[ mikeai @ 24.10.2003. 21:18 ] @
Zdravo svima.

Želim da predstavim novi look and feel za Java2 aplikacije koje koriste Swing. S obzirom da nisam bio zadovoljan ni sa jednim besplatnim L&F za Javu (Alloy vredi ali se plaća), XP L&F nije za korišćenje na Linuxu, odlučio sam da uz male modifikacije prilagodim XPLookAndFeel projekat da napravim novi L&F. O čemu se radi? Radi se o implementaciji Mosfet Liquid teme za KDE 3.x kao L&F za Javu. Oni koji koriste KDE kao desktop i Liquid temu sa default color temom, skoro da neće primetiti razliku između Java programa i native KDE programa.
Kako sve to izgleda možete i sami videti ako odete na home page LiquidLnF projekta: http://liquidlnf.sourceforge.net

Na sajtu ćete naći sve potrebne linkove za download source paketa kao i već kompajlirane jar biblioteke.

Pozdrav svima,
toliko od mene za sada.

[Ovu poruku je menjao mikeai dana 29.10.2003. u 01:49 GMT]

[Ovu poruku je menjao mikeai dana 29.10.2003. u 01:51 GMT]
[ mikeai @ 28.10.2003. 23:47 ] @
Da li Java živi u Srbiji? Da li je moguće da niko nema komentar na Liquid izgled Java Swing komponenti?
[ rapidlord @ 02.11.2003. 14:15 ] @
Nije lose.
[ weB_KiLeR @ 02.11.2003. 16:52 ] @
Citat:
mikeai:
Da li Java živi u Srbiji? Da li je moguće da niko nema komentar na Liquid izgled Java Swing komponenti?


Been there done that...
[ formeye @ 02.11.2003. 20:32 ] @
Citat:
mikeai:
Da li Java živi u Srbiji? Da li je moguće da niko nema komentar na Liquid izgled Java Swing komponenti?


Lepo, samo mu fale neki metodi (na primer Netbeans nece da se pokrene sa tim lookom) i ne svidja mi se capt bar.
Sto nisi stavio bas kako izgleda na MacOS X-u?
[ mikeai @ 03.11.2003. 18:01 ] @
Citat:
formeye:

Lepo, samo mu fale neki metodi (na primer Netbeans nece da se pokrene sa tim lookom) i ne svidja mi se capt bar.
Sto nisi stavio bas kako izgleda na MacOS X-u?


Koji metodi? Ja koristim Netbeans 3.5 sa JDK 1.4.2_02 i bez problema pokrećem i radim u Netbeans-u. Možeš li poslati neki log sa greškom i info koji Netbeans - JDK koristiš? Jedan student iz Francuske mi se požalio da mu meni ne radi. Ispostavilo se da koristi JDK 1.3 i kad je prešao na 1.4.x problem je nestao. Hajde javi je li nešto ovako kod tebe slučaj pa da ubacim možda sekciju o tome šta je potrebno da bi ovaj L&F pravilno radio. Usput možda pokušam i da otklonim grešku sa starijim verzijama Jave2.

Što se capt bara tiče, kao i sve komponente, tako je i on kopija Mosfetove Liquid
theme za KDE koja je objavljena pod BSD licencom. E sad da li je lep ili ne to je
stvar ličnog ukusa. Što se MacOS X-u tiče stavio bi ja to kao alternativu pod jednim uslovom. Objasni mi kako da to učinim a da ne povredim licencna i kopirajt prava vlasnika MacOS X izgleda (tačnije Apple-a)? Da li je pravno dozvoljeno koristiti njihova dizajnerska rešenja? Koliko ja znam nije.
[ formeye @ 05.11.2003. 10:08 ] @
Citat:
mikeai:

Jedan student iz Francuske mi se požalio da mu meni ne radi. Ispostavilo se da koristi JDK 1.3 i kad je prešao na 1.4.x problem je nestao. Hajde javi je li nešto ovako kod tebe

Verovatno je to problem i kod mene - default jdk mi je 1.3. Probacu sa 1.4

Citat:

Što se capt bara tiče, kao i sve komponente, tako je i on kopija Mosfetove Liquid
theme za KDE koja je objavljena pod BSD licencom. E sad da li je lep ili ne to je
stvar ličnog ukusa. Što se MacOS X-u tiče stavio bi ja to kao alternativu pod jednim uslovom. Objasni mi kako da to učinim a da ne povredim licencna i kopirajt prava vlasnika MacOS X izgleda (tačnije Apple-a)? Da li je pravno dozvoljeno koristiti njihova dizajnerska rešenja? Koliko ja znam nije.

Onda je i sam Mosfet (i drugi koji su pravili aqua teme za Gnome, Mozillu) krsio prava, zar ne. Koja je razlika plagirati ceo iface bez captbara i plagirati ceo iface?

Na primer, ja imam temu za window decorations (KDE iceVM) koja prikazuje capt bar tacno onakav kakav je na OSX-u, a imam i za Windoze cak i komercijalnu temu koja sve to radi - ima cak i onaj mac os x menu bar gore sa jabukom... ;)

Niko te nece dirati za prava (cak ni ako ih bas krsis) ako ne zaradjujes na tome. Temama koje asociraju na OSX Apple samo dobija na popularnosti. To mu ne steti.
[ u_m @ 13.03.2004. 11:54 ] @
To je kao da si ofarbao auto da lici na flasu koka-kole.

Trebas jos od njh traziti da ti plate sto ih reklamiras.
[ masetrt @ 20.07.2004. 08:32 ] @
Probajte J2se 1.5 i pogledajte izgled swing kontrola