[ Davor Vlajkovic @ 11.06.2008. 10:14 ] @
Citat:
Telenor misli na vas! Dopunite vas racun 11.06.2008. sa najmanje 200 dinara i u naredna 24 sata cete dobiti bonus od 50 poruka. Misli lepse. Vidi dalje.


Ovo je njihov odgovor na Vip-ovih 1000 gratis poruka i MTS-ovih 1200 poruka za 200din
[ espresso @ 11.06.2008. 10:20 ] @
Jel ovo neka parodija? Ako jeste, evo ja se smejem: HaHa
[ MP3MP3 @ 11.06.2008. 10:24 ] @
Mozda progutali dve nule, da je srece...
[ Catch 22 @ 11.06.2008. 10:24 ] @
Mislim da su takve poruke slali i ranije (nisam bas 100% siguran), a da konkurentske promotivne kampanje jos nisu doprle do nadleznih...
[ MP3MP3 @ 11.06.2008. 10:28 ] @
Citat:
Catch 22: Mislim da su takve poruke slali i ranije (nisam bas 100% siguran), a da konkurentske promotivne kampanje jos nisu doprle do nadleznih...

Da u pravu si, takve poruke uglavnom salju korisnicima koji retko koriste svoju telenor karticu pa pokusavaju da ih motivisu na razne nacine, koji su u odnosu na promocije konkurencije, jako jako bedni...
[ Davor Vlajkovic @ 11.06.2008. 10:32 ] @
Ta poruka mi je stigla na 062 koji sam do pre par dana itekako koristio za sms-ovanje (tarifa Poruke), dok nisam aktivirao Vip promociju. Samo prošlog meseca sam poslao jedno 200-250 poruka sa tog broja. Sada, naravno, nemam razloga da je koristim, osim za eventualne dolazne pozive. Ja sam Telenoru praktično rekao laku noć, spavao on il' ne :)
[ maxxxic @ 11.06.2008. 10:41 ] @
sada me je i zvanično sramota što sam njihov korisnik (dugogodišnji) , obrukali su se Skandinavci u Srbiji skroz , bolje da ćute jer ovo apsolutno nije lepo što se tiče Telenor-ovih korisnika , mislim sramota stvarno
[ MP3MP3 @ 11.06.2008. 10:50 ] @
Citat:
maxxxic: sada me je i zvanično sramota što sam njihov korisnik (dugogodišnji) , obrukali su se Skandinavci u Srbiji skroz , bolje da ćute jer ovo apsolutno nije lepo što se tiče Telenor-ovih korisnika , mislim sramota stvarno

Osecam se prevarenim jer sam telenor-ovac vise godina... Uzalud je da bilo sta kazem, oni nemaju pojma sta mi mislimo, bilo bi super da bar jednom svrate na ovaj ili njihov forum...
[ Davor Vlajkovic @ 11.06.2008. 10:51 ] @
A mene je sramota pred ljudima koji su na moju preporuku postali njihovi korisnici. Od SuperMreže [p]ostade S...

Bilo bi super kada bi reagovali na nezadovoljstvo sadašnjih i ex-korisnika (ako mislite da se ES ne prati od strane SVIH domaćih mobilnih operatora, varate se).
[ MP3MP3 @ 11.06.2008. 11:05 ] @
Citat:
Davor Vlajkovic: A mene je sramota pred ljudima koji su na moju preporuku postali njihovi korisnici. Od SuperMreže [p]ostade S...

Bilo bi super kada bi reagovali na nezadovoljstvo sadašnjih i ex-korisnika (ako mislite da se ES ne prati od strane SVIH domaćih mobilnih operatora, varate se).

Nadam se da prate, ovaj forum je daleko najugledniji od svih koji se bave operaterima, jer se moderatori trude da ne bude skretanja sa teme, a i bavi se drugim temama... Inace ovde uvek ima vise odgovora i informacija nego na bilo kom drugom forumu. Ovaj forum je sa stilom i drago mi je da postoji takav...
Sto se tice telenora, nemam reci za njihovo ponasanje, kao da im je malo sto su najskuplji pa jos da nemaju promocije...
[ espresso @ 11.06.2008. 11:22 ] @
Citat:
ako mislite da se ES ne prati od strane SVIH domaćih mobilnih operatora, varate se

Ne samo da prate nego je utisak i da utiču na guranje određenih tema pod tepih.
[ agasoft @ 11.06.2008. 11:26 ] @
Ne ne ne...
To nikako nije odgovor na Vip i MT:S, to je Telenorova standardna poruka
koju stalno šalju neaktivnim korisnicima. ODgovor Telenora bi mogao da
usledi za sedam dana, ali po staroj praksi, neće ga ni biti. Kad bi neko od
radnika Telenora, čiji sam i sam korisnik mogao da mi odgovori na par
pitanja: Šta je marketing? Šta je konkurencija? Da li se korisnici dobijaju
od neaktivnosti i od sitnih pedeset poruka, ili kako je moja devojka dobila
poruku sledeće sadržine:
"Do petnaestog juna, potrošite pedeset dinara kredita, i Telenor će vam
šesnaestog juna dopuniti petnaest dinara!",
Ha ha ha!!!
Petnaest dinara? A šta će ona da radi sa petnaest dinara?
[ SASA M. @ 11.06.2008. 11:28 ] @
Meni je stizala ista poruka, medjutim jos jedna "otkida" po svom sadrzaju: "Potrosite najmanje 70din od 9-15juna, i TeleSmor ce dodati na vas racun jos tri dinara. Neprocenjivo!
[ bakara @ 11.06.2008. 11:38 ] @
Izgleda da treba da otvorimo podforum: telenor biseri

3 dinara, 15 dinara....idi bre, niste normalni
[ Davor Vlajkovic @ 11.06.2008. 11:43 ] @
Citat:
espresso: Ne samo da prate nego je utisak i da utiču na guranje određenih tema pod tepih.

