[ steve585 @ 20.06.2008. 11:28 ] @
Ovo je primjer koda za slanje mail-a pomocu EasyMail objekta. Ovaj kod sam mislio prebaciti u VBA za slanje jednog izvjestaja. Medjutim EasyMail nije besplatan. Zna li tko neki besplatan objekt slican EasyMail-u za slanje mail-a preko VBA.

Code:

Private Sub SendMail(strServer$, strFrom$, strTo$, strSubject$, strBodyText$)

   Dim x%
   Dim SMTP As Object

   Set SMTP = CreateObject("EasyMail.SMTP")
   SMTP.MailServer = strServer$
   SMTP.FromAddr = strFrom$
   SMTP.AddRecipient "", strTo$, 1
   SMTP.Subject = strSubject$
   SMTP.BodyText = strBodyText$
   x% = SMTP.Send
   If x% = 0 Then
       MsgBox "Message sent successfully."
   Else
       MsgBox "There was an error sending your message. Error: " & CStr(x%)
   End If
   Set SMTP = Nothing

End Sub 
Example usage:

SendMail "mail.yourdomain.com", "[email protected]", "[email protected]", "This is the subject", "This is the body text." 


Kod preuzet sa:
http://www.quiksoft.com/suppor...sp?ID=1015&Query_ID=545900
[ Eurora3D Team @ 20.06.2008. 13:19 ] @
Sto ga ne napravis (ActiveX) u VB6 ? Imas jednu temu slanje email-a pomocu winsock-a a u VBA koliko znam mogu da se ubace ActiveX , tako da mozes sve da napravis i u VBA.
[ steve585 @ 20.06.2008. 13:29 ] @
Nisam na ti sa ovom temom.

Nasao sam primjer za slanje preko winsock-a.
http://www.elitesecurity.org/t309104-Slanje-emaila-preko-winsocka

Ako se ne varam za ActiveX potrebno je da preuzmem cijeli modul i ovaj dio koda:

Code:

Private Sub mnu_Send_Click()
Dim k As Integer
'sender
If gstrSMTPserver = "" Then MsgBox "Please enter the SMTP-server in the options window.", vbCritical: Exit Sub
If gstrSenderMail = "" Then MsgBox "Please enter the Senders Mailadress in the options window.", vbCritical: Exit Sub
'subject
Me.txt_subject.Text = Trim(Me.txt_subject.Text)
If Me.txt_subject.Text = "" Then Me.txt_subject.Text = "None"
'attachment
Me.txt_attach.Text = Trim(Me.txt_attach.Text)
If Me.txt_attach.Text <> "" And FileExist(Me.txt_attach.Text) = False Then MsgBox "Attachment File not found.", vbCritical: Exit Sub
'mail to
If InStr(1, Me.txt_email_to.Text, "@") = 0 Or InStr(1, Me.txt_email_to.Text, ".") = 0 Then MsgBox "Please enter a valid mail adress in the 'To' field", vbExclamation:  Exit Sub
StartTrim:
Me.txt_email_to.Text = Trim(Me.txt_email_to.Text)
If Len(Me.txt_email_to.Text) < 3 Then MsgBox "Please enter only ; signs between adresses in the 'To' field", vbExclamation: Call MenusON: Exit Sub
If Left(Me.txt_email_to, 1) = ";" Or Right(Me.txt_email_to, 1) = ";" Then MsgBox "Please enter only ; signs between adresses in the 'To' field", vbExclamation: Exit Sub
For k = 1 To Len(Me.txt_email_to)
    If Mid(Me.txt_email_to, k, 2) = ";;" Then MsgBox "Please enter only one ; sign between adresses in the 'To' field", vbExclamation: Exit Sub
Next k
'content
If Me.txt_message_text.Text = "" And Me.txt_attach.Text = "" Then MsgBox "No information to send.", vbExclamation: Exit Sub

Call MenusOFF

strEncodedAtt = ""
Me.StatusBar1.Panels(1).Text = "Encoding Attachment..."
If Me.txt_attach.Text <> "" Then strEncodedAtt = EncodeAttToBase64(txt_attach.Text)
Me.StatusBar1.Panels(1).Text = "Connecting..."
Call ConnectToServer(gstrSMTPserver)
'Call MenusON
End Sub


