[ tordajav @ 06.06.2008. 00:42 ] @
Pozdrav svima...
Evo, uradio sam jedan dokument u Word-u, ima naslov, pa je ispod tabela sa dosta sitnijeg teksta... e sad, ja bih da sačuvam ovaj dokument u JPEG formatu da bih ga postavio na jedan forum. Imam jedan mali programčić koji može da uslika delove ili ceo ekran, tj. određeno vidno polje na ekranu, ali u tabeli je dosta sitnog teksta tako da moram da zumiram taj dokument dovoljno u širinu (da bi taman bio vidljiv na forumu), ali onda u dužini ne staje na ceo ekran pa ga ne mogu celog uslikati.
... uh, izgubio sam se... nadam se da će me neko razumeti šta mi treba!
Imam Word 2007.
Ako ima neko neku ideju... HVALA!
[ Davor Vlajkovic @ 06.06.2008. 00:57 ] @
Da probam: Google: "doc to jpg" ;)

Malo sam se igrao ovim i deluje mi OK...
[ tordajav @ 06.06.2008. 01:02 ] @
Pa deluje da je to to, ali se sve plaća, tj. kada bi skinuo jedan od ta dva programčića i uradio konverziju, verovatno bi mi još nalepio neki logo jer nisam platio... Ima li nešto FREE? Hvala Davore u svakom slučaju... tražio sam i ja po Google-u, ali ne nađoh nešto jednostavno i FREE!
[ Davor Vlajkovic @ 06.06.2008. 01:11 ] @
Koliko sam ja mogao da primetim, ova 20-dnevna trial verzija OfficeCapture ne ostavlja nikakav trag ni u okviru same slike ni u okviru file properties. Provukao sam dva-tri dokumenta kroz njega i prijatno se iznenadio rezultatima. A što se jednostavnosti tiče, makro k'o makro :)
[ tordajav @ 06.06.2008. 01:15 ] @
Sad ću da ga probam... hvala! ;)
[ tordajav @ 06.06.2008. 01:50 ] @
Uspelo je, OfficeCapture je uradio kako sam i zamislio... malo sam još sa ACDSee secnuo, doterao i super...
OfficeCapture će mi biti potreban i kasnije, garant, ali 20 dana... moraću krenuti u potragu za nečim sličnim, ali FREE.
Hvala Davore, za ovu priliku je uspelo perfektno!
Evo i slike koje sam dobio:

[ dswalk @ 06.06.2008. 07:47 ] @
Ja sam dokument odštampao u pdf, pa pdf iz Acrobata snimio kao jpg.
A onda u Photoshopu možeš dotjerivati sliku kako god hoćeš.
[ Ivek33 @ 06.06.2008. 08:44 ] @
Citat:
tordajav: moraću krenuti u potragu za nečim sličnim, ali FREE.
jes li probao FREE
1. selektirati naslovni tekst i tablicu
2. Copy
3. New Document
4. Paste Special
5. Kao Objekt ili Slika - Windows Metadatoteka
6. Sliku koju si dobio kopiraš u Paint i SaveAs - BMP. ( ili u nekom drugom grafičkom programu obraditi prema želji )
[ tordajav @ 06.06.2008. 10:47 ] @
Slično objašnjenje sam našao i na netu, Ivek33, na nekom stranom sajtu, ali mi samo kopiranje u Paint nije uspelo; tabela nikako nije ispala u Paintu... Možda nije objašnjeno lepo, a možda ja nisam dobro razumeo...
I sad sam probao tvoj predlog, ali:
3. Novi dokument - jel misliš na Word-ov? Jer ako je tako...
4. ...onda ne znam kako da uradim Paste Special? Imam Word 2007...
5. Nije mi baš ni najjasnija ova peta stavka...

Please explain some more! Thanks...
[ Ivek33 @ 06.06.2008. 10:59 ] @
Citat:
tordajav: 3. Novi dokument - jel misliš na Word-ov? Jer ako je tako...
4. ...onda ne znam kako da uradim Paste Special? Imam Word 2007...
5. Nije mi baš ni najjasnija ova peta stavka.....
DA, mislim na Wordov dokument, pogledaj ovaj link http://www.ic.ims.hr/office/word2003/rotiranje-tablice.html
u dnu imaš malo objašnjenje ( ti primjeni na svoj problem ) kako se vrši Paste special.
Gdje se on nalazi u Wordu 2007 ne znam a i nemam ga pri ruci.
[ Catch 22 @ 06.06.2008. 11:29 ] @
^

