[ primemanager @ 19.06.2008. 13:09 ] @
Ovako...
U tabeli imam kolone:
spisak aktivnosti, sifra aktivnosti i izvrsilac aktivnosti. Aktivnosti i izvrsioci se ponavljaju periodicno, s tim sto uz odredjenu aktivnost( sa uvek istom sifrom) uvek ide isti izvrsilac.
Kojom formulom je moguce prebrojati koji je izvrsilac izvrsio koliko aktivnosti, s tim da duplikate ne racuna(znaci iako se aktivnost ponavlja bitno mi je da je broji samo jednom).
Nadam se da sam bio dovoljno jasan.
Thanks!
[ Ivek33 @ 19.06.2008. 14:53 ] @
Citat:
primemanager:spisak aktivnosti, sifra aktivnosti i izvrsilac aktivnosti. Aktivnosti i izvrsioci se ponavljaju periodicno, s tim sto uz odredjenu aktivnost( sa uvek istom sifrom) uvek ide isti izvrsilac.
Ne znam zašto nisi postavio primjer ovdje da vidimo o čemu se konkretno radi ?
Evo jedan moj primjer kako sam ja shvatio što želiš.

Citat:
Kojom formulom je moguce prebrojati koji je izvrsilac izvrsio koliko aktivnosti,
Iskoristi funkciju COUNTIF, =COUNTIF($C$2:$C$13;E1)

Citat:
s tim da duplikate ne racuna(znaci iako se aktivnost ponavlja bitno mi je da je broji samo jednom).
koristi nešto slično kao =IF(COUNTIF($C$2:$C$13;E1)>1; "ponavlja se"; "NE")
vidi attach
[ primemanager @ 20.06.2008. 12:36 ] @
Nismo se najbolje razumeli...
Jasno je meni sa COUNTIF f-jom da prebrojim. Medjutim ne zelim da mi broji aktivnosti koje se ponavljaju, nego samo da ih prebroji kao 1.
A podatak da li se nesto ponavlja ili ne mi je apsolutno nebitan...
Da bi se razumeli evo primera.
Hvala unapred.
[ Ivek33 @ 20.06.2008. 15:43 ] @
Citat:
primemanager:  nego samo da ih prebroji kao 1.
Eh ! Što da ti kažem,
Ne znam hoće li te zadovoljiti ovo rješenje koje imaš u attachu, ali za sada ne znam drugo i nemam vremna za istraživanje ( ali vjerujem da se nekom drugom formulom ) može naći rješenje.

Možda se netko još javi.

Evo kako sam zamislio rješenje ( naravno ako to možeš izvesti u svom dokumentu )

1. U attachu je tablica
2. Formula za ćeliju E1 izgleda ovako =COUNTIF($H$14:$H$25;E1)
3. Selektiraš ćeliju A2 tj. prvu ćeliju tablice podataka
4. Data => Filter => Advance Filter
5. Na novootvorenom prozoru aktiviraj opciju "Copy to another location" i potvrdi "Unique Records Only"
6. Za "List Range" odaberi raspon svih ćelija sa podacima $A$1:$C$19
7. Selektiraj ćeliju na istom listu gdje ćeš kopirati filtrirane podatke npr: $F$13 ( uzet će ti u obzir i naslove podataka, a možeš to izbjeći ako u koraku 6 izabereš range od A2:C19 )
8. Potvrdi filter
9. Sada imaš filtrirane podatke i u ćelijama koliko se puta pojavilo ime sa određenim radnjama ( ali izbačene one koje se ponavljaju )

Što sam u stvari uradio?
Filtrirao sam podatke iz tablice i kopirao ih u drugu tablicu ali tako da su dupli zapisi ignorirani. Na osnovu te kopirane tablice izvukao sam broj ponavljanja ( bez duplikata )

Problem je što to moraš uraditi prilikom svake promjene u osnovnoj tablici.

Malo sam zakomplicirao stvar, no procedura radi, a vjerujem da se može rješiti jednostavnije nekom kombinacijom funkcija.
No evo za sad toliko, pa ako može pomoći dobro a ako ne sačekaj nekoga još.

btw: pogledaj ako ti išta može pomoći
http://excelancije.bloger.hr/p...ite-se-duplih-unosa/50015.aspx
http://www.elitesecurity.org/t169062-Excel-Kako-naci-duple-zapise
[ 3okc @ 22.06.2008. 10:27 ] @
Ja sam pokušao da prvo pročistim pitanje od "smeća" tj svega što je suvišno, i dobio nešto ovako:
Citat:
primemanager: Kojom formulom je moguce prebrojati ... s tim da duplikate ne racuna

što se očigledno svodi na problem prebrojavanja unikata.

Rešenje je ovo:
Code:
=SUMPRODUCT(1/COUNTIF(Sifra; Sifra))

A inače, tema o kojoj je već bilo reči ovde: Prebrojavanje faktura od više kupaca, gle čuda, od istog autora..

@Ivek:
Za neke ti nikakakva "obavezna" uputstva neće vredeti. ;)