[ halex @ 18.06.2008. 12:01 ] @
Dva pitanja....
Imam problem sa prikazom GoogleAds oglasa... Nešto mi ne rade a pre su radili...

Upravo sam objavio obnovljenu stranicu www.kvadrati.com ali ne vidim GoogleAds oglase na LIVE stranici (na staroj verziji sajta su pre normalno radili a samo sam preneo kod).
Lokalno kada razvijam vidim normalno plaćene oglase, a na LIVE samo te besplatne oglase za donacije.
U čemu je trik? Imam još jedan problem sa sličnim sajtom....

Koja je funkcija Kanala u Google Ads-u?
Imam jedan GoogleAds račun in napravio sam dva kanala - svaki kanal za jedan sajt (www.kvadrati.com i www.devojke.co.yu]) ali mi nije jasno kako se sabira novac. Izgleda da mi Google Ads računa srednju vrednost poseta na dan i toliko sam zaradio na dan... Kako da se te dve sume ne sabiraju već da se uzme srednja vrednost?

I još nešto... Na www.devojke.co.yu pa rade normalno GoogleAds-i...

Hvala unapred za savet
Aleksandar

[Ovu poruku je menjao halex dana 18.06.2008. u 14:29 GMT+1]
[ Ivan Brezak Brkan @ 18.06.2008. 14:43 ] @
Citat:
Upravo sam objavio obnovljenu stranicu www.kvadrati.com ali ne vidim GoogleAds oglase na LIVE stranici (na staroj verziji sajta su pre normalno radili a samo sam preneo kod).
Lokalno kada razvijam vidim normalno plaćene oglase, a na LIVE samo te besplatne oglase za donacije.


Kako misliš lokalno? Google inače servisa tzv. "Public service ads" kada ne može naći relevantne reklame za ključne riječi na stranici. Doduše, možeš namjestiti vlastiti alternativni URL. U slučajevima kada AdSense ne može naći relevantnu reklamu pokazati će barem nešto što si ti odredio. :)
[ halex @ 19.06.2008. 17:01 ] @
Ćao,

Pod lokalno mislim na razvojom serveru, ili interni webserver koji je ugrađen u VS2005 ili VS2008 pod kodnim nazivom Cassini.
Dakle kada testiram stranicu u razvoju i kada ja adresa tipa: http://localhost:3349/ pokazuje mi normalno sve GoogleAds komercijalne oglase.
Isto važi kada dam stranicu na pravi IIS lokalno.
Kada međutim dam stranicu na LIVE vide se samo besplatni oglasi kao što se da videti iz priloženog na www.kvadrati.com

Hvala za alternativni URL, pogledaću gde se podešava na GoogleAds-u...

Pozdrav
Aleksandar