Jeste, i ovu smo gurnuli pod tepih tako što smo je stavili na naslovnu

Teme koje su uklonjene su bile u suprotnosti sa pravilnikom i to je jedini razlog zašto su uklonjene sa javnog dela foruma. Ni ES kao celina niti njegov vlasnik niti moderatori GSM kategorije nemaju interes da 'guraju pod tepih' bilo šta što se nekom od operatora ne sviđa, naravno pod uslovom da je u skladu sa aktuelnim pravilnikom foruma.

Citat:
agasoft: Ne ne ne... To nikako nije odgovor na Vip i MT:S, to je Telenorova standardna poruka
koju stalno šalju neaktivnim korisnicima. ODgovor Telenora bi mogao da usledi za sedam dana, ali po staroj praksi, neće ga ni biti

Slažem se, ali sa gledišta korisnika ja ovo mogu da protumačim samo kao njihov odgovor na aktuelne promocije konkurenata. Šta se mene tiče kakav je Telenorov response time na konkretna dešavanja na tržištu. Danas kada mi Vip nudi 1000 gratis poruka uz dopunu od 200+din, a MTS na to odgovara tarifnim dodatkom od 1200 poruka za 200din, ja Telenorovu ponudu sa početka teme tumačim maltene kao loš vic, i koliko vidim nisam jedini
[ Zoran Milovanovic @ 11.06.2008. 11:46 ] @
Vi se salite za ovo 15 i 3 dinara? Zar ne?
[ gojnik @ 11.06.2008. 11:47 ] @
Nije šala, Telenor ne spava

[ maxxxic @ 11.06.2008. 11:49 ] @
Citat:
MP3MP3: Osecam se prevarenim jer sam telenor-ovac vise godina... Uzalud je da bilo sta kazem, oni nemaju pojma sta mi mislimo, bilo bi super da bar jednom svrate na ovaj ili njihov forum...


Citat:
Davor Vlajkovic: A mene je sramota pred ljudima koji su na moju preporuku postali njihovi korisnici. Od SuperMreže [p]ostade S...

Bilo bi super kada bi reagovali na nezadovoljstvo sadašnjih i ex-korisnika (ako mislite da se ES ne prati od strane SVIH domaćih mobilnih operatora, varate se).


sa obojicom se u potpunosti slažem !!!

elem , dok je još bio Mobtel mene su zvali u proseku 2-3 puta godišnje i pitali koliko sam zadovoljan mrežom i sl. , da li imam neke određene sugestije (kao business korisnik) , par puta su me zamolili da budem na raspolaganju tipa: oni me pozovu i linija bude otvorena minut-dva , verovatno neko merenje , i onda mi se zahvale i ja prekinem , veoma korektno , a od kada je Telenor niko me nikada nije ni pozvao ( a da ja nisam predhodno podneo neki zahtev ili nešto slično ) !!??

to mi najviše i smeta , nepostojanje feedback -a ili ignorisanje istog , kao i zapostavljanje dugogodišnjih korisnika ( od preuzimanja Mobtela od strane Telenora bio sam , do sada , primoran da dva puta promenim tarifne pakete ) tj. bacanje akcenta na isključivo nove ili potencijalno nove korisnike !!!

takođe , više od godinu dana nema "aktuelne" (ili neke nove) ankete na site -u Telenora , to samo po sebi dosta govori o njihovoj brizi o korisnicima tj. za korisnike !!???

i što se tiče feedback -a , najnoviji događaji koji prate "nezvanični" forum Telenora sami po sebi su dovoljni da se dugogodišnji korisnici dobro zamisle šta im je činiti dalje , i koja je to fora sa "SMS kodom za potvrdu" prilikom registracije ??!!! šta je sledeće , overena u sudu fotokopija lične karte ????

ma strašno
[ agasoft @ 11.06.2008. 12:01 ] @
Ne Zorane, istina je!
[ MP3MP3 @ 11.06.2008. 12:02 ] @
Dajem teleSMoru rok 7 dana, ako ne odgovore na promociju zapalicu svoju karticu, to sebi obecavam...
[ Slobodan Milivojevic @ 11.06.2008. 12:06 ] @
Ma telesmor vise ni dinar preko pretplate ne dobija od mene. To im je zato sto su uveli 60+1 na Prenesi. Sada koristim mt:s biz:net i Telenor prenesi (jer nemam nameru nikome nesto da poklanjam sto sam vec platio - prenete minute i poruke).

Telenor sam pitao kako je moguce da imam tolko mnogo minuta i poruka, i kako je moguce da moj brat na prenesi 60 paketu ima 180 prenetih minuta i poruka iako je u tom trenutku teoretski maksimum bio 170. Dobio sam odgovor da su nam poklonili nekoliko minuta i poruka... Kolko bre to nekoliko? Sta ce mi takvi njihovi pokloni? Ja ocu tacno i precizno da znam kolko cega imam.

A mt:s je imao problem da iz GSM mreze nije bilo moguce zvati 069 brojeve i ja sam ih pitao na njihovom forumu u vezi tog problema... Potrazili su mi broj telefona na pp, dao sam im, i nakon 3 minuta (da, 3 minuta) meni zvoni 065 broj i pise da zove +38164789, ja se javim, kazu dobar dan, ispitali smo problem sa pozivanjem 069 brojeva i prijavljen je tehnickoj sluzbi. Bicete obavesteni kad problem bude resen... Sutradan ponovo zvoni telefon isto +38164789 i kazu da je problem sa pozivanjem 069 brojeva otklonjen i izvinili se na eventualnim problemima koje sam ja imao zbog toga.

