[ owim @ 05.06.2008. 19:38 ] @
Usluga Mail2phone vam omogućava da pomoću „push“ e-mail tehnologije upravljate svojim ličnim e-mail nalozima sa mobilnog telefona, odnosno da u realnom vremenu primate, šaljete i prosleđujete e-mail poruke, kao i da preuzimate dokumente primljene u poruci. Ovim putem možete da kontrolišete svoje lične naloge otvorene kod domaćih Internet provajdera i webmail naloge kao što su Gmail™, Mondo mail ...

Ova usluga je namenjena svim mt:s korisnicima koji poseduju mobilne telefone novije generacije sa Symbian ili Windows Mobile operativnim sistemima i koji imaju omogućen GPRS saobraćaj.

Uslugu možete da aktivirate besplatnim preuzimanjem i instalacijom e-mail klijenta čime kreće probni period u trajanju od 30 dana u okviru kog možete bez naknade isprobati uslugu. E-mail klijent možete da preuzmete ako odete na naš web sajt http://emo.mts.telekom.yu, kao i sa Mondo WAP portala wap.mtsmondo.com u rubrici EXTRA. Preuzimanje aplikacije ovim putem je takođe besplatno i naplaćuje se samo ostvareni GPRS saobraćaj prilikom preuzimanja.

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2256


(Ne zaboravimo da MTS i dalje _ne_ omogućava u potpunosti korišćenje _pop3_ klijenta u mob telefonu, kojim bih, recimo, skidao i slao svoju poštu kod SBB provajdera, što radim godinama bez problema u Mobtel/Telenor mreži.)
[ zzviktor @ 05.06.2008. 20:09 ] @
Ovi su smesni sta ce mi njihov mail klijent ako imam vec svoj u mobilnom
telefonu , hahahah ovo je smesno kao i ono telenor za operumini...

No da li se sbb adrese mogu gledati preko mobilnog kao pop3 i slati sa
mobilnog poruke.
[ calexx @ 05.06.2008. 20:37 ] @
Ni ja ne znam šta previđam, zašto je mail klijent na mom telefonu gori od ovog njihovog? Pa i ja godinama kontrolišem svoje razne lične naloge.

(Da bi mogao da primaš ili šalješ mejlove a nisi povezan na konkretnog provajdera, mora i on da to dozvoli. Sad sam za probu podesio SBB i na 063 i na 064 i oba rade slično, mejlovi se bez problema čitaju a ne mogu da šalju. Istovremeno Sezam i Gmail mogu da koristim u oba smera a još jedan lokalni nalog je otprilike kao SBB, mogu da primam, ne mogu da šaljem. Da li ti možeš da šalješ poruke preko SBB-a kada koristiš 063?)
[ enthusy @ 05.06.2008. 20:41 ] @
Citat:
owim: (Ne zaboravimo da MTS i dalje _ne_ omogućava u potpunosti korišćenje _pop3_ klijenta u mob telefonu, kojim bih, recimo, skidao i slao svoju poštu kod SBB provajdera, što radim godinama bez problema u Mobtel/Telenor mreži.)

Provera bilo kog mail-a sa pop3 pristupom (SBB, Gmail, Neobee...) se bez igkakvih problema obavlja i na mt:s-u i ja to radim vec godinama. Samo moras napraviti jos jedan nalog u telefonu koji je isti kao nalog za gprs, samo sto je proxy iskljucen, a APN nije gprswap nego gprsinternet. I u mail klijentu telefona izaberi taj nalog za konektovanje.
[ zzviktor @ 05.06.2008. 20:51 ] @
umesto sbb smtp ukucati
smtp.063.telenor.co.yu
ili
smtp.062.telenor.co.yu

zavisi od prefiksa mreze....
[ owim @ 05.06.2008. 21:03 ] @
Citat:
Provera bilo kog mail-a sa pop3 pristupom (SBB, Gmail, Neobee...) se bez igkakvih problema obavlja i na mt:s-u i ja to radim vec godinama. Samo moras napraviti jos jedan nalog u telefonu koji je isti kao nalog za gprs, samo sto je proxy iskljucen, a APN nije gprswap nego gprsinternet. I u mail klijentu telefona izaberi taj nalog za konektovanje.

