[ milos877 @ 15.06.2008. 13:37 ] @
Nemam nekog iskustva sa srpskim internet forumima (svuda gde sam do sada radio dolazio sam u kontakt sa strancima) ali recimo da pocnem ovako, puste je u rad prvi Srpski Social Bookmark sajt. http://linke.rs je napravljen da zadovoljava sve uslove pravog Social Bookmark sajta. U svetu ovakvi sajtovi dobijaju sve vecu popularnost, neki od jacih su digg, StumbleUpon, reddit itd... Nadam se da ce ovaj sajt da pomogne mnogim Web Masterima. Baza sajta i broj clanova se siri iz dana u dan. Zasto i Srbi ne bi imali svoj Social Bookmark. Lepo bi bilo kad bi dobio pohvale, kritike i sugestije od vas.Pozzz
[ Davor Vlajkovic @ 15.06.2008. 13:57 ] @
Fino odrađeno, zemljače. Sjajan domen, a ovaj dizajn mi je nešto mnogo poznat ;) Želim ti puno uspeha u radu.
[ brankko @ 15.06.2008. 21:46 ] @
Evo i mene da se ukljucim...

Na sajtu mozete naci puno zanimljivih linkova iz raznih oblasti rasporedjenih po kategorijama. Broj raspolozivih linkova se povecava iz sata u sat posto se novi korisnici svakodnevno prijavljuju i dodaju svoje linkove. Najzanimljivija stvar je sto korisnici sami kreiraju sadrzaj na sajtu tako sto dodaju svoje linkove, medjusobno komentariru i ocenjuju linkove drugih korisnika, tako da najbolji linkovi (oni sa najvise glasova korisnika) izlaze na vrh, a najzanimljiviji dospevaju na naslovnu stranu (home-page) pa samim tim bivaju vise poseceni od ostalih koju su 'zabaceni' u nekoj od kategorija.

Svaki komentar, savet, kritika, predlog... je dobrodos'o ;)
[ Stranger2 @ 30.06.2008. 23:06 ] @
Sajt je dobre tematike i ima zgodan URL

Ja predlazem da suzis stranicu tako da se ne pojavljuje donji slider na rezoluciji 1024x768. Ovako deluje presiroko pa malo zamara.

Izbor boja na sajtu je suvise "light" za moj ukus. Sve boje koje si odabrao su neupadljive pa ostavlja utisak da je sve nebitno. Iako su mi zanimljivi skoro svi linkovi koje sam video, nista mi nije privuklo pogled na njih.
Sam dizajn ne upucuje korisnika da obrati paznju na linkove.
Dobri linkovi su glavna vrednost na tvom sajtu i njih treba da ucinis upadljivijim da novi korisnik sto brze i lakse oseti koliko je sajt linkers zanimljiv ili koristan.
Da sam ja na tvom mestu za naslove linkova bi koristio tamniju boju da pojacam kontrast i da postanu upadljiviji.
Font za opis linka bi malo uvecao da ga je lakse i brze procitati. Verovatno treba biti i boldiran.
Govorim o necemu sto podseca na tipicne novinske clanke:
- upadljiv naslov
- ispod naslova malo razmaka a zatim debelim slovima ukratko opisano o cemu se radi.
- i ispod toga tekst normalnim lako citljivim slovima.

Podaci o autori i ostalo sto je napisano sivom bojom bi gurnuo na dno. Za casual posetioca to je totalano nebitno i samo prekida paznju (citaj zamara) pri citanju. Znaci redosled treba biti Naslov > kratak opis (boldiran)> (opis) > potpis i podaci o autoru

podatke o autoru bi trebalo pomeriti udesno (indent) da bude jasno da oni nisu deo opisa.
sve ostalo treba biti poravnato i sa desne strane slike. Ako tekst u donjim redovima izlece ispod slike to samo prekida kontinuitet citanja. Tekst je ionako kratak pa je logicno da treba omoguciti da bude sto lakse i brze procitan.

ovo "Glasaj" bi trebalo biti najupadljivije jer je to najbitnije da bi casual posetioc u sto kracem roku shvatio sta je poenta sajta. Najbolje je da to "Glasaj" bude uradjeno kao ikonica sa jakim kontrastom da bude upadljiva. recimo kao na sajtu http://surfer.iz.rs/

Broj glasova takodje treba biti upadljiv. Za popularne linkove mozda pored broja treba biti prikazana nekakva medalja ili pehar. To moze dodatno da motivise korisnike da se potrude da nadju zanimljive linkove pa da tako oni osvoje pehar. Takav pehar nista ne kosta ali ce korisnici tvog sajta biti zadovoljniji. To je nasto kao "hvala" a svako ko se potrudio voli da dobije nekakvu zahvalnost ili nagradu.