[ MP3MP3 @ 13.06.2008. 08:53 ] @
Citat:

Počevši od 13. juna, svi novi korisnici Telenor prepaid paketa dobili su specijalnu letnju promociju - besplatne SMS poruke u nacionalnom saobraćaju i besplatne razgovore u mreži od 20h do 24h.

Da bi se korisnik kvalifikovao za SMS promociju potrebno je da u periodu od 08h do 20h pošalje 8 SMS poruka ka bilo kojoj mreži. Ukoliko ispuni uslov, korisnik će dobiti besplatan SMS u nacionalnom saobraćaju od 20h do 24h istog dana. U toku jedne večeri na raspolaganju će mu biti čak 200 SMS poruka.

Za besplatne razgovore u mreži, dovoljno je napraviti 3 odlazna poziva u nacionalnom saobraćaju u periodu od 08h do 20h. Nakon ispunjenog uslova, korisnik će moći besplatno da poziva sve brojeve unutar Telenor mreže, od 20h do 24h, istog dana. 100 minuta besplatnog razgovora za jednu letnju noć.

Svi korisnici mogu da se kvalifikuju za obe promocije u jednom danu. Telenor besplatne večeri traju do 31. avgusta. Dakle, za 80 letnjih noći, korisnik može poslati čak 16000 besplatnih poruka i razgovarati 8000 minuta.


http://www.telenor.rs/?section=private&page=5708

[ M i k i @ 13.06.2008. 09:15 ] @
Znači korisnik paketa Priča posle upućenih 3 razgovora od po minut prema telenoru od 8 do 20h za sve ukupno oko 20 dinara dnevno dobija 100 minuta dnevno od 20 do 24h. Ako je tako, nije loše.
[ Gayo @ 13.06.2008. 09:22 ] @
Da, izgleda da je tako. Mene interesuje ono na pocetku teksta gde kaze "svi novi" korisnici. Jel to znaci da moram ici da kupim novu karticu? Imam jedan prepaid koji stoji bezveze mada mi je isto kupio karticu ili doplatio kredit.
[ zALFex @ 13.06.2008. 09:24 ] @
Pa trebalo bi da se to "novi" odnosi na korisnike novih tarifnih paketa. Jeste zbunjujuce malo. Trebalo je da pojasne u Pitanjima i odgovorima.
[ MP3MP3 @ 13.06.2008. 09:29 ] @
Citat:
Opšti uslovi korišćenja

