20:42 ] @
u sta mi mozemo da pretvorimo svoje club poene?
izgleda da prepaid dopuna ne moze?
[ zzviktor @ 14.11.2008. 21:46 ] @
Mislim da etc nema club poene, a i kada je moj otac integrisao svoj broj iz
obicne u biznet etc mrezu i ako fakticki nije raskinuo ugovor vec samo
presao sa jedne na drugu tarifu gospoda iz telekoma su mu oduzeli 3.500
poena, sto je em glupo em prevarancki...
[ Slobodan Milivojevic @ 14.11.2008. 23:07 ] @
Citat:
bakara: Da li neko zna kako se moze videti (ako moze) koliko sam potrosio?

Postoji li neki kod?


*797#, ali ima jedna caka, u stanje u dinarima ulazi i internet saobracaj. Nema informacije o besplatnom internet saobracaju.



Naime, iako na biz:net 300 imamo 10MB besplatnog protoka to se u toku meseca ne vidi. Racuna se po 0.04din/KB, a tek pri izradi racuna se to odbija od sume.

Proslog meseca sam imao oko 400 din stanje, a racun na kraju izasao 143din. Nije bas korisna ta provera, ali sta da se radi.
[ bakara @ 14.11.2008. 23:14 ] @
A kako proveriti na kom sam paketu?

Zovem 789 ili...?
[ Slobodan Milivojevic @ 14.11.2008. 23:24 ] @
Za klasican postpaid je 788 pa opcija 3 a za biz:net nisam probao, ispasce da ce da se javi operater i sta da mu kazem? Isprobavam brojeve koji za sta sluzi?

Jel neko zna da li 788 vazi i za biz:net?
[ bakara @ 14.11.2008. 23:32 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:

Jel neko zna da li 788 vazi i za biz:net?

Evo probao sam, izgleda da vazi, ali trazi sifru (koju nemam)
[ zzviktor @ 15.11.2008. 06:44 ] @
Da vazi, ali su za biznet nadlezni menageri u firmi u kojoj radis, jer sa
njima telekom pravi usmene dogovore kako ce se i sta tarifirati, ko ce koji
profil da ima i slicno...
[ zzviktor @ 15.11.2008. 06:45 ] @
Imas na delu kartice koju si odlomio, poslednje cetiri cifre puk1 koda.
[ majce22 @ 26.11.2008. 21:50 ] @
da li imate neki mail ljudi koji su menadzeri etcnet-a?
[ nikolamnt @ 27.11.2008. 19:06 ] @
pa umes li da odes na sajt i da to tamo vidis?

o boze.....
[ zzviktor @ 27.11.2008. 21:32 ] @
Da li ce za biz net mts omoguciti post pajd extra?

Ovo Telenor vec ima
[ Slobodan Milivojevic @ 27.11.2008. 23:10 ] @
Ne verujem, upravo zato sa svoje biz:net kartice nisam poslao ukupno 5 SMS poruka iako je imam vec 5 meseci.
[ zzviktor @ 28.11.2008. 00:11 ] @
U svakom slucaju se ne isplati sms, a da li se isplate razgovori je pitanje
koja se mreza naj vise zove, u koliko vise zovete mts onda svakako etc net,
ali je za telenor ona skupa, kada bi nasao organizaciju koja nudi telenor po
slicnim uslovima kao sto mts kartice nudi etc resio bih dva mala problema.

1 zvanje van mreze
2 ne povoljne poruke.

Ne znam zasto telenor preko svoje fondacije ne ponudi ovakav projekat, jer
bi u tom slucaju izbegli posrednike.
[ psychobb @ 12.12.2008. 19:21 ] @
neko je pomenuo da se 10mb dodaje na rachun pa se na kraju odbije i tako dodje manji rachun nego shto je pisalo u proveri. Da li je to provereno ili su to lichni zakljuchci, jer na mts-ovom sajtu pishe da se na kraju svakog meseca ostvaruje popust u zavisnosti potroshnje chitave grupe.....taj popust ide i do 17%. Pa rakoh da to nije objashnjenje smanjenog rachuna, a ne da se rachuna gprs pa da se na kraju oduzme
[ Slobodan Milivojevic @ 12.12.2008. 19:27 ] @
A kako objasnjavas da mi je stanje recimo 400dinara na kraju meseca a racun za moj biz:net broj izadje na 150din. To nikako nije onih 17%
[ zzviktor @ 12.12.2008. 19:52 ] @
Ma greska mislim da se tih 10 do17% vraca firmi a ne krajnjem korisniku...

