[ perun85 @ 21.06.2008. 14:45 ] @
Imam MSSQL bazu i na jednoj stranici sam kreirao DetailsView koji mi prikazuje izabrani proizvod iz tabele Proizvodi. Sada bih zeleo da na toj strnici dodam dugme ili HyperLinkField u DetailsView koji bi kada se klikne na njega procitao iz tabele Racun polje idRacuna i povecao tu vrednost za jedan, procitao idProizvoda koji se trenutno prikazuje u DetailsView i vrednosti kolicina iz TextBoxa na istoj stranici i te vrednost pomocu insert queryja uneo u Tabelu RacunStavke. Ovo mi je potrbno za jedan projektni zadatak kako bih realizovao jednostavnu korpu za kupovinu. Na moju zalost ovo mora biti uradjenu u ASP.NET 2.0 C#, inace moj izbor bi bio PHP koji mi je mnogo blizi.
Unapred hvala na svakoj pomoci.
[ Prokleta_Nedelja @ 22.06.2008. 09:22 ] @
Evo kako bih to ja uradio. Prvo pretpostavljam da imas npr QueryString id u kome zapisujes id racuna.
Code:

SqlConnection veza= new SqlConnection("moj string");
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter ("select * from racun where id=" + Request.QueryString["id"],veza);
SqlCommand kom= new SqlCommand("UPDATE racun set idRacuna =idRacuna + 1 where id=" + Request.QueryString["id"],veza);
DataTable dt = new DataTable();

veza.Open();
da.Fill(dt); //ucitava podatke u tabelu
kom.ExecuteNonQuery(); //povecava vrednost za jedan
veza.Close();

//sad ucitavam idProizvoda iz tabele
string idProizvoda;
DataRow red;
red=dt.Rows[0];
idProizvoda=red["idProizvoda"].ToString(); //ovdje smo tu vrijednost stavili u string pa radi sa njim sta ti je volja :D

DetailsView1.DataSource=dt;
DetailsView1.DataBind();
[ perun85 @ 22.06.2008. 11:06 ] @
Hvala ti. Isprobacu kod pa cu javiti da li sam uspeo ili ne.
[ perun85 @ 23.06.2008. 11:20 ] @
Posto mi treba daj idRacuna postoji li nacin da ga dobijem kroz sledeci query "Select (max)idRacuna from racun" i da ga smestim u neku promenljivu, i kao takvog da ga koristim gde mi treba? Ako neko ima i drugu ideju kako da ralizuje korpu za kupovinu, sva pomoc je dobro dosla?