[ kokanidja2 @ 10.06.2008. 23:01 ] @
mozda glupo pitanje..
ako je recimo neka firma napravila temp za sajt i sad u dnu stoji copy right...a taj temp je besplatan. dal ja to mogu da obrisem i stavim svoj naziv?
to je obican temp bez baze al mi se svidio layout.. a izmjenit cu sve slike, ikonice linkove dodat oduzet..recimo da mi je posluzio za pocetnu ideju al je cinjenica da ga koristim..
[ Aleksandar Ružičić @ 11.06.2008. 00:05 ] @
pa ako ga iskorists tako da se na kraju ne vidi da je to taj layout onda mozes da sklonis, ali ukoliko samo promenis boju (color scheme) dodas/izmenis par ikonica onda ne smes da sklanjas kopirajt... ali opet pogledaj sta je autor napisao u licenci (a mozda koristi i neku licencu tipa creative commons i sl) neki dozvoljavaju da se skloni copyright bez ikakve nadoknade, neki traze par evra/dolara, nekima je samo mejl dovoljan... procitaj licencu i sve ce ti biti jasno
[ kokanidja2 @ 11.06.2008. 09:46 ] @
u dnu stoji copy..2008 Solutions..i pored toga stoji link Privacy policy i kad kliknes na njega dobijes stranicu sa lorem ipsum gdje bi ja trebo valjda da upisem svoj tekst...osim tog znaka u dnu nema nigdje objasnjena licencnaprava u temp sajtu. pa sam mislio da to nje stavljeno za primjer kako bi to trebalo da izgleda..
[ Aleksandar Ružičić @ 11.06.2008. 11:15 ] @
pa odakle si skinuo template? da li na tom sajtu pise ko je autor i koja je licenca? ako ne, onda mozes da stavis sta hoces u copyright...
[ kokanidja2 @ 11.06.2008. 14:52 ] @
e kad bi mogo da se sjetim...ja sam vec izbacio dve forme iz tog sajta, koje mi ne trebaju a umjesto sam ubacio neke okvire(content) dal se to moze kvalifikovati kao promjena layout-a?
[ Aleksandar Ružičić @ 11.06.2008. 17:38 ] @
cekaj, sta tacno pise? jel stoji Designed by NekoIme ili samo Copyright by (pa ostavljeno mesto za tvoje ime)?
[ m.stojanov @ 11.06.2008. 21:05 ] @
Najbolje ostavi copyright takav kao sto jeste i dodaj 'but edited by kokanidja2 i gotovo.