Odusevili su me!

Jeste da im mreza malo suska krcka, ali sam ja bar korisnik za njih.

A ovo sa 2 zeca 3 zeca (2 dinara 3 dinara) necu ni da komentarisem.
[ espresso @ 11.06.2008. 12:12 ] @
Citat:
Davor VlajkovicJeste, i ovu smo gurnuli pod tepih tako što smo je stavili na naslovnu

Tebi svaka čast ali vreme je pokazalo da teme kao što je ova imaju tendenciju da budu zaključane ili čak potpuno premeštene (istina ne od strane urednika koji direktno uređuju ovaj forum).
[ Davor Vlajkovic @ 11.06.2008. 12:43 ] @
To se dešava kada situacija izmakne kontroli i sređivanje teme postane preteško, često i nemoguće usled ogromne količine flame i offtopic poruka. I pored ogromnog truda moderatora da to toga ne dođe, desi se da nešto promakne - i moderatori su ljudi :) Nadam se da to ovde neće biti slučaj.
[ agasoft @ 11.06.2008. 12:52 ] @
Mp3Mp3, ako budeš palio karticu, podeli to zadovoljstvo sa ljudima koji vide
na youtube, a stavi i neki ton da se čuje bar kad je budeš krckao. Ali je
podmetni pod čekić pa bam bam bam! da bude ono sa zadovoljstvom. Jel, ako je
zapališ ostaće od nje samo prah i pepeo. Ovako je lepo stavi pod čekić i
izlupaj je kao šniclu, ili je stavi u mašinu za mlevenje kafe, pa nosi u
korisnički da im pokloniš deset grama kartične kafe. hahahaha...
[ MP3MP3 @ 11.06.2008. 12:57 ] @
Citat:
agasoft: Mp3Mp3, ako budeš palio karticu, podeli to zadovoljstvo sa ljudima koji vide
na youtube, a stavi i neki ton da se čuje bar kad je budeš krckao. Ali je
podmetni pod čekić pa bam bam bam! da bude ono sa zadovoljstvom. Jel, ako je
zapališ ostaće od nje samo prah i pepeo. Ovako je lepo stavi pod čekić i
izlupaj je kao šniclu, ili je stavi u mašinu za mlevenje kafe, pa nosi u
korisnički da im pokloniš deset grama kartične kafe. hahahaha...


Smislicu neki nacin da je unistavam sto duze i sto bolnije, iznajmicu bager ...
Stvarno su ovi iz Telenora preterali vise...
[ ivan i. @ 11.06.2008. 13:00 ] @
Žašto bi neko čekao 7 dana na njihov odgovor koji niko ne garantuje da će biti bolji od mts-ovog? Ja poruke hoću sad da šaljem a ne kad se njima ćefne da odgovore na ovo, da su hteli da odgovore to su trebali odmah sutradan tako da i za mene važi isto što je napisano u prvom postu ove teme da je to njihov odgovor. Znači da ispucam kredu na lelenoru i ćao ćao kartca, dobro je da nemam nikakav ugovor sa njima. Razočarali su me da nema dalje.
[ stsung @ 11.06.2008. 13:08 ] @
Pozd.

Lichno bih najvishe voleo da se izglasa zakon kao u USA, da kada kupite broj, to je onda vash broj, bez obzira na provajdera koji koristite. Onda bi bogami bilo malo bolje trzhishne utakmice. Meni bi recimo sada bio veliki problem da idem sa telenora, skoro 10 godina imam isti broj i sada da menjam, uf ...

Svako dobro.
[ Silencer @ 11.06.2008. 13:11 ] @
Pa to sto ti hoces, i to sto MTS / VIP rade slicne promocije, ne znaci da i oni moraju da prate...

Svaka firma radi po svojim uslovima, ne vidim sto mora i telekom sad da nekom prodaje poruke za 200 dinara. Korisnik sam postpaid telenor prenesi 250 (ako se dobro secam oni su prvi plasirali na trziste minute razgovora u bilo kojoj mrezi (besplatne, pa su svi ostali pratili).

Ako ti se ne svidja predji na drugu mrezu, e onda kad predjes tamo, onda telenor uradi nesto ql, a mts ne prati and or vip...
Meni se nijedna mreza ne svidja iskreno... Jedino sto vidim normalnije da cu uraditi je uzeti BIZ:NET 300 i jednom za svagda da se iskljuicim iz sveta telekomunikacija.

Ruzno jeste od telenora stvarno 50 poruka, nemam ni ja reci, ali i dalje ne znam sto se vi bunite sto vi morate da cekate 7 dana na taj odgovor ? :) Ne kapiram samo taj deo... I sto su uoni uopste u obavezi da odgovore na takav potez ?
[ staticInt @ 11.06.2008. 13:21 ] @
Ispade da ce na kraju da pravimo Karica od blata, a toliko smo zeleli onomad da dodju stranci da nam uvedu "Evropske" modele, izgleda da to ipak nije slucaj jer oni firmu prilagodjavaju trzistu na kome su, dosli su ovde i sad se ciganisu, ja cu morati skoro da uzmem novi broj kod Telekoma a ovde da placam samo pretplatu jer mi je potreban ovaj broj telefona.
[ Agent Smit @ 11.06.2008. 13:28 ] @
ne verujem da će telenor odgovoriti na ovo razbacivanje porukama..osećam da spremaju nešto drugo
interesantna je sad borba između postojeća 3 operatera, mada se VIP baš bacio na prepaid.
Mislim da Telenoru dugo nije mogao bilo ko da prismrdi za postpaid, iako su se s....bali sa ovim tarifiranjem na Prenesi.
Ali dugo već se kolju sa forama ajde da izbacim ono što je konkurencija samo malo bolje..mislim koja je razlika između VIP i mts promocije?? 2oo poruka...
Čeka se Telenorov odgovor.
Ako se sećate od kad je došao VIP bilo je copy-paste, VIP izbacio prepaid ista tarifa u svim mrežama, Telenor jedna cena...i tako..mislim da se kod naših operatera sve međusobno zna..jer je masa ljudi tu iz branše samo ordiniraju po istim firmama.
Znam masu ljudi koja je iz Mobtela prešla u VIP onomad kad su oni došli pa par meseci "pravili" mrežu..takođe dosta njih je i u Telekomu...tako da je to sve isti krug ljudi.
Mislite da oni neće da izbacuju iste stvari???
Pa sve se zna....
[ MP3MP3 @ 11.06.2008. 13:29 ] @
Citat:
Silencer: Pa to sto ti hoces, i to sto MTS / VIP rade slicne promocije, ne znaci da i oni moraju da prate...

