[ Lord_Nenad @ 05.06.2008. 21:41 ] @
Da li se moze zaraditi sa VB6, i ako moze kako?
Da li postoji konkretan nacin i siguran nacin za zaradu od programa uradjenih u VB6 ?

Recimo kao daju ti projekat, kazu koliko kosta da se uradi, ti ga uradis i isplate te, sve preko interneta...
Jel ima tako negde?
[ goranvuc @ 05.06.2008. 21:56 ] @
Teško prijatelju, nije da je nemoguće ali ...
[ Eurora3D Team @ 05.06.2008. 23:05 ] @
Tesko kod nas ... ali kad imas internet uopste ne moras da radis ovde ... Pogledaj sajtove za outsourcing , npr. rentacoder.com i slicne.
[ Marko_L @ 06.06.2008. 01:13 ] @
Ako je tačna lokacija koju si naveo u profilu, tj. London, najsigurniji način ti je da se zaposliš u nekoj firmi. Koliko sam imao prilike da vidim, u UK se još uvek dosta traže VB6 programeri i što je još bitnije, nude se sasvim ok plate. Pogledaj malo po sajtovima za zapošljavanje, recimo
http://www.cv-library.co.uk/cg...sic&search=1&suggest=1
ili
http://www.theitjobboard.com/i...+6,+VB6/2012246/index.php?xc=7

Ako misliš da nemaš dovoljno znanja ili pak živiš u Srbiji, teško ćeš naći stalno zaposlenje sa VB6, ali uvek možeš da radiš manje poslove preko freelance sajtova kojih ima gomila, recimo
www.getafreelancer.com
www.getacoder.com
www.guru.com
www.rentacoder.com
i slični, ili ako imaš dobru ideju, probaj da napraviš neke manje shareware programčiće koje ćeš prodavati preko interneta.

Treba shvatiti da se sa VB6 može zaraditi isto kao i sa bilo kojim drugim jezikom, tako da si slobodno mogao da pitaš i "da li se može zaraditi od programiranja". Odgovor je "da" u svakom slučaju, a kako i koliko zavisi od tebe, koliko imaš znanja, koliko si spreman da se trudiš, koliko kvalitetno radiš... U 90% slučajeva klijenta, tj. naručioca posla, a pogotovo one koji bi kupili shareware proizvod, apsolutno ne zanima čime si radio softver, već ih isključivo zanima krajnji rezultat, tj. šta oni dobijaju kao korisnici, kakav je usability softvera, koliko je user-friendly, kakve su garancije, tehnička podrška... itd.
[ Lord_Nenad @ 06.06.2008. 05:04 ] @
@Eurora3D Team - Na to sam i mislio... Da se ceo postupak, narucivanje projekta i prodavanje, izvrsi preko interneta

@Marko_L - Nisam iz Londona, to sam stavio na pocetku, i eto zab da promenim... x) Pa imam znanja, ali nikako ne mogu reci da je dovoljno... Eo gledao sam ove sajtove, cini mi se da je to to sto sam trazio... Hvala ;)
[ Marko_L @ 06.06.2008. 14:40 ] @
E da, ako već nisi, obavezno pogledaj temu Freelance Tutorial
http://www.elitesecurity.org/t288391-0-Freelance-Tutorial
gde ćeš naći sve što ti treba da počneš kao freelancer, kako naći posao, kako raditi, kako primiti novac, i uopšte mnogo drugih bitnih informacija i saveta.
[ Lord_Nenad @ 06.06.2008. 17:35 ] @
Eeee, to sam trazio! @Marko_L Hvala puno... ;)
[ dados.p @ 20.03.2009. 22:32 ] @
Posle duzeg razmisljanja sam shvatio da su ovo jedini na kojima vredi nesto raditi...

elance.com
rentacoder.com
getafreelancer.com
eufreelance.com
getacoder.com
scriptlance.com