[ mipsi @ 18.06.2008. 15:50 ] @
Jel zna neko kako da resim ovaj problem. Naime hocu da napravim form sa 30 dugmica i zelim da mi na svakom dugmetu pise tekst koji je upisan u tabeli. Odnosno da mi na dugmetu broj 1. pise naziv arikla iz tabele gde u tom tedu u jednom polju pise 1.
Ne uspeva mi a sve sam pokusao !!!
[ mipsi @ 18.06.2008. 16:07 ] @
Private Sub DUGME1()
Dim stDocName As String
Dim stLinkCriteria As String
Dim MyRS As DAO.Recordset
Dim dbs As Database

stDocName = "SELECT (CENOVNIK.NAZIVROBE) AS ND1 FROM CENOVNIK WHERE (CENOVNIK.mesto=" 1 ");"
Set dbs = CurrentDb
Set MyRS = dbs.OpenRecordset(stDocName, dbOpenDynaset)

MyRS.MoveFirst
Me.Command11.Caption = MyRS!ND1
End Sub

Ovo je kod....
Negde postoji greska
[ Getsbi @ 18.06.2008. 17:12 ] @
U principu forme služe da olakšaju ažuriranje podataka, a "dugmići" ili Command Button da automatizuju neke radnje. Ako nam objasniš svrhu ovog, možda neko dobije ideju kako da to rešimo. Onako odokativno, možda bi trebalo u tabelu sa 30 artikala ubaciti i kolekciju od isto toliko dugmića. Onda vrteti tabelu u While....Wend petlji i dodeliti vrednosti osobini zaglavlje. Ili pak napraviti dve tabele i vezati ih 1:1. No da li sve ovo ima smisla. Uz pojašnjenje, bilo bi dobro da zakačiš taj fajl.
[ Trtko @ 18.06.2008. 18:03 ] @
A što kad češ imati 50 artikal
hočeš i onda još dodavat dugmiče

al ak baš tako želiš
kao prvo čini mi se da ti uvijet nije dobar
stDocName = "SELECT (CENOVNIK.NAZIVROBE) AS ND1 FROM CENOVNIK WHERE (CENOVNIK.mesto=" 1 ");"
mesto=" 1 "
ako ti je u tablici upisano baš tako i ako je string u tablici " 1 "

stDocName = "SELECT NAZIVROBE FROM CENOVNIK WHERE mesto=' 1 '"
ali ako ti je broj u tablici
stDocName = "SELECT NAZIVROBE FROM CENOVNIK WHERE mesto=1"

Me.Command11.Caption = MyRS!nazivrobe

a i ne treba movefirst,
to će ti samo na tom dugmetu ispisati naziv robe


mozda na on open forme

čitati tablicu od početka do kraja

IF VAL(MyRS!MEST) > 0 and VAL(MyRS!MEST)< 30 THEN ..... JEL IMAS samo 30 dugmeta

imeobj="Command"+MyRS!mesto '(ako je broj pretvoriti u string STR(MyRS!mesto), ako je string staviti TRIM(MyRS!mesto)
Forms(imeforme).Controls(imeobj).Caption=MyRS!nazivrobe

endif

MyRS.movenext

tako nekako bi išlo , ali pojasni nam što želiš , zašto baš da ispisuje na dugmad nazivrobr
[ Zidar @ 18.06.2008. 22:01 ] @
Mozda je u pitanju prodaja robe za ogranicenim brojam artikala i velikom frekvenciojm kupaca, kao u McDonaldsu, svi artikli su na dugmadima, zbog brzeg unosa?

Definitivno nije nesto sto bi trebalo primeniti na obicnu prodaju ili magacin, ali za neke specijalne slucajeve vredno pokusaja.

Postavljac pitanaj je an potezu
[ Nikola Glišović @ 08.11.2014. 20:50 ] @
Poštovani,

Ja upravo pokušavam da rešim ovaj problem i taman htedoh da postavim temu kad nađoh već postojeću. Elem, kako uraditi da dugme dobije caption ali i name identičan kao polje "naziv" u tabeli. U tabeli postoje i redni brojevi kao primary key. I da, potrebno je za rad u kafiću.

Unapred zahvaljujem na pomoći.
[ Zidar @ 09.11.2014. 00:11 ] @
Citat:
Elem, kako uraditi da dugme dobije caption ali i name identičan kao polje "naziv" u tabeli.

Za Caption, pogledaj kod gore, u prethodnim odgovorima. A za name, to ne bi trebalo da se radi. i za ono sto si zamislio, takodje ne bi trebalo da se radi kako si zamislio. Suvise je komplikovano za nedovoljno iskusnog, suvise komplikovano da se objasni na forumu. Rekordseti, promena caption, citanje naziva artikla, unos kolicine - sve to zahteva napredne tehnike koje necu ni da nabrajam...
[ pmiroslav @ 09.11.2014. 07:38 ] @
Možda ovo pomogne
http://www.icentar.ba/showtopi...=2301&q=buttons&page=1
[ Nikola Glišović @ 09.11.2014. 22:09 ] @
Miroslave, izvini, ja tamo ne mogu da skinem ovo. Možeš li, molim te, onu arhivu da upload-uješ ovde?