*
Promocija je namenjena korisnicima sledećih prepaid tarifnih paketa – PRIČA, PORUKE, POSLE 4 i OLIMPIJSKI
*
Za ispunjavanje uslova za besplatne razgovore računaju se samo pozivi u nacionalnom saobraćaju, dok se pozivi ka inostranstvu i specijalnim brojevima ne računaju
*
Za ispunjavanje uslova za besplatne poruke računaju se poruke poslate u nacionalnom saobraćaju i ka inostranstvu, dok se poruke ka kratkim brojevima ne računaju
*
Bonus minuti se tarifiraju prema aktivnom tarifnom paketu (60+1 za tarifni paket Priča, 60+60 za tarifne pakete Poruke, Posle 4 i Olimpijski)
*
Prilikom potrošnje bonus minuta, treći besplatni olimpijski minut se na računa
*
Ako se korisnik nalazi u roamingu, promocija ne važi
*
Ukoliko korisnik ostvari uslov u toku dana, a nakon toga uđe u roaming, promocija ne važi
*
Nakon potrošenog limita, saobraćaj se naplaćuje prema aktivnom tarifnom paketu, bez obzira da li se radi o već započetom ili novom razgovoru
*
Pozivi ka Omiljenom broju ne ulaze u uslov za ostvarivanje promocije
[ agasoft @ 13.06.2008. 10:05 ] @
16000 poruka? wow? Ovo je najneslanija šala koju sam video ikada!
Pa šta ovo znači, svaki dan ti moraš da prsneš tri razgovora od tridesetak
dinara, i osam poruka od pretpostavimo dinar, znači, dnevno četrdeset dinara
za kvalifikacije?
E stvarno su ovi u Telenoru...
fuj, kapitalizam na kvadrat. Kakvfa bi to bila promocija kad oni nebi
uzimali nonstop pare na nju?
Ja treba da telefoniram uveče u jedanaest sati, i da pišem sms od 20 do 24.
E pa neću!
Ja ću sa Vipa i MT:Sa da pišem besplatne poruke onda kada to meni bude
potreba. U pet ujutru, u pet ujutru. Gospodo, ove dve telefonije, jedna
velika i jedna mala, nisu me ničim uslovile da trošim svoje poruke. Šta
kažete, šesnaest hiljada poruka. To me je sad podsetilo na jedan film.
Zavezali čoveku ruke i noge, i pred njim stavili tanjir vrućeg krompira.
Naravno, on to nije u stanju da pojede, eeeee, to vi radite... Ne mora i
neće ovo od njih niko da pročita, ali sam se ja mnogo olakšao. Stvarno im je
promocija originalna, nema šta, mislim da goru nisu mogli da smisle. ALi ne,
to su naši prijatelji kapitalisti skandinavci, samo oni znaju kako se
izgleda dobre pare uzimaju, Vip i MT:S su izgleda mnogo naivni, zato MT:S
ima 55% korisnika, a vip za jednu godinu već 6%, što uopšte nije mala
brojka. Mobtel - Come back!
Da rezimiramo.:
Toliko ste velikodušni, da je ovo promocija do mojega...
[ MP3MP3 @ 13.06.2008. 10:11 ] @
Sa telenor foruma :
Citat:
Korisnici prepaid paketa Olimpijski prepaid paket, Poruke, Priča i Posle 4 koji su danas kupili tarifni paket usluga se automatski aktivira.
Stari prepaid korisnici treba da pozovu 063/9863 i zatraže aktiviranje usluge.
[ agasoft @ 13.06.2008. 10:39 ] @
Mp3Mp3, šta kažeš, stari korisnici treba da zatraže aktiviranje usluge?
Znači pored izdataka za kvalifikaciju na dnevnom nivou, korisnici treba
telenoru da poklone još deset dinara, da bi im aktivirali promociju. U
prevodu: Oni koji za ovo neznaju, ne moraju ni da imaju...
užas...
Mada, ovaj noćni sms će obradovati možda nekoga, mene ne sigurno...
A kamo li večernji razgovori...
[ Slobodan Milivojevic @ 13.06.2008. 11:36 ] @
Vecernji razgovori su ql... Ali samo po nekad... Sad moram da planiram long distance pozive za oko 20h... Ali za 20.53 din (paket Prica) ja sticem uslov za kvalifikaciju za razgovore. Znaci zovem 3 puta samog sebe na Telenor postpaid broj oko 19:45, i onda pozovem oko 20-21 i pricam 100 minuta. 100 minuta za 20 din pa i nije tako lose :) Samo mora da se planira par sati unapred... Kad sam trosio happy hour ko lud, mocicu i ovo :)

Bar neka promocija za nas koji razgovaramo. Kao nastavak Vip promocije 1din/min nakon prvog minuta. Mada ako KUL tarifa na mt:s-u ostane ovakva onda bas i nije nista posebno ova promocija, jer KUL sa 1din/min nakon prvog minuta + 1200 poruka (na foru menjanja tarifa) je majka!

Samo mi nemojte reci da se placa uspostava veze na besplatne razgovore?
[ BioSQUAD @ 13.06.2008. 12:08 ] @
Sad sam zvao operatera i ovako je:
U toku dana od 8-20 treba da saljes 8 poruka bilo kojoj mrezi, i dobijes 200 poruka koje mozes da koristis iskljucivo od 20-24 sata. I opet se ponovi za svaki dan. Ako ne potrosis, ne vaze te poruke za drugi dan.
Isto je i za razgovore. Treba 3 poziva ka Telenor mrezu, pa dobijes oko 4 sata, to jest od 20-24h koje vaze samo za taj dan.

Kratko i jasno: Ako saljem 8 poruka i obavim 3 poziva ka Telenor mrezu, od 20 do 24 sve mi je besplatno za taj dan.
[ renato21 @ 13.06.2008. 12:29 ] @
Meni je ovo totalno bezveze opet su napravili kvaku da nista ne urade.Znaci ja svaki dan moram poslati 8 poruka,da bih dobio ta 4 vecernja sata za besplatne poruke,koja navlakusa,totalno bezveze kod MTS i VIP je hiljadu puta bolje dobije kod vip 1000 kod mts 1200 i saljes poruke kada ti treba.Ovaj Telenor je bas uzas,i nije ni cudo sto ga svi ostavljaju!
[ milanpavke @ 13.06.2008. 12:32 ] @
Citat:
BioSQUAD:
Kratko i jasno: Ako saljem 8 poruka i obavim 3 poziva ka Telenor mrezu, od 20 do 24 sve mi je besplatno za taj dan.


