[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.10.2003. 16:21 ] @
Promenim topic, izlogujem se i kad se vratim, topic je izbrisan.
Jel to tako mora ili se moze trajno promeniti (ili bar dok neki drugi op ne pozeli da ga promeni)?
[ kUdtiHaEX @ 26.10.2003. 19:34 ] @
Lepo.
Registruj kanal: prvo se identifikuj (/msg nickserv identify sifra) pa udji na kanal (/j #naziv_kanala), pa registruj kanal (/msg chanserv register #naziv_kanala sifra). Kada to uradis, onda kucas /msg chanserv set #kanal guard on. Kada chanserv udje na kanal ti kucas /msg chanserv set #kanal topic neki_topic i postavi +t mod (/mode +t).
[ Nikola Denić @ 26.10.2003. 21:12 ] @
Da a im morao bi da posle registrovanja pozove ChanServ na svoj kanal ... i onda ide guard !
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.10.2003. 06:31 ] @
Ajde se slozite :)
[ kUdtiHaEX @ 27.10.2003. 11:14 ] @
Pa chan mora da udje (guard on) i da se preko njega postavi topic. Samo ti uradi kao sto sam ti rekao i nemas brige :>
[ igac @ 27.10.2003. 11:32 ] @
gledaj oni tebi objasnjavaju samo jedan nacin :)
u sustini tebi ce topic "ostati" ako ima neko na kanalu od usera... znaci ti dodjes na #, postavis topic, dodje neko drugi, ti odes, vratis se a topic (i taj user) jos uvijek "stoje" kontas ?! e sada ti mozes ili bota dici pa uvesti ili registrovati # pa ti chanserv sam "vraca" topic kada neko udje na kanal :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.10.2003. 11:57 ] @
E pa problem i jeste sto uglavnom na kanalu nema nikoga..svi dodju navece :)
A to za bota? Jel moze neko da mi poblize objasni kako se on namesta (sta, gde i kako).
Pretpostavljam da moram imati prostor na webu da ga tamo smestim..jer ne bi mogao sa mog kompa da bude na kanalu 24h :)