[ vukasinb @ 25.10.2003. 23:07 ] @
JA se izvinjavam nisam bas pratio citavu vasu pricu ali bih vas zamolio ako mozete da mi pomognete.....Znaci ovako...:

Ja imam npr sajt i hocu da prodam nesto preko njega (da naplatim i podignem pare), da li ja to radim ovako...otvorim 2checksume.com ili kako li vec nalog, to obavljam uzpomoz njihovih shopping vart-ova...a onda kada lova stigne na moj racun ja je podignem preko ATM kartice (neke kartice koje li vec)...

e sada me interesuje:
1. Sta znaci otvaranje naloga na 2checksume.com (znam da nije bas tacan naziv)
2. Kako ja i gde otvaram racun i dobijam karticu
3. i da li znaci kada mi stigne uplata preko sajta ja mogu da podignem lovu preko te kartice sa bankomata npr.
4.Da li mogu da prenesem lovu sa racuna na neki drugi racun , npr u banku u YUgi ili npr SLOveniji...

Molim vas ako neko moze da mi pomogne malo i odgovori, bicu mu puno zahvalan.
Voelo bih ako bi to moga o da uradi na moju email adresu : [email protected]

unapred hvala
Vukasin
[ drdrksa @ 26.10.2003. 00:01 ] @
Zar ti je toliko tesko da iskoristis pretragu? Mislim ... budalasto je sve ponovo pisati kad je sve vec napisano. Samo treba procitati ...
[ ddz @ 26.10.2003. 08:45 ] @
www.2checkout.com
[ Ivan Stanojevic @ 26.10.2003. 11:51 ] @
sta je vukasine, sta imas na umu, zasto hoces da saljes sa racuna na racun?
[ ventura @ 26.10.2003. 12:30 ] @
Citat:
vukasinb:
1. Sta znaci otvaranje naloga na 2checksume.com (znam da nije bas tacan naziv)


www.2checkout.com znaci da ces dobiti 3rd party processing.. Dobar je za pocetak ali nikako ne valja za bilo kakvu ozbiljniju upotrebu...

Citat:
vukasinb:
2. Kako ja i gde otvaram racun i dobijam karticu


U bilo kojoj boljoj banci...

Citat:
vukasinb:
3. i da li znaci kada mi stigne uplata preko sajta ja mogu da podignem lovu preko te kartice sa bankomata npr.


Mozes preko bankomata, mozes direktno sa racuna ... Kako god..

Citat:
vukasinb:
4.Da li mogu da prenesem lovu sa racuna na neki drugi racun , npr u banku u YUgi ili npr SLOveniji...


To se zove SWIFT transfer... Banke u YU imaju ogranicenja koliko novca moze da se posalje van zemlje... Mislim da je za sve preko 2000evra potrebno ovlastenje od narodne banke ili ministarstva finansija...