[ edo_c @ 20.06.2008. 14:00 ] @
Napravio sam flash button u macromedia flash 8 i ubacio sam ga u dreamweaver 8 na link koji upravo izrađujem.E sad problem je u tome što bih ja od tog buttona napravio hiperlink koji bi kad bi se kliknulo na njega on bi te odveo na drugi dokument! U čemu je problem?
[ NeonDragon @ 20.06.2008. 14:29 ] @
problem je u tome što moraš u flešu da napraviš da je to dugme link
[ edo_c @ 20.06.2008. 14:45 ] @
Napravio sam pretvorio sam ga u simbol i označio sam button ali kad ga ubacujem u dreamweaver na document znaći označim dugme i ne dobijem opciju link dolje u properties sa kojim bi mogao odrediti putanju do drugog dokumenta!Kako da to uradim,tj kako da odredim putanju do tog drugog dokumenta?
[ NeonDragon @ 20.06.2008. 19:29 ] @
ovako, u flešu moraš da postaviš da je to dugme link i moraš u flešu da odrediš putanju do tog dokumenta, odnosno moraš u actionscriptu da napišeš kod koji ti otvara dokument kada neko klikne na to dugme... dreamweaver tu ne može da ti pomogne.
[ edo_c @ 21.06.2008. 11:48 ] @
Puno ti hvala budem probao tako kako ti kažeš!
[ edo_c @ 24.06.2008. 10:44 ] @
Hej jel može još jedno pitanje kad smo već kod te teme!Vidio sam da u dreamweaveru postoje već gotovo izrađeni flash dugmići koji se samo ubace na link,i zanima me pokušao sam upisati na te dugmiće slova sa kvačicama č,ć,ž,š i nikako neće da li to tako mora biti ili se to može nekako riješiti,jel pročitao sam u nekim tutorijalima da se to ne može a neki mi suprotno tvrde.Što ti kažeš? hvala ti unaprijed!