[ Majstor_Pućko @ 04.06.2008. 11:30 ] @
Imam jedan postojeci obj fajl, moram u njemu da skaliram jedan objekat. Otvorio sam obj fajl u 3D Studiu MAX2009 importovao, lepo skalirao, exportovao, ali Java aplikacija koja koristi taj fajl ili pukne(baci exception) ili startuje i odma se ugasi. Predpostavio sam da ta Java aplikacija ima neki protokol po kome postupa sa tim obj fajlom, pa sam otvorio stari i novi fajl u Copmare-It programu i posmatrao, i nikako ne mogu da dobijem isti broj linija, video sam da cak ni redosled atributa nije isti-u starom fajlu ide prvo v pa vt pa vn, pa onda ono ostalo, dok kod ovog drugog vt i vn su zamenili mesta. Ja sam pokusavao da editujem obj fajl u notepad++ i da napravim normalan redosled, ali tek onda sam uvideo da je nejednak broj tih linija(zapisa), u Export prozoru u 3DMax-u postoje preset-i da se odaberu, probao sam sa skoro svakim setting-om i ne radi. Recimo iskljucim optimizaciju za normale i dobijem po 5-6 hiljada linija vise u atributu vn. Da stvar bude gora, ne znam u kom softveru je originalni fajl izbacen, a ne znam ni koja podesavalja su koriscena. Ako neko zna resenje ili ima neki pametan savet, slobodno neka napise, jer sam ja zaista iscrpeo sve ideje...
Btw, evo headera od originalnog obj fajla, mozda neko utvrdi u kom softveru je izbacen taj fajl:
Code:
# Max2Obj Version 4.0 Mar 10th, 2001

Pozdrav i hvala unapred !!!
[ deepwhite @ 04.06.2008. 22:18 ] @
probaj da postavis pitanje u delu o programiranju. ovde su sve suvi umetnici.
[ Majstor_Pućko @ 06.06.2008. 12:00 ] @
Pa i to je neki savet.
Ok, hvala u svakom slucaju.
[ reject @ 09.06.2008. 23:33 ] @
Postoji vise verzija obj-a, odnosno vise nacina na koji se stvari snimaju.
Glavna razlika je u indexiranju stvari, recimo lw pre vertexa upisuje uv
tog vertexa, pa onda uv za vertex poziva unazad (-1,-2,-3) od indexa
vertexa sto je po meni nebulozno, ali tako radi.

Maya, ciji je najsrodniji format pravi "klasican" obj gde idu prvo vertexi,
pa uv, pa indexi vertexa i uv-a, a isprekidani su material tagovima.

Nekoliko puta mi je pucala maya kad sam importovao obj-ove iz lightwavea,
dok nisam trazio da se ubije uv, da ga jednostavno nema.

Pogledaj kakav .obj trazi taj program za koji izvozis. Pogledaj primere koji
idu uz njega.

Onda iz Maxa izvezi fbx ili slicno i izkonvertuj ga nekim konvertorom
tipa deepexploration i slicno i proveravaj da li je isti.