[ RAIN--SONG @ 21.06.2008. 12:42 ] @
Daklem ako posjedujem gridview1 i u njemu sam ucitao tablicu koja se zove recimo tablica1 koja posjeduje stupce recimo a b c d i zelim da se selektiranjem pojedinog zapisa taj zapis upise u tablicu imena tablica2 koja je istoga oblika kao tablica1 dakle ima stupce a b c d i nju sam dodijelio gridview2. Sada mene zanima kako da napravim da se se kliktom na select u gridview1 pojavi taj redi u gridview2. Pretpostavljam da bi selektiranjem on trebao upisivati u tablicu pa da gridview2 cita iz nje, ali kako. Moze i neki (video)link o tome tj mogucnostima selecta. hvala
[ draksa @ 31.07.2008. 12:38 ] @
Pokusaj ovako nesto:

1. Postavi da gridview1 obradi SelectedIndexChanged event.

2. U kodu funkcije mozes na ovaj nacin da dobijes vrednosti pojedinih celija
Code:

    protected void GridView1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
    {
        string vrednostKoloneA = GridView1.Rows[GridView1.SelectedIndex].Cells[indexKoloneA].Text;
        string vrednostKoloneB = GridView1.Rows[GridView1.SelectedIndex].Cells[indexKoloneB].Text;
    }


3. Kada pokupis ove vrednosti dodaj ih u neku tabelu ili dataset i povezi to sa gridView2

Code:

GridView2.DataSource = tabelaIliDataSetSaPodacima


4. Pozovi GridView2.DataBind()

Vodi racuna o tome da sacuvas vrednosti iz te tabele (ili gde vec cuvas te podatke) izmedju dva postBack-a. Najbolje ubaci u ViewState.

Daj nesto vise detalja o tome sta prikazujes u gridovima pa cu moci da ti dam i neko konkretnije resenje :)
[ perun85 @ 05.08.2008. 11:36 ] @
Da ne bih otvarao novu temu, prikljucicu se ovoj. Zanima me na koji nacin je moguce kreirati dugme koje ce selektovane redove iz gridviwea i textboxa koji se nalazi u istom upisati u drugu tabelu u bazi pomocu UPDATE querya. (Dodavanje checkboxeva i textboxeva u gridview znam da izvedem pomocu Item Template fielda).