Nije samo ka Telenor mrezi, vec bilo kojoj domacoj! A za poruke vaze i one poslate na inostrane.
Dok bonus za razgovore vazi samo u mrezi, a za sms u nacionalnom saobracaju.
Inace promocija ja prilicno bezveze.
[ BioSQUAD @ 13.06.2008. 12:37 ] @
Tako sam i mislio. 8 Poruke bilo gde, a 3 poziva samo 062, 063 i 069.
[ renato21 @ 13.06.2008. 12:42 ] @
Ma Telenerova promocija skroz bezveze,vidi se samo kao nezeljeni odgovor na promocije drugih operatera.Ovaj Telenor me podseca na Telekoma,ko da su blizanci!
[ milanpavke @ 13.06.2008. 12:52 ] @
Citat:
BioSQUAD: Tako sam i mislio. 8 Poruke bilo gde, a 3 poziva samo 062, 063 i 069.

Izvini ali opet si pogresno napisao! Tri poziva ka bilo kojoj domacoj mrezi!

Citat:
Telenor: Za ispunjavanje uslova za besplatne razgovore računaju se samo pozivi u nacionalnom saobraćaju, dok se pozivi ka inostranstvu i specijalnim brojevima ne računaju




[ Laki024 @ 13.06.2008. 12:55 ] @
Citat:
agasoft: 16000 poruka? wow? Ovo je najneslanija šala koju sam video ikada!
Pa šta ovo znači, svaki dan ti moraš da prsneš tri razgovora od tridesetak
dinara, i osam poruka od pretpostavimo dinar, znači, dnevno četrdeset dinara
za kvalifikacije?
E stvarno su ovi u Telenoru...
fuj, kapitalizam na kvadrat. Kakvfa bi to bila promocija kad oni nebi
uzimali nonstop pare na nju?
Ja treba da telefoniram uveče u jedanaest sati, i da pišem sms od 20 do 24.
E pa neću!
Ja ću sa Vipa i MT:Sa da pišem besplatne poruke onda kada to meni bude
potreba. U pet ujutru, u pet ujutru. Gospodo, ove dve telefonije, jedna
velika i jedna mala, nisu me ničim uslovile da trošim svoje poruke. Šta
kažete, šesnaest hiljada poruka. To me je sad podsetilo na jedan film.
Zavezali čoveku ruke i noge, i pred njim stavili tanjir vrućeg krompira.
Naravno, on to nije u stanju da pojede, eeeee, to vi radite... Ne mora i
neće ovo od njih niko da pročita, ali sam se ja mnogo olakšao. Stvarno im je
promocija originalna, nema šta, mislim da goru nisu mogli da smisle. ALi ne,
to su naši prijatelji kapitalisti skandinavci, samo oni znaju kako se
izgleda dobre pare uzimaju, Vip i MT:S su izgleda mnogo naivni, zato MT:S
ima 55% korisnika, a vip za jednu godinu već 6%, što uopšte nije mala
brojka. Mobtel - Come back!
Da rezimiramo.:
Toliko ste velikodušni, da je ovo promocija do mojega...


Apsulutno se slazem... sta bi bilo da niej promocija???? ja treba sada unapred da planiram da li cu uvece zvati nekoga ili ne???

Uostalom i nemam skoro nikoga ko koristi lopovsku mrezu
[ Slobodan Milivojevic @ 13.06.2008. 13:06 ] @
Da bi iskoristili svih 200 poruka znaci da morate prosecno da saljete 1 sms na svakih 1min i 12sec celo vece... Pa dobro ako je nekom dosadno i nema sta drugo da radi...
[ milanpavke @ 13.06.2008. 13:31 ] @
Ali moras dobro da gledas na sat, i to pod uslovom da se tvoj bas poklapa sa njihovim, inace ako zakasnis pa ne krenes sa pisanjem tacno u 20 h onda ti ostaje jos manje vremena po poruci.
[ Gayo @ 13.06.2008. 13:46 ] @
Bilo bi lepo da se ispravi naslov jer promocija traje do 31.8.
[ bakara @ 13.06.2008. 16:19 ] @
Izgleda da su u telenoru sve dobro proracunali na digitronu pa postavili gomilu uslova da i oni pocnu da uzmmu neku kintu, i onda nekako da ispune "rupu" izmedju 20 i 24 sata.

