[ aleksandar88 @ 18.06.2008. 00:59 ] @
zanima me vas predlog za monitor 22 inca od recimo 300e +50e max, a konfiguracija da se zasniva na intel cpu.
[ bantes9 @ 18.06.2008. 10:21 ] @
http://www.elitesecurity.org/t325747-0#1968964

Ukoliko izbacis jedan hard (skuplji) dolazis do cene od oko 800 eura za gore navedenu konfiguraciju.
Ukoliko zahvali za monitor, mozes da uzmes neko malo jeftinije kuciste i napajanje.
Sto se procesora tice pored navedenog mozes uzeti u obzir i Core 2 Quad Q6600 u zavisnosti od toga za koje namene ti treba racunar.
Imas na forumu dosta tema koje ti mogu pomoci u odabiru ploce, procesora, graficke, napajanja a i ostalih komponenti.


Sto se monitora tice moj predlog ti je Samsung 2232BW koji kosta oko 270 eura, na netu ces naci dosta informacija o njemu.
Poseduje i digitalni ulaz, pristojno pozadinsko osvetljenje i kontrast kao i odziv od 2ms.
[ aleksandar88 @ 18.06.2008. 11:55 ] @
pa ne bih uzimao sad procesor sa 4 jezgra, dosta aplikacija ne radi ni sa 2 komada, mislim da je rano za 4 jer kad 4 budu standard tada ce izaci sasvim neka nova generacija procesora a ovaj 6600 ce biti prevazidjen.
vidim da je ovaj 2232bw dosta kritikovan po forumima, za sam monitor bih dao i nesto vise od 300e ali ja ne mogu da se odlucim jer sam do sad imao samo crt i nemam nikakvog iskustva sa ovim modelima tako da mi trebaju preporuke ljudi koji znaju vise o njima

svaka sugestija je dobro dosla, hvala unapred
[ bantes9 @ 18.06.2008. 14:35 ] @
Citat:
aleksandar88: pa ne bih uzimao sad procesor sa 4 jezgra, dosta aplikacija ne radi ni sa 2 komada, mislim da je rano za 4 jer kad 4 budu standard tada ce izaci sasvim neka nova generacija procesora a ovaj 6600 ce biti prevazidjen.


Onda u zavisnosti od para pored 8200 moze da ti bude zanimljiv i 8400 a razlika je oko 15-ak eura.


Citat:
aleksandar88:
vidim da je ovaj 2232bw dosta kritikovan po forumima,


Ali dosta ljudi ga i hvali a monitor je dobitnik nagrade za dizajn. Najvise zamerki sam procitao na racun panela koji dolazi u njemu tj. na nasem trzistu coveku moze da zapadne primerak sa boljim i losijim panelom a samim tim ce i utisak kupca biti drugaciji.

Pogledaj onda Samsung T220 malo je skuplji sa cenom od 330 eura. Posedujem Samsung model T serije vec vise od 4 godine i nemam zamerki a inace je T serija visoko kotirana kod Samsung-a i uz modele P serije predstavlja vrh ponude.