[ Memomax @ 03.06.2008. 18:43 ] @
imam priliku da povoljno kupim Apple TV, medjutim po onome sto sam video nisam siguran koliko je fleksibilan za koriscenje kod nas. prikacio bih ga na 42" plazmu, i pustao sa PC ( a imam i iBook koji ima wireless) video materijale, ali koliko vidim ATV je vrlo vezan za iTunes i ono sto on moze da pusti. posto je kod nas Divx ko sto znate vrlo prisutan, zanima me da li je neko uspeo da resi pustanje Divx-a, koliko je to komplikovano, i ima li smisla uopste se masirati sa tim? probao sam nesto da nadjem o tome, ali kod nas Apple TV izgleda nije bas prisutan tako da bi mi svaka informacija dobrodosla.
[ calimero @ 03.06.2008. 19:21 ] @
kod nas je vrednost AppleTV-a -10
dobar je za SlideShoe - i ako hoces da ga prodas - moj prijatelj bi ga kupio samo iz ovog razloga (slideshow) po nekoj povoljnoj ceni...
[ NeoDesign @ 27.08.2008. 11:35 ] @
Ja sam skoro nabacio ATV i odusevljen sam. Koristim ga u kombinaciji sa 32'' Samsung televizorom. Ja sam ga kupio patchovanog tako da mogu da pustam sav moguci i nemoguci sadrzaj (bez posredstva iTunes-a). Pomocu programa NitoTV mountujem Windows shared folder (sa racunara gde su mi filmovi). ATV se kaci na mrezu ili preko UTP kabla ili preko wireless-a. Sada mogu da gledam divx-ove na tv-u bez problema (+ ima nekoliko zanimljivih stvarcica pored toga).

Sto se moje preporuke tice, ako mozes da ga nabavis po USA cenama - preporuka.
[ X-it @ 27.08.2008. 15:54 ] @
Pa bilo šta da se kupuju od Apple opreme i tehnikalija, najbolje i najpovoljnije je u USA to uzimati, pa sada ko se kako snadje.

Jer cene u Apple Store u USA i EU su drastične, čak i do 60% jeftinije prođeš, negde i više.....
[ The Insider @ 04.11.2008. 09:48 ] @
Cao,

Interesuje me kako moze ili gde da se patchuje Apple TV posto razmisljam o kupovini istog.

Unapred hvala
[ NeoDesign @ 04.12.2008. 10:13 ] @
Citat:
The Insider: Cao,

Interesuje me kako moze ili gde da se patchuje Apple TV posto razmisljam o kupovini istog.

Unapred hvala


Zadnji hit za ATV je da se na njega instalira Boxee. To je modifikovana verzija xbmc, i moram reci da je odlicna stvar. Pomocu ovog 'patcha' mozes da pustas sav moguci i nemoguci sadrzaj na ATV-u. Instalira se tako sto se napravi patchstick (konacno su napravili varijantu koja radi i iz Windowsa), ugasis ATV, ubacis flash, upalis, on se sam patchuje i resetuje, i to je to.

Boxee moze da streamuje sadrzaj sa neta (tako sam npr gledao neke emisije sa ComedyCentral-a). Sad gledam kako da izvedem da gledam i CBS, Hulu i slicne sadrzaje ... ali to je vec teze.

Napominjem da je Boxee u Alpha fazi i da je potrebno imati invite da bi se koristio. Proverene stvari kao ATVFiles i NitoTv rade super na ATV-u. Pomocu njih mozes isto da pustas 'ostali' sadrzaj na ATV-u.

Pozdrav, i javi se ako treba jos info-a :)
[ mipko @ 16.03.2009. 11:41 ] @
Dizem temu iz mrtvih jer i mene interesuje upotrebljivost ATV-a? Da li ima neki update po pitanju Boxee ?
[ NeoDesign @ 16.03.2009. 12:17 ] @
U sustini nista novo. Boxee radi kao pesmica. Jedina novina je da su izbacili Hulu iz zvanicnog Boxee-a ali postoji neka fora da se ubaci preko nekih feedova. U nashim uslovima, to i nije toliko bitno jer je jako tesko dovuci taj sadrzaj u srbiju bez teskog hackovanja. Ja sam u tome uspeo, ali je prenos i dalje spor preko tih gratis servisa koje sam koristio, trebao bi da se zakupi neki ssh tunnel servis.