Da li sam na dobrom putu?
[ Eurora3D Team @ 20.06.2008. 15:57 ] @
Pa nije bas tako jednostavno ... ceo kod (sa eventima) bi trebao da se ukljuci (najbolje u VB ActiveX)
Sastavio sam mali primer slanje EMaila iz VBA aplikacije sa MAPI kontrolama ... Uslov je da je Outlook instaliran a da bi se poslala poruka treba da postoji bar jedan podesen email account u Outlook-u.
Dodaj referencu (Tool-References->Browse) za MSMAPI32.ocx (Microsoft Mapi Controls 6.0)
poz
Code:

Dim mapisO As MAPISession, mapiO As MAPIMessages
Set mapisO = CreateObject("MSMAPI.MAPISession")
Set mapiO = CreateObject("MSMAPI.MAPIMessages")
mapisO.DownLoadMail = False
mapisO.LogonUI = False
mapisO.SignOn
mapiO.SessionID = mapisO.SessionID
mapiO.Compose
mapiO.MsgSubject = "Test EMail" ' Naslov
mapiO.MsgNoteText = "Tekst poruke" 'Tekst
mapiO.RecipAddress = "[email protected]" ' email na koji saljemo
mapiO.RecipDisplayName = "NekoIme" ' Ime onoga kome saljemo ... nije obavezno
mapiO.AttachmentPathName = "C:\NekiFajl.txt" ' Attachment ... nije obavezno
mapiO.Send False
mapisO.SignOff
Set mapisO = Nothing
Set mapiO = Nothing
[ steve585 @ 21.06.2008. 09:09 ] @
Prijatelju to i je fora sto nema Outlook-a, a administrator ne dozvoljava instalaciju istog. Aplikacija bi u biti trebala da bude nezavisna od mail klijenta. Probati cu napraviti Active X :-)
[ rgdrajko @ 21.06.2008. 10:24 ] @
Evo na http://www.mycity.co.yu/Visual-Basic/Izvorni-kodovi-za-VB6.html sam postavio oko 200 MB izvornih kodova za "ActiveX control(.OCX)" za vb6.

Medju tim kontrolama imas i kontrole za internet(slanje maila...) koje mozes skinuti odavde:

http://rapidshare.com/files/121774177/Internet.zip.html
[ stefanpn @ 21.06.2008. 15:59 ] @
offtopic:
Otpratio sam Rajkove postove na ovom i na mycity forumu, pa sam hteo da pitam:

Rajko ne bih da podrivam tvoj autoritet ali znas li ti koliko je 2GB izvornog koda?

Po mojoj slobodnoj proceni 2 * 1024 * 1024 * 1024 Byte ako oduzmemo 5% na kontrolne karaktere i 30% na code koji generise sam VB ostaje ti oko 65% od 2147483648 Byte da si napisao e sad posto da bismo zabelezili jedan znak treba nam jedan byte ispada da si napisao 1 395 864 371 znakova koda...

Mene zanima jel tu racunas i primere koje su drugi uradili ili samo svoj kod?
Da li u taj kod racunas i podatke u vidu slika, zvucnih zapisa i drugih resursa?
[ rgdrajko @ 21.06.2008. 23:23 ] @
Citat:
stefanpn: offtopic:
Otpratio sam Rajkove postove na ovom i na mycity forumu, pa sam hteo da pitam:

Rajko ne bih da podrivam tvoj autoritet ali znas li ti koliko je 2GB izvornog koda?

Po mojoj slobodnoj proceni 2 * 1024 * 1024 * 1024 Byte ako oduzmemo 5% na kontrolne karaktere i 30% na code koji generise sam VB ostaje ti oko 65% od 2147483648 Byte da si napisao e sad posto da bismo zabelezili jedan znak treba nam jedan byte ispada da si napisao 1 395 864 371 znakova koda...

Mene zanima jel tu racunas i primere koje su drugi uradili ili samo svoj kod?
Da li u taj kod racunas i podatke u vidu slika, zvucnih zapisa i drugih resursa?



Ovako:

1. Neznam stvarno koliko je to 2GB izvornog koda, stvarno.

Inace, za tvoju informaciju ovaj program http://www.mycity.co.yu/Visual...koji-sastavlja-osmosmerke.html ima oko 3MB izvornog koda, bez drugih resursa.
Program Autotestovi za polaganje vozackog ispita A i B kategorije ciji sam izvorni kod dao i u ovom forumu http://www.elitesecurity.org/t286843-0#1909576 ima oko 1MB izvornog koda. Smatram da sam jedini koji je dao toliki izvorni kod na nekom forumu.