Sve to znam, ali nisam uspeo da podesim pop3 mail klijent u mobu za SBB preko MTS-a, dok preko Telenora normano citam/saljem mail na svoj SBB nalog (odlazni server je Telenor).

Šta sve tačno da podesim da preko MTS-a _šaljem_ SBB poštu? na koji MTS SMTP server? APN=gprsinternet i proxy: 0.0.0.0. Još nešto? Ne uspeva mi.

Inače, ne kapiram novu uslugu! Em je potrebna posebna Symbian/WinMobile aplikacija, em se plaća dodatno pretplata, kad već sve to postoji? Koja je svrha ove usluge?
[ enthusy @ 05.06.2008. 21:07 ] @
Upravo sam iz radoznalosti pokusao da skinem tu java aplikaciju sa mts-a na svoj telefon, a rezultat je bio sasvim ocekivan Naime preko telefona nisam mogao da ga skinem jer ne neprekidno pisalo "Doanload failed", a zatim sam skinuo jar fajl na kompjuter i ubacio ga u telefon, ali telefon ga prijavljuje kao neispravan program i nece da ga pokrene. NAPOMINJEM: aplikacija koju sam skinuo je za k800i, a moj telefon je k800i ! Ovi mt:s-ovci su totalno nesposobne dileje!
[ agasoft @ 05.06.2008. 21:07 ] @
Nisi skapirao svrhu tog klijenta.
[ enthusy @ 05.06.2008. 21:22 ] @
Citat:
agasoft: Nisi skapirao svrhu tog klijenta.

Kome se obracas?
[ D.i M.e @ 05.06.2008. 21:35 ] @
owim nije preneo drugi, zanimljiviji deo teksta (nalazi se ispod slike pa ga zato možda nije uočio):

Citat:
Nakon isteka probnog perioda, dobijate e-mail sa obaveštenjem da je probni period istekao i da je neophodno da se prijavite kako bi nastavili sa korišćenjem usluge.

Prijava za korišćenje usluge se obavlja slanjem SMS poruke sa tekstom PRIJAVA mail2phone na broj 1091, ili preko Mondo WAP portala wap.mtsmondo.com, rubrika EXTRA.

Usluga se automatski produžava dok se korisnik ne odjavi, što može učiniti slanjem SMS poruke sa tekstom ODJAVA na broj 1091, ili preko Mondo WAP portala wap.mtsmondo.com, rubrika EXTRA.

Ukoliko ste prepaid korisnik, a nemate dovoljno kredita za nastavak korišćenja usluge, bićete automatski odjavljeni i neophodno je da se, kada dopunite kredit, ponovo prijavite za korišćenje usluge mail2phone.

Prilikom korišćenja usluge Mail2phone naplaćuje se ostvareni GPRS saobraćaj u skladu sa tarifnim profilom koji koristite.

Cena mesečne pretplate za ovu uslugu je 99 dinara bez PDV-a i traje 30 dana od dana prijave.

[ zzviktor @ 05.06.2008. 21:40 ] @
Niko nije svatio poentu usluge, evo ja sam pametan mlad covek i svatio sam
poenta je da nam uzmu pare jer nas smatraju malim zivotnjama koje imaju
vunu....

Malo im je zaokruzivanjem sto nas pljackaju vec izmisljaju i toplu vodu i u
nacelu free usluge naplacuju....

Bruka???
[ djricky @ 05.06.2008. 21:58 ] @
Citat:
zzviktor: Malo im je zaokruzivanjem sto nas pljackaju vec izmisljaju i toplu vodu i u
nacelu free usluge naplacuju....