Ako imas neka konkretna pitanja ... slobodno. Za pustanje HD sadrzaja predlazem kupovinu MacMini-a umesto AppleTV-a jer ima procesor koji moze da se nosi sa ovim zahtevom. Za ATV mora da se radi konverzija u mp4.

Pozz
[ calimero @ 16.03.2009. 12:27 ] @
polako mipko, ti ces pokupovacati sve Apple uredjaje do kraja!
[ mipko @ 16.03.2009. 14:14 ] @
:) ma necu :) Cisto me je zanimalo :) Uzeo bih pre PS3 za pustanje BR diskova i gaming.

Oftopic: Totalno sam se odusevio Mac hardverom.

[Ovu poruku je menjao mipko dana 16.03.2009. u 16:33 GMT+1]
[ Darko Selakovic @ 16.03.2009. 14:22 ] @
Offtopic: A Software-om?
[ mipko @ 16.03.2009. 14:33 ] @
@darko: dobro zapazanje, OS X je odlican. Trebalo mi je malo vremena da ga potpuno prihvatim uprkos tome sto sam od onih usera koji vise vremena provode u terminalu nego u X-ima. Sad zapocinjem ucenje Cocoa i ObjectiveC.
[ NeoDesign @ 16.03.2009. 14:46 ] @
Ja kao developer ne bih mnogo ulazio u Cocoa. Losa stvar je sto kad radis Cocoa vezan si za jednu platformu. Pre bih ulazio u neku Javu ili C++, jer ces mnogo lakse da prelazis sa platforme na platformu posebno ako je Java u pitanju (a od skoro je i open source ;)).

Ali ... naravno ... o ukusima ne treba raspravljati :)
[ mipko @ 16.03.2009. 14:50 ] @
ja sam C/C++ programer, imam iskustva u Unix/Win programiranju server side aplikacija. POSIX je tu, AIO je tu... jos samo da portuju port/event mehanizam sa solarisa i sve sto mi treba za moje daemone je tu :)
[ NeoDesign @ 16.03.2009. 15:04 ] @
Sve se svodi na onaj sad vec cuveni Balmerov govor gde on vice "Developers, developers, developers, developers ...". Windows je i dalje najpopularnija platforma zato sto TOLIKO puno ljudi programira za Windows. Ja se potajno nadam da Java menja svet u tom pogledu.
[ mipko @ 16.03.2009. 15:07 ] @
uh kako smo dali ostar efe ovoj temi - ne da je otisla u off... :D
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.03.2009. 15:24 ] @
Mipko, obavezno pročitaj ovu temu
[ NeoDesign @ 16.03.2009. 15:24 ] @
:)

Nego da se vratimo u ATV vode, meni se jako svidja ATV zato sto mogu da se ssh-ujem u njega i zezam. Skoro sam uspeo da nabudzim i Python na njega da mogu da pokrecem neke custom skriptice. Super mi je resenje za potrebe rapidshare i torrenta. Ulogujem se u svoj ATV sa neke remote lokacije, ubacim linkove (rapid i torrent) u fajlove i kad dodjem kuci, cekaju me filmovi i serije.
[ mipko @ 16.03.2009. 19:08 ] @
@mario: hvala na linku :)
[ calimero @ 16.03.2009. 19:33 ] @
^

sjajna stvar Neo, da li moze neko blize objasnjenje ?

a sto se tice offtopica: mozda sam vec ostavljao link ka http://dotnetaddict.dotnetdevelopersjournal.com/ ali covek je radio u .net, zatim poceo da koristi i xcode... blog je pun njegovih zapazanja i razmisljanja na temu .net & cocoa