2. Da uglavnom su tudji primeri iz kojih sam ucio, to su i primeri iz VB2, vb3, vb4 koje sam prepravio za vb6 kao i primeri iz vb5 i vb6.

Toliko o izvornim kodovima.
[ Shadowed @ 21.06.2008. 23:49 ] @
@stefanpn, nista ti ne brini, Rajko zacas napravi par MB koda ;)
A i rece 200MB, ne 2GB :)
[ rgdrajko @ 22.06.2008. 00:08 ] @
Citat:
Shadowed: @stefanpn, nista ti ne brini, Rajko zacas napravi par MB koda ;)
A i rece 200MB, ne 2GB :)


Apsolutno si u pravu.
StefanPN je pogledao sajt na mycity, ti nisi, tamo pise 2GB.
[ Aleksandar Ružičić @ 22.06.2008. 00:26 ] @
rajko covece oce li da prodje jedna tema a da ne pomenes taj tvoj ultra-mega-giga sastavljac osmosmerki ili neki lame pokusaj programa za polaganje vozackog ispita?

ako si primetio ovde ima maximum 6-7 aktivnih korisnika i verujem da su svi bar 10 puta procitali o ta velicanstvena 3 MB izvornog koda, a za tvoju informaciju davno je proslo vreme kada je loc bilo merilo za bolji software, mada s obzirom da imas 40 godina iskustva moguce je da "vuces" iz tog perioda...
[ rgdrajko @ 22.06.2008. 01:08 ] @
/* EDIT X Files: Uklonjeni delovi odgovora koji nisu u skladu sa normama kvaliteta ES-a. */

Vise nemam sta da trazim na ovom forumu.


[Ovu poruku je menjao X Files dana 22.06.2008. u 09:32 GMT+1]
[ stefanpn @ 22.06.2008. 18:07 ] @
Svojim prethodnim post-om nisam zeleo nikoga da uvredim, žao mi je ako jesam.

Samo mi je bilo interesantno da pitam, pošto je 2GB mnogo...
[ rgdrajko @ 22.06.2008. 19:03 ] @
Citat:
stefanpn: Svojim prethodnim post-om nisam zeleo nikoga da uvredim, žao mi je ako jesam.

Samo mi je bilo interesantno da pitam, pošto je 2GB mnogo...


Ma nisi ti nikoga uvredio, ovde su modelatori nekulturni i nevaspitani.
Vise nemam sta da trazim na ovom forumu.
[ Eurora3D Team @ 22.06.2008. 19:22 ] @
Rajko ovde ionako ima malo nas koji znamo VB ... steta bi bilo da opet prestanes da se javljas
Ove male prepirke su neminovne
poz
[ Shadowed @ 22.06.2008. 19:29 ] @
Rajko, modelatori su na forumu 3d modelovanje ;)
[ rgdrajko @ 22.06.2008. 20:03 ] @
Citat:
Eurora3D Team: Rajko ovde ionako ima malo nas koji znamo VB ... steta bi bilo da opet prestanes da se javljas
Ove male prepirke su neminovne
poz


Mozda si u pravu, klin se klinom izbija.

Citat:
Aleksandar Ružičić: rajko covece oce li da prodje jedna tema a da ne pomenes taj tvoj ultra-mega-giga sastavljac osmosmerki ili neki lame pokusaj programa za polaganje vozackog ispita?

ako si primetio ovde ima maximum 6-7 aktivnih korisnika i verujem da su svi bar 10 puta procitali o ta velicanstvena 3 MB izvornog koda, a za tvoju informaciju davno je proslo vreme kada je loc bilo merilo za bolji software, mada s obzirom da imas 40 godina iskustva moguce je da "vuces" iz tog perioda...


Pa covece, ne znam kako drugacije da te nazovem, pa ja ne pominjem ono sto nisam uradio, a sta si ti uradio za svo ovo vreme, osim sto vredjas koga stignes i kada stignes na ovom forumu, pisem i na drugim forumima, ali tamo su neki obrazovani i fini ljudi, ti nisi ni jedno od ovoga, svako ko zna bolje od tebe je tvoj protivnik, to svo vreme pokazujes na ovom forumu, samo ti znas vb i niko drugi, dosada sam, otkada sam se vratio precutkivao tvoje zlobne primedbe, mislim neobrazovan je, obrazovace se mozda, ali ovo je prvrsilo sve.

