[ kvoto @ 11.06.2008. 17:25 ] @
Kako da u Corel-u pronadjem sredisnju liniju na uvelicanom slovu,
postavio sam sliku kako bi bilo jasnije...
hvala unapred
[ Skandy @ 11.06.2008. 19:37 ] @
Nisam bas najbolje shvatio pitanje, tako da ne zameri ako odgovor nije ono sto ocekujes. Koliko sam shvatio, zelis da horizontalnu ili vertikalnu liniju centriras po sredini slova?
Ako se radi o tome, jednostavno povuci liniju, zatim selektuj slovo i liniju zajedno i pritisni tastere: "E" pa zatim "C". Na taj nacin ces dobiti poravnanje i po horizontali i vertikali.
[ skemamen @ 11.06.2008. 20:00 ] @
Ne, covek ne misli na to... misli na liniju koja ide kroz centralni deo slova, kao sto je na slici...

Kvoto, aj malo bolje objasni, za sta ce ti to? Verovatno postoji i obilazni put do resenja koji na kraju ispadne precica...!
[ Skandy @ 11.06.2008. 23:31 ] @
Ok, ako se radi o pozicioniranju putanje unutar slova, mislim da ne postoji operacija koja to automatski odradjuje, neka me neko ispravi ako gresim. Do resenja se moze doci uz pomoc opcije "Contour", aktiviranje opcije CTRL+F9. Pretvoris font u curve (CTRL+Q), a potom uz pomoc opcije offst inside ili outside mozes numericki zadati pomeranje kontura. Svakako te ocekuje rucna dorada, seckanje putanja i nekoliko copy-paste, ali dobijas precizno, numericki, pozicioniranu putanju.
[ skemamen @ 11.06.2008. 23:52 ] @
Citat:
Skandy: ... neka me neko ispravi ako gresim. ... Svakako te ocekuje rucna dorada....


Ne mogu da te ispravim, vec samo potapsem po junackom ramenu, jer mislim da sta god planirao covek sa tim slovima, ocekuje ga onaj stari sitni rucni rad... zato me i i nteresuje sta sa tim planira...?!
Ponekada mi i nedostaje taj rad "pesaka" u radu... ehh, navika da detaljisem...:)


Slucajno sam dosao do neke knjige i neobavezno me privukla misao (ne znam tacno kog dizajnera) ali ide ovako: "Radi sa toliko entuzijazma kao da ti je prvi rad i sa toliko detalja kao da ti je poslednji". Jedini moj komentar na to je bio... I couldn't agree more!
[ kvoto @ 12.06.2008. 09:38 ] @
toga sam se i plasio ( da cu sve morati rucno! ) zato sam i pokusao
ovde jer nisam uspeo da sam smislim resenje :-(
btw Sredina slova mi treba jed se kasnije ta slova isecaju pa se lepe itd...
a kroz sredinu se postavljaju sijalice, lako je sa i pravilnim oblicima kao sto su:
I, T i sl. ali sa S,C,D... je pravi uzas raditi rucno
[ Skandy @ 12.06.2008. 10:22 ] @
Koristeci metodu koju sam ti opisao, mocices jos poneka slova skroz automatski da odradis: B,P,O,V...
[ Skandy @ 12.06.2008. 10:27 ] @
@Kvoto. Sada pogledah, ti si postavio i pitanje sa slovima i kruznicama, pa i ovo pitanje je ustvari vezano za isti posao. Zar nisi uspeo da iskoristis one fontove "LCD", ili da pronadjes neke fontove koji su samo od linija, pa ispod njih podvuces ista slova samo sa vecim outline-om?
[ kvoto @ 12.06.2008. 13:59 ] @
to sa LED fontom je jako zanimljivo ali mi ne koristi mnogo,
ako uvecam slovo u cijem redu su, recimo, tri led d. dobijem tri "ogromne" led d. i
veliki razmak izmedju njihovih centara i kad bi sad postavio diode u centre
tih truznica bio bi veliki razmak izmedju njih ( nadam se da razumete o cemu pricam )
mozda bi za tu sirinu odgovarao red od vise dioda, zato sam pitao kako da rasporedim
kruznice (od npr 5mm) pa koliko god slovo veliko bilo
pozz
[ c-76 @ 24.06.2008. 19:01 ] @
JEL TO RADIS SA DIODAMA PA hoces da ti ravnomjerno bude osvjetljeno slovo?
ja sam to rjesio dodavanjem vise modula pa jbg i cjena, skocila al bar sija.
to kako si radio tu liniju ti je najlakse, mada mislim da postoji mogucnost izrade nekog makroa koji bi to odradjivo, posavjetuj se sa nekim ko ima iskustva, bila je neka tema za izracunavanje obima slova pa je neko neki makro spominjo