Ali dobro, bar se nesto korisno desava, bez obzira koliko komplikovano bilo doci do toga.
[ Catch 22 @ 13.06.2008. 16:32 ] @
Citat:
Gayo: Bilo bi lepo da se ispravi naslov jer promocija traje do 31.8.

Upsss, greška u kucanju! Hvala ti!
[ Kizzza @ 13.06.2008. 19:16 ] @
Da li 8 poruka i 3 poziva na dnevnom nivou može da spada pod "ozbiljnije" korišćenje mobilnog?
[ Gayo @ 13.06.2008. 21:27 ] @
Citat:
Kizzza: Da li 8 poruka i 3 poziva na dnevnom nivou može da spada pod "ozbiljnije" korišćenje mobilnog?


Pa sve je to relativno ali 300 poziva mesecno i 240 poruka su meni nezamislive brojke za koriscenje telefona. A i trosak je poprilican, daleko veci od prosecne potrosnje u Srbiji.
[ Silencer @ 13.06.2008. 22:04 ] @
Meni se svidja promocija, evo igram se sa onim besplatnim minutima sto mi telenor dao pre par meseca na prepade karticu :P ostvario sam saobracaj sad se dopisujem, extra je :D

Elem napravili su promociju, sigurno ce imati ljudi koji ce je koristiti, i njima naravno ici u koristi. Izgleda da vi niste ni malo upoznati kako funkcionise neka promocija ili marketing (posebno u Srbiji).
Evo danas idem ulicom, i cujem zena trci "joj idem da pozurim da platim 200 dinara mts da dobijem 1200 sms poruka", nasmejao sam se, tako ce i telenor imati svoje korisnike koji ce koristiti ovu promociju.

Kako god okrenes, vidim da se mnogo svi "drndate", iskreno ja vama ne bi dao nista, jer vi samo gledate da prodjete sto jeftinije i nekim delom dzabe, i stalno ste nezadovoljni.

Zamisljam situaciju kad ratel da dozvolu da predjes sa telenor na mts, a da ti ostane isti broj... Joj majko pa tu bi se pravile pare samo tako :D Samo bi tu scenu voleo da vidim, ljudi bi se prebacivali svaki dan sa mreze na mrezu.
[ majce22 @ 13.06.2008. 22:28 ] @
da li se kvalifikujem za promociju ako posaljem 8 poruka iz tarifnog dodatka sms 200?
[ MP3MP3 @ 13.06.2008. 22:38 ] @
Citat:
majce22: da li se kvalifikujem za promociju ako posaljem 8 poruka iz tarifnog dodatka sms 200?


Ne nego :
Citat:
Promocija je namenjena korisnicima sledećih prepaid tarifnih paketa – PRIČA, PORUKE, POSLE 4 i OLIMPIJSKI


http://www.telenor.rs/?section=private&page=5708
[ Mister Dzirlo @ 13.06.2008. 22:51 ] @
Citat:
Gayo: Pa sve je to relativno ali 300 poziva mesecno i 240 poruka su meni nezamislive brojke za koriscenje telefona. A i trosak je poprilican, daleko veci od prosecne potrosnje u Srbiji.


3 razgovora dnevno = 90 razgovora mesecno, a ne 300. U svakom slucaju, svi operateri hoce na bilo koji nacin da nateraju ljude da predju na postpaid, ili da ostanu na prepaidu, ali da fakticki budu postpaid (ovde te teraju da dnevno potrosis 30-40 din, sto je mesecno oko 1000 din, kao i gomila ranijih promocija, itd itd...)
[ Gayo @ 13.06.2008. 23:12 ] @
Citat:
Mister Dzirlo: 3 razgovora dnevno = 90 razgovora mesecno, a ne 300.