Bruka???


bruka? zasto?
sta ima lose u tome sto naplacuju push-mail? jel vuku za usi da koristis?
ne vidim kako mozes da poredis zaokruzivanje i ovo? mail2phone ne moras da koristis, onaj kome treba, kome se svidi kako funkcionise i ko ne zna za bolje, verovatno je jedva docekao...

eto vidis, ja sam veceras probao kako radi i svidja mi se... za pare koje svaki dan dajem za cigare, imacu ovu uslugu na mesecnom nivou...
mail klijent na mom Nokia E61, proverava IMAP-om par mojih mail naloga na svakih 5 minuta, dok mail poslat na nalog koji sam prijavio za mail2web stize uglavnom za manje od 30 sekundi mozda se nekome cini malo bitno, ali meni znaci da li sam mail brzo dobio, i kojom brzinom sam na njega odgovorio... za pocetak to je prva, i vec pozitivna stvar... videcu za dalje...

PS. "nezaposlen" se pise zajedno...
[ enthusy @ 06.06.2008. 00:55 ] @
Posle dužeg i detaljnog testiranja aplikacije zaključak je sledeći: email nekada stigne za 20 sekundi, nekada za 20 minuta, a nekada izgubim strpljenje čekajući. Za to ne treba kriviti aplikaciju naravno nego mts-ov gprs. Inače ja se nalazim na mestu gde gprs uvek radi vrlo dobro, prema tome kako li tek ova aplikacija radi na mestima gde je gprs slab?
[ agasoft @ 06.06.2008. 01:13 ] @
ma polako deder Enthusy, znaš da njima treba da se uhodaju, zagreju, šta
već, biće bolje, za jedno dvadeset godina...
[ Joker @ 06.06.2008. 05:45 ] @
Morate na mesečnu pretplatu da dodate i gprs saobraćaj koji je minimum 650-700 dinara mesečno, zavisi koliko mailova dobijate. Mnogo
[ enthusy @ 06.06.2008. 10:26 ] @
Što se tiče tog izdvajanja dodatnog novca za gprs, samo da kažem da aplikacija i nije nekii potrošač tako da neće biti veliki izdatak naročito ako koristite tarifne dodatke. Inače, verovatno ste svi shvatili da aplikaciju možete koristiti besplatno 30 dana pa će vam tek onda poslati mail da se prijavite za pretplatu. Meni lično ovo uopšte ne treba, ali ima onih kojima bi bilo zanimljivo. Jer ako već hoću neku real-time komunikaciju koristiću neki IM klijent na telefonu (preporučujem svima www.bing.im), a email koji po default-u ni ne spada u real-time komunikaciju ću lako proveravati preko POP3 servera kao što to radim godinama. Naročito ova pretplata od120 din. za ovako nešto mi uopšte ne treba. Ali opet kažem, svaka roba ima kupca, ja sam iznosio samo lično mišljenje i potrebe.

-MOD-
Ukucajte na Google "free push email" pa vidite koliko ovakvih aplikacija dobijate za dzabe, a ne za pretplatu od 120 din.

[Ovu poruku je menjao enthusy dana 06.06.2008. u 11:53 GMT+1]
[ gojnik @ 06.06.2008. 11:10 ] @
Citat:
enthusy: Posle dužeg i detaljnog testiranja aplikacije zaključak je sledeći: email nekada stigne za 20 sekundi, nekada za 20 minuta, a nekada izgubim strpljenje čekajući. Za to ne treba kriviti aplikaciju naravno nego mts-ov gprs. Inače ja se nalazim na mestu gde gprs uvek radi vrlo dobro, prema tome kako li tek ova aplikacija radi na mestima gde je gprs slab?


