[ mladaprababa @ 07.06.2008. 14:40 ] @
Zdravo svima, imam jedan veliki problem, pa ako neko zna da mi pomogne sa savjetom i misljenjem. Zivim i radim u Kanadi vec 10 godina, ovdje sam sa muzem i djecom. Imam cerku iz prvog braka koja nikada nije htjela da zivi ovdje i koja zivi u Beogradu. Nikada nije dolazila ovdje uvjek smo mi isli tamo. Prije par dana je uzela formulare u Kanadskoj ambasadi jer zeli da dodje ovdje za vrijeme njenog godisnjeg odmora.
Moja cerka ima 22 godine zivi sama kao podstanar, nema imovine osim auta i stvari u stanu i ono najgore vec dugo vremena radi u jednoj firmi ali na CRNO. E tu nastaje problem, jedan od uslova da bi dobila turisticku vizu je da da potvrdu o radnom odnosu od svoje firme gdje radi, sto je neizvodljivo jer njen gazda nece da joj da.
Nazalost sve papire koje traze u ambasadi nije u mogucnosti dati jer ih nema , ono potvrda o imovini pokretnoj nepokretnoj, bracno stanje, posao, fakultet….. sve to u svrhu toga da da bi dokazala u ambasadi da ima razlog da se vrati. Mi smo joj poslali garantno pismo tj. ono pismo sa kojim je pozivamo da dodje kod nas, zatim potvrdu sa posla o radnom odnosu i primanjima onda tamo neke izvode od prijave poreza i sve je lijepo ovjereno kod ovdasnjeg notara.Najveca stvar je u tome sto ona i hoce da ostane samo 15 dana a ne zauvijek i to se treba dokazati ali kako ???
Razmisljali smo o opciji da prikaze neku fiktivnu potvrdu, to bi mozda mogli srediti preko nekih poznanika ali to je protivzakonito i ne bismo htjeli da je uvlacimo u takve stvari ni nju ni covjeka koji bi dao taku potvrdu.
Da li neko zna da li u ambasadi provjeravaju takve potvrde i ostale dokumente ??? Jer ako provjeravaju onda nije dobro, jer mozemo napraviti veliku glupost pa da dobije nakon otkrivanja prevare trajnu zabranu za ulaz u Kanadu ili jos gore da ima nekakvih problema sa zakonom tamo gdje zivi.
Zna li neko kako moze na normalan nacin (ako to postoji) da moja cerka dodje kod nas u posjetu ?
Znaci cura od 22 godine, bez imovine, neudata bez djece, radi na crno….kako da dodje svojoj porodici u posjetu. Hvala svima koji su spremni da nam pomognu savjetom.