[ BBS @ 12.06.2008. 20:54 ] @
Molim za preporuku nekog programcica za snimanje sadrzaja ekrana (i molim da se izbegavaju odgovori tipa pritisniu dugme Print Screen i obradi potom snimak u Gimpu)
[ Tyler Durden @ 13.06.2008. 08:02 ] @
vidi imas li instaliranu komandu scrot ili import.
nisam siguran uz sta dolazi svaki od njih. imagemagik ili tako nesto...
[ anrxc @ 13.06.2008. 17:11 ] @
Uz xorg dolazi xwd, pa je na svakom desktopu dostupan, iako je imagemagick (import) standardan dio svake distribucije danas, a onda imas dodatne alate kao ranije navedeni scrot i tko zna koliko ostalih.
[ momsab @ 13.06.2008. 17:50 ] @
GNome nudi sledece: kliknes PintScreen i iskoci mali prozor sa pitanjem pod kojim nazivom i gde zelis da snimis screenshot :)
nikakve obrade nisu potrebne


nisi jasan sa molbom: da li zelis program koji ce snimak ekrana i da obradi malo ili samo zelis da uradis obican screenshot?


sad probah scrot i mislid da je bolje resenje PrintScreen pod Gnome
[ drbogi @ 13.06.2008. 22:04 ] @
Ako baš ne želiš preko printscreen ili iz nekog razloga ne možeš, imaš u Gimpu opciju FILE--ACQUIRE--SCREENSHOT.
[ virtualVoid @ 18.06.2008. 22:12 ] @
Citat:
drbogi: Ako baš ne želiš preko printscreen ili iz nekog razloga ne možeš, imaš u Gimpu opciju FILE--ACQUIRE--SCREENSHOT.


Koliko sam pod Gnomeom trazio ovu komandu :D . Imao sam ovaj program kada sam koristio KDE, ali sam davno izgubio nadu da gnome ima neki program za hvatanje dijela ekrana (mislim na domicilne).

E sad pitanje, kako mogu napraviti precac-komandu da se ovaj screen grab nekog dijela ekrana pokrene direktno (znaci ne prvo gimp pa onda njega)?
[ jablan @ 18.06.2008. 22:29 ] @
Ako ti treba samo deo ekrana, Print-Screen pa crop u GThumb-u.