[ zana @ 20.10.2001. 22:24 ] @
Pozdrav svima, prvi put sam ovde, i u pravoj panici. Apsolutni pocetnik u koristenju kompjutera ( moje podrucje su strani jezici)- moj kucni ljubimac (Elmer) i ja smo pred prvim velikim problemom- koristim WIn98 i od juce kad kliknem na ikonicu MY files na desktopu, ona se ne otvra! TO jest, otvara se ali to traje i po 10 min! Virus? Prvo to pomislih, i na netu nadjoh Protector plus, koji detaljnom pretragom nije nasao nista. Malo pre toga sam brisala neke fajlove koji mi vise ne trebaju, pa mi drugarica kaze -mora da ti je s tim otisao neki drajver. Drajver? Heh. Ljudima koji posecuju ovaj forum izgledacu kao pravo olicenje neznanja, ali sta mogu. Miolim za pomoc, ceka me gomila posla, A Elmer stalno nesto radi, zuji, ali nikako da pocne da radi ono sto bi trebalo, to jst sta bi ja trebalo da radim uz njegovu pomoc....
Sta da radim? Ocajana Zana

E da- Elmer je Inter Celeron (tm) Pric.
433Mhz 63, 0 Mt Ram-Memory
ne znam dal' jos nesto treba da pripisem?
[ torbica @ 21.10.2001. 04:11 ] @
Greota da ne pokusamo da ti odgovorimo iako si masila temu :)
treeba u windows userland (prim Gojku)
da ti nije HDD (hard disk) pun?
a sto se antivirusa tice probaj AVP www.avp.ru
a key imas na www.astalavista.com

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao torbica dana 21.10.2001 u 04:14 AM GMT]

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 21.12.2003. u 16:10 GMT]
[ zana @ 21.10.2001. 11:57 ] @
e hvala, rekoh ja da sam pocetnik, sad znam i da sam masila temu, i citala sam puno odavde pa sam i ponesto naucila, (ali stvarno malo, obzirom koliko ja malo znam!) pa cu sledeci put znati da izaberem gde i koga da pitam -pozdrav zahvalna zana
[ zana @ 21.10.2001. 12:00 ] @
e hvala, rekoh ja da sam pocetnik, sad znam i da sam masila temu, i citala sam puno odavde pa sam i ponesto naucila, (ali stvarno malo, obzirom koliko ja malo znam!) pa cu sledeci put znati da izaberem gde i koga da pitam -pozdrav zahvalna zana
a kad pogledas i nisam masila, to je bas politika razvoja mog znanja o kompu, koji se prosirio sa - ukljuci kompjuter, otvori word i kucaj.....na ipak malo vise ( sala, ne uzimajte uzbiljno)
[ U--G @ 21.10.2001. 13:10 ] @
Mozda ti je samo link za Mydoc's crko. probaj da nadjes na disku sledecu mapu C:\Documents and Settings\<username>\My Documents
[ CONFIQ @ 21.10.2001. 16:23 ] @
Citat:
U--G je napisao:
probaj da nadjes na disku sledecu mapu C:\Documents and Settings\<username>\My Documents

Rekla je da koristi win98 ne NT

A ovaj.. sto se tice najboljeg leka za win98 jeste da reintaliras win98 ili da formatujes (izbrises sve sa <C:> preko dosa)

prvo pokusaj da reintaliras win ako posle toga i dalje zapinje pokusaj da intaliras win na drugom direktoriji ako i to ne uspe onda najverovatnije je hardware problem

a moguce je da si intalirala neki program koji mlati kompjuter idi na start>run> i otkucaj tamo MSconfig.exe
to je ustvari program koji ti pokaze listu progama kada se startuje kompjuter ako vidis nesto veoma cudno onda izbrisi sa liste

[Ovu poruku je menjao C0NF0RTY dana 21.10.2001 u 04:30 PM GMT]
[ U--G @ 21.10.2001. 17:10 ] @
Da instalira ponovo W98? Zasto joj ne savetujes da odma kupi novi kompjuter? Ona nigde nije rekla da joj se Win98 cudno ponasa..

Pa neka ide da trazi mapu mydocumets pa ce videti sama da li se link zeznuo ili nesto drugo (mozda je citava mapa izbrisana?)