Za tvoju informaciju ultra-mega-giga sastavljac osmosmerki je bas to sta si ti rekao i u to se mozes uveriti ako odes na: http://www.mycity.co.yu/Visual...koji-sastavlja-osmosmerke.html i pogledas, zbog tebe sam stavio i demo snimak rada programa u wmv formatu, cisto da ne filozofiras vise.Kada sastavis nesto bar priblizno slicno javi se, mislim ako znas.

A sto ti ne stavi ti neki izvorni kod za neki "lame" program za polaganje vozackog ispita?
[ Shadowed @ 22.06.2008. 20:24 ] @
Citat:
rgdrajko: svako ko zna bolje od tebe je tvoj protivnik, to svo vreme pokazujes na ovom forumu, samo ti znas vb i niko drugi, dosada sam, otkada sam se vratio precutkivao tvoje zlobne primedbe, mislim neobrazovan je, obrazovace se mozda, ali ovo je prvrsilo sve.

Ma hajde, eto, ja sam bolji od njega a uvek je bio prijateljski raspolozen prema meni, tako da tvoja primedba ne stoji.

Citat:
rgdrajko:A sto ti ne stavi ti neki izvorni kod za neki "lame" program za polaganje vozackog ispita?

Ako ce neko da plati, uveren sam da ce i on napraviti. Ako nece, jos bolje, ja cu ;)
[ rgdrajko @ 22.06.2008. 20:38 ] @
Pa napravi kada si pametan, dokazi nam koliko znas, nemoj samo da pametujes na forumu.
[ Aleksandar Ružičić @ 22.06.2008. 20:42 ] @
Citat:
rgdrajko: Pa covece, ne znam kako drugacije da te nazovem, pa ja ne pominjem ono sto nisam uradio, a sta si ti uradio za svo ovo vreme, osim sto vredjas koga stignes i kada stignes na ovom forumu, pisem i na drugim forumima, ali tamo su neki obrazovani i fini ljudi, ti nisi ni jedno od ovoga, svako ko zna bolje od tebe je tvoj protivnik, to svo vreme pokazujes na ovom forumu, samo ti znas vb i niko drugi, dosada sam, otkada sam se vratio precutkivao tvoje zlobne primedbe, mislim neobrazovan je, obrazovace se mozda, ali ovo je prvrsilo sve.

u pravu si izvini, znas vb bolje od mene. ali ja nigde nisam rekao da ne znas vec da si postao dosadan jer u skoro svakoj temi pominjes ta dva programa

Citat:
rgdrajko: Za tvoju informaciju ultra-mega-giga sastavljac osmosmerki je bas to sta si ti rekao i u to se mozes uveriti ako odes na: http://www.mycity.co.yu/Visual...koji-sastavlja-osmosmerke.html i pogledas, zbog tebe sam stavio i demo snimak rada programa u wmv formatu, cisto da ne filozofiras vise.Kada sastavis nesto bar priblizno slicno javi se, mislim ako znas.

da ne znam verovatno mi ne bi ljudi sa es-a ukazali poverenje i dodelili mi status moderatora na vb forumu, sam si rekao da taj program radis od pre hrista pa znas da jedan takav program zahteva dosta vremena (ali opet ne i previse, dva-tri meseca bi bila dovoljna da se uradi takva aplikacija dosta kvalitetno), a ja toliko slobodnog vremena nemam (fakultet, posao, ...)
Citat:
rgdrajko: A sto ti ne stavi ti neki izvorni kod za neki "lame" program za polaganje vozackog ispita?

kao sto rece Shadowed, ukoliko neko hoce da plati to vrlo rado cu uraditi veoma kvalitetan program za tu namenu (mada ga najverovatnije ne bih radio u vb6 ali ako bi bas moralo mogao bih i u vb6 naravno, samo sto bi bilo skuplje :p)
[ Shadowed @ 22.06.2008. 20:43 ] @
Izgleda da si propustio deo "ako ce neko da plati" ;)
A i onog smajlija u zaglavlju prethodne poruke koji se odnosio na prvi deo mog posta :) Realno mislimda i ne moze da se striktno odredi da je krcko bolji ili ja, u nekim je oblastima on, u nekim ja pa pomazemo jedan drugom kada je potrebno.
[ Aleksandar Vasic @ 22.06.2008. 22:19 ] @
rajko takve poruke malo iritiraju, barem mene.............
[ rgdrajko @ 22.06.2008. 23:19 ] @
re
Citat:

...pa znas da jedan takav program zahteva dosta vremena (ali opet ne i previse, dva-tri meseca bi bila dovoljna da se uradi takva aplikacija dosta kvalitetno), a ja toliko slobodnog vremena nemam (fakultet, posao, ...)


Mislim da je neistina, i ti to i sam znas, da mozes da uradis program za 2-3 meseca, nije problem u programiranju, to mozes odraditi, problem je u poznavanju enigmatike, tj. algoritma, a to sigurno ne mozes nauciti za 2-3 meseca, a to opet i sam znas.
[ goranvuc @ 22.06.2008. 23:27 ] @
Citat:
rgdrajko: ovde su modelatori nekulturni i nevaspitani.


Vidi Rajko, nisam imao nameru da komentarišem još jedan od tvojih pokušaja da dobiješ priznanje koje misliš da zaslužuješ za svoj 22-godišnji rad na programu za sastavljenje osmosmerki na mestu gde takvo priznanje nećeš dobiti iz puno "zdravih razloga", ali nazivaš me nekulturnim, pa ću pokušati da ti kulturno odgovorim.

Evo i nekoliko razloga, a neke ću nenamerno i zaboraviti:

1. Nemam nameru da hvalim program čiji je glavni ekran toliko ružan i sa tako konfuzno organizovanim elementima da je prva pomisao prosečnog korisnika kada ga vidi: "bežiiiiiiiiiiiiii!". Možda taj tvoj program super radi to za čega je namenjen, ali "izeš" program u kom samo njegov autor ume i može da radi.

2. Svi ekrani koje si napravio i ponosno izložio na ovom i gomili drugih foruma, kao i ono malo tvog koda (u odnosu na gomilu tuđeg koji si uplodovao) koji sam imao priliku da vidim daju sasvim jasan uvid u tvoje programerske (ne)veštine i (ne)znanje da to booooooooli! Još kad počneš da pričaš o korištenju klasa - podigne mi se kosa na glavi. Nama koji profesionalno programiramo i od toga živimo sve ove godine stvarno deluje smešno i glupo kada nas neko ko to radi iz hobija 30 godina (nije ni čudo što ti je to još uvek hobi), a čiji rad ima kvalitet takav kakav si prikazao (to je još verovatno i tvoj "best of" - kakvo li je tek ostalo što si radio) ubeđuje kako je dovoljno to što

- programira preko 30 godina (poslednji aktuelan podatak sa MyCity foruma i tvog opisa programa).
- napisao je 3MB izvornog koda (otkad se kvalitet izvornog koda meri u MB).
- napisao je na hiljade procedura i klasa.
- program koristi na stotine matematičkih algoritama za pronalaženje reči.
- sastavlja osmosmerke mnogo bolje nego bilo koji drugi poznati program(npr. Crossword Compiler i drugi) - šta to beše i koga za to briga osim ljude koji se tim bave i kojima nije potreban program za to, jer nije draž i suština u tome da to program sastavi već čovek.
- osmosmerke koje program sastavlja objavljuju se vec godinama u skoro svim enigmatskim casopisima

... pa da svi ovde padnemo ničice i poklonimo se tebi Rajko kao našem VB Bogu, jer ti si car enigmatike i VB-a i trebalo bi ti da budeš moderator na ovom forumu zbog svega gore navedenog - kako to ne shvatamo, kako ne shvatamo koliko si ti veliki čovek i programer?

3. Otkad si se pojavio na ovom forumu ignorišeš sve dobronamerne sugestije sa naše strane, jer ko smo mi da ti bilo šta kažemo? Svaki tvoj komentar toliko odiše tvojom frustriranošću činjenicom da niko još nije odao priznanje tvojoj veličini i željom za tim priznanjem da je to jasno i malom detetu - na pogrešnom mestu tražiš priznanje.