Isto je i kod mene. Tu je glavni krivac verovatno telekomov NAT gateway koji ima timeout nakon nekog perioda neaktivnosti. Vidim da u aplikaciji postoji opcija da se uključi slanje keep alive paketa, ali i nakon uključivanja isto se događa.
[ volim mts @ 06.06.2008. 11:29 ] @
Citat:
Joker: Morate na mesečnu pretplatu da dodate i gprs saobraćaj koji je minimum 650-700 dinara mesečno, zavisi koliko mailova dobijate. Mnogo :(


Jesi li siguran da si u pravu ???

http://forum.mtsmondo.com/inde...10115&st=0&#entry10115
[ enthusy @ 06.06.2008. 12:15 ] @
Ova aplikacija recimo 10 puta brže prima mailove od mts-ove aplikacije, a naravno FREE je http://pushreg.consilient.com/
[ Joker @ 06.06.2008. 17:34 ] @

Da li si računao ili samo pitaš ?
19kb za sat vremena, 19x24=456kb dnevno
456X30=13680kb mesečno
13680X0.05=684 dinara
[ enthusy @ 06.06.2008. 19:03 ] @
Test stoji na linku iz prethodnog post-a je vidi se radjen sa Symbian aplikacijom, a ja sam uradio isti takav sa J2ME aplikacijom koju mi je mts dao. i rezultati su:
broj mejlova (manje-više standardne veličine): 10
trajanje konekcije: 7min 15sec
data sent: 6.6 KB
data recieved: 17.7 KB
[ gojnik @ 06.06.2008. 20:59 ] @
Testiranjem tokom današnjeg dana ispostavilo se da ova usluga radi solidno ukoliko je telefon nakačen na gsm mrežu, većina mail-ova stigne u roku od 1minut nakon slanja a maksimalno do 3minuta. Međutim ukoliko je telefon na 3G mreži, nastaju problemi tipa da kasni jako puno, pa i da uopšte ne stigne. A logično bi bilo da je suprotno, nadam se da će to da srede.
[ owim @ 06.06.2008. 21:05 ] @
Može li neko da mi objasni razliku između ovakve push-email aplikacije i pop3 klijenta ugrađenog u telefon? Prednosti i mane. Hvala.
[ enthusy @ 06.06.2008. 21:47 ] @
Citat:
owim: Može li neko da mi objasni razliku između ovakve push-email aplikacije i pop3 klijenta ugrađenog u telefon? Prednosti i mane. Hvala.

Mogu ja da pokušam Kada proveravaš mail preko POP3 koristeći postojeći software u telefonu ti možeš primiti mail samo kada ideš na opciju SEND/RECIEVE, i tada ti se telefon povezuje sa serverom i proverava da li ima novih mailova. A ako koristiš ovu aplikaciju, ona treba da bude stalno pokrenuta i veza sa gprs-om je non stop aktivna (ne mora ako ti nećeš naravno), tako da kada dobiješ mail on ti za manje od minut stiže na telefon i obaveštava te o tome. Danas sam testirao i drugu aplikaciju koju sam već pomenuo i koja je besplatna ( http://pushreg.consilient.com ) i svima kojima treba push email bih preporučio nju, a ne ovu mts-ovu mail2phone.
P.S. Razloga za to je više, da ih ne navodim sada, probajte pa vidite.
[ agasoft @ 07.06.2008. 01:50 ] @
Koliko ja znam, pravi push mail se valjda sastoji u tome da mail dolazi
odmah, u realtime...
U nekim državam je to namešteno sasvim pristojno. Neka se ta usluga i plaća,
ali stvar funkcioniše tako što dobijate ili običan SMS ili push sms u kome
je link za pristiglu poruku. Ovde nešto ne vidim tehnologiju push mail,
prisutnom, sama reč push kaže da bi aplikaciju nešto trebalo da pogura da
prima mailove, a ne da ona svaki minut sama proverava poštu...
[ enthusy @ 07.06.2008. 03:38 ] @
Manje više si u pravu, ali ako pretražiš Internet videćeš da se pod "push email" svrstava i ovaj način primanja email-a.
[ Gayo @ 07.06.2008. 10:10 ] @
Citat:
agasoft:
U nekim državam je to namešteno sasvim pristojno. Neka se ta usluga i plaća,
ali stvar funkcioniše tako što dobijate ili običan SMS ili push sms u kome
je link za pristiglu poruku.