[ zana @ 21.10.2001. 17:35 ] @
hvala svima koji su mi odgovorili , uz vasu pomoc Elmer radi ponovo i pristao je da otvara sve ikonice ( on je ko neki cudljivi pas, nesto mu se malo ne dopadne i odmah se naljuti)....
Iz svega ovoga sam naucila da bi ljudima kao meni uz kompjuter trebalo dati i jednog programera u paketu, da otkloni sve sto sam ja svojim neznanjem uspela da zabrljam.....
Elem, sta je bilo -popravim ja te ikonice, i malo se ohrabrim, reko eto to sam sama napravila, nije tako tesko, i pomislim ima vec par dana da sam kupila CD-R/RW samsungov SW- 212, da obradujem Elmera...
U pakovanju prodavac sse reklamira, kaze postavite sami, najlakse sto ste dosad uradili, sve lepo nacrtano i tako... Mislila sam da pozovem majstora, kad budem preko radnog dana kuci, pa se to oteglo jer sam po citav dan na poslu.....I zamislite ko se ohrabri da ide da postavlja sam? Onaj ko ne zna sta je drajver!Tacno....
Iako je Elmer izgledao vrlo zadovoljan sto ce dobiti novi deo, stvar uopste nije tako laka, kao sto sam ja mislila.......Elem sklepam ja sve kako je na slici, sve moguce kablove u hard disk i ostalo, ukljucim, Elmer radi, probam da naparavim Cd i sta ? Lepo pise -device is not ready! A device je sta- drajver.......JAo ubicu se..... To sam radila citav danasnji dan, i tamo lepo pise ubacite setup diskette, e a ja to nisam dobíla u ovom paketu.....
I jos se pojavi prozorce na kome pise nesto da nedostaje SCsi i to broj je 02052000h... Citajuci sva moguca uputstva sve sam zivo probala i naravno neuspesno......Sta sad da radim? Ako je prekomplikovano za neukog Elmerovog vlasnika, lepo me posavetujte da pozovem servis, i da se upropastim od racuna.....
e bila sam u Msconfig.exe i tamo pise sledece izmedju ostalog ( oznake za zemlju 358,850)...itd
device=C:Windowscommanddisplay.sys.con=(ega,1)
DEVICE=C:SAMSUNGSSCDROMSYS/D:SSCD000/v
i ispred su one kvacice po propisu zakacene......
Sta se sad desava?
Hvala unapred, zahvalna Zana

[ BORG @ 21.10.2001. 17:46 ] @
poz,
sto se tice msconfig-a idi na zadnju karticu....cini mi se da se zove start-up ili tako nesto....ne koristim windows....
sto se tice rezaca,nemam ga,ali svaki device bi trebao imati i svoje drajvere.Drajveri su software pomocu kojeg hardware radi.
[ torbica @ 22.10.2001. 01:25 ] @
Citat:
vodnik je napisao:
Ovako luce :)!

Postoje nekoliko veoma bitnih sistemskih alata za odrzavanje diska, koja moras periodicno da startujes a to su: Disk Defragmenter i Disc clean Up i Scan Disc

Prvo startuj: Disc clean Up

Znaci: Start pa Programs pa Accessories pa Sysstem tools pa Scan Disc

Pa na kraju: Disk Defragmenter

vodnice i ti da jednom budes koristan :)))
ovo sto je napisao vodnik nema veze sa tvojim problemom alitreba da upraznjavas svakih mesec dana, preventiva :)
[ zana @ 22.10.2001. 08:02 ] @
hvala hvala, ali zna li neko nesto o tom Elmerovom (i mom) problemu sa CD-R/RW? sta da radim?
[ U--G @ 22.10.2001. 08:44 ] @
Kako si zakacila CD-R? Da li si promenila jumper? Ako imas jedan sivi kabel na kojem su 2 aparata onda jedan jumper mora da stoji na M a drugi na S. Ako ti je kabel negde na sredini uvrnut onda postavi oba Jumpera na CS.

Jumper je mala crna plastika koja se nalazi na pozadini CD-R-a...

Ajd javi se ako nije to pa da trazimo dalje....
[ Milan Aksic @ 22.10.2001. 14:32 ] @
Koliko sam video iz tvog malo konfuznog posta, ti nemas driver, a ni Windows ga nema. Pa onda nista, ako si 'hardverski' dobro podesila CD-R, nadji na netu drajver za tvoj CD-R/RW za Win98. Ako driver, koji budes skinula nije u setup paketu onda Start -> Control Panel -> System, tu nadji CD-R/RW klikni na plus, i onda (uf... :))) klik na properties, pa kartica driver, pa onda update driver, i onda nadji tamo, na browse, gde se nalazi taj driver koji je skinut. Nakon toga Win ce sigurno traziti da se restartuje, restartuj ga i trebalo bi da radi ako je to taj drajver.
[ zana @ 23.10.2001. 07:14 ] @
POsle visednevnih napora, Elmer je juce uvece konacno svario CD-R i narezao svoj prvi CD!
Zahvaljujemo se svima koji su nam pomogli oko ovog, bez vas nama nepremostivog problema, posebno U-G....
Zana i ELMER
[ Mikky @ 25.10.2001. 16:16 ] @
e a sto bas elmer
mislim ima toliko lepih imena kao npr. Milorad, Miodrag, Dragoljub, Ljubodrag, Slavoljub, Svetislav a ti bas elmer...
[ zana @ 29.10.2001. 08:12 ] @
zato sto je elmer najpametniji kompjuter na svetu, koji se koristi za kosmicka istrazivanja, a moj elmer je podjednako tako pametan, samo njegov mladji rodjak, bice isti takav kad poraste......gde si ti video da se neciji kompjuter u Nasa-i recimo zove Milorad....
[ U--G @ 29.10.2001. 09:26 ] @
imam je lepo ime za njega, hoces da budem kum?