E da da li postoji telenor pandam biznetu 300
[ trader6 @ 08.04.2013. 21:12 ] @
jel ova tarifa jos isplativa?
[ Cunami @ 10.04.2013. 09:59 ] @
Klasican BizNet ni Telekom vise ne promovise.
Mnogo bolja opcija su BizNet Mix tarife: http://www.mts.telekom.rs/index.php/biznet-mix-tarife.html
[ Slobodan Milivojevic @ 10.04.2013. 10:23 ] @
Jedina velika mana je nedostatak megabata (10MB je stvarno malo).
[ Cunami @ 10.04.2013. 10:43 ] @
Uskoro cemo u firmi dobiti BizNet Mix. Roming i GPRS ce biti iskljuceni tako da ce mi i onih 10 MB biti visak :)
[ KrkaCiC @ 10.04.2013. 18:41 ] @
Citat:
Cunami:
Klasican BizNet ni Telekom vise ne promovise.
Mnogo bolja opcija su BizNet Mix tarife: http://www.mts.telekom.rs/index.php/biznet-mix-tarife.html

Kako je bolja opcija Biznet mix?
Prvo se pozivi zaokruzuju,pa kad potrosis minute ima uspostava veze- malo li je?
Pa sitnice tipa 60min+60sms=420 din a kod klasicnog Biza je 60x2.04=122.4+60x6 (prosek cene u mrezi i van mreze)=360===482.4 dinara. Znaci sve zbirno je jeftiniji Mix za 60 din,ali onda se opet vracam da kod Biz 300 nema zaokruzivanja pa onda treba ovu donju racunicu malo promeniti
Po meni je jasno koji je paket isplatljiviji
[ Cunami @ 10.04.2013. 22:39 ] @
Malo je kasno za mene pa ne mogu da shvatim ovu tvoju racunicu.
Objasni mi zasto bih uzeo tarifu gde cu prekoracivati besplatnu potrosnju?

Bzinet Mix: Van grupe cu trositi prosecno 150 min i 150 SMS mesecno. U okviru grupe cu potrositi 300 min i 0 SMS. To me kosta 720 din.
Biznet: 150x9.60+150x2.04+300x2.04+108=2466 din
Uspostavu veze necu da uzimam u racun.

Odoh na spavanje. Neka me neko isprvi ako sam negde pogresio.
[ KrkaCiC @ 10.04.2013. 23:19 ] @
Citat:
Cunami:
Objasni mi zasto bih uzeo tarifu gde cu prekoracivati besplatnu potrosnju?


Nisam ovo razumeo. Kod Biz 300 placas samo osnovnu pretplatu od 36 din,i sve sto potrosis

Citat:
Cunami:
Bzinet Mix: Van grupe cu trositi prosecno 150 min i 150 SMS mesecno. U okviru grupe cu potrositi 300 min i 0 SMS. To me kosta 720 din.

Nije ti dobra racunica

Ako sam te razumeo dobro,ti ces van interne grupe potrositi 150 min i 150 sms znaci kad odbijes po 60 iz pretplate to ti dodje 90x7.02+90x3.9=631.8+351=982.8 din,pa onda plus pretplata 420 din,pa moras da ubacis i uspostavu veze,npr za 90 min neka budu 30 poziva po 3 minuta,znaci dodajem 30x5.9=177,i sve ukupno je to 1159.8 din. Da ne zaboravim da se minuti zaokruzuju i da ces za poziv manji od minuta placati 5.9+7.02=12.92 din

Sto se tice ekvivalentnog razgovora na Biz 300:
Od tih 150 min sigurno necu svih 150 min potrositi za razgovore van Telekom mreze,i zato sam racunao prosecnu cenu razgovora od 6 din,i po toj racunici 150x6+150*2.04=1206 i +pretplata 36=1242 din

u principu,zavisi ko placa racun,da li ti se odbija od plate ili firma pokriva do nekog iznosa

PS ja ne posaljem ni 10 sms mesecno,izuzev parkinga,jer me mrzi da kucam nesto kad za 10 sekundi razgovora kazem to sto bih porukom,i to kosta u mrezi 60 para a van mreze 1,4 din