U Hrvatskoj na VIPu postiji mogusnot besplatnog primanja obicnog sms-a sa onim ko salje, naslovom i pocetkom maila (koliko stane u poruku) za sve primljene mailove (ili neke samo, postoji neki bedni filter) ali naravno kada dolazi u njihov mailbox, znaci @vip.hr. To postoji jos od 2000. ili 2001. godine.

Oko 2005. su uveli jedni super stvar a to je da za nekih 110 dirana mozete koristi neograniceno webmail isto @vip.hr). Neograniceno znaci da se ne placa nikakav protok vec deri koliko imas volje i vremena. Vise o tome na http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8717692&idnews=372050

Naravno u kombinaciji ovih usluga pojavilo se besplatno dopisivanje unutar mreze umesto slanja sms-a ali svejeno nisu uklinuli usluge. Ah dobra stara vremena.
[ enthusy @ 07.06.2008. 13:05 ] @
wow... mesec dana potpuno besplatnog pristupa mail-u za oko samo 1 evro... Ovako nešto se kod nas neće nikada pojaviti...
[ gojnik @ 07.06.2008. 14:18 ] @
Hehe, enthusy grešiš, pojavilo se i to davno. Ako se pretplatiš na 3G imaćeš besplatan i neograničen pristup mondo webmail-u kroz apn 3gmondo, takođe i preko wap verzije(ali tad nije moguće slati i primati atachment-e). Naravno jeftinije će proći postpaid korisnici jer je njima preplata za 3G 99din+pdv.
[ enthusy @ 07.06.2008. 14:43 ] @
Da, onda je očigledno da grešim Dakle ako sam pretplaćen za 3G i koristim APN 3gmondo ipretpostavljam sav saobraćaj ka Mondo wap portalu mi je besplatan ako je već besplatan i mail. A da li to sigurno važi i za POP3 i SMTP pristup Mondo mail-u?
[ gojnik @ 07.06.2008. 15:03 ] @
Ne može se pristupiti pop3 i smtp serveru x1.gm.telekom.yu kroz apn 3gmondo. Sav saobraćaj kroz taj apn je besplatan, a moguće je pristupiti mondo i b92 portalu, u obe varijante wap i web. Iako ide u offtopic da napomenem, ja sam čak podesio da mi telefon par puta u toku dana skida vesti preko rss feed-a sa sajta b92.
[ enthusy @ 07.06.2008. 15:51 ] @
Onda to i nije toliko privlačna i praktična opcija...
[ Artz @ 08.06.2008. 21:10 ] @
Jel se meni samo cini ili je ovo rebrandiran -a Seven push mail aplikacija, koja inace moze besplatno da se skine i koristi sa:
http://www.seven.com/
[ zzviktor @ 08.06.2008. 22:15 ] @
neko je napisao:
> Jel se meni samo cini ili je ovo rebrandiran -a Seven push mail
> aplikacija, koja inace moze besplatno da se skine i koristi sa:

> (http://www.seven.com/: http://www.seven.com/ )
>
>

Ja nigde na ovoj stranici nisam nasao dowenlaud i to da je free... Mislim da
se ovaj softver placa.--
[ enthusy @ 08.06.2008. 22:54 ] @
@zzviktor
Ne plaća se, ali nije ništa posebno, a ako baš želiš da probaš: http://community.seven.com/main.php

@Artz
Ne, meni mt:s-ova i Seven-ova aplikacija uopšte toliko ne liče i to definitvno nije preradjena verzija Seven-a
[ gojnik @ 08.06.2008. 22:54 ] @
Nije besplatno u svakom slučaju. Ne plaća se sama aplikacija, već usluga.

