[ nenadvr @ 19.06.2008. 14:49 ] @
Koristim vs2005 za pravljenje neke web aplikacije, pokusavam da se nakacim na SQL server express i na bazu adventureworks, napravio sam connectionstring, parametri: data source=.\sqlexpress; integrated security=sspi....
Samo probam da vidim dal ce mi se otvoriti i zatvoriti konekcija, znaci kucam conn.open(), i posle toga close(), i on kod open prijavljuje gresku:
Cannot open database "AdventureWorks" requested by the login. The login failed.
Login failed for user 'ime_kompa\vily'.
Nije mi jasno, windows je autentifikacija, ulogovan sam kao administrator, sta jos treba da podesavam da bi mogao da se logujem na bazu?
[ nenadvr @ 19.06.2008. 20:06 ] @
Sad mi nesto pada na pamet da nisam dobro ni instalirao Adventureworks. Daunloadovao sad AdventureWorksDB.msi fajl i samo ga pokrenuo i instalirao u C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data. Da li treba jos nesto uraditi da bi mogao pristupati bazi ? Radim u visual studiu 2005
[ sparc @ 20.06.2008. 07:06 ] @
Kada si instalirao adventureworks bazu ti si samo raspakovao dva fajla .mdf i .ldf na odredjenoj putanji. Podigni SQL server management i proveri da li u spisku baza imas adventureworks, ako ga nemas potrebno je da attach-ujes bazu u database engine (izvini ako nisi pocetnik i ovo znas). Bez ovoga nema pristupa bazi. U adventureworks propeties mora da setujes mixed prava pristupa i da kreiras usera /ime_masine/user i da ga dodelis bazi, prilikom dodele moras da odredis koju rolu ima taj user.