[ snowed @ 17.06.2008. 02:18 ] @
Prvo pozdrav svima ,
problem je sledeci, koristim monitor (Samsung 730BF) oko 2 godine, do sada nisam imao problema, slika je odlicna, nema mrtvih pixela itd, sve do pre 3 dana kada jednostavno nisam uspeo da ukljucim monitor. Posle par minuta ceprkanja kabla za napajanje i DVI kabla, dobio sam sliku i sve je super radilo, do sledeceg ukljucivanja. Znaci monitor kad je ukljucen radi sve bez problema, jedini problem je kad ga ostavim na par sati iskljucenog pa pokusam da ukljucim, evo sinoc sam se zezao 2h dok nije proradio, menjao kablove itd, sad ne smem da ga iskljucim .

Graficka: 7600gt ;
MB: MSI K8N NEO4-FI ;

Da li je josh neko imao ovakvih problema? Znaci, kad nece onda nece, a kad se jednom ukljuci, onda radi sa analog i DVI bez problema, jedino me muci kad je iskljucen par sati...
HELP!
[ JOJO847 @ 17.06.2008. 06:31 ] @
Uzmimo da iskljucujes monitor...Znaci prije svakog koristenja tj. ukljucivanja ga moras najprije iskljuciti iz graficke pa ponovo ukljuciti?

rekao bih da je to do monitora, a posto ima garanciju 36mj onda nebi smjelo biti problema
[ Mungos 7 @ 17.06.2008. 07:48 ] @
'nisi uspio da ukljucis' to znaci da ne gori zelena lampica kad ukljucis?
ili ona gori ali nema slike?
[ JOJO847 @ 17.06.2008. 07:51 ] @
ja sam shvatio da gori zelembac al da nema slike, mada vidim da to nije istaknuto
[ snowed @ 17.06.2008. 09:33 ] @
Hvala na brzim odgovorima,
ovako, da malo bolje objasnim,
pri ukljucivanju lampica svetluca nekih 4-5 sec pa pauza 2 sec pa opet 4-5 sec svetluca i tako bezbroj puta ( 1 sec svetli , 1 sec ne ), kao kad naprimer pritisnem dugme da trazi AutoSource (tj trazenje da li je analog ili dvi ), znaci tako svetluca skroz dok ne dobijem sliku ( onda svetli normalno kao kad je ukljucen ).

Prvih dva puta kad mi se pocelo ovo desavati, samo sam iskljucio DVI kabl i ponovo vratio i proradilo je. Tako par puta ali svaki put je sve duze i duze trebalo da proradi, tako da sam zadnji put kad sam ga ukljucio ( evo josh radi ) ceprkao 2h dok nije proradio, znaci menjao sam analog kabl, DVI, iskljucivao napajanje, ukljucivao, sve i svasta i jednom je sam od sebe proradio.

Cak sam i izvadio graficku karticu i ocistio slotove, misleci da je do nje, ali dok sam u Windowsu, cuje se onaj BEEP ton( kao kad USB iskopcam/ukopcam) dok iskopcavam/ukopcavam kabl, tako da ga prepozna windows, tj vidi da je ukljucen ali jednostavno nema slike.

I onda odjednom proradi ( posle 100 pokusaja iskljucivanja ukljucivanja ).
I sad necu da iskljucujem uopste, evo vec 2 dana radi bez problema, rezolucija 1280x1024 , 60hz na analognom i 75hz na digitalnom.

Znaci jednom kad ga ukljucim mogu ga iskljuciti i ukljuciti posle par minuta bez problema, jedino mi nastaje problem kad je iskljucen na par sati.
[ Mungos 7 @ 17.06.2008. 11:00 ] @
po opisu kvara djeluje kao da ima problem sa napajanjem, mislim na monitor, mozda je neki elektrolit procurio
u svakom slucaju problem je 99% do monitora i trebas ga odnijeti u servis, ali vidi koliko imas garanciju
ako nemas nosis direktno u servis ERC Commerce
[ snowed @ 17.06.2008. 11:14 ] @
Hvala puno na odgovorima, u svakom slucaju imam garanciju josh 1 godinu, tako da cu odneti.
Pokusacu jos neke sitnice, noviji driveri, iskljucen kompjuter par sati itd da vidim da li ce nestati problem.
U svakom slucaju ako za 2 dana ne resim problem, ide na servis :) pa cu vam javiti sta je bilo.
[ JOJO847 @ 17.06.2008. 11:57 ] @
nema ti tu vajde od novih drivera, nikako. Nemoj mrcvariti komp reinstalacijama drivera, pa da jos win na kraju reinstaliras.
[ Newanja @ 14.03.2010. 11:00 ] @
Zdravo,

Meni se javio isti problem, pa rekoh da ne otvaram novu temu.

Dakle Samsung 730BF kada se upali posle nekoliko sati ne koriscenja se izuzetno sporo pali.
Lampica se upali na jako kratko i brzo se (uz dva kratka blinka) ugasi.
Onda kako vreme prolazi sve duze traje taj period kada je lampica upaljena, dok posle nekih ~10minuta ne ostane konacno upaljena i monitor se upali i dalje radi lepo sve dok se ponovo ne ugasi na duze vreme.

Da li iko ima ideju sta bi mogao biti uzrok ovog problema i koliko bi mozda kostala popravka?
@snowed, da li si resio problem, znas li sta je bi uzrok kvara?

Hvala.



[ snowed @ 16.03.2010. 11:19 ] @
Citat:
Newanja: Zdravo,

Meni se javio isti problem, pa rekoh da ne otvaram novu temu.

Dakle Samsung 730BF kada se upali posle nekoliko sati ne koriscenja se izuzetno sporo pali.
Lampica se upali na jako kratko i brzo se (uz dva kratka blinka) ugasi.
Onda kako vreme prolazi sve duze traje taj period kada je lampica upaljena, dok posle nekih ~10minuta ne ostane konacno upaljena i monitor se upali i dalje radi lepo sve dok se ponovo ne ugasi na duze vreme.

Da li iko ima ideju sta bi mogao biti uzrok ovog problema i koliko bi mozda kostala popravka?
@snowed, da li si resio problem, znas li sta je bi uzrok kvara?

Hvala.


Pozdrav, Newanja

Definitivno je problem bio do napajanja, tad sam jos imao garanciju, pa ne znam koliko je popravka kostala. Ovo je bilo pre godinu i po dana, ali posle te opravke monitor nije imao nikakvih problema i dalje je u funkciji.