Koji je meni bio? E matematiko... Sad me sramota. :-)
Meni i 90 poziva previse u mesecu a u ovoj ispravnoj racunici je ipak potrosnja znatno niza. Smatram da je i dalje nadprosecna.
[ djordje1979 @ 13.06.2008. 23:40 ] @
Kakva jadnoca od promocije ! Forsirano 90 poziva mesecno + 240 sms-ova mesecno pa to mora odokativno da izadje oko hiljadarke. Zarad dobijanja besplatnog razgovora i sms-ova onda kada njima odgovara.
Znaci planiras zivot prema njihovim potrebama. Bljak...
[ BioSQUAD @ 13.06.2008. 23:56 ] @
Probao sam veceras u jedan prepaid broj za pozive i vise nikad necu!
[ Zoran Milovanovic @ 14.06.2008. 01:43 ] @
@BioSQUAD (hint: prva strana)

Ne dobijaju se 4 sata besplatnog razgovora vec 100minuta. 1 sat, 40 minuta.

Zar na ovom forumu svima slabo ide matematika? :)

Pozdrav telenorci :D hehehe snorkijevci :D

[ Gayo @ 14.06.2008. 14:29 ] @
Citat:
BioSQUAD: Probao sam veceras u jedan prepaid broj za pozive i vise nikad necu!


Jel moze pojasnjenje zbog cega?
[ MP3MP3 @ 14.06.2008. 14:38 ] @
Na jednom forumu je neko rekao da je ispunio uslov za sms ali da mu je telenor naplacivao sms i u periodu 20-24, ne znam koliko to ima veze sa istinom ali se nadam da je greska do doticne osobe a ne do telenora...
[ Kizzza @ 14.06.2008. 14:49 ] @
Ako je stari prepaid korisnik, treba da pozove 063/9863 i zatraži aktiviranje usluge.
[ BioSQUAD @ 14.06.2008. 20:32 ] @
Imam paket "poruke" na prepaid, potrosio sam za 3 pozive oko 30 i nesto dinara! A posle 20h nisam ni toliko potrosio! Za pozive koristim "prenesi" na postpaid, pa svaki dan oko 30 dinara ce biti malo vise za da dobijes nesto sto je ograniceno!
Uzeo sam na perpaid mt:s-a 1200 por i VIP-a 1000 por, pa sasvim je dovoljno za neko vreme!
[ owim @ 15.06.2008. 09:28 ] @
Citat:
Da bi se korisnik kvalifikovao za SMS promociju potrebno je da u periodu od 08h do 20h pošalje 8 SMS poruka ka bilo kojoj mreži. Ukoliko ispuni uslov, korisnik će dobiti besplatan SMS u nacionalnom saobraćaju od 20h do 24h istog dana. U toku jedne večeri na raspolaganju će mu biti čak 200 SMS poruka.


Zanima me samo "kvalifikovanje" za SMS. Da li nakon 8 poruka dobijam povratni SMS da sam se "kvalifikovao"? Da ne brojim... I kako da znam koliko sam poruka potrošio od 200 raspoloživih? (Možda pošaljem bulk-SMS, to brzo ode, *123*x#, x=? za proveru - koji je kod?). Hvala
[ evolution @ 15.06.2008. 13:24 ] @
Nakon poslatih 8 SMS poruka ispisace Vam se odgovor USSD servisa da ste ostvarili pravo na promociju, isto je i sa razgovorima. Ukoliko u toku veceri potrosite ceo iznos poruka ili razgovora, USSD servis ce Vas momentalno obavestiti o tome.
I da napomenem da se rodjendanska promocija od 150 dinara ne gubi.
[ Laki024 @ 15.06.2008. 17:50 ] @
ha ha djuice nemogu da verujem kakvi ste lopovi!

kada ste imali promociju za novu godinu dinar za minut odmah sam rekao da mi je cudno kako ste to dali......
[ zivanovic @ 15.06.2008. 20:04 ] @
Da li se za besplatne razgovore u mreži 20-24h plaća uspostava poziva. Ja imam i 063 i 064 i to mi je dobitna kombinacija. 064 za poruke, 063 za pozive Posle4. Čini mi se da neki ovde ne vole Telenor i da su na trenutke neobjektivni
[ evolution @ 15.06.2008. 20:17 ] @
Ne naplacuje se uspostavljanje poziva, u prevodu, sa npr. 0.01 dinara na racunu mozete ostvariti sve vase pozive u Telenor mrezi u periodu od 20h do 24h, ukoliko ste se pre toga kvalifikovali za promociju.
[ nervous83 @ 20.06.2008. 12:01 ] @
Lepa promocija. Konacno malo drugacija od konkurencije. Svaka cast!