Svaka firma radi po svojim uslovima, ne vidim sto mora i telekom sad da nekom prodaje poruke za 200 dinara. Korisnik sam postpaid telenor prenesi 250 (ako se dobro secam oni su prvi plasirali na trziste minute razgovora u bilo kojoj mrezi (besplatne, pa su svi ostali pratili).

Ako ti se ne svidja predji na drugu mrezu, e onda kad predjes tamo, onda telenor uradi nesto ql, a mts ne prati and or vip...
Meni se nijedna mreza ne svidja iskreno... Jedino sto vidim normalnije da cu uraditi je uzeti BIZ:NET 300 i jednom za svagda da se iskljuicim iz sveta telekomunikacija.

Ruzno jeste od telenora stvarno 50 poruka, nemam ni ja reci, ali i dalje ne znam sto se vi bunite sto vi morate da cekate 7 dana na taj odgovor ? Ne kapiram samo taj deo... I sto su uoni uopste u obavezi da odgovore na takav potez ?


Niko ne kaze da Telenor mora da prati konkurenciju, ali je cinjenica da vip i mt:s nude vise od telenora jos od kada Telenor postoji!
A sto se tice dela sedam dana, to sam rekao jer mi vise prekipelo da non-stop placam vise od drugih korisnika, pa sam dao sebi obecanje da ako i ovaj put(1001 put) ne proprate konkurenciju, unistavam karticu, nece mi biti lako da je menjam posle 5 godina...
A sto se tice bonus 50 SMS-a to nije promocija vec samo podsticu korisnike koji ne koriste broj da uplate kredit...
Telenor nema promociju !

Izvinjavam se administratorima jer imam dosta poruka ovde, obecavam da me nece biti neko vreme na ovoj temi ...
[ JukeAtz @ 11.06.2008. 13:53 ] @
Citat:
Neprocenjivo!


Mojoj drugarici stiglo - Potrošite u sledećih pet dana bar 14 din kredita, i Telenor Vam poklanja još 4din!!

Sjajno.
[ zALFex @ 11.06.2008. 13:55 ] @
Kako je moguce da Telenor jos ima prepaid korisnike!? :D
[ Iksi @ 11.06.2008. 13:59 ] @
da ti posalje 3 romanticne porukice :)d
[ neur0 @ 11.06.2008. 16:34 ] @
Meni ovo deluje vise kao "Komsija dobio dzabe poruke, ocu i ja"
Telenor (a ni Mobtel) nikad nisu bili niti ce ikad biti jeftiniji operater, a pogotovo kad su poruke u pitanju. Ko salje brdo poruka, uvek ce mu se vise isplatiti da ne bude na Telenor mrezi. Jednostavno prihvatite da je Telenor vise "poslovno" orijentisan, i kome se taj pristup svidja on ce da izabere Telenor, ostali ce izabrati druge provajdere. Meni smeta mnogo stvari kod Telenora (na primer te SPAM poruke), al opet zbog nekih stvari (da sad ne pravim Telenoru reklamu) ostajem na Telenoru jer mi najvise odgovara. I dobro je da nisu svi operateri isti. To bi ubilo celu ideju izbora. Ovako lepo imamo te operatere kakve imamo pa sad ko sta voli. Niko ne moze da opstane ako nema svoje trziste.
Dakle slobodno ljudi prelazite, vise pre-paid kartice nisu skupe kao nekad, imamo izbor.
[ bakara @ 11.06.2008. 16:59 ] @
Citat:
neur0:
Telenor (a ni Mobtel) nikad nisu bili niti ce ikad biti jeftiniji operater, a pogotovo kad su poruke u pitanju. Ko salje brdo poruka, uvek ce mu se vise isplatiti da ne bude na Telenor mrezi. Jednostavno prihvatite da je Telenor vise "poslovno" orijentisan...

Sto bi rekli, telenor je "na nivou"

Poslovni korisnici su za tvoju informaciju vecinom na mts-u...

Da rezimiramo:
-nisu za poruke
-nisu bas jeftini ni za razgovor
-nisu ni za poslovne korisnike

ali daju "super pogodnosti":
-poneki dinar gratis
-poneku porukicu gratis
-besplatan internet za svoje korisnike (samo) u studentskom parku
-besplatnu operu mini
[ Davor Vlajkovic @ 11.06.2008. 17:08 ] @
Citat:
neur0: Meni ovo deluje vise kao "Komsija dobio dzabe poruke, ocu i ja"

Pogrešno ti deluje. Da si čitao pažljivo video bi da sam ja već prešao kod 'komšije', ali sam se ubedačio kada sam video koja pravila sada važe u mom 'starom kraju' zato što sam ja nagovorio neke ljude da se 'dosele' tamo - ako već hoćeš da koristimo tu terminologiju.