@enthusy To jeste Seven aplikacija prilagođena vizuelnom identitetu operatera. Otvori help u samoj aplikaciji i videćeš da će se otvoriti dokumentacija na engleskom jeziku SEVEN Always-On Mail 5.2
[ enthusy @ 08.06.2008. 23:05 ] @
Citat:
gojnik: Nije besplatno u svakom slučaju. Ne plaća se sama aplikacija, već usluga.

@enthusy To jeste Seven aplikacija prilagođene vizuelnom identitetu operatera.


Ne razumem... skinuo sam Consumer Edition i nije mi ništa tražilo niti je pominjalo nešto poput trial perioda. Probao sam je, proverio mail, radi...
[ gojnik @ 08.06.2008. 23:25 ] @
Hmmm, beta program? Naravno da to ne naplaćuju, to je za svrhu testiranja.

edit:
mt:s mail2phone i ova beta verzija naravno da ti ne liče jer su različite verzije, 5.2 naspram 7.1.5(beta)

[Ovu poruku je menjao gojnik dana 09.06.2008. u 01:18 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 09.06.2008. 08:10 ] @
Mmm da,
http://emo.mts.telekom.yu/help
Citat:

Welcome to SEVEN Always-On Mail 5.2


Definitivno jeste SEVEN...
[ ninjaz @ 12.06.2008. 16:32 ] @
Mozete da probate aplikaciju Emoze - http://www.emoze.com/en/get/index.asp
Veoma dobro radi na mom windows mobile telefonu, sa gmail nalogom, nije poseban klijent vec koristi postojeci u telefonu. Potrosnja podataka je sigurno duplo manja u odnosu na IMAP pristup koji sam koristio sa proverom na svakih sat vremena. Mail stize gotovo momentalno i sto je dobro, kad procitas mail na telefonu on je markiran kao procitan i na Gmail nalogu, sto nije slucaj sa pop pristupom.
[ Artz @ 12.06.2008. 16:56 ] @
Jos jedan glas za emoze. Koristim ga vec duze vreme na N73 -ci i super radi.
Mail -ovi stizu jako brzo, za sada sam na probama imao maksimalno kasnjenje od oko 1 min. Obicno stizu za do 30 sekundi sa gmail -a.

Symbian klijent je dosta pouzdan, ne jede puno memorije i brzo radi. Vise mi odgovara nego Seven, i svidja mi se mogucnost skidanja samo neprocitanih poruka i kontrola attachmenta i slicno.

[ enthusy @ 12.06.2008. 18:39 ] @
@ninjaz
Da li i ti kao i Artz imaš Symbian operativni sistem. Pitam jer sam ja još davno probao emoze na mom k800i (J2ME) i nisam dobio nikakvu aplikaciju nego nebulozno automatsko Email podešavanje i podešavanje nove Internet konekcije.
[ gojnik @ 13.06.2008. 13:52 ] @
Meni su isto poslali podešavanje za e-mail, izgleda da nemaju klijent za Symbian UIQ3(SE M600i).
[ ninjaz @ 13.06.2008. 15:28 ] @
Ja imam Windows mobile telefon. Program nema svoj mail klijent vec pravi novi nalog u samom telefonu, ali proveravanje mail vrsi na drugaciji nacin, nego sto to radi sam telefon, tako da je potrosnja mnogo manja nego da telefon proverava non-stop da li ima novih mailova. Juce sam odgovorio na temu preko Emoze-a i stigla je samo prazna poruka, ne znam zbog cega. Inace slanje je radilo normalno.
[ ninjaz @ 14.06.2008. 00:20 ] @
Ja sam pogresio kod odgovora :)


-----------------------------
Sent by emoze push mail.
[ bttp @ 17.11.2008. 23:27 ] @
Koji je konačni zaključak u vezi sa ovom uslugom? Isplati li se, radi li itd? Da li i dalje važi probni period od 30 dana za ovu uslugu?

Da li se i u toku tzv. probnog perioda od 30 dana plaća gprs data protok ili je korisnik samo oslobođen mesečne pretplate od 99din + pdv za taj prvi mesec?