[ acabujanovac @ 12.06.2008. 22:55 ] @
Pozdrav. Imam kineski elefon sa dve kartice, nikako nisam mogao da procitam oznaku, niti marku, jer jedina oznaka koja pise je nesto na kineskom. Verovatno je neka kopija. Sve je radilo lepo do pre nedelju dana kada se telefon blokirao, i morao sam da izvadim bateriju da ga ugasim. kad sam ga upalio telefon mi je prepoznao samo jednu karticu, dok je pokusavao da otvori drugu i automatski je ugasi. na njemu ima opcija da se zameni mesto karticama, kad ugasim pa upalim telefon, aktivira se druga kartca i radi normalno, dok ona prva nece. u jednom trenutku nece da rade obe kartice. moja pretpostavka je da je nesto oko softwera puklo i da se buni oko toga. pokusao sam da ga resetujem , ali nikakve razlike nema. imam data kabal za njega, kad ga vezem na usb,imam opciju na njemu da izaberem dali da ga racunar prepozna kao mass storage device, kao web kameru ili kao com port za modemsku vezu. jedino sto prepozna je neka oznaka MT6227 sto mislim da je to oznaka njegovog procesora. postoji li neki nacin, neki software da mogu da ga preflashujem ili nesto slicno da ga ozivim. Unapred hvala na pomoci.
[ skymobile @ 12.06.2008. 23:59 ] @
Moras imati bar unibox da bi ga povratio u zivot. Proguglaj po netu, imas nekih free softvera, ali pazi sta radis jer ga mozes ugasiti skroz.
Inace to jeste oznaka procesora(ima ih dva).
[ svakaVamcast @ 13.06.2008. 06:42 ] @
Imas vise opcija.Jedan je ako ima unibox,da napravis kabel (posto ti ne odgovara taj sto ima),nadjes na ploci RX,TX i GND.Imas na netu,kao sto kolega kaze Soft free,ali imas jedan drugi problem,nemas flash fajlova free !
Druga opcija je da imas neki od Boxeva,tipa Spiderman ili Infinity sa PIN-Finderom,sa njima imas i support sa fles fajlovima i kablove...........ali to je neka druga prica !
[ acabujanovac @ 13.06.2008. 07:44 ] @
http://namchangkorpa.wordpress.../01/china-mobile-secret-codes/

ovded ima dosta seecret kovova za njega , velika vecina ne radi ,al pomocu engineer mode: *#3646633# otvori mi neke dodatne opcije. Meni je najveci problem sto ne znam oznaku niti marku telefona. ima neki sajt da se prepozna tip po imei broju al ovaj moj je nelogica u imeu stoji 135790246811220 , najverovatnije je menjan. postoji li nekakva sansa da prepoznam oznaku telefona jer na masci nema nista. jedino stoji (bluetooth ,2 GSM MOBILE i media player) jedino ta 3 natpisa stoje na njemu. naleteo sam na neke sajtove sa kineskim telefonima, oznaka i slika i na nijednom ga nema.