A onima kojima se ne svidja - pa jednostavno ne morate da je koristite, niko vas ne bije po usima... :)
[ MP3MP3 @ 20.06.2008. 14:55 ] @
Dobro je da postoji promocija ali je za sms previse konfuzna i daleko manje isplativa nego kod konkurencije...
Trebas da zoves call centar, da brojis poruke i cekas vreme za besplatne. A sto se tice razgovora nije lose, ali i dalje kao i uvek telenor obuhvata samo odredjene grupe u promociju.
Pohvale za razlicitost promocije ali je mogao da bude uslov i manji...
[ V.I.P @ 03.07.2008. 13:12 ] @
Mozda deluje komplikovano, ali promocija je u potpunosti prihvatljiva
Jednostavno postojeci korisnici treba da pozovu 9863, veza sa operaterom, operater sredi i u roku od 24h promocija se aktivira...
[ owim @ 03.08.2008. 15:28 ] @
Juče sam prvi put koristio promociju, i to SMS.

Poslao 8 SMS poruka, NISAM dobio povratni SMS da sam kvalifikovan. Pozovem 9863, kažu mi da sam kvalifikovan ali da SMS nekad ne stigne.

Uključim brojač na aplikaciji za slanje poruka, od 20h pošaljem bulk 200 poruka, stanje mi isto - ali ne stiže Telenor SMS da sam iskoristio kvotu. Pošaljem 201. poruku, skine mi se sa stanja, i dalje nema SMS poruke od Telenora. Niti je ikada stigla.

Da li se i drugima ovo dešavalo?
[ avala100 @ 04.08.2008. 11:34 ] @
Citat:
owim: ...... pošaljem bulk 200 poruka, stanje mi isto...........
?


Priznaj da si ti imao veze sa onom navlakom za godisnjicu JAT-a...

[ owim @ 06.08.2008. 13:11 ] @
Citat:
Priznaj da si ti imao veze sa onom navlakom za godisnjicu JAT-a...

Pst! Dr Dabić i ja čuvali smo tu tajnu! Linčovaće me ovde! Ako želiš i ti da se prijaviš za free bulk spam SMS, samo ostavi broj!
[ DR83 @ 06.08.2008. 19:51 ] @
uh, da dodam jos neprijatno iskustvo sa telenorom-ortak je u toku dana obavio nekoliko poziva i ocekuje da mu posle 20h budu aktivirani ti vecernji razgovori. Medjutim, od toga nista! Nazove 9863 i ovi mu kaze da nije obavio 3 razgovora nego dva ?! Ovaj kaze i tacno vreme poslednjeg razgovora i da u telefonu ima dokaz da je te pozive i obavio (a i ja u mom jer je taj poslednji pre 20h obavio sa mnom). Oni iz korisnickog ga zatim UBEDJUJU da on nije obavio taj treci razgovor i nakon njegovog insistiranja priznali su da je mozda problem do njih i da sistem nije verovatno registrovao taj treci poziv i da ode u poslovnicu telenora i to razresi.
Medjutim, zasto bi se bilo ko cimao i raspravljao sa telenorom za nesto sto je trebao da iskoristi u naredna 4h, sutradan je vec kasno ...

Uzas!!!
[ owim @ 07.08.2008. 02:32 ] @
Da li se u Večeri besplatnih razgovora, u toku 100.-og minuta, dobije USSD poruka da je prošao 100.-i minut U TOKU TRAJANJA RAZGOVORA?
[ owim @ 07.08.2008. 12:26 ] @
I odgovor samom sebi:

"Šta se dešava kada potošim 100 minuta razgovora?
Kada korisnik potroši 100 minut, nastavlja se tarifiranje po aktuelnom tarifnom paketu, a _nakon_ završenog razgovora korisnik dobija USSD poruku da je dostigao dnevni limit."
[ Slobodan Milivojevic @ 07.08.2008. 13:28 ] @
Za 4h nije tesko da pamtis kolko si razgovarao... Ja to uglavnom "spucam" u jednom ili dva razgovora.