[ nesa_ks @ 04.06.2008. 16:20 ] @
evo problema....comp je readio normalno,sa neta sam skinuo windows xp jer je postojeci bio na francuskom.pokusao sam da ga reinstaliram krenuo je instalaciju,ukucao broj windowsa,restartovao se i sad vise ne daje nikakav signal ka monitoru a na ploci se cuju kuleri,radi cd ali ne pokrece nista niti daje onaj bip signal.zamenio sam graficku opet ista prica,skinuo sam memorisku bateriju resetovo tako bios opet nista.molim za pomoc
[ goranvasiljevic @ 04.06.2008. 21:38 ] @
Testiraj Ram memoriju.
[ nesa_ks @ 04.06.2008. 21:42 ] @
drugu nemam a ne znam kako je moguce testirati je ovako i dali je uopste moguce
[ Binary Mind @ 05.06.2008. 21:49 ] @
Tesko da si "reinstalacijom" Windowsa mogao da hardverski s*ebes komp osim ako vec nije bio s*eban. Da li si radio Repair ili si radio cistu instalaciju? Ako je Repair u pitanju onda je najverovatnije Windows prduknuo pa ces problem resiti sa novom instalcijom. Ako je cista instalcija u pitanju onda treba da pocnes da testiras komponente dijagnostickim alatima koje mozes pronaci ako pretrazis malo forum.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 05.06.2008. u 23:01 GMT+1]
[ nesa_ks @ 05.06.2008. 22:17 ] @
prijatelju windos je radio normalno sem sto je bio na francuskom stavio sam disk pustio instalaciju doslo je do ukucavanje seriskog broja primio broj restartovao racunar i vise nije pokrenuo monitor i nema ni onaj pocetni start samo se cuje kuler i nista vise nema nikakva pobuda
[ Binary Mind @ 05.06.2008. 22:46 ] @
Razumem ja sve to ali... Repair ili Clean Install??? Pitanje je vrlo jasno. Da li si radio popravku (Repair) francuskog Windows-a sa engleskim Windows-om ili si radio cistu instalciju Engleskog Windows-a? Sta god da si od ta 2 radio ne postoji teoretska mogucnost da si nesto mogao da hardverski unistis samo instalcijom operativnog sistema. Comprende? A sad mi odgovori na postavljeno pitanje da bih mogao da probam da ti pomognem jer sam u mogucnosti
[ nesa_ks @ 06.06.2008. 02:40 ] @
pustio sam instalaciju direktno iz programa,ne repair,na pitanje dali zelite novu instalaciju ukucao sam yes i to je bilo to,i posle se desilo ono sto sam napisao
[ Binary Mind @ 06.06.2008. 19:48 ] @
Da li uopste POST-uje ploca? Ako je odgovor ne, podji prvo od napajanja tako sto ces da ga izvadis iz masine i prespojis zelenu i bilo koju crnu zicu na P1 konektoru (onaj sa 20 pinova) da vidis da li se tako budi. Ako se tako budi a masina se ipak ne budi sa njim bilo bi lepo da nabavis neko drugo test napajanje pasa njim da probas. Ako se ispostavi da napajanje nije problem, onda je mozda najbolje da masinu odneses u neki servis da oni utvrde problem jer ti sigurno nemas rezervne komponente sa kojima mozes da eksperimentises.
[ nesa_ks @ 07.06.2008. 19:21 ] @
pronaso sam problem,jednostavno je crko procesor snaso sam se za napajanje i probao nije do njega kad sam zamenio procesor radi sve normalno,hvala ti na pomoci u svakom slucaju.pozdrav
[ Binary Mind @ 07.06.2008. 22:21 ] @
Super. Procesor nije mogao da se pokvari instalacijom operativnog sistema. Ako je procesor problem sigurno je i pre bio pokvaren (crkao po koji tranzistor od pregrejavanja), ali se kvar nije manifestovao posto verovatno nista zahtevno nisi radio sa masinom s'obzirom da se radi o konfiguraciji sa mATX plocom koja je bila skromnih mogucnosti cak i kad je bila nova.
[ nesa_ks @ 07.06.2008. 22:33 ] @
i ja to verujem sto se kompa tice za ovde je ok treba mi u veze sa mobilnim tel. tako da je ok .pozdrav i hvala u svakom slucaju