[ P.C.H.W. @ 19.06.2008. 22:39 ] @
Imam gore navedeni 15'' mbp i u toku rada slika se posvetli pa zatamni (nije sleep mode) Nego jednostavno se posvetljuje i zatamnjuje naizmenicno
(ne znam ni sam kako bih mogao definisati) (obicno u toku pisanja na tastaturi) a posto sam nov u mac OS intereseju me ako bih neko mogao da mi da link kako najbolje odrzavati i puniti bateriju ili izneti objasnjenje ovde

unpred hvala
Pozzdrav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.06.2008. 00:12 ] @
Litijum jonske baterije nemaju neku mudros kad je upotreba u pitanju. Koristi ih kad trebaš, puni ih kad treba.

A ovo kao da ti gubi kontakt flat kabl monitora. Verovatno će najbolje biti da ga odneseš u najbliži servis...i ponadaš se da najbliži nije na Siciliji :P
[ calimero @ 20.06.2008. 08:00 ] @
...ili mozda rukom prekrijes Light Senzor (mada tesko - postoje dva: u levom i desnom cosku bash da se ne bi desavalo da rukom prekrijes senzor pa da MBP pomisli da je oslabilo osvetljenje u sobi).

Da li ti se ekran potpuno ugasi (crn ekran) ili samo potamni kao da si ga na F(ne znam tacno koji taster) potamnio?

Ako su light senzori u pitanju onda bi ti palio/pojacavao backlight i na tastaturi! (naravno ako si ga uopste ukljuci, opet F i ne znam tacno koji taster...)
[ Darko Selakovic @ 20.06.2008. 08:50 ] @
Da nemaš možda instaliran iSpazz:
http://www.youtube.com/watch?v=X4PZ4nfQl8U
[ P.C.H.W. @ 20.06.2008. 20:36 ] @
:) :) :) -V-O-Y-A-G-E-R- (necu valjda jos u servis)

hvala svima na pomoci

oki doki problem resen :) nisam znao za te senzore, jeb... kad imam velike sape :)
iskljucio sam u System Preferences/Automatically adjust brightness as ambient light changes

ok sad cu mozda i taj iSpazz da instaliram :)


Pozzdrav