Citat:
Telenor (a ni Mobtel) nikad nisu bili niti ce ikad biti jeftiniji operater, a pogotovo kad su poruke u pitanju. Ko salje brdo poruka, uvek ce mu se vise isplatiti da ne bude na Telenor mrezi. Jednostavno prihvatite da je Telenor vise "poslovno" orijentisan, i kome se taj pristup svidja on ce da izabere Telenor, ostali ce izabrati druge provajdere. Meni smeta mnogo stvari kod Telenora (na primer te SPAM poruke), al opet zbog nekih stvari (da sad ne pravim Telenoru reklamu) ostajem na Telenoru jer mi najvise odgovara. I dobro je da nisu svi operateri isti. To bi ubilo celu ideju izbora. Ovako lepo imamo te operatere kakve imamo pa sad ko sta voli. Niko ne moze da opstane ako nema svoje trziste.
Dakle slobodno ljudi prelazite, vise pre-paid kartice nisu skupe kao nekad, imamo izbor.

Zanimljiv stav. Za tvoju informaciju, evo nekoliko detalja:

Prvo, Telenor je pre ovih poslednjih promena imao najjeftinije poruke u Srbiji - svega 1din+pdv na tarifi Poruke.

Drugo, Mobtel/Telenor jeste ranije važio za mrežu višeg kvaliteta i kao takvu poželjniju za poslovnu upotrebu. Pored kvalitetnije infrastrukture, imali su i ohoho kvalitetniji odnos sa svojim korisnicima. Na prethodnoj strani je korisnik maxxxic lepo opisao šta je činilo deo te poslovne kulture i uporedio sa trenutnom situacijom.

Treće, prelazak nije neki problem ako se zanemari nemogućnost prenošenja brojeva i ugovorne obaveze koje su neki svojevremeno olako potpisivali ukazujući tako blanko poverenje svojim omiljenim operatorima, a koje je u poslednje vreme splasnulo ili potpuno nestalo. Trošak kupovine prepaid kartice niko nije ni pominjao, niti je to uopšte problem. Svašta.

Da zaključim, ova tema i jeste plod 'ideje izbora' i želje da uporedimo aktuelne ponude uz izražavanje kritičkog mišljenja o onima čije nam se ponude opravdano ne dopadaju.

Ima jedna izreka pogodna za ovu priliku: selo gori, a baba se češlja
[ Man-Wolf @ 11.06.2008. 17:18 ] @
Posle 5-6 godina koriscenja pre-paid kartice kod Telenora, resio sam da kupim VIP-ovu karticu, cisto zbog poruka ( sto da ne, sto je "dzabe" i bogu je drago ). Al isto tako sam planirao kad istrosim te poruke, da vratim stari broj, posto me svi znaju na tom broju, nikad ga nisam menjao i dosta je bio lak :-)

Al sad, kad sam video ove idiotizme - potrosis 100 dinara, dobijes 10 i tako to ... Pfff .... MP3MP3, mozemo da se dogovorimo zajedno da spaljujemo kartice, il da se organizuje neko kolektivno zrtvovanje Telenor kartica :-)

Samo mi jedna stvar nije jasna - primetio sam da svima stizu razlicite poruke, tipa potrosi 70 dinara, dobices 14, potrosi 20 dinara, dobices 2 din, .... Zanima me samo kako dolaze do tih brojeva lol :P :P

Sve u svemu, svaka cast. Necu vise da stavim Telenor karticu u telefon .....
[ Davor Vlajkovic @ 11.06.2008. 17:27 ] @
Mogli bismo da organizujemo jedno spontano okupljanje u cilju kolektivnog spaljivanja T. kartica. A kako stvari stoje, iz toga bi mogla da se izrodi i redovna tura, možda čak i ozbiljna manifestacija tipa EXIT/Guča... zamislite, T:Vruće!
[ duck@ @ 11.06.2008. 17:46 ] @
Citat:
Pa to sto ti hoces, i to sto MTS / VIP rade slicne promocije, ne znaci da i oni moraju da prate...

Svaka firma radi po svojim uslovima, ne vidim sto mora i telekom sad da nekom prodaje poruke za 200 dinara. Korisnik sam postpaid telenor prenesi 250 (ako se dobro secam oni su prvi plasirali na trziste minute razgovora u bilo kojoj mrezi (besplatne, pa su svi ostali pratili).

Ako ti se ne svidja predji na drugu mrezu, e onda kad predjes tamo, onda telenor uradi nesto ql, a mts ne prati and or vip...
Meni se nijedna mreza ne svidja iskreno... Jedino sto vidim normalnije da cu uraditi je uzeti BIZ:NET 300 i jednom za svagda da se iskljuicim iz sveta telekomunikacija.


Naravno da i ja kao njihov MNOGOgodisnji korisnik ne ocekujem da kopiraju/odgovaraju na promocije, ali nije bilo davno pa se jos uvek secamo objasnjenja za zaokruzivanje minuta, inace za te takve '(ne)postene zene' ima u nasem jeziku jedna rec ali...

Njihovo objasnjenje je bilo: parafraziracu - prateci aktuelnu situaciju na trzistu mobilne telefonije u zemlji uvodimo zaokruzivanje, tipa prate trendove!

E ta politika da se 'prate trendovi' kada nekome odgovara a ne prate u suprotnom je odlika onih 'nepostenih zena'

[ Gayo @ 11.06.2008. 18:26 ] @
Citat:
duck@
E ta politika da se 'prate trendovi' kada nekome odgovara a ne prate u suprotnom je odlika onih 'nepostenih zena'


Norvezanke su mahom razvratnice.

Sta se tice spaljivanja kartica, uzmite u obzir da su one vlasnistvo Telenora pa da nebi bilo posle nismo znali. Za takve stvari ce pratiti forum.