Jedina prednost BizMix tarife je sto se razgovor unutar integrisane mreze ne naplacuje,a na Biz 300 je 1.19 din,i postoji opcija nula u grupi i tada je razgovor u mrezi besplatan ali kosta oko 200 din

PS2 najbolja kombinacija po meni je Biz 300 i MixNet M sa 50% Off (300 min+600sms+600Mb),i ako se prekoraci na MixNEtu onda je tu Biz 300 po povoljnoj ceni za dopunu,a na njemu nula u grupi aktivirana za interne razgovore
[ Cunami @ 11.04.2013. 07:50 ] @
Mogao si bar toliko da se potrudis i da vidis koje Biznet Mix tarife postoje.
Ako trosim 150 min van mreze, nisam toliko glup da uzmem Biznet Mix 350 nego cu uzeti Biznet Mix 600 gde imam besplatnih 200 minuta i 200 SMS za 720 din.
Sad malo prekontrolisi racunicu.

Uzgred moja firma ce imati 10 brojeva u grupi a tvoja ima 300 pa i tu postoje male razlike.
[ component @ 11.04.2013. 10:12 ] @
Ako ti firma ima 10 brojeva ni ne kvalifikuješ se za BizNet 300 (300 i više brojeva) tako da vam cela rasprava nema smisla.

@KrkaCiC
Da li sme da se zna koliko brojeva ima kod vas u mreži? Mi imamo preko 450 brojeva u mreži i cene su nam skoro duplo veće (mada i dalje povoljnije od Biznet Mix paketa).
[ Cunami @ 11.04.2013. 11:36 ] @
Tacno je da se moja firma ne kvalifikuje za Biznet 300 i kalkulacija koju sam napravio bila je za Biznet 10 jer je to ono sto meni odgovara.
Kasno je bilo kad sam pravio kalkulaciju :)
Koliko vidim razlika izmedju Biznet 300 i Biznet 10 je sto je poziv u grupi 2x jeftiniji i pretplata je niza a sve ostalo je isto.

Za moje potrebe Mix je dosta povoljniji i od Biznet 300.
[ KrkaCiC @ 11.04.2013. 13:54 ] @
Tema glasi BizNet 300,a uporedjivao sam sa bizmix prvim paketom,jer nisam upucen u politiku dodele paketa firmama. Ako ste u mogucnosti BizNet Mix 600 je lepa opcija naravno
Razlika Biz 10 i 300 paketa je,pored ovog sto si naveo,i u malo manjim cena razgovora,i u onom najbitnijem-nema naplacivanja uspostave veze i nema zaokruzivanja

Ne znam ni priblzno broj brojeva,ali svakog meseca ima neki popust,koji zavisi od ukupnog mesecnog racuna. Ne mogu da pogledam za zadnji ali mislim da je popust od 10-14%,znaci max 600k din je ukupni racun
Ma biznet 300 je zakon
PS radnici telekoma koriste bas biz 300
[ majce22 @ 17.10.2013. 21:19 ] @
Od 15.10.2013. svi razgovori u okviru studentske biznet 300 (etcnet) su besplati, umesto dosadasnjih 1.19 din/min.
Cena razgovara ka mts mrezi je snizena a i prema drugim mrezama. Uspostava veze se i dalje ne naplacuje.

mozda je nekome ovo novo i interesantno, pogledajte vise na linku http://www.etc.org.rs/etcnet.php?p=14
[ Lillz @ 30.06.2016. 20:51 ] @
BIZNET 300 je isplatljiv samo za veća preduzeća.

Što se tiče BIZNET-a, za manja preduzeća je bolje napraviti izbor u okviru BIZNET MTS BizMIX, BizMIX NET i BIZ MAX

Takođe uz te tarife se možete opredeliti i za veliki izbor mobilnih telefona po ceni već od 1 rsd.

Aktuelan katalog telefona uz BIZNET tarifne opcije kao i uz MTS BizMIX, BizMIX NET i BIZ MAX tarife može se skinuti sa:
KATALOG MOBILNIH UREĐAJA BIZNET
[ Lillz @ 03.04.2019. 08:21 ] @
Nove BizNet Start i BizNet Libero tarife:
Dostupne svim novim i postojećim BizNet korisnicima BizNet Start i BizNet LIBERO

Uz pakete se može izabrati telefon ili popust.

Aktuelan katalog telefona uz BIZNET tarifne opcije kao i uz Ponuda telefona za BizNet korisnike