[att_img]
[ tordajav @ 06.06.2008. 22:14 ] @
Hvala Catch 22 na jasnoj slici gde se nalazi Paste Special, ali ni to mi nije pomoglo...
Probao sam da "nalepim" u svim mogućim opcijama koje Paste Special nudi, ali ni jednom nije ovaj moj dokument izbacio kako treba... Tabelu uvek zezne. Ili stavi nekoliko više vodoravnih linija, ili saseče tabelu sa leve strane...
Ako baš neko hoće da proba, evo dokumenta, pa nek se uveri.
Ja sam malo izgubio strpljenje za ovo pa ću se okrenuti nekom drugom rešenju...
Hvala svima!
[ New Village DC @ 06.06.2008. 23:54 ] @
Nije lose da ovde pomenem program PrimoPDF koji je besplatan i pretvara sve dokumente u PDF. A zatim iz PDF-a lako dobijes jpeg. Inace, program se instalira kao virtuelni stampac i sve zivo pretvara u pdf.
[ tordajav @ 07.06.2008. 21:54 ] @
Ej hvala, New Village DC, ovo mora da je vrlo koristan program, imam dosta PDB fajlova koje bih prebacio u PDF...
Samo za DialUp je 28,5mb malo puno, pa ću ga skinuti drugi put!
[ Davor Vlajkovic @ 07.06.2008. 22:16 ] @
Kad ste već kod Office 2007 i PDF, MS nudi sjajan add-in koji omogućava direktno čuvanje u PDF preko Save as (znači nije makro u pitanju):

http://www.microsoft.com/downl...3B07BA5F2E5&displaylang=en
[ Catch 22 @ 08.06.2008. 01:24 ] @
Ne kapiram zašto prosto u Wordu ne postaviš prikaz cele stranice na ekranu, pa sa Print Screen "uslikaš ekran", tu sliku onda paste-uješ u neki grafički program (IrfanView) i odsečeš višak (crop) i to onda sačuvaš kao sliku...
???

[att_img]
[ tordajav @ 08.06.2008. 13:43 ] @
Citat:
Catch 22: Ne kapiram zašto prosto u Wordu ne postaviš prikaz cele stranice na ekranu, pa sa Print Screen "uslikaš ekran", tu sliku onda paste-uješ u neki grafički program (IrfanView) i odsečeš višak (crop) i to onda sačuvaš kao sliku...
???


... da bih dobio bolju rezoluciju slike. Jednom sam to uradio i onda vratio (rotirao to što sam uslikao), zumirao za mi širina slike bude skoro 1024 piksela (koliko i sama rezolucija desktopa, širine)... što kad se i sada odrazi na dužinu slike koja je veća u pikselima od širine za oko 300 piksela... na kraju dobijem mutniju sliku.

Dobro, preterujem. Za ovako sliku tekstualnog dokumenta i nije toliko važna rezolucija (kao kad bi to bila bilo koja druga slika u boji), ali pošto sam ja lično uradio tu tabelu, bilo mi je važno da slika bude lepo vidljiva na forumu. Hteo sam ja i da upload-ujem dokument kakav jeste, u Wordu, ali taj forum ne dozvoljava upload .doc većeg od 30kb (a ovaj moj ima oko 115kb)...

Ne znam da li bi upalilo možda kada bi prebacio rezoluciju desktopa na maksimum (kod mene je to 1280x1024) pa onda da uradim tako kao što si mi objasnio, Catch 22... verovatno bih dobio bolju rezoluciju.
Ovaj programčić OfficeCapture nudi i biranje rezolucije prilikom pretvaranja tekstualnog dokumenta u sliku.

-----------------------------------------------

...mada, sada kada onako objektivno pogledam kako ovo što si ti imenjače uradio i postavio ovde, deluje mi apsolutno zadovoljavajuće za neki forum. Pretera ga ja malko... ;)

[Ovu poruku je menjao tordajav dana 08.06.2008. u 14:54 GMT+1]
[ dokonjak @ 24.09.2008. 22:47 ] @
pronadjoh jos jedno resenje
pod Wordom
file-print, pod stavkom name: Microsoft Office Document Image Writer, pa properties, kartica Advaced, odkacis TIFF-Monochrome Fax, podesis na 300dpi, pa OK, pa OK, pa Save i imas TIFF fajl koji mozes sa bilo kojim programom za slike da snimis kao jpg, bmp ili sta vec. brzo i funkcionalno