[ tdaco @ 05.06.2008. 22:04 ] @
Pozdrav;
imam problem sa podesavanjem trunk (u Cisco smislu trunk) portova na TP link svicevima SG2224 i SL2428. Procitao sam topic Port trunking na TP link switch-evima koji je postavio Marcony, no nazalost screenshoot-ovi sa tog topic-a mi nisu pomogli. Elem, treba mi trunk port ka Cisco router-u ( VLAN2,3,4) koji ce da mi radi VLAN routing, trunk port ka drugim svicevima (VLAN1-native, VLAN 2,3,4) i trunk portovi ka telefonima (VLAN3) koji bridzuju saobracaj ka racunarima koji su na njih zakaceni (VLAN1). Kako to da izvedem, probao sam razne kombinacije ? S.O.S.

P.S. Nakacio bih i slicicu mreze kad bih znao kako da insertujem sliku -))))))
[ Marcony @ 05.06.2008. 22:55 ] @
Za pocetak, tvoja slicica...

[ Marcony @ 05.06.2008. 22:57 ] @
Koje telefone koristis? Jel' oni podrzavaju VLAN trunking (u sta cisto sumnjam...)?
Ne znam zasto bi povezivao E0/0 i E0/1 posebno. Poenta i jeste da ti sve ide preko jednog fizickog interfejsa (npr. E0),
a da na ruteru pravis logicke podinterfejse.

Isto tako i ovaj server (ako je to server uopste). Mozes kupiti mreznu karticu (TP Link) koja podrzava VLAN trunking i samim tim izbegnes dva kabla,
a ostaje ti i slobodan port na switch-u.
[ tdaco @ 05.06.2008. 23:16 ] @
Koristim openStage telefone i podrzavaju VLAN trunking, treba da ga nakacim na trunk port switch-a a na drugi port na telefonu nakacim racunar, telefonu u njegovom podesavanju zadam da pripada VLAN-u 3 ( option 43 na Cisco router-u tj. VBLAN tag saljem DHCP-om -)))) i on propusta sav ostali saobracaj ka racunaru. Ma ovaj 0/0 stoji za sada samo tu, podinterfejsi su na 1/1, server je softswitch i ima svoje interfejse koje ne treba da diram, tj. trebaju mi takvi kakvi jesu. Probao sam sa onom forom da Add tag na trunk portovima ali ne ide....