Mislim da sam ti kulturno odgovorio, a da si kojim slučajem imao priliku da budeš u nekom timu u kom programira više ljudi, ili u situaciji da neko sa zdravim autiritetom svakodnevno ima uvid u tvoj rad, ili da gomila korisnika svakodnevno koristi tvoje programe puno radno vreme već bi se odavno spustio na zemlju i sveo na svoju meru - ovako mi imamo tu obavezu (na našu nesreću).


[ Shadowed @ 22.06.2008. 23:31 ] @
Citat:
rgdrajko: Mislim da je neistina, i ti to i sam znas, da mozes da uradis program za 2-3 meseca, nije problem u programiranju, to mozes odraditi, problem je u poznavanju enigmatike, tj. algoritma, a to sigurno ne mozes nauciti za 2-3 meseca, a to opet i sam znas.


Kakve veze ima poznavanje enigmatike sa programom za polaganje vozackih ispita?
[ rgdrajko @ 22.06.2008. 23:48 ] @
Vredjanjem i potcenjivanjem tudjeg rada si izbegao odgovor, mozda je to tvoj nivo, ti za bolje neznas.
[ stefanpn @ 23.06.2008. 00:03 ] @
Ajde modulatori brisite ove poruke...

Kad sam postavio prvo pitanje nisam ni sanjao da cete se toliko raspisati o nekoj tako bezveze temi. Meni licno uopste nije bitno kakav je ko programer, bitno mi je samo moje znanje i znanje ljudi sa kojima radim, a da li je Rajko dobar ili los programer to je njegova stvar. Mislim da je normalno to sto je ponosan sa svojim programom ma kakav on bio, mozda se nekima od nas ne svidja user interface ali mi se verovatno necemo ni sluziti takvim software-om. Malo je bezveze sto Rajko bez potrebe ostavlja poruke koje i nemaju bas toliko puno veze sa temom pa to nama izgleda kao da forsira svoj nacin programiranja i svoje znanje (mislim da se malo hvali). Ali i ja sam se hvalio i drago mi je kad neko prokomentarise moj software. Doduse 2GB mi se cini jako neverovatno...

Mene je otac ucio programiranje jos na C64 i vremenom sam se sam usavrsavao i piskaram "programe" i programcice sigurno vise od 10 god ali misim da to nikoga ne zanima uz to nema sanse da se do sad nakupilo ni 200Mb code-a a ne 2GB.

P.S.

Bilo bi dobro da se nabavi po neki sociolog i psihijatar za VB forum tako da mozemo da dobijemo i neko strucno misljenje o tome kakav je ko programer.
[ rgdrajko @ 23.06.2008. 00:03 ] @
Ok, posle svega izrecenog od strane moderatora protiv mene i mog rada mislim da je najbolje da se ja sklonim sa ovog foruma, nece imati ko vise da vam se suprostavlja i bice sve kako vi kazete, a zar vam to i nije bio cilj.
[ goranvuc @ 23.06.2008. 00:14 ] @
Ma da, svima nama je glavni cilj da tebe oteramo sa ES, jer ugrožavaš naše moderatorske pozicije svojim postojanjem i delovanjem

Daj čoveče, nemamo ništa protiv tebe, ovde slobodno mogu da se suprotstave mišljenja, jedino ti to svodiš na nivo paranoje i ličnog, pa se kad te negde i malo puste na drugom forumu da misliš kako si "glavni" (kao sad na MyCity) ti kao nešto naljutiš (idem ja, mogu i bez vas) pa se posle kao vratiš (a u stvari svo to vreme visiš na ES).

Dakle, ovo je i tvoj forum, ti mu takođe daješ doprinos (kad ne smaraš o svojim dostignućima) i niko te ne tera, a znaš vrlo dobro da ne možes bez ES - navukao si se, kao i većina od nas što se navukla na ES (neko manje neko više).
[ Shadowed @ 23.06.2008. 00:15 ] @
To nam je cilj samo kada smo u pravu :)

Stefane, ma, ne brini, bice tema sredjena, najverovatnije podeljena na dva dela, kada se ova prica okonca.
[ Aleksandar Ružičić @ 23.06.2008. 00:33 ] @
a da je mrdzujemo sa *onom* temom u es:mods? :)
[ Shadowed @ 23.06.2008. 01:53 ] @
Moze, mada kapiram da nije lose da se vidi javno. A opet bez veze je kreirati temu u vb forumu o "slucaju rgdrajko".