[ markozelenovic @ 10.06.2008. 22:11 ] @
Koji je po vama bolji, jednostavniji itd...?
[ drdrksa @ 11.06.2008. 00:03 ] @
Adobe Photoshop
[ Skandy @ 11.06.2008. 10:11 ] @
Gimp je besplatan program i dobar je za korisnike koji imaju potrebu da ponekada obrade neku svoju fotografiju, zabave radi. Sto se tice profesionalne upotrebe, mislim da je udaljen od toga par svetlosnih godina.
Photoshop je jedan profesinalan graficki alat, koji (po meni) trenutno nema ozbilju zamenu, a ni konkurenciju. Ne znam da li iko i pokusava da mu se priblizi.
[ momsab @ 11.06.2008. 11:02 ] @
meni GIMP, Skandy je rekao zasto + doatak: u GIMP-u mzoe da se radi i ozbiljnija obrada slika, ako znate da koristite njegove mogucnosti (ima mnogo prirucnika iliti tutorijala za njega)

za CMYK iliti za stampu se koristi (samo) Photoshop posto GIMP lose ili uopste ne podrzava CMYK (nisam skroo proveravao za ovo, ionako radim samo RGB)
[ ivangeta @ 04.07.2008. 21:38 ] @
Ja sam 100% siguran da ni jedan prog. ne može da se meri sa Photoshop-om.
Koristio sam gimp na poslu zbog besplatne licence ali je spor i zaista nije za profesionalnu upotrebu, ne kažen da nije upotrebljiv ali gimp jednostavno ne može da parira photoshopu ni po brzini ni po upotrebljivosti.
[ mulaz @ 04.07.2008. 23:15 ] @
gimp
jer ima sve sta meni treba, radi na linuxu, i dzabe je
[ dadomontenegro @ 27.01.2009. 21:25 ] @
...PSP jedan jedini...
[ 93 Stefan @ 01.03.2009. 12:11 ] @
Samo jedno poređenje, GIMP je veliki 15,27MB a PhotoShop CS4 700MB otprilike.
Naravno da bi trebalo da ima PS mnogo više opcija, a GIMP skoro ništa, ali ipak nije tako. GIMP ima sve, samo malo treba da se navikne na njega kad se prelazi sa PhotoShopa. Meni stvarno za jedan takav program koji ne koristim često naravno da je bolje da bude manji, a još kad ništa ne gubim sa njim, savršeno.
Mislim da se PhotoShop kao i ceo Adobe šlepaju na svoje ime i na to da su bili savšreni kad je sve to tek nastajalo.