Ja sam dobio poruku na prepaid broju koji uopste ne koristim da potrosim 55 din i da cu dobiti 7. Da je barem bilo 12 pa da to napravim i zovnem cc pa da im se zahvalim sta su mi omogucili da ih besplatno pozovem i lepo pozdravim.
[ evolution @ 11.06.2008. 18:35 ] @
A da se strpite jos jedno... dan, dva? Petak 13. je idealan za spaljivanje kartica...
[ Aleksandar Ilić @ 11.06.2008. 19:10 ] @
Znači, početak promocije je petak 13. Tugo majke, ima da bude neka mnogo strašna promocija.
[ maxxxic @ 11.06.2008. 19:28 ] @
Citat:
duck@: Naravno da i ja kao njihov MNOGOgodisnji korisnik ne ocekujem da kopiraju/odgovaraju na promocije, ali nije bilo davno pa se jos uvek secamo objasnjenja za zaokruzivanje minuta, inace za te takve '(ne)postene zene' ima u nasem jeziku jedna rec ali...

Njihovo objasnjenje je bilo: parafraziracu - prateci aktuelnu situaciju na trzistu mobilne telefonije u zemlji uvodimo zaokruzivanje, tipa prate trendove!

E ta politika da se 'prate trendovi' kada nekome odgovara a ne prate u suprotnom je odlika onih 'nepostenih zena'


60+1 (tj. zaokruživanje) u 21 veku !??? još sam besan i nikada im neću to oprostiti ili zaboraviti , koliko se sećam to je prvo uveo VIP pa onda i MTS i na kraju ipak i TeleSMor !!!!! prvo naplate uspostavu veze pa onda ti zaokruže i prvi minut , po meni to je ona narodna " I jare I pare "

jesu ' nepoštene žene ' stvarno . . .
[ MP3MP3 @ 11.06.2008. 19:41 ] @
Citat:
maxxxic: 60+1 (tj. zaokruživanje) u 21 veku !??? još sam besan i nikada im neću to oprostiti ili zaboraviti , koliko se sećam to je prvo uveo VIP pa onda i MTS i na kraju ipak i TeleSMor !!!!! prvo naplate uspostavu veze pa onda ti zaokruže i prvi minut , po meni to je ona narodna " I jare I pare "

jesu ' nepoštene žene ' stvarno . . .


Nisi u pravu jer je telenor od 7.juna imao tarfne pakete :poruke(60+60),prica(tada bila 1+1),posle 4(60+60)
6.jula je vip predstavio svoj prepaid paket a sa radom poceo 10.jula!

Telenor je prvi krenuo sa zaokruzivanjem i to ne 60+1 vec 60+60

http://www.telenor.co.yu/?section=about&page=3697
http://www.vipmobile.co.yu/cm/...a/pressarchive/index.php?id=22
[ maxxxic @ 11.06.2008. 20:09 ] @
@MP3MP3

sve je to tačno ili delimično tačno , stim što ja gledam to na ovaj način : TeleSMor je ( mislim ) poslednji prebacio sve svoje pakete ( da kažem preostale koji se nisu zaokruživali tj. osim Start paketa ) na zaokruživanje ( u odnosu na VIP i MTS ) , što 60+60 što 60+1 što 30+30 , znači nebranim im ih već naglašavam koliko su bili "ažurni" u odnosu na "konkurenciju" , što se u ovom ( mom ) slučaju odrazilo kobajagi pozitivno ( tj. ko ladan tuš ) na mene kao korisnika jer sam se ponadao da oni to ili ta zaokruživanja neće uvesti !!!

ako sam pogrešio nezamerite , takav sam osećaj stekao
[ MP3MP3 @ 11.06.2008. 20:14 ] @
@maxxxic niko ti nece zameriti, svi gresimo, poenta je da je telenor prvi od svih uopste uveo zaokruzivanje, to je njihova ideja, a sto se tice postpaida znam da je telenor zadnji ali je ipak uveo...
[ maxxxic @ 11.06.2008. 20:20 ] @

tj. prvi počeo , zadnji završio !!???

meni je bilo samo poznato da je zadnji završio , zbog paketa koji sam koristio i koji je među zadnjima i " iskvaren "

tolko o tome . . .
[ pisac @ 11.06.2008. 22:32 ] @
Telenor je imao akciju besplatnih SMS poruka u Maju (tj. do 1000 poruka), koju su aktivirali samo onim postpejd karticama koje se slabo (ili nikako) koriste. Ja sam bio srećni dobitnik na 2 postpejd kartice, i zadovoljno sam potrošio veći deo od tih 1000 poruka (u stvari, potrošili su moji SMS serveri, ja lično i ne konzumiram preterano SMS).
[ Slobodan Milivojevic @ 11.06.2008. 23:01 ] @
Ma jednom drugaru su na Prenesi 150 poklonili 100MB, al on ionako ne koristi net na mobilnom.
[ Zoran Milovanovic @ 11.06.2008. 23:46 ] @
Hehe, Slobo jes mislio na mene? :)

Da jesu, a potrosio sam svega 85kb :D
[ Mr One @ 12.06.2008. 00:59 ] @
Čini mi se da ste svi zanemarili činjenicu da kada uplatite 200 dinara kredita dobijete 50 poruka gratis i imate i dalje tih 200 din kredita na raspolaganju! A kod MTS-a vi platite 200 dinara 1200 poruka.
Jasno se vidi da ove dve stvari i nisu toliko slične kao što izgledaju na prvi pogled.


Sa tih 200 dinara kredita možete da uplatite tarifni dodatak - 200 SMS - po ceni od 175,82 din.
Znači za tih 200 dinara dobijete:
-50 besplatinih poruka
-200 poruka tarifnog dodatka koji košta 175,82 din.
-9 poruka na tarifi Jedna cena možete platiti sa preostalih 24,18 din(9x2,60=23,40 din. ostaje vam 0,78 para :-) )
-------------------------------
259 SMS poruka

Znači za tih 200 dinara možete imati na raspolaganju ukupno 259 poruka, a ne samo 50 kako se to čini posle čitanja prve poruke u ovoj temi. Što, morate priznati, i nije toliko bedno s obzirom da nije u toku nijedna posebna promocija vezana za SMS.


P.S.
Slučajno nemojte pomisliti da branim Telenor, šta više raskinuo sam jedan post paid ugovor sa njima od kad su uveli tarifiranje na 60+1, a drugi postpaid broj čuvam samo zato što ga imam već godinama. Samo sam želeo da vam skrenem pažnju na ovu činjenicu. Naravno smešno je i tih 259 poruka u odnosu na 1200 MTSovih, ali svakako nije isto kao i 50.

Inače što se mene tiče mogu da uvode promocije kakve god hoće vezane za SMS ne interesuju me jer ne šaljem više od 100-120 poruka mesečno, a u tarifnom paketu koji koristim dobijem više od toga (150).
[ miodrag75 @ 12.06.2008. 01:40 ] @
Moracu da se osvrnem na prethodne postove mozda je malo off ali sta da se radi.
Telenor nikad nece biti ono sto je Mobtel bio i kakvu je imao brigu prema korisnicima jeste bio skuplji ali se brinuo o korisnicima. Promocije u Telenoru-u su za smeh i plakanje u isto vreme jer kad se setim sta su sve obecavali sad se pitam sta je sledece cena minuta koji se zaokruzuje od 1000 dinara ili zaokruzivanje na 60 minuta. Presao sam preko zaokruzivanja ajd nema veze sta sad svi su to uradili ali kad su mi poslali odgovor zbog cega su me banovali sa foruma tj nije ni bio odgovor vec odstampana pravila na 5-6 lista sa potpisom neke tamo sefice ostah zbunjen potpuno. Sad cu da skoknem do korisnickog servisa da im vratim onaj odgovor a mozda i karticu jer mi ne treba operater koji misli samo da me odere
[ MP3MP3 @ 12.06.2008. 07:38 ] @
Citat:
Mr One: Čini mi se da ste svi zanemarili činjenicu da kada uplatite 200 dinara kredita dobijete 50 poruka gratis i imate i dalje tih 200 din kredita na raspolaganju! A kod MTS-a vi platite 200 dinara 1200 poruka.
Jasno se vidi da ove dve stvari i nisu toliko slične kao što izgledaju na prvi pogled.


Sa tih 200 dinara kredita možete da uplatite tarifni dodatak - 200 SMS - po ceni od 175,82 din.
Znači za tih 200 dinara dobijete:
-50 besplatinih poruka
-200 poruka tarifnog dodatka koji košta 175,82 din.
-9 poruka na tarifi Jedna cena možete platiti sa preostalih 24,18 din(9x2,60=23,40 din. ostaje vam 0,78 para :-) )
-------------------------------
259 SMS poruka

Znači za tih 200 dinara možete imati na raspolaganju ukupno 259 poruka, a ne samo 50 kako se to čini posle čitanja prve poruke u ovoj temi. Što, morate priznati, i nije toliko bedno s obzirom da nije u toku nijedna posebna promocija vezana za SMS.

Izvini ali telenor nema promociju 50 poruka pri uplati 200din, to vazi za korisnike koji telefon nisu koristili duze od 2 meseca, za prosecnog korisnika nema nista, da se razumemo.
[ Silencer @ 12.06.2008. 08:17 ] @
Kad neko ne igra wow 3 meseca ja ga rezurektujem i on dobije 10 dana besplatnog igranja i ako uplati wow ja dobijem mesec dana besplatnog igranja.... Age Of Connan ovo nema, zapalicu igricu i ugasicu pretplatu !!!

Tako zvucite u bukvalu ovde na temi... Promocija je krajnje smesna, i ne vidim razloga "veliki razlog" zasto bi presao na drugu mrezu ili jos gore kupio karticu zbog 1200 poruka, a taj broj posle da bacim, kao sto biva u vecini slucajeva ili se proda. Iskreno ja volim vise firme koje prate neki svoj trend, a ne da gledaju druge :/ meni je telenor na prepaid karticu do sad poklonio pa dobrih 200-300 din i par besplatnih sms poruka, na broju koji mi stoji u drugom mobu, a nikad ga nisam ja dopunio.

Svako ima svoje i mislim da tako treba da ostane :) Trziste po meni ne bi imalo smisla, ako bi svi furali iste pakete / isti marketing / sve ostalo... Onda ja ne bi ni znao kod koga da odem da uzmem karticu, jer generalno svi bi bili isti. Ja sam na telenoru jer je on u decembru 2006 imao, bolju ponudu i jeftiniju ponudu telefona od MTS-a.
[ leprosy @ 12.06.2008. 09:04 ] @
Telenor ubi sa cenamau bilo kojoj varijanti.Nije mi jasno kako se jos odrzava na trzistu...
[ Catch 22 @ 12.06.2008. 09:32 ] @
^ Valda zbog one poslovice "Ako ne znaš šta je dobro onda biraj šta je skupo..." koje se još uvek mnogi drže, kao i sulude ideje o nekakvom, potpuno neopravdanom "elitizmu 063 mreže" (Ljubi ih njihov čika Bogoljub!).
Mnogo su dosadne postale ovakve diskusije, a ima ih bezbroj po svim mogućim forumima. Bilo bi krajnje vreme da se ovakve teme postavljaju u Ankete ili na neko drugo odgovarajuće mesto (po mogućstvu ograđeno bodljikavom žicom!)...
[ Agent Smit @ 12.06.2008. 09:44 ] @
Slažem se..dosadilo i Bogu i narodu....
[ leprosy @ 12.06.2008. 09:45 ] @
Ja sam prvi bio za 063! Do pre par meseci sam ga koristio bez obzira na cenu i umislio da je bolji od svih ostalih! Medjutim posle 8 godina koriscenja 063 kartice presao sam na 064 i kad samo pomislim na Telenor (ex mobtel) najezim se!
[ Laki024 @ 12.06.2008. 10:41 ] @
Malo cu otici u off ali ja 90 % ljudi delim na budea, vece budale i najjvece budala.

Vidite znam hjako puno ljudi koji su kupili karticu pre 10 god od mobtela ili telekoma ili nebitno koga i koji ni ne obracaju paznju na promocije , koji su jos uvek na difult najskupljim tarifama mt:s toko 1min 10 din, i telenor difult i sto tako minut 10 12 din standard tarifa od pre 10 god.

Bilo koji provajder bilo koju promociju napravi iskoristice samo kao dobar marketing jer ce imati sta da kaze ( sto najcesce nije tako kako reklamiraju ) , 90% posto ovih ljudi i dalje nece znati na kojoj su tarifi , kako se menja tarifa... itd itd.

Tako da verujte da promocije iskoristavamo samo nas nekolicina koji pisu na forumu i mozda jos neki , a onih 90 % i dalje ne zna u kojoj drzavi zivi ( doduse ovo ni ja vec nisam siguran ali mislim da se jos uvek zove Srbija : )

I vidite ovo telenor zna tako da se i neopterecuje previse , ako izgubi ovih 10% posto koje je vec davno izgubio nema sta vise da izgubi , ali ovih 90% je najlakse odrati posto su oni na najskupljim tarifama, tako da mozad im se ovo ovako vise isplati nego da zrtvuju koji dinar za neku promociju , ovako bar znaju koga ce sigurno odrati iako uvedu zaokruzivanje 60+60 i ako stave uspostava veze na 10 din i ako minut budu naplacuivali 50 din , i dalje ce ovih 90% budala ostrati kod njih. NAZALOST to njima nemozes objasniti njima 90% posto i da hoces.NAZALOST

[ djordje1979 @ 12.06.2008. 15:31 ] @
Ima istine i u tome. Ali je istina da Telekom sada drzi 65 % trzista. A telenor 35 %. Sto je odnos 2:1 !!! A pre 5 i vise godina je znatno vise ljudi bilo na Mobtelu nego na Telekomu. Ipak je doslo do odredjenog pomeranja na trzistu.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.06.2008. 15:37 ] @
Apsolvirali smo temu... Nema sta vise da se kaze na ovu temu a da se ne ode u debeli offtpic. Molio bi da ako nemate nesto da kazete sto vec nije receno, da to ne cinite, jer vise nema smisla da se ponavljamo.

Necu bar ne jos da zakljucavam temu, ali ako se desi da moram, tema ce biti zakljucana.
[ KLLIKER @ 12.06.2008. 16:10 ] @
Ne zakljucavajte temu. Moderatoru, "misli lepse vidi dalje".
[ agasoft @ 12.06.2008. 16:34 ] @
Telekom 65% Telenor 35%, a Vip 0%???
[ Catch 22 @ 12.06.2008. 18:25 ] @
^ Zna se da u Srbiji, ako treba, jedno celo može da ima i više od dve polovine, da bude i veće od 100% itd...
PS
Mislim da je vip negde u promilima!


(...čuje se zveckanje ključeva!)
[ Davor Vlajkovic @ 12.06.2008. 21:26 ] @
Zvanične brojke od pre mesec-dva dana su: Telekom 55%, Telenor 39%, Vip mobile 6% udela na tržištu. Biće zanimljivo napraviti poređenje ovih sa brojkama sa kraja drugog kvartala, cenim da će Vip nastaviti sa otkidanjem pretežno Telenorovog parčeta kolača, pošto još uvek delom zavisi od MTS-a pa nema potpunu slobodu da mu parira na pravi način.

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 12.06.2008. u 22:42 GMT+1]
[ zivanovic @ 12.06.2008. 22:27 ] @
Ja imam dva prepaid broja. Jedan 064 sa tarifom 1din poruke i jedan 063 sa tarifom Posle 4. Do 16h ne koristim telefon jer sam na poslu ili eventualno posaljem poruku. Odgovara mi zato ova tarifa Posle 4 iako je zaokruzivanje 60+60 a cena prema svim mrezama je 2,9din/min i uspostavljanje veze 1,5din bez PDV-a. Imam cak i neku promociju ako jedanput mesecno dopunim sa 300din dobijam 150din.

Mislim da je ovakva kombinacija dobra i savetujem onima koji zele da ustede malo love.

Slazem se da Telenor treba da povede racuna o korisnicima jer me niko nije nikad od njih pitao za bilo sta iako sam korisnik vec 8 godina. Velika je stvar kod 064 mreze sto imaju besplatnog operatera i besplatne pozive za 92, 93, 94 itd. Pre neki dan su u centru Kragujevca pustili 3G na Telenoru dok ga mts ima vec godinu dana. Takodje mi se cini da 064 ima bolju saradnju sa korisnicima nagradnih kvizova ali iste ne koristim
[ KLLIKER @ 13.06.2008. 10:06 ] @
Friday 13
[ Catch 22 @ 13.06.2008. 10:45 ] @
Probudili su se:
http://www.elitesecurity.org/t...ri-besplatnih-